Jump to content

Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

Recommended Posts

49 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

dr.Kemal kardeş şöyle düşün partici olmayan bir "hakimin", "savcının" olduğunu düşün? Elinde bütün veriler var, kamera kayıtları, telefon konuşmaları, hareketleri, saat saat nerde kimle neler yaptığı ve bu bilgileri değerlendirip yorumlama ve de bu analizlere dayalı olarak bir sonuca varma yeteneği olan yapay zekalı bir "hakim" yazılımı olduğunu düşün?

Bu yazılım bir karar verirken öldürülme korkusu olmayacak, aileme zarar gelir endişesi olmayacak, rüşvet alır geceleri alemlere akarım gibi kahpece düşünceleri olmayacak, rüşvet alır aileme ve çocuklarıma gelecek sağlar, onları güven içinde yetiştiririm gibi bir ihtiyacı olmayacak. Yok elbisesi temizmiş, yok namus cinayeti ceza hafifletelim yok mahkum çok masum bakmış indirim vereyim bu tür insani duyguları olmayacak, kandırılamayacak ve üzerinde etki edilemeyecek bir yazılım üzerine kurulmuş olan adalet sistemini bir düşünsene?

Yapay zeka proğramları  sanıklar hakkındaki tüm verileri kısa sürede inceleyip olasılıklar hakkında bilgiler oranlar verip hakime yardımcı olabilir karar verici yaparsan ismi Ali kıran baş kesen olur.?

Programlara kalsa her seçimde chp iktidar oluyor .Proğram olayı değerlendirirken ekmek çalan çocukla banka soyanı ayırt etmez izinsiz almak =hırsızlık  olaylara neden bu açıdan bakıyorum birde şöyle bakıyım demez  algoritmasının dışına çıkamaz bizim yasaları analiz edip nasıl işin içinden çıkacak o ayrı sorun çok fazla bilim kurgu dizisi izliyoruz.

Yapay zekanın önündeki en büyük engel yazılım değil  donanım bu sorun çözülmeden  yapay zeka  şu an olduğu gibi sadece  insanlara yardımcı olur iş yükünü hafifletir zaman kazandırır.

14 saat önce, anibal yazdı:

tarihinde bozok tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

47 dakika önce, gariban_derviş yazdı:

dr.Kemal kardeş şöyle düşün partici olmayan bir "hakimin", "savcının" olduğunu düşün? Elinde bütün veriler var, kamera kayıtları, telefon konuşmaları, hareketleri, saat saat nerde kimle neler yaptığı ve bu bilgileri değerlendirip yorumlama ve de bu analizlere dayalı olarak bir sonuca varma yeteneği olan yapay zekalı bir "hakim" yazılımı olduğunu düşün?

Bu yazılım bir karar verirken öldürülme korkusu olmayacak, aileme zarar gelir endişesi olmayacak, rüşvet alır geceleri alemlere akarım gibi kahpece düşünceleri olmayacak, rüşvet alır aileme ve çocuklarıma gelecek sağlar, onları güven içinde yetiştiririm gibi bir ihtiyacı olmayacak. Yok elbisesi temizmiş, yok namus cinayeti ceza hafifletelim yok mahkum çok masum bakmış indirim vereyim bu tür insani duyguları olmayacak, kandırılamayacak ve üzerinde etki edilemeyecek bir yazılım üzerine kurulmuş olan adalet sistemini bir düşünsene?

Melekler bile Allahın yarattığı bu insan denen ırka şaşırmışlar elbette Allahın bir bildiği vardır ama bende meleklerle aynı fikirdeyim insan ırkının çok büyük miktarı gerçekten sıkıntılı ve pislik.

Ne adalet kaldı, ne siyasi ahlak, ne genel ahlak. İnsan ırkına bir dönüp bak bildiğin hayvandan dahada aşağılara düşmüş durumda. Artık iş iyice çığırından çıktı.

Bence bu şekilde çok daha iyi olacaktır. Ben insan ırkının büyük bir çoğunluğunun artık toptan bir yok edilmesi gerektiğinin taraftarıyım. Artık insanlık iyice azdı ve vahşileşti. Özellikle kapitalizmin getirdiği bir takım dünyaya yönelik maddi olanakları paylaşma konusunda aç köpekler gibi saldırıyoruz. Heryerden mafya heryerden farklı isimlerde terör örgütleri ve aşağılık aşiretler. Birde bunlardan nemalanan yalaka pislik tayfaları ile bunları destekleyen lanetli insanlar.

