Jump to content
Kemalist Fedai

Canım sürekli içki içmek istiyor

Recommended Posts

Normalde ben arada sırada içerdim, o da bir kutu bira olurdu sadece.

Geçen akşam ilk defa şarap ve yanında da bira içtim. İlk kez sarhoş oldum. Çok hoşuma gitmişti.

Sonra başka bir akşam tekrar içtim. Bu sefer o kadar sarhoş olamadım.

Şimdi canım daha fazlasını istiyor, çok istiyor. Kendimi zorlukla tuttum dün akşam. Bugün tutabilir miyim bilmiyorum.

Bizim eve hayatta içki falan da girmez normalde. Çünkü ailem gerici ve yobaz.

Kyk bursum dışında başka kaynağım da yok. Bütün lüksümden kısıp sadece içkiye harcamayı düşünüyorum.

Nasıl bu kadar kolay ve çabuk bağımlı oldum anlamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O ilk kafayı hiçbir zaman bulamayacaksın yalnız. Eroin de öyledir. Hep ilk kafayı arar dururlar ama iş işten geçmiştir, çoktan bağımlı olmuşlardır.

Alkole bağımlı olmak da çok kolay. Sarhoş olmak için içilen miktar çoğu zaman giderek artar çünkü tolerans yükselir.

Sen henüz o aşamada değilsin, yalnızca kafasını sevmişsin ve onu arıyorsun. Çok riskli işlere giriyorsun, basbayağı farkındasın ama beyni alkolle kapatarak ve sorunlardan geçici olsa bile kaçmak, beynin çok kolay öğrendiği bir şey. Çok da tehlikeli.

Mesele, alkolü bir neden için kullanmamak. Sıkıntıyı, yalnızlığı gidermek, biraz gevşemek, rahatlamak, bir şeyleri unutmak, birilerine veya bir şeylere tahammülü güçlendirmek gibi nedenlerde içilmezse sorun yok denebilir. Ne bileyim, gençsin, arada dağıtıp saçmalayacak, sarhoş olup kusacaksın, arkadaşlarla birlikte bir şeyleri abartacaksın, yerlerde sürüneceksin elbette. Bunlar lazım da. 

Ama bold yaptığım yerlerdeki nedenlerle içmek kötüdür. Bağımlı da olursun, alkolizmin temelini atmış da... Bağımlı olmak o kadar kolay ki, söylediğimizde insanlar abartıyoruz falan sanıyor, alkolizmle karıştırıyor. 

Arada bir iç, ama bir şeyleri kapatmak için değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dünyanın en büyük sorunu sandığın basit mevzuların hiç de önemli olmadıklarını anlamalısın. Hiç bir kişisel sorunun dünyanın sonunu getiremez, bunu anlayacaksın. Dünyanın sonunu ancak örneğin 5 kilometre çapında filan bir asteroid filan getirebilir. Diğer şeyleri önemseme...

Alkolü sadece kafanda hoş bir hafiflik ve çakırkeyif olacak kadar içmelisin. Fazlası çok berbattır. İş değil yani rezillik. İnsanı kepaze eder. Ben bir kadeh beyaz içtim mi çenem düşer biraz konuşurum, kiminle içtiysek ona biraz laubali davranırım, sonra yürürken ayaklarım yere basmıyor boşlukta yürüyormuşum hissine kapılırım ve az sonra hepsi geçer, o kadar... Bir saat sonra direksiyona oturabilirim. Sağlam olsun bir sakatlık çıkmasın diye iki saat geçse daha iyi. 

Alkol insana cesaret verir, konuşkanlığı artırır ve neşeli bir tavıra sokar. Şarap raconunda kadeh doldurulamayacağı için (racona acayip terstir, aman diyim kimseye karşı o hataya düşmeyin. Kadeh yarım olacak ki tokuşturunca çınnn edecek.) iki kadeh oluyor. Üçüncüsü fazladır. Gerek yok. İki tek yuvarla ve kalk. Üçüncüye elini uzatayım deme.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Türk Ateist yazdı:

O ilk kafayı hiçbir zaman bulamayacaksın yalnız. Eroin de öyledir. Hep ilk kafayı arar dururlar ama iş işten geçmiştir, çoktan bağımlı olmuşlardır.

