Jump to content

Allah ateistleri affeder mi?

Recommended Posts

• İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, John Ahmet said:

İlk sıradaki dışında bir ateist olamaz ki o kişiye de ateist denmemeli olasılık %50 bunun altına indirgeyebilenler var mı? Varsa sorumu yanıtlayabilir mi? Hepsini okudum hiç argüman sunan olmamış.

Yahu zırvanın olasılığı mı olur? Allah dediğin zımbırtı bir arap zırvasından başka nedir ki? Aklı başında bir şey söylesen bir olasılık hesabı yaparız da, bu saçmalıklara olasılık verecek kadar aptal mı ateistler?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İşlinize gelmeyince tanımla sen tanımlamak nedir onu tanımla..

A- Kaç defa sorulardan kaçındığınızı biliyoruz.

B- Bir kavramın niteliklerini eksiksiz olarak belirtmek ve açıklamak, tarif etmek.

Tanrı kavramından anladığınız nedir? Daha tanımını bilmediğimiz şeyi nasıl kanıtlıyoruz?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Varlığı ve kendi kendini yaratan yüce bilinç.

Kendinizi nasıl yaratırsınız mutlak yokluktan? Birşey nasıl yokken var olur? Mutlak yokluktan bahsediyorum.

Alıntı

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman bir konuyu aştık. Daha birçok konu var:

A- Penrose teist mi?

B- Enerji her zaman var olduğuna göre ve yokken var olamayacağına göre tanrı nasıl varlığı yaratmış olabilir?

C- Mutlak yokluktan ortaya bilinç nasıl çıkar?

Ç- Bu bilince götüren izler nelerdir?

D- Allah Ateistleri sonsuza kadar yakacak mı?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Kendinizi nasıl yaratırsınız mutlak yokluktan? Birşey nasıl yokken var olur? Mutlak yokluktan bahsediyorum.

Bizler sınırları çizilmiş bir  alanda düşünebildiğimizden bunu anlayamayabiliriz. Evrenin her bir cc sinde evreni yeniden oluşturacak enerji bulunmaktadır. Buna karanlık enerji diyoruz ve Allah bize yeni bir evren yaratma şansı bile vermiş bunu yapabilecek seviyeye ulaşan bir medeniyetin son kahramanları olsak bile bu seni tanrı yapmaz.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İlk sıradaki dışında bir ateist olamaz ki o kişiye de ateist denmemeli olasılık %50 bunun altına indirgeyebilenler var mı? Varsa sorumu yanıtlayabilir mi? Hepsini okudum hiç argüman sunan olmamış.

Ben gözlemlenemeyen ölçülemeyen tanrıyı kabul edemiyorum.Hangi sınıfa giriyorum?

Sanki tanrı evreni yaratıktan sonra ölmüş.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bizler sınırları çizilmiş bir  alanda düşünebildiğimizden bunu anlayamayabiliriz. Evrenin her bir cc sinde evreni yeniden oluşturacak enerji bulunmaktadır. Buna karanlık enerji diyoruz ve Allah bize yeni bir evren yaratma şansı bile vermiş bunu yapabilecek seviyeye ulaşan bir medeniyetin son kahramanları olsak bile bu seni tanrı yapmaz.

Neyse. Peki varlık sebebi?

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu zırvanın olasılığı mı olur? Allah dediğin zımbırtı bir arap zırvasından başka nedir ki? Aklı başında bir şey söylesen bir olasılık hesabı yaparız da, bu saçmalıklara olasılık verecek kadar aptal mı ateistler?

Kıvırmayın ilk yazımda bundan bahsettim. 

14 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Ben gözlemlenemeyen ölçülemeyen tanrıyı kabul edemiyorum.Hangi sınıfa giriyorum?

Sanki tanrı evreni yaratıktan sonra ölmüş.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sen daha bana devridaim konusunda cevap veremedin. Bu konuya zaten veremezsin. Sadece böyle zırvalarsın senden daha fazlasını beklemiyorum.

Şimdi herkese soruyorum. 

Tanrı fikri muazzam bir fikirdir ve olasılığı %50'nin altına indirgeyebilen bir argüman görmedim. %50'nin üzerinde en eski göbekli tepede hatta daha eski mahabarata destanlarında tanrı fikrini görebiliyoruz.

