Jump to content

Allah ateistleri affeder mi?

Recommended Posts

4 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Edgar Cyce üzerine yazılan kitapları okuyabilirsin referans tezlerden bahsediyorlar. Ayrıca Nina Kulagina isimli telekisist ile ilgili yazılardan da bu konuya ulaşman mümkün.

Bu mu yani, hakemli dergiden gelmiş makâleler? Birisi 1945'de ölmüş, hiçbir üniversite bile bitirmemiş bir adam ve diğeri bir psişist. Ben ne yapayım şimdi? Bunlar üniversitede okumuş saygın bilim insanları filan değil ki.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

P

1 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Bu mu yani, hakemli dergiden gelmiş makâleler? Birisi 1945'de ölmüş, hiçbir üniversite bile bitirmemiş bir adam ve diğeri bir psişist. Ben ne yapayım şimdi? Bunlar üniversitede okumuş saygın bilim insanları filan değil ki.

Plaseboyu buralardan başlayıp araştırman için paylaştım bunları, devamında torus enerjisini ve sonra ledün ilmini araştırınca dünyada yaşanan her ne varsa her türlü konuya açıklık getiriyor gibi görünüyor. Buradan tanrı fikrini destekleyecek çok argüman çıkacak ancak bunları yazmam mümkün değil çünkü tahayyül sınırlarımızı zorlayan bu fikirleri paylaşmak beni deli konumuna düşürür bunu hiç istemem.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Plaseboyu buralardan başlayıp araştırman için paylaştım bunları, devamında torus enerjisini ve sonra ledün ilmini araşnca dünyada yaşanan her ne varsa her türlü konuya açıklık getiriyor gibi görünüyor.

O zaman bu Ledün ilmi neden bilim tarafından bilinmiyor bile? Klasik New-Age fikirlerinden biri olduğu için olmasın?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

O zaman bu Ledün ilmi neden bilim tarafından bilinmiyor bile? Klasik New-Age fikirlerinden biri olduğu için olmasın?

Bunlar 1. derecede gizli hükümet araştırmalarıdır. Konu hakkında araştırma yapmak için hacker olman lazım yada çok iyi bir araştırmacı...

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, John Ahmet yazdı:

Buna kıvırtmak demeyelim

Doğru, demeyelim. Çünkü bu kıvırtmanın da ötesinde çırpınmak, üstelik çırpına çırpına boğulmak. Nerde, dogma bataklığında. 

Rezaleti görüyorsunuz millet. Bunlar üstelik müslimin ılımlısı, büyük olasılıkla namaz filan kılmayan, modernist takılan müslimler. Bunlar bile, bir "allah insanları inançlarına göre değil, eylemlerine göre yargılar" demesini elli çeşit kıvırtma, çalkalama, titretme ve sallama yapmadan söyleyemiyorlar!

Her ne kadar kıvırtarak, çırpınarak da olsa bunu söyleyebilmeleri çok büyük gelişme olsa da! Yobazlıkta derinleşenler için böyle bir düşüncenin akıllarının uzağından bile geçmesi olanaksız!

Rezalet yani, kepazelik! Skandal! Fikir ve inanç özgürlüğünün esamesinin bile geçmediği bir din! 

Çünkü cahil çöl yağmacısının ilkel cep ajandasına göre böyle bir düşüncenin hiç yolu yok. Belki beş yüz, belki bin, belki daha fazla yerde insanların inançlarına göre yargılanacağı yazıyor çünkü! İnsanlara inançlarından dolayı pislik deniliyor, inançlarından dolayı görüldükleri yerde öldürülmeleri, yasak tapınağa sokulmamaları yazıyor! İnsanların inançlarından dolayı aşağılanarak elleriyle cizye vermeye zorlanmaları yazıyor. İnsanlara inançlarından dolayı türlü hakaretler ve tehditler savruluyor.

Bu ilkel vahşi dogmanın insanlık için ne kadar tehlikeli, karanlık ve kadim bir iblis olduğu bundan daha apaçık ortada olamazdı.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bunlar 1. derecede gizli hükümet araştırmalarıdır.

