Jump to content

Allah ateistleri affeder mi?

Recommended Posts

5 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bunu göbekli tepeye gidip biraz düşün istersen bunu elin oğlu yapıyor sen neden yapmayasın?

Söyle işte, insanlara saldırma.

10 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Düşünmeye başladığın andaki olasılıktan bahsediyorum. Varlığına yönelik argümanlar sunabilirsin ve çeşitli tarihsel ve matematiksel hesaplarınla bu olasılığı yükseltebilirsin yada düşürebilirsin. (Japon su perisi)

Hipotez nasıl oluşturulur, bilginiz var mı? Cinayet romanındaki gibi oluşturulmaz fizikteki hipotezler. Bir sorun çıkar karşına, bunu incelersin, "Belki nedeni budur." deyip hakemli dergilere sunarsın, onlar da incelerler, test edilebilirlik gibi birçok testi geçtikten sonra hipotez olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 minutes ago, John Ahmet said:

Düşünmeye başladığın andaki olasılıktan bahsediyorum. Varlığına yönelik argümanlar sunabilirsin ve çeşitli tarihsel ve matematiksel hesaplarınla bu olasılığı yükseltebilirsin yada düşürebilirsin. (Japon su perisi)

Tamam işte onu diyoruz ya biz de..

Salonun ortasında klavyenin her başına geçişinde bir balinanın kafana %50 düşme olasılığı üzerinden irkiliyor musun? Ya düşecek, ya düşmeyecek neticede..

Ya da oturmaya yeltendiğin o sandalyede halihazırda zaten oturmakta olan "süper zenci" tarafından bafilenme ihtimalin..?

Na işte senin tanrının olma  ihtimali o balina kadar dahi yok.

Olasılıksız ve mümkünsüz.

Bilimsel mümkünsüz. Fiziksel mümkünsüz. Mantıksal mümkünsüz.

Kısaca insan mantığı için mümkünsüz.

Üçgen kare ne kadar olasılıklı ise al bu da o kadar, işte..

Sen önce o sözde %50 olasılığını çıkar koy masaya, sonrasını düşünürüz.

Mantıksal mümkünlüğüyle düşünmeye başla senin tabirinle, o yeter bize. :)

Sonra %0,0001'le falan devam edersin rast giderse..

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, John Ahmet said:

Bunu göbekli tepeye gidip biraz düşün istersen bunu elin oğlu yapıyor sen neden yapmayasın?

Ne kadar teşneymişsin elin oğlunun her yaptığını yapmaya...

Aman dikkat et, içlerinde sakıncalı olanları da olabilir ha..Rahmetli George Michael umumi helalarda falan yapardı mesela..(No offence)

19 minutes ago, TheRationalAtheist said:

Hipotez nasıl oluşturulur, bilginiz var mı? Cinayet romanındaki gibi oluşturulmaz fizikteki hipotezler. Bir sorun çıkar karşına, bunu incelersin, "Belki nedeni budur." deyip hakemli dergilere sunarsın, onlar da incelerler, test edilebilirlik gibi birçok testi geçtikten sonra hipotez olur.

Buna ad-hoc hipotezi yutturmuşlar teori, hipotez diye..Ondandır.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, teflon yazdı:

Ne kadar teşneymişsin elin oğlunun her yaptığını yapmaya...

Aman dikkat et, içlerinde sakıncalı olanları da olabilir ha..Rahmetli George Michael umumi helalarda falan yapardı mesela..(No offence)

Buna ad-hoc hipotezi yutturmuşlar teori, hipotez diye..Ondandır.

İnsanlar neden ilk olarak mabed inşaa etmiştir. Bunu düşünerek yola çıkalım. Buna ne sebep olmuş olabilir?

Sizi gidi olmayan hipotezinizle ateist olan japonsuperistleri...

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Sizi gidi olmayan hipotezinizle ateist olan japonsuperistleri...

Hypothesis: A supposition or proposed explanation made on the basis of limited evidence as a starting point for further investigation.

Tanrı bir hipotez mi? Ne zaman hipotez oldu..?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Tanrı bir hipotez mi? Ne zaman hipotez oldu..?

Sizin karşı hipotezinizden bahsediyorum. Allah'ın olmadığına kanıt olarak ne sunabilirsiniz yada bu konuda bir fikriniz var mı? Hipotez olur olmaz sorun değil.

47 dakika önce, teflon yazdı:

Salonun ortasında klavyenin her başına geçişinde bir balinanın kafana %50 düşme olasılığı üzerinden irkiliyor musun?

Bir de şu soruya cevap verin madem tanrı bu kadar önemsiz neden japonsuperist yada ametreasumist değilsiniz de ateistsiniz (Tipik olarak sadece Allah'ı yok sayan ateist)? İtiraf edin size İsa'nın yada Musa'nın yada japonların tanrısı daha cazip geliyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Sizin karşı hipotezinizden bahsediyorum.

*Boş hipotez.

İspat yükü sizde. Siz ispatlayacaksınız.

Allah'ın olmadığına kanıt olarak ne sunabilirsiniz yada bu konuda bir fikriniz var mı? Hipotez olur olmaz sorun değil.

Tanrıya dair bir emare yok. Bu kadar yeter.

2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İtiraf edin size İsa'nın yada Musa'nın yada japonların tanrısı daha cazip geliyor.

Ne..? Ancak antik Yunan tanrıları ilginç gelir bana, veya Sümer tanrıları.