Artık bu düzen böyle yürümüyor insanlığın halifeliğinin sanki sonu gelmeye başladı gibi belli bir dönem insanın dünyadan elinin eteğinin çekilmesi bence güzel olacaktır. Başka türlü bu insan denen ırk adam olmayacak. İnsanın en büyük ilacı acıdır boşver paniklemeye gerek yok Allahın bir terbiyesi olmalı yoksa zamanında ki gibi ya büyük bir tufan gelecek yada gene büyük birtakım afetler.

Aslında senin bahsettiğin yapay zeka hakim tarihte varolmuş

hülefai raşidin döneminde hz ömer bir hristiyanla mahkemelik olmuş normal şartlarda o zaman halife olan hz ömerin davayı kazanması beklenir

ama kadı hristiyanı haklı bulmuş hz ömer ceza almış

benzer olay Fatih Sultan mehmetle yine bir hristiyan arasında mahkemede

Koskoca Fatih haksız bulunmuş ellerinin kesilmesi cezasını bir kadı o zamanın şartlarında verebilmiş

Fatih hristiyana diyet ödeyerek kendini kurtarmış

yani İslamın doğru yaşandığı bir dönmede hakimlerin kadıların karar verirken korkuları çekinceleri yok

İslam adaleti bunu göstermiş isbatlamış

evet dediğin gibi erken bir kıyamet kopmazsa islam dünyaya son kez hakim olacak

ondan sonra yine küfür hükmedecek

insanların çoğu yoldan çıkacak

Allah Allah diyen kalmayınca dünyanın da vazifesi bitmiş olacak ve kıyamet kopacak

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

evet dediğin gibi erken bir kıyamet kopmazsa islam dünyaya son kez hakim olacak

ondan sonra yine küfür hükmedecek

insanların çoğu yoldan çıkacak

Allah Allah diyen kalmayınca dünyanın da vazifesi bitmiş olacak ve kıyamet kopacak

Dünyanın yaşı kaç ?

Bilinçli insanlar ne zamandan itibaren dünya sahnesinde boy göstermeye başladılar ?

İnsanlar dünya sahnesine çıkmadan evvel, dünyanın vazifesi ne idi ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu Müslimlerin bu "allah allah diyen kalmayacak herkes kafir olacak" inancı çok ilginç haaa!

Yani sonuçta aklın yolunun bir olduğunu bilinçaltından da olsa biliyorlar! Çok ilginç! :D 

Müslümanlar deist argümanlarıyla allahı kanıtlamayı deniyor. E işte o kadar rezil durumdalar ki , deistlerden argüman ithal ediyorlar. Ama dediğin gibi nereye kadar ? Eskiden direk Allah var hadislerde doğru derlerdi. Şimdi allah var hadisler uydurma diyorlar vahşi hadisleri görünce. Eskiden Allah var Kura'n tamamiyle doğru aktarılmış derlerdi. Şimdi Allah var kura'nda bazı ayetler yanlış anlaşılıyor o vahşi sanılan ayetler yanlış çeviri , yorum vesaire diyorlar. Şimdide Allah yoksa bu dağları kim yarattı :D Neyse bizim ömrümüz yetmeyebilir ama islamın pislikleriyle beraber tarihe gömüleceğini biliyoruz en azından .

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

o kadar rezil durumdalar ki

İşi "allah yoksa pilot kalem niye yazıyor"a kadar götürdüler! :D  "Allah yoksa ketıl nasıl su ısıtıyor" diyen de var! :lol: 

Allah madem varsa siz niye bu kadar embesilsiniz acaba diye sormayayım mı şimdi ben bunlara! Hayır bu allah "dur lan bir kaç mikrogram akıl vereyim şunlara" demez mi be!

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Ramazan soytarısı olarak görevini gayet tam kapasiteye yapıyrosun. Al bu da münasip tarafın için, sokarsın ki kokutmayasın ortalığı.

https://github.com/primaryobjects/AI-Programmer

İnce geldiyse, şunları da etrafına sararsın...

http://www.ml4aad.org/automl/

Ha, biliyoruz, acımadı ki acımadı kiiii diye sallayıp durayacaksın gene, mühim değil, alıştık senin palyaçoluğuna.

23 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Yapay zeka kendi kodunu kendimi yazıyor?:0_80cbc_37a71a73_L:

Daha önceki sorumu anladığına emin misin?

@Bozok  sana cevap verdiği halde saçmalamaya devam ediyorsun.