Alex Jones da bunu söylüyordu. Ama hangi hükümetin bahsedilen "gizli bilgileri" içeren bir kitabın yayımlanmasına müsaade eder ki?

7 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Konu hakkında araştırma yapmak için hacker olman lazım yada çok iyi bir araştırmacı...

O zaman bana ne söylüyorsunuz? Ya bulduklarınızı paylaşın ya da ortaya bu iddiayı hiç atmayın. Çünkü bu Alex Jones seviyesinde bir iddia.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Alex Jones da bunu söylüyordu. Ama hangi hükümetin bahsedilen "gizli bilgileri" içeren bir kitabın yayımlanmasına müsaade eder ki?

O zaman bana ne söylüyorsunuz? Ya bulduklarınızı paylaşın ya da ortaya bu iddiayı hiç atmayın. Çünkü bu Alex Jones seviyesinde bir iddia.

Yapacağın daha derin araştırmalar ajan değilsen sonuçsuz kalacak bunu kasıt ediyorum belirli bir seviyede makale yada kitaplara ulaşman mümkün konu çok derin olduğundan yapılan güncel deney ve araştırmalara ulaşman biraz zor görünüyor.

4 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Daha sonra bunun için bir başlık açarım söz vermeyeyim ama doyurucu bilgileri daha detaylı edinip böyle bir konu açmayı planlıyorum.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Yapacağın daha derin araştırmalar ajan değilsen sonuçsuz kalacak bunu kasıt ediyorum belirli bir seviyede makale yada kitaplara ulaşman mümkün konu çok derin olduğundan yapılan güncel deney ve araştırmalara ulaşman biraz zor görünüyor.

Ama sıkıntı şu: Hiçbir kitap akademisyenler tarafından yazılmamış. Ve istediğim zaman iddianızı da ne çürütülebilir ne de kanıtlanabilir olduğu gerekçesiyle reddedebilirim.

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Daha sonra bunun için bir başlık açarım söz vermeyeyim ama doyurucu bilgileri daha detaylı edinip böyle bir konu açmayı planlıyorum.

Sadece bir tane ver, o kadar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

her türlü fikrin doğru olma olasılığı %50'dir

Senden daha bilinçli bir ateist olmanı beklerim. Her türlü fikrin doğru olma olasılığı yüzde elli değildir. Bu, ancak daha önce hakkında hiç bir bilgin olmayan, hiç bir şekilde hiç duymadığın bir iddia hakkında söylenebilir. Örneğin tam dünyaya doğru hızla yüz kilometre çapında bir meteor geliyormuş. Hemen teleskoplar iddia edilen yöne çevrilir ve iddia araştırılır. Ama iddia edilen bir yön yoksa, yani iddia bir kanıta dayanmıyorsa, bir gözlem sonucu ortaya atılmadıysa, çok da kaale alınmaz. Normal rutin gözlemlerde bir dikkat artışına belki yol açabilir. Böyle sallamasyon bir iddianın yüzde elli olasılıkla doğru olması diye bir durum söz konusu değildir. Bir gözlemevindeki bir astronomun böyle bir iddiasına yüzde elli doğru olma olasılığı verilebilir ancak ve hemen doğrulanması veya yanlışlanması için tüm teleskoplar rapor edilen yöne döner.

Tanrının olma olasılığı tam ve net sıfırdır. Tanrı olamayacağı için yoktur. Tanrı olabilecek bir şey değildir. Tanrı olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ama sıkıntı şu: Hiçbir kitap akademisyenler tarafından yazılmamış. Ve istediğim zaman iddianızı da ne çürütülebilir ne de kanıtlanabilir olduğu gerekçesiyle reddedebilirim.

Sadece bir tane ver, o kadar.

Örneğin telekinezi ile ilgili bilgileri edindikten sonra bunun gerçekleşip gerçekleşmediğini sınayabilirsin. Zaten ledün ilmi bunu anlayamacak olanlardan gizlenirmiş. Herkese açıklanmazmış. Rhonda Byrne'nın şu alay edilen "The Secret" isimli popüler kitabında bile yazar sır buymuş ama kim ciddiye alıpda araştırıp okuyacak. Nina Kulagina telekineziyi uyguluyorsa sen neden bunu yapamayasın? Zaten konu sadece bu değil araştırdıkça yeni yetenekler kazanman mümkün. 