Sizi ateist yapan nedir? İsyanınız mı? Bu sizi ateist yapmaz sadece isyankar olursunuz ağlamayın.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, John Ahmet yazdı:

Sen daha bana devridaim konusunda cevap veremedin. Bu konuya zaten veremezsin. Sadece böyle zırvalarsın senden daha fazlasını beklemiyorum.

Şimdi herkese soruyorum. 

Tanrı fikri muazzam bir fikirdir ve olasılığı %50'nin altına indirgeyebilen bir argüman görmedim. %50'nin üzerinde en eski göbekli tepede hatta daha eski mahabarata destanlarında tanrı fikrini görebiliyoruz.

Sizi ateist yapan nedir? İsyanınız mı? Bu sizi ateist yapmaz sadece isyankar olursunuz ağlamayın.

tanrının gözlemlenemesi ölçülememesi tanrının varlığını % 0  yapıyor.

Senin devri daim makinen meydanda olmadığı gibi.Beyninde tasarladığın herşeyin doğada karşılığı yoktur.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Boş hipotez nedir, öğrenin.

Sen hiç kendi varlığının amacını sorgulamadın mı? Bunun farkındalığında böyle bir hipotez oluşturma eğiliminde değil misin?

4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

tanrının gözlemlenemesi ölçülememesi tanrının varlığını % 0  yapıyor.

Japon su perisinin bile olup olmama olasılığı %50 iken tanrının varlığının olasılığı nasıl %0 oluyor anlayamadım.

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, John Ahmet said:

Şimdi herkese soruyorum. 

Evladım sen aptal mısın?

Tanrının %50 olasılığı nedir? 

Hayır o kadar primitif girdin ki mevzuya, sana o aradaki fark olan 10 fırın ekmeği yedirmek asıl senin değil, bizim imanımızı gevretecek.

Bebe dedik ama ayırdında olsa zaten bebe olmaz. Bebe olduğu için ayırdına varamaz.

Sayfalarca arşiv var, ama her gelene taa en başından anlat..anlat da nereye kadar..?

Elin oğlu yırtık dondan fırlar gibi %50 olasılık koyuyor, bir de hesabını soruyor??

Saf mı zanneti nedir..

Aç bir bak arşive önce de ondan sonra yaz be adam..

Tipik Dunning-Kruger sendromu türevi.

Bir sonraki sorun ne olacak* "Şimdiki mayminler neden insan olmuyor.." falan mı?

Sen onu bunu bırak da, Amaterasu'nun %53,8'lik olasılığının hesabını versene bize..

Dikkat et cevap yazarken kafana balina düşmesin..(!)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John Ahmet said:

Japon su perisinin bile olup olmama olasılığı %50 iken tanrının varlığının olasılığı nasıl %0 oluyor anlayamadım.

Na işte beyin bedava..:) (Anlamazsın tabii, anlasan duramazdın zaten.)

Balina hesabından çıkarırsın onu sen, aman dikkat et ha..

İnsan biraz düşünerek yazar be. Bize de yazık.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

O zaman sen ne diye bize sataşıyorsun yahu? Al işte, Japon su perilerine de inanman gerekiyor şimdi. Yandık.

Sen hiç kendi varlığının amacını sorgulamadın mı?

Ee..? Konuyu savuşturmayın. Neden tanrı fikri muazzam bir fikir de Japon Su Perisi fikri muazzam bir fikir değil? Veya  Kartum Bozonu?

Bunun farkındalığında böyle bir hipotez oluşturma eğiliminde değil misin?

Hipotez olabilecek birşey koymak imkânsız çünkü test edemiyoruz. Her fikir hipotez değil ki.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

Na işte beyin bedava..:) (Anlamazsın tabii, anlasan duramazdın zaten.)

Balina hesabından çıkarırsın onu sen, aman dikkat et ha..

İnsan biraz düşünerek yazar be. Bize de yazık.

Düşünmeye başladığın andaki olasılıktan bahsediyorum. Varlığına yönelik argümanlar sunabilirsin ve çeşitli tarihsel ve matematiksel hesaplarınla bu olasılığı yükseltebilirsin yada düşürebilirsin. (Japon su perisi)

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ee..? Konuyu savuşturmayın. Neden tanrı fikri muazzam bir fikir de Japon Su Perisi fikri muazzam bir fikir değil? Veya  Kartum Bozonu?

Bunu göbekli tepeye gidip biraz düşün istersen bunu elin oğlu yapıyor sen neden yapmayasın?

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...