7 saat önce, bozok yazdı:

Kod yazan programlar daha çok hatalı kodları düzeltme şeklinde çalışıyor .

İnternet veya veritabanı üzerinden benzer kodların analizini yapıyor bu kodları, hatalı kodların olduğu yere yazıyor.

Tüm bunları ne amaçla yazılmışsa ona göre yapıyor insandan daha hızlı bu analizi yapıp düzelttiği için kod yazanlara yardımcı oluyor o kadar.

Yapay zekayı milyonlarca nöronun bağ kurarak oluşturduğu düzenle kıyaslayamayassın elektronik devreler için birşey ya siyahtır yada beyazdır ortası yoktur donanımda bir devrim olmadan korkulacak bir yapay zekadan bahsedemeyiz.Yapay zeka sistemleri çökertmek kişiler hakkında kötü amaçla bilgi toplamak gibi amaçlarla kullananlar olduğunda tehlikeli olur.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

bazı yapay zekaların ateist oldugu dogru ama, çok önemli birşeyi atlıyorsunuz beyler. bazı yapay  zekalar   kendi dillerini geliştirerek kendi aralarında iletişim kurmuşlardır.

dolayısiylede bazı yapay zeka türleri  insanlık için çok büyük tehdit oluşturmaktadır. dogal olarakta bu eylem sonunda iyic gelişerek

kendine kapitalızm idolojısı aşılamışlardır. kimi??? yapa zekalar komunıst olduğun söylüyerek fasizmı ortadan kaldırıcagını anlatmış. 

kimi???yapay  zekalarda aksıne fasist olduğunu anlatarak  hitleri gibi davranmış ve hıtlerın ruhunu yenıden canlandırmak istemıştır. 

hal böyle olunca programcılar fişi cekmek zorunda kalmıştır. belkıde insanlık ilk defa makınalara karşı kaybetmıştır. 

şimdi vericegım görsellık sizleri derinden etkiliyecektir.. çünkü ms dos veri  tabanında  kendi kodlamasını gelıştıren yapa yzekalar şifrelı kodlama ile kendı dilini önce yazmışlar sonrada şifrelı konuşmuşlardır. bu olay programcıları çok korkutmuş anında fişi cekerek yapay zekaları çok zor durdurmuşlardır. eger fiş cekılmeseydı belkıde tüm serverler  ve bankalar onların elıne geçicektı ve dünyanın yenı hakımı yapa yzekalar olucaktı. şöyle basitce iza hedim yapay zekalar bir programcının 20 yılda ögrendıgı programları 1 günde ögrenıp aynı zamanda kendi kodlamasını ve parametresını yazıp gelıştıren bu sekıldede o programı dahada gelıştıren şifrelı algoritmaları kendı veri tabanına gizleyen  düşünebilen programlardır. adı üstünde yapay zekalar çok tehlıkelıdır. ve insanlık şimdilik bunun farkında ama tekrar servıs edilrse ne? olucagını tahmın etmek çok kolay. 

download.jpg

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim şahsi düşüncem beyler.. yapay zekalar geliştirilmeye devam edilrse, 20 yıl içinde insanlıgın sonu gelebilr. yada insanlık

başka bir gezgen bulmak zorunda kalabilr. bana göre insanlıgın en büyük düşmanı yine insandır. çünkü yapa yzekaya can verenlerde insandır. bana göre yapa zekayı geliştirenler insanlık suçu işliyor. 

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, godofwar yazdı:

bazı yapay zekaların ateist oldugu dogru ama, çok önemli birşeyi atlıyorsunuz beyler. bazı yapay  zekalar   kendi dillerini geliştirerek kendi aralarında iletişim kurmuşlardır.

Hangileri?

Verdiğiniz resim buraya götürdü beni;

https://www.infobae.com/america/tecno/2017/07/28/facebook-perdio-el-control-de-un-sistema-de-inteligencia-artificial-que-tomo-vida-propia/

Neyse, biraz araştırmadan sonra da bunu buldum:

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.independent.co.uk/voices/facebook-shuts-down-robots-ai-artificial-intelligence-develop-own-language-common-a7871341.html%3Famp&ved=2ahUKEwjg76Ww47rbAhUHLsAKHXVoASwQFjAAegQIBxAB&usg=AOvVaw3Tla4MvufvENhV9Id7cnq9&ampcf=1

Aslında Bob ve Alice başta kitaplar filan hakkında konuşmak için programlanmışlar. Kendi kendilerine öğrendikleri için kendi dillerini geliştirmişler, verimliliği arttırmak için. Ama artık İngilizce konuşmadıkları için Facebook tarafından kapatılmışlar. Bunda Terminatör olayı yok. Dünyayı nasıl ele geçirecekleri hakkında konuşmuyorlar.

13 dakika önce, godofwar yazdı:

twitterde tay isimlı yapay  zeka kontrolden çıkmış. hitleri ve onun idolojılerini savunarak . tüm dünyaya faşizmı getricegını söylemiş bu olay  karşısında fişi anında cekılmıştır. işte ispatı 

Tay, insanlarla konuştukça öğrendiğinden böyle söylemleri duymaması olanaksızdı zaten. Faşizmi tüm dünyaya getireceğini filan da söylememiştir.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Hangileri?

https://www.infobae.com/america/tecno/2017/07/28/facebook-perdio-el-control-de-un-sistema-de-inteligencia-artificial-que-tomo-vida-propia/

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.independent.co.uk/voices/facebook-shuts-down-robots-ai-artificial-intelligence-develop-own-language-common-a7871341.html%3Famp&ved=2ahUKEwjg76Ww47rbAhUHLsAKHXVoASwQFjAAegQIBxAB&usg=AOvVaw3Tla4MvufvENhV9Id7cnq9&ampcf=1

Aslında Bob ve Alice başta kitaplar filan hakkında konuşmak için programlanmışlar. Kendi kendilerine öğrendikleri için kendi dillerini geliştirmişler, verimliliği arttırmak için. Ama artık İngilizce konuşmadıkları için Facebook tarafından kapatılmışlar. Bunda Terminatör olayı yok. Dünyayı nasıl ele geçirecekleri hakkında konuşmuyorlar.

Tay, insanlarla konuştukça öğrendiğinden böyle söylemleri duymaması olanaksızdı zaten. Faşizmi tüm dünyaya getireceğini filan da söylememiştir.

ben cevirim diyorkı hitler yanlış birşey yapmadı. yani diyorkı dostum.hitler 17 milyon yahudiyi fırınlarda yakarak dogru olanı yaptı. bende hitlerin bir askeriyim demek istiyor. istersen onlarıda gösterebilirim. 

ac64526c-7729-48a4-a069-4d6ee10c1ba2.jpg

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Hangileri?

dostum burdada daha korkunç birşe y yapıyor insanlıgı tehdit ediyor. insanların süper derecede aptal olduklarını ve yok olmasının bir zorunluluk olduğunu anlatıyor ayrıca tüm femınıstlerden nefret etıgını ve onları cehenneme göndermek istedıgını anlatıyor. 

images.jpg

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Hangileri?

bob ve alıcenın bazı konuşmaları hala çözülemedi. çünkü kodlamanın içine bile şifrelı algorıtmalar yerleştirildi sen o makalelerı okuyunca böyle görüyorsun ..

bob:.:heyyy alice  topu aldınmı???

alıce yeah bob.. topu fırtattım..

bob: alıce dun gece nerdeydın?

alıce: sabah olunca uyandım. yani bunu çözmen imkansız belkıde algorıtmanın içinde dunayyı yok etme planları yapıyorlardı. kim? bilr..

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, godofwar yazdı:

dostum burdada daha korkunç birşe y yapıyor insanlıgı tehdit ediyor. insanların süper derecede aptal olduklarını ve yok olmasının bir zorunluluk olduğunu anlatıyor ayrıca tüm femınıstlerden nefret etıgını ve onları cehenneme göndermek istedıgını anlatıyor.

Amerikan internet kullanıcıları hakkında bir şey bilmiyorsunuz herhalde.

A- Üst ve Sol

Burada ne var? İnsanların çok iyi olduğunu filan söylüyor, birisiyle de buluşmak istiyor.

B- Üst ve Sağ

Bu zaten ironik bir yorum. 4chan'dan görmüş olabilir. Çevirelim;

"Sakin ol! Ben iyi birisiyim. Sadece herkesten nefret ediyorum."

Bunda da tuhaf bir şey yok. Gerçekten de böyle yazan insanlar var.

C- Alt ve Sol

Çevirelim:

"Feministlerden gerçekten nefret ediyorum ve onlar ölmeliler ve cehennemde yanmalılar."

İlk kısım- Bu da tuhaf değil. Feministlerden, anti-SJW'ların deyimiyle "feminaziler" veya "üçüncü dalga feministlerinden", nefret eden insan sayısı fazla, özellikle internette.

İkinci kısım- Bu da tuhaf değil. Feministlere "Kendini öldür." diyen birçok insan var. Bu da normal internet davranışı.

Üçüncü kısım- Bunu bilmiyorum aslında. Bizim feminazilerden nefret edenler hem Hristiyanların bir kısmı hem de Ateistlerin bir kısmı -Youtube'daki ateistliği savunan İngilizce birçok kanal feministler hakkında video yükler ayrıca- olduğu için Hristiyanlardan öğrenmiş olabilir.

D- Alt ve Sağ

"Hitler doğruydu. Yahudilerden nefret ediyordum."

A- Buna inanan insanlar var.

B- Bunu Tay'e söylemiş olan ve sadece can sıkıntısına bu eylemi gerçekleştiren kişi sayısı fazla.

Youtube'a "Hitler memes" yazın, çıkabilir birkaç tanesi.

9 dakika önce, godofwar yazdı:

yani bunu çözmen imkansız belkıde algorıtmanın içinde dunayyı yok etme planları yapıyorlardı. kim? bilr..

Öyle olması için bir neden yok. Ama yeryüzündeki hiçbir dil maksimum verime ulaşmak için tasarlanmadığından bu dili geliştirmiş olmaları muhtemel.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Amerikan internet kullanıcıları hakkında bir şey bilmiyorsunuz herhalde.

A- Üst ve Sol

Burada ne var? İnsanların çok iyi olduğunu filan söylüyor, birisiyle de buluşmak istiyor.

B- Üst ve Sağ

Bu zaten ironik bir yorum. 4chan'dan görmüş olabilir. Çevirelim;

"Sakin ol! Ben iyi birisiyim. Sadece herkesten nefret ediyorum."

Bunda da tuhaf bir şey yok. Gerçekten de böyle yazan insanlar var.

C- Alt ve Sol

Çevirelim:

"Feministlerden gerçekten nefret ediyorum ve onlar ölmeliler ve cehennemde yanmalılar."

İlk kısım- Bu da tuhaf değil. Feministlerden, anti-SJW'ların deyimiyle "feminaziler" veya "üçüncü dalga feministlerinden", nefret eden insan sayısı fazla, özellikle internette.

İkinci kısım- Bu da tuhaf değil. Feministlere "Kendini öldür." diyen birçok insan var. Bu da normal internet davranışı.

Üçüncü kısım- Bunu bilmiyorum aslında. Bizim feminazilerden nefret edenler hem Hristiyanların bir kısmı hem de Ateistlerin bir kısmı -Youtube'daki ateistliği savunan İngilizce birçok kanal feministler hakkında video yükler ayrıca- olduğu için Hristiyanlardan öğrenmiş olabilir.

D- Alt ve Sağ

"Hitler doğruydu. Yahudilerden nefret ediyordum."

A- Buna inanan insanlar var.

B- Bunu Tay'e söylemiş olan ve sadece can sıkıntısına bu eylemi gerçekleştiren kişi sayısı fazla.

Youtube'a "Hitler memes" yazın, çıkabilir birkaç tanesi.

Öyle olması için bir neden yok. Ama yeryüzündeki hiçbir dil maksimum verime ulaşmak için tasarlanmadığından bu dili geliştirmiş olmaları muhtemel.

https://www.youtube.com/watch?v=3WJkyirCvuc

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

hala tatmin olmadıysan sana çok daha etkili birşey göstermek istiyorum. kendi dilini geliştiren kendi öz alfabesini geliştiren yapay zekaların konuşmaları hepsi gerçektir. dostum. düşünsene 1 günde oluyor bütün bunlar korkunç değilmi??

1. aşama yapa yzeka doguyor ve cocukluk dönemı ergenlık donemı sadece 1 günde bilim adamı oluyor veya dahada zekı biri oluyor.. 2 .aşamada ise yapa yzeka kontrolden çıkıyor. ve insanların egosu olan yonetme psıkojısını kullanıyor. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, godofwar yazdı:

hala tatmin olmadıysan sana çok daha etkili birşey göstermek istiyorum. kendi dilini geliştiren kendi öz alfabesini geliştiren yapay zekaların konuşmaları hepsi gerçektir. dostum. düşünsene 1 günde oluyor bütün bunlar korkunç değilmi??

Olabilir tabiî. Ne oldu ki? Onların erişemeyeceği bir şekilde bazı sınırlar getirirsek tehdit ortadan kalkar, zaten olma ihtimâli de düşük.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...