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

E tabii... Bu cahil çöl yağmacısının ilkel cep ajandasında yok Sülüman karıncalarla konuştu yok cinleri inşaatta çalıştırdı yok ifrit lojistik sağladı :lol: yok bilmem ne oldu diye saçma sapan hurafeler anlatılırsa müslimlerden ne bekleyebilirsin de... 

Eşşeğin peşinden giderken mis gibi parfümler kokmasını mı bekleyecektin!

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, democrossian yazdı:

Senden daha bilinçli bir ateist olmanı beklerim. Her türlü fikrin doğru olma olasılığı yüzde elli değildir. Bu, ancak daha önce hakkında hiç bir bilgin olmayan, hiç bir şekilde hiç duymadığın bir iddia hakkında söylenebilir.

Ben basit olasılık hesabından bahsediyorum. Olaya deneysel olasılığı veya bilimsel araştırmaların nasıl gerçekleştiğini katarsak o zaman bahsettiğiniz sonuç elde edilir, ki bu böyledir zaten.

6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Örneğin telekinezi ile ilgili bilgileri edindikten sonra bunun gerçekleşip gerçekleşmediğini sınayabilirsin.

Neden ki? Ne diye uğraşayım? Doğru olsaydı zaten bilinirdi.

6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Zaten ledün ilmi bunu anlayamacak olanlardan gizlenirmiş. Herkese açıklanmazmış. Rhonda Byrne'nın şu alay edilen "The Secret" isimli popüler kitabında bile yazar sır buymuş ama kim ciddiye alıpda araştırıp okuyacak.

Rhonda Byrne bir televizyon yazarı.

Sitelerde Paylaş

İşte İslam denen dinin insanlık için en karanlık iblis olması bundan. Ilımlısı ılımsızı topu birden hurafeye, saçmalığa, yok telekineziymiş yok cinmiş yok periymiş yok büyüymüş yok başka ne bok püsürmüş boğazlarına kadar batmışlar.

Ha, Batılılarda batan yok mu bu bataklıklara, olmaz mı, elbette var. Ama alay konusu olan, oralarda büyük çoğunluğun kıçıyla bile gülmeye tenezzül etmediği, bir kaç salağın inandığı, e zaten müslim olmayı seçen de çıkıyor o kadar arada bir... :lol: Bir toplumda o kadar geri zekalı da herhalde bulunur normalde.

Ama bunların topu birden yani, topluca, ılımlısı ılımsızı ayrılmadan koyun gibi, sazan gibi hurafeye sürü halinde dalıyorlar. Yoksa Batıda evangelisti yok mu, dünya altı bin sene önce yaratıldı, dinozorlar yalandır, evrim yoktur diyen? Var. Saçma sapan tarikatlar yok mu, var. Ama kimse bunları iplemez. Alay konusu olurlar.

ABD de bir Davidian tarikatı çıkmıştı, kimse iplemedikçe azıttılar, özgürlük de var ya... Çölde silahlı eğitimlere başladıklarında FBI bunları kuşattı. Güya kazara çıkmış bir yangın bahanesiyle bunları bildiğin katliama uğrattılar. Kimse de böyle sinekler haşereler gibi insan öldürülür mü demedi. Unutuldu gitti. İplemiyor yani kimse, insan yerine bile koymuyorlar böyle andavalları.

Sitelerde Paylaş

Hani artık kalıplaşmış standart ifade... Sokağa çıkın yüz değil sağlam olsun bin kişiye sorun. Fakat en modern görünümlü, en eğitimli gibi duran kişileri seçin. Öyle türbanlıymış sakallıymış onları geçin, hiç yüzlerine bile bakmayın.

Bu modern gibi görünen eğitimli gibi duran kişilere "cin var mıdır" diye sorun. Binde kaçından "hayır yoktur" yanıtı almayı umuyorsunuz? Ben binde üç olursa iyi bir oran diyorum. Daha yüksek çıkması müslim bir halk için olanaksız.

"Tabii var, çok da severim, Eti Cin, çayla iyi gider" diyecek bir espirili zeki vatandaş derdine ilaç olur. O kadar yani, binde bir! Zeka düzeyinin bu kadar düşük olduğu bir toplum zombi kabusu değilse nedir?

Bu zeka düşüklüğüne din mi sebep oluyor, yoksa zeka düşüklüğü mü dini sonuç veriyor kara kara düşün işin yoksa...

Farketmez canım, "Kuran'ı Allah mı gönderdi" diye sorun. "Muhammed Allahın elçisi midir" diye sorun. "Ramazanda aç susuz kalmak gerekli midir" diye sorun. İpe sapa gelir bir yanıt alma umudunuzun çok yüksek olmasını nasıl bekleyeceksiniz? En modern görünüşlü, en eğitimli gibi duranları seçtiniz üstelik! 

Bence bu toplum bir zombi kabusunun tam göbeği! Başka bir şey hissedemiyorum.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, John Ahmet said:

Sizin karşı hipotezinizden bahsediyorum. Allah'ın olmadığına kanıt olarak ne sunabilirsiniz yada bu konuda bir fikriniz var mı? Hipotez olur olmaz sorun değil

Bir de şu soruya cevap verin madem tanrı bu kadar önemsiz neden japonsuperist yada ametreasumist değilsiniz de ateistsiniz (Tipik olarak sadece Allah'ı yok sayan ateist)? İtiraf edin size İsa'nın yada Musa'nın yada japonların tanrısı daha cazip geliyor.

Önce malumu ilan edelim.

Sen kafayı devirdaim makineleri ile çizmiş birisin.

Aynı zamanda düz dünyacı, Tayyip'ci ve teistsin. Bunların hepsinin bir araya gelmesi tesadüf mü? :) Sanmıyorum. Teistsin işte. Teistten ne beklenirse o. Teist ama, daha bu konular üzerine adam gibi bir araştırma yapmamış, şöyle ciddi şekilde kafa dahi yormamış birisin. Yani "tınnn"...

Her neyse, bu meret(devirdaim)  bu kadar ayyuka çıkmış, youtube'lara kadar falan düşmüşken sen hala daha çok gizli ve CIA, illuminati falan tarafından engellenen bir fenomen olduğunu düşündüğünden, orada burada bu konuyu yazıp çizecek bir mecrayı arama motoru ile kurcalarken, sinek avlayan mühendis sitelerinden de umduğunu bulamazken işte tam o sırada bu site de karşına arz-ı endam ediverdii...

Baktın site de faal. Tam sana göre. Oldu bu iş. Daldın siteye.

Fekat gel gelelim sitenin daha büyük, aslolan parçasını algılaman ve peşisıra ona bulaşman da fazla zaman almadı.

Mevzuya yeni gelin gibi dalıp, buradakilere artık komik gelen, gerilerde kalmış, primitif söylemlerde bulunman işte bu yüzdendir. 

Sana belki bu yüzden biraz ılımlı davranılabilir..Belki.

.....................

1- Görüldüğü üzere; ne teori, ne hipotez, ne mantık yürütme vb. hususlarında zerre tecrübeye ve fikre sahip değilsin işte..

- Karşı hipotezmiş? Ne hipotezi?

- Olmayan şeyin hipotezi mi olur? Hipotez bilimin enstrümanlarındandır. Tanrı ile ne işi olur?

- Yokluğun kanıtı mı olur? Kanatlı pembe uçan fil, Russel'ın Çaydanlığı, süper zenci...vb..sen bunların yokluğunu kanıtlasana bakalım önce. Ki akabinde kendi sorunu yöneltmeye haddin olsun..

- Hem bizim balina işi ne oldu?

- İspat yükümlülüğü iddia makamı üzerindedir. Ben önüme gelen her delinin her tür ipsiz sapsız deli saçmalarının aksini kanıtlamak zorunda değilim ki..

Hayır açıp baksana şu forumun arşivlerine, altın gibi başlıklar, içerikler sürüsüne bereket..Allahın olmadığına kanıt manıt diye sayıklayacağın yerde..

2- İkincisi; daha henüz "Teizm"in ve beraberinde "A-teizm"in ne olduğunu bilmediğinden, böyle japonzüperist şeklinde saçmalıklar zıkredebiliyorsun. Soruya bakar mısın? Neden bilmemnemist değilsiniz de ateistsiniz... Biraz akıllı olan, biraz aklı fikri olan biri böyle bir soru sorar mı? Sormaz. Ama coniler sorar işte.

Sen senin "tanrı"nın tanımını yaptığın anda otomatik olarak olasılıksız duruma düşüyor zati.

Teizmin tanımını ise henüz ver(e)medin dahi. Vermek için araştırma yaptığında "onu" da öğreneceksin.

Yavaş yavaş öğreneceksin hepsini.

De bizde sabır kıtlığı var biraz bu konuda artık. Haklı ya da haksız...

Allahın olasılığından bahsettiğin anda da teist meist olamazsın. Haberin ola.

5 hours ago, TheRationalAtheist said:

A- Yarı yarıya dersek yanlış anlaşılır. Fazla şans vermiyorum. Burada tanrının çıkacağına dair bir ipucu filan da yok. Deneysel Olasılık'ı kullanarak tanrının olma ihtimâlinin çok düşük olduğunu söyleyebilirim.

Burada yanlışa düşmeyelim. Tanrının olma ihtimali falan yok. Bizim için yok. Önce aksinin gösterilmesi gerekir. Olasılığının olduğu konusunda rüştünü ispatlasın bir önce. Aksi durumda tanrının olasılığını hesaplamak, 2-1 devam eden maçın 1-1 bitme olasılığını hesap etmekle eşdeğer duruma karşılık geliyor.

Alev püsküren, aero-dinamiğe aykırı bir şekilde ekseri orantısız kanatları ile koca gövdelerini taşıyan Ejderhalar zihnimizde mevcut, şimdi bana gerçekte olma olasılıklarını verir misiniz..Parametreleri nedir ki bunun, olasılığını hesaplayalım..

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, John Ahmet said:

Plasebo etkisinden yola çıkarak tıbbi bilgilerinizi arttırıp bu konuya yeteri kadar eğilip devamında torus enerjisi ile ilgili yapacağınız araştırmalardan sonra ledün ilmini tekrar inceleyip iyi bir inisiye teist olman da mümkün.

Al işte külliyen bir safsata daha. Safsataya bağlama girişimi daha doğrusu.

Arkadaş, placebo etkisi için bile önce bir "beyin" lazım.

Beyin dediğin şey nöronların bir kompozisyonu. 

Onlar da fiziksel-maddi etkileşimlerin sonucu.

E daha nasıl bir metafizik tavşan çıkarmayı umuyorsun ki bunun içinden..?

Al buyur mesela:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1847831/

Bu iş böyle yapılır.

Ledün ilmini, hızırı mızırı getir de, iyicene maymun ol buralarda sonra. Demedi deme..

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, teflon yazdı:

düz dünyacı

Deme ya! O da mı var! Devri daimci ve yalaka, üstelik ledün medün hurafeci birinden beklenmeyecek şey değil ama bu kadarını okumamıştım. Savundu mu gerçekten düz dünyayı?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle bir düz dünyacılık türedi yalnız gerçekten. Ben şimdiye kadar ciddiye almadım, bir takım troller ve peşlerine takılan üç salak gözüyle baktım ama... Bayağı aldı yürüdü gibi bu geri zekalılık. Bazı saflık derecesinde iyi niyetli kişiler de acaba mı diyebiliyorlar. Daha neler duyacağız. Bir cehalet karanlığı dönemi yaşıyoruz. Eğitimim imamatipleşmesinin sonucunda eğitim meğitim kalmadı. Korkunç bir cahillik karanlığı her yeri sardı. İnsanlar bilgi cebimizde diye övünüyorlar ama bilgiye ulaşma ve doğru bilgiyi ayıklama konusunda sıfırlar. Açtıkları anda hurafelere, yalanlara kandırmacalara takılıyor, ötesine geçemiyorlar.

Arama motorları da ilk sayfalara yalanları, hurafeleri diziyorlar. Tabii çok tıklanan öne geçiyor onlar ne yapsın. Böylece vahim bir kısır döngü oluşuyor. Bilgi çağında cehalet karanlığını yaşıyoruz. Durum çok vahim. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...