Alkole bağımlı olmak da çok kolay. Sarhoş olmak için içilen miktar çoğu zaman giderek artar çünkü tolerans yükselir.

Sen henüz o aşamada değilsin, yalnızca kafasını sevmişsin ve onu arıyorsun. Çok riskli işlere giriyorsun, basbayağı farkındasın ama beyni alkolle kapatarak ve sorunlardan geçici olsa bile kaçmak, beynin çok kolay öğrendiği bir şey. Çok da tehlikeli.

Mesele, alkolü bir neden için kullanmamak. Sıkıntıyı, yalnızlığı gidermek, biraz gevşemek, rahatlamak, bir şeyleri unutmak, birilerine veya bir şeylere tahammülü güçlendirmek gibi nedenlerde içilmezse sorun yok denebilir. Ne bileyim, gençsin, arada dağıtıp saçmalayacak, sarhoş olup kusacaksın, arkadaşlarla birlikte bir şeyleri abartacaksın, yerlerde sürüneceksin elbette. Bunlar lazım da. 

Ama bold yaptığım yerlerdeki nedenlerle içmek kötüdür. Bağımlı da olursun, alkolizmin temelini atmış da... Bağımlı olmak o kadar kolay ki, söylediğimizde insanlar abartıyoruz falan sanıyor, alkolizmle karıştırıyor. 

Arada bir iç, ama bir şeyleri kapatmak için değil. 

Türk Ateist ablam seni de çok seviyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Türk Ateist ablam seni de çok seviyorum.

:)

Ben de seni seviyorum da sen içince "Gel, öpüjem" kıvamına geliyorsun, bunu da yaz kenara.

Bu hayatındaki ikinci sarhoşluğun ve biz ikincisine tanık oluyoruz.

Başlığı raporlayalım da silinsin. Ayılınca üzülebilirsin.

Aslında sarhoşluğun ne olduğunu görmen için silinmemesi daha iyi olabilir ama forum şu anda daha önemli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

:)

Ben de seni seviyorum da sen içince "Gel, öpüjem" kıvamına geliyorsun, bunu da yaz kenara.

Bu hayatındaki ikinci sarhoşluğun ve biz ikincisine tanık oluyoruz.

Başlığı raporlayalım da silinsin. Ayılınca üzülebilirsin.

Aslında sarhoşluğun ne olduğunu görmen için silinmemesi daha iyi olabilir ama forum şu anda daha önemli.

Niye silinsin ki hep kalsın ben ayıkken de okumak istiyorum. Bir sakıncası yok. Sen benim ablamsın sadece, ablam gibi seviyorum seni.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Niye silinsin ki hep kalsın ben ayıkken de okumak istiyorum. Bir sakıncası yok. Sen benim ablamsın sadece, ablam gibi seviyorum seni.

Yanlış anlamışsın, konu ben değilim ki. :) Beni nasıl sevdiğini zaten biliyorum. İyice yanlış anlamışsın...

Biraz sarhoş muhabbeti yapmışsın ya, onu diyorum. Nefret ettiklerine küfür, sevdiklerine seni seviyorum filan. :)

Tamam, ayıkken de okuman için kalsın. Belki raporlayıp kaldırılmasını istersin demiştim ama istemiyorsun madem, raporlama. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Nolur silmeyin yalvarırım. Ayıkken okumak istiyorum.

Biliyorum şu anda saçmalıyorum ama sarhoşluğuma verin, mazur görün.

Bilinçaltımda bunlar varmış demek ki.