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bir de şu soruya cevap verin madem tanrı bu kadar önemsiz neden japonsuperist yada ametreasumist değilsiniz de ateistsiniz (Tipik olarak sadece Allah'ı yok sayan ateist)?

Japonsuperist ne yahu? İlk defa sizden duyuyorum.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Japonsuperist

Japonsuperist => Japon su perilerini yok sayan kişi - ben uydurdum

Diyorum ki size göre tanrı fikri madem bu kadar üzerine düşünmeye değmeyecek kadar önemsiz bir konu neden japon su perilerinin varlığı ile ilgili görüşlere karşı bu kadar duyarsızsınız da konu Allah olduğunda gelip bu forumda ahkam kesiyorsunuz, teist avlıyorsunuz? Ayrıca bunu neden Musa'nın, İsa'nın tanrısı için yapamıyorsunuz yada içinizden gelmiyor?  Bu emperyalistlerle aranız çok iyi olduğundan olabilir mi?

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Diyorum ki size göre tanrı fikri madem bu kadar üzerine düşünmeye değmeyecek kadar önemsiz bir konu neden japon su perilerinin varlığı ile ilgili görüşlere karşı bu kadar duyarsızsınız da konu Allah olduğunda gelip bu forumda ahkam kesiyorsunuz, teist avlıyorsunuz?

Çünkü şuan çok kişi buna inanıyor. Ee..? Değerini arttırmaz ki.

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ayrıca bunu neden Musa'nın, İsa'nın tanrısı için yapamıyorsunuz yada içinizden gelmiyor?  Bu emperyalistlerle aranız çok iyi olduğundan olabilir mi?

Burada Hristiyan mı varmış? Ben sadece Hristiyan bulunan yerlerde Hristiyanlık hakkında konuşurum.

Komplo teorileri çıkartmayın şimdi başıma.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Japonsuperist'e ne oldu ayrıca? Merak ettim.

Nasıl bir çelişki içinde olduğunuzu vurgulamak için ben uydurdum kabul ediyorum. Neden başka konulardaki yok saymalarınızı adlandırıp kendinizi bununla ifade etmiyorsunuz da ateist olarak adlandırıyorsunuz? Bu tanrıya önem verdiğinizi ve bu konuda bilgi sahibi olmak istediğinizi kanıtlıyor. Dolayısıyla kabul edebileceğim ateist grubunda olduğunuz sürece bu konuda benimle çelişmeyeceğinizi ifade etmek istedim.

Tekrarlayalım. 

Kendinizi tanrı fikri ispatlanana kadar durumunu ateist olarak belirlemiş ve tanrının varlığını yarı yarıya bir ihtimal olarak görüp bu konuda araştırma yapmaya kendini adamış kişi olarak görüyorsanız benimle çelişmediğinizi ve yeterince araştırma yapıp vahyin temelleriyle ilgili örneğin Ledün ilmi hakkında biraz daha bilgi sahibi olup kendi deneyimlerinizle bu ilimdeki hadiseleri bir bir yaşarsanız daimi bir teist olarak yaşantınıza devam etmeniz mümkün görünüyor.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Kendinizi tanrı fikri ispatlanana kadar durumunu ateist olarak belirlemiş ve tanrının varlığını yarı yarıya bir ihtimal olarak görüp bu konuda araştırma yapmaya kendini adamış kişi olarak görüyorsanız benimle çelişmediğinizi ve yeterince araştırma yapıp vahyin temelleriyle ilgili örneğin Ledün ilmi hakkında biraz daha bilgi sahibi olup kendi deneyimlerinizle bu ilimdeki hadiseleri bir bir yaşarsanız daimi bir teist olarak yaşantınıza devam etmeniz mümkün görünüyor.

A- Yarı yarıya dersek yanlış anlaşılır. Fazla şans vermiyorum. Burada tanrının çıkacağına dair bir ipucu filan da yok. Deneysel Olasılık'ı kullanarak tanrının olma ihtimâlinin çok düşük olduğunu söyleyebilirim.

B- Ledün ilmi mi? Şu ermiş işi olan mı? Saçmalamayın. Hristiyanlarda bile daha iyisi var. Placebo Etkisi'ne giriyorsunuz, o kadar. Gerçekten de doğruysa zaten bunu destekleyecek, hakemli bir dergiden makâle getirebilirsiniz.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

A- Yarı yarıya dersek yanlış anlaşılır. Fazla şans vermiyorum. Burada tanrının çıkacağına dair bir ipucu filan da yok. Deneysel Olasılık'ı kullanarak tanrının olma ihtimâlinin çok düşük olduğunu söyleyebilirim.

B- Ledün ilmi mi? Şu ermiş işi olan mı? Saçmalamayın. Hristiyanlarda daha iyisi var. Placebo Etkisi'ne giriyorsunuz, o kadar. Gerçekten de doğruysa zaten bunu destekleyecek, hakemli dergiden makâle getirebilir misiniz?

Plasebo etkisinden yola çıkarak tıbbi bilgilerinizi arttırıp bu konuya yeteri kadar eğilip devamında torus enerjisi ile ilgili yapacağınız araştırmalardan sonra ledün ilmini tekrar inceleyip iyi bir inisiye teist olman da mümkün.

Sitelerde Paylaş

Plasebo etkisinden yola çıkarak tıbbi bilgilerinizi arttırıp bu konuya yeteri kadar eğilip devamında torus enerjisi ile ilgili yapacağınız araştırmalardan sonra ledün ilmini tekrar inceleyip iyi bir inisiye teist olman da mümkün.

Bunun doğruluğunu destekleyecek hakemli dergiden makâlem nerede?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...