Jump to content

Allah ateistleri affeder mi?

Recommended Posts

8 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bana benim listemde olamayacak bir item sun yeterlidir.

Ben de Kartım Bozoncuyum ve sizden benim listemde olmayacak bir item sunmanızı istiyorum. Oldu mu şimdi?

Not: Bunu alaycı olmayacak şekilde nasıl yazabileceğimi bilmiyorum. Hatamı affedersiniz artık.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Sen sun. Kartım Bozonu olmayan bir evren sun. Sinirleniyorum.

Ateistim diyen iyi niyetli bir adam bilime katkı sunmalıdır. Ben teist halimle bile bunu yapmaya çalışıyorum. Örneğin devridaim makinelerinin çalışabileceğini kanıtlamaya çalıştım bunun için fizik ve matematik kullandım. 

İlgili yazının 5. sayfasındaki ilk yazımdan başlayıp okursan bunu kavrarsın eğer istersen bu konuda küçük bazı fiziksel hesaplardan sonra bir tane sen üretebilirsin.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, John Ahmet said:

Diyorum ki senin listende sadece bir item var ve senin sıralayacağın tüm fikirlerin aynısını teist bir liste de sunmak mümkün yani bu olasılıkların tümü Allah'ın var olduğu bir ihtimalde de geçerli olabilir. Ancak sen de görüyorsun ki sadece teist olan fikirler ateist fikir olarak sunulamaz.

Deney amaçlı deyip ve diğerleri için de bunun ateist bir fikir olduğunu söyleyemezsin. Kim neyi deniyor? Bunlar uzaylı bile olsa teist bakışı destekler.

Bana benim listemde olamayacak bir item sun yeterlidir. Bak sonsuz demiyorum ben senin listende olamayacak bir çok kalem oluşturabiliyorum. Sen de bir liste oluştur böyle bir liste oluşturabilir misin? 

Coni'nin beyin yandı ama bir de şunu sormak lazım başlığın kendisi de dahil içi boş tüm saçmalıklarını bir kenara bırakacak olursak..

- "Teizm" nedir?

- "Tanrı" nedir? (Tanım alalım şöyle öndekilerden, arkadaki çürükleri falan kakalama sakın)

Adam kel alaka bir liste koymuş, bir de benim liste seninkinden uzun diye tutturmuş ..İlkokul çocuğu gibi..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Adam kel alaka bir liste koymuş, bir de benim liste seninkinden uzun diye tutturmuş ..İlkokul çocuğu gibi..

Bu konuda haklısınız.

5 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ateistim diyen iyi niyetli bir adam bilime katkı sunmalıdır. Ben teist halimle bile bunu yapmaya çalışıyorum. Örneğin devridaim makinelerinin çalışabileceğini kanıtlamaya çalıştım bunun için fizik ve matematik kullandım. 

İlgili yazının 5. sayfasındaki ilk yazımdan başlayıp okursan bunu kavrarsın eğer istersen bu konuda küçük bazı fiziksel hesaplardan sonra bir tane sen üretebilirsin.

Konuyu Savuşturma Mantık Safsatası.

A- Allah'ın "Kafirlere sonsuz azap vardır." dediği ayeti getirdim, "Kafir derken başka birşeyden bahsetmiş olabilir." dediniz.

B- Allah'ın "İnanmayan herkes cehenneme gidecek." dediği ayeti getirdim, konuyu değiştirdiniz.

C- "Sonzuz sayının bulunduğu listeden daha büyük bir liste olamaz." dedim, kabûl etmediniz.

Ç- Reductio Ad Absurdum uyguluyordum, tekrar konuyu değiştirdiniz.

Neyse, cevabı bulduk: Allah varsa ve yalan atmıyorsa ateistleri yakacak.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, TheRationalAtheist said:

Konuyu Savuşturma Mantık Safsatası.

A- Allah'ın "Kafirlere sonsuz azap vardır." dediği ayeti getirdim, "Kafir derken başka birşeyden bahsetmiş olabilir." dediniz.

B- Allah'ın "İnanmayan herkes cehenneme gidecek." dediği ayeti getirdim, konuyu değiştirdiniz.

C- "Sonzuz sayının bulunduğu listeden daha büyük bir liste olamaz." dedim, kabûl etmediniz.

Neyse, cevabı bulduk: Allah varsa ve yalan atmıyorsa ateistleri yakacak.

Yahu adamın beyin yandı resmen, birazdan(biraz daha sıkıştırırsan) merkez bankası döviz rezervlerini getirecek sana cevap olarak :)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, John Ahmet yazdı:

Bu soruyu cevaplayacak yazacağım bir kaç cümlenin bir önemi yok bunun için Roger Penros'un "Kralın Yeni Usu" serisini okuyabilirsin. Bilgisayar ve Zeka, Fiziğin Gizemi, Us Nerede? isimli üç kitaptan oluşur. Us = bilinç. demek bu arada. Kendisi teist bir dahidir. Günümüzün en iyi fizikçisidir bilen bilir.

Roger Penrose'un bilinç teorisi kuantum teorisiyle alakalıdır. Senin savunduğun şeyle alakası ne?

Penrose'un "ben teistim" dediği veya tanrının varlığını iddia ettiği bir video gösterebilir misin?

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, vitamin said:

Roger Penrose'un bilinç teorisi kuantum teorisiyle alakalıdır. Senin savunduğun şeyle alakası ne?

Penrose'un "ben teistim" dediği veya tanrının varlığını iddia ettiği bir video gösterebilir misin?

Adam: "Us = bilinç. demek bu arada." buyurmuş bir de, ne beklenebilir ki bundan? En fazla alıntı dümeni..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, teflon yazdı:

14 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Bu konuda haklısınız.

Burada listenin sonsuz olup olmamasından ziyade listelerinizin teist görüşde bulunması ve varlığın var olma sebebini açıklayan görüşleriniz teist fikirler iken neden hala ateistsiniz diye sordum cevap alamadım.

18 dakika önce, teflon yazdı:

Yahu adamın beyin yandı resmen, birazdan(biraz daha sıkıştırırsan) merkez bankası döviz rezervlerini getirecek sana cevap olarak :)

17 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Bilmiyorum ben de sizin gibi sorguluyorum ancak teist görüşün hakim olduğunu görüyorum. Bunu sebepleri ile sorguluyorum. Hatta vahyi ve buna olan inancımı fizik bilimi dahilinde açıklamayı planlıyordum. Sorularınıza cevap vermeden önce bazı tanımları yapıp daha derli toplu açıklamalar yaptığım yazılarımı paylaşacağım ancak bunu sizin görüşlerinizi değiştirmek yada desteklemek için değil kendi görüşlerimi paylaşma ihtiyacımdan dolayı yapacağım.

Ancak çoğunuz iddia ettiğim ateist çoğunluğun donuk zekalı kesiminden olduğunuzdan ve teist birinin fikirlerini yargısız sorgulamaktan yana olmadığınızı ve çoğunuzun teistleri aşağılamak ve küfür etme ihtiyacıyla  egosantrik tavırlarınızdan dolayı daha fazla yazma motivasyonum oluşamıyor.

Ancak aranızda iyi birileri varsa ve fark edersem yazılarıma devam edeceğim.

Sitelerde Paylaş
Just now, John Ahmet said:

Ancak çoğunuz iddia ettiğim ateist çoğunluğun donuk zekalı kesiminden olduğunuzdan ve teist birinin fikirlerini yargısız sorgulamaktan yana olmadığınızı ve çoğunuzun teistleri aşağılamak ve küfür etme ihtiyacıyla  egosantrik tavırlarınızdan dolayı daha fazla yazma motivasyonum oluşamıyor.

Ad hominem.

Traşı geç. Ağlama.

Tanımlar ve açıklamaya gel. Teizm ve tanrıdan başlayabilirsin.

Bilinç=Us'çu seni :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, John Ahmet yazdı:

Burada listenin sonsuz olup olmamasından ziyade listelerinizin teist görüşde bulunması ve varlığın var olma sebebini açıklayan görüşleriniz teist fikirler iken neden hala ateistsiniz diye sordum cevap alamadım.

Can sıkıntısına söyledim onları. Doğru olabilirler, ama boş hipotezi kabûl ediyorum. Anladınız mi şimdi?

Ayrıca "Ama buna tanrı eklenebilir." itirazı da o kadar da iyi değil. Aynı argümanı Kartım Bozonu için de kurabilirsin. Ondan bahsediyordum.

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Adam o konuda haklı, hakareti gözardı edersek.

Sonsuz+sonsuz sonsuzdan daha büyük değildir. Ben A'nın olmadığı bir durum için sonsuz ihtimâl sunabiliyorsam siz bu fikirlere A'yı ekleyip farklı fikirler sunsanız da bu ihtimâllerin toplam sayısı benimkinden fazla olamaz. Fazla olsaydı bile birşey ifade etmezdi. Çünkü ben aynı şeyi Kartım Bozonu'yla da yapabilirim.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, teflon yazdı:

Peki ahmetciğim, seni kırdıysak özür dileriz. Kafana göre her bir tarafa donuk zekalı yazabilirsin. Kaleyi boşalttık

Teorim dahilinde küfür etmekten ziyade idrak konusundaki zayıflıklarının beni boşuna yormuş olacağını ifade etmek için kullanıyorum. Ayrıca donuk zekalıların hafızası da bende hayranlık uyandırır. Örneğin İlber Ortaylı kendisi donuk zekalıdır (Bir Prof a göre) ancak hafızası, bilgi ve kelime dağarcığı bende hayranlık uyandırmaktadır. 

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Varlığın var olma sebebini düşündüğünde olasılıklar listesinde Allah'ın olduğu yada olmadığı çok maddeli bir liste sunabilir misin?

Sorumu düzeltiyorum.

Varlığın var olma sebebini düşündüğünde olasılıklar listesinde Allah'ın olmadığı yada dahil edilemiyeceği bir liste oluşturabilir misin? Oluşturamıyorsan neden hala ateistsin?

Ateistleri kategorilerine ayıracak olursak;

1. Tanrının var olma olasılığını yarı yarıya kabul eden ateistler (ateist yada teist olamazlar sadece tanrı ile yaptıkları pazarlıkta daha fazla argüman toplamak için teist olma durumlarını ertelemişlerdir )

2. Varlık vardır ve var olma sebebi yoktur diyen ateistler

3. Enerjiyi Tanrı yerine koyan ateistler

4. Negatif Tanrıya inanan ateistler

5. Tanrı yerine şeytana inanan ateistler

6. Teistlere düşman olan ve sırf bu güdüden dolayı durumunu ateist olarak ayarlamış ateistler

.

.

.

İlk sırada belirttiğim dışında bir ateist kabul edemem bunu ifade etmek istiyorum.

Siz ne tür ateistsiniz? İlber ne tür cahilsiniz diye sormuştu ben de bunu soruyorum.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John Ahmet said:

Sorumu düzeltiyorum.

Varlığın var olma sebebini düşündüğünde olasılıklar listesinde Allah'ın olmadığı yada dahil edilemiyeceği bir liste oluşturabilir misin? Oluşturamıyorsan neden hala ateistsin?

1. Tanrının var olma olasılığını yarı yarıya kabul eden ateistler (ateist yada teist olamazlar sadece tanrı ile yaptıkları pazarlıkta daha fazla argüman toplamak için teist olma durumlarını ertelemişlerdir )

6. Teistlere düşman olan ve sırf bu güdüden dolayı durumunu ateist olarak ayarlamış ateistler

.

.

.

İlk sırada belirttiğim dışında bir ateist kabul edemem bunu ifade etmek istiyorum.

Siz ne tür ateistsiniz? İlber ne tür cahilsiniz diye sormuştu ben de bunu soruyorum.

Bu kadar salakça bir liste yapmak için bayağı çaba sarfetmiş olman lazım, ya da belki bu normal halindir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Sorumu düzeltiyorum.

.

.

.

Şeytana inanan ateist   olur mu ?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Derken..? Varlığın var olma sebebi yok ki."Nasıl oluştu varlık?" desek o zaman Enerjinin Korunumu Yasası'nı unutmuş oluruz. Olasılık yok. Soru yanlış. Evrenden bahsettiğinizi zannediyordum.

11 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Negatif Ateizm ve Pozitif Ateizm.

11 dakika önce, John Ahmet yazdı:

A- Hakaret edildiği hakkında şikayet edip, ki bu konuda haklısınız, ardından hakaret etmeniz biraz... Neyse.

B- Bu Agnostizm olur.

14 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Tüm Ateistler bunu der.

Ne..? Enerjinin Korunumu Yasası orada.

...

15 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Öyle bir Ateist bulursanız bana da haber verin.

15 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Böyle tarz Ateist vardır, doğru. Ama çok az diye biliyorum.

16 dakika önce, John Ahmet yazdı:

3. sayfayı baştan sona okuyun. Daha okumamışsınız bile.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu kadar salakça bir liste yapmak için bayağı çaba sarfetmiş olman lazım, ya da belki bu normal halindir.

4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Şeytana inanan ateist   olur mu ?

İlk sıradaki dışında bir ateist olamaz ki o kişiye de ateist denmemeli olasılık %50 bunun altına indirgeyebilenler var mı? Varsa sorumu yanıtlayabilir mi? Hepsini okudum hiç argüman sunan olmamış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...