Canım benim, Atatürk'ü ne kadar sevdiğini sağır sultan biliyor. Tayyip'ten ne kadar nefret ettiğini de. Beni sevdiğini ben biliyorum.

Yani bunlar bilinçaltından gelen özel bilgiler değil.:)

Alkol hiç kimsenin bilinçaltını ortaya çıkarmaz. Bilinçaltı öyle bir şey değil.

Alkol, hiç kimseye söylemek istemediklerini söyletemez. Alkole boğsan da söyletemezsin. 

Alkol yalnız inhibisyonu kaldırmana yarar, söylemek isteyip de zorlandıklarını söylemene yardımcı olur en fazla. Şu anda burada söylediklerini zaten söylüyordun ama şimdi üst üste, açık açık haykırdın. Tek fark bu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ama işte aşık olduğum birisi var. Ona sırılsıklam aşığım. Onu unutmak istiyorum ama unutamıyorum. Onu her şeyden çok istiyorum.

Zaten onun yüzünden içmiştim. Keşke duygularıma karşılık verse ama işte imkansız aşk.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yanlış anlamışsın, konu ben değilim ki. :) Beni nasıl sevdiğini zaten biliyorum. İyice yanlış anlamışsın...

Biraz sarhoş muhabbeti yapmışsın ya, onu diyorum. Nefret ettiklerine küfür, sevdiklerine seni seviyorum filan. :)

Tamam, ayıkken de okuman için kalsın. Belki raporlayıp kaldırılmasını istersin demiştim ama istemiyorsun madem, raporlama. 

6 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Canım benim, Atatürk'ü ne kadar sevdiğini sağır sultan biliyor. Tayyip'ten ne kadar nefret ettiğini de. Beni sevdiğini ben biliyorum.

Yani bunlar bilinçaltından gelen özel bilgiler değil.:)

Alkol hiç kimsenin bilinçaltını ortaya çıkarmaz. Bilinçaltı öyle bir şey değil.

Alkol, hiç kimseye söylemek istemediklerini söyletemez. Alkole boğsan da söyletemezsin. 

Alkol yalnız inhibisyonu kaldırmana yarar, söylemek isteyip de zorlandıklarını söylemene yardımcı olur en fazla. Şu anda burada söylediklerini zaten söylüyordun ama şimdi üst üste, açık açık haykırdın. Tek fark bu. 

Aslında çok hoş bir şey. İçinde ne varsa olduğu gibi döküyorsun, acayip rahatlatıyor insanı. Hafifliyorsun.

Saçmalarken saçmaladığımın farkında olmam, bilincimi tam kaybetmemiş olmam da çok hoşuma gitti. O kafa ile bile hiç imla hatası yapmamışım mesela yazarken.

Bu arada niye silinsin dediğini anlayamadım. Rahatsız olduysan özür dilerim, kusura bakma. Ben silinmesin, bir hatıra olarak kalsın, arada bir bakıp güleyim istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk iki gece şarap diye içtiğim şey meğerse kırmızı votka imiş. Bu kadar da cahilim işte bu konularda. Gerçi adama sorup da almıştım. Şarabın en küçüğünden dedim onu verdi bana.

İlk kez dün gece şarap içmişim yani, muhtemelen son içişim aynı zamanda. Bu kadar iğrenç bir şey içmedim hayatımda. Hatta uzun bir süre alkollü herhangi bir şey içmemeyi düşünüyorum. İyi oldu aslında bu, alkolden soğumuş oldum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alkolun kafasini bir kere tadimlamissin ve daha fazlasini arzu ediyorsun. Alkol modunu yukseltti ve bu ruh durumunun hep surmesini istiyorsun. Merak etme, alkolun bagimlilik potansiyeli yuksek degildir. Bundan kasit uzun zamanda bagimlilik gelisir. Fiziksel tolerans gelistirmen icin senelerce yuksek miktarlarda icmen gerekir ama o noktaya cok uzaksin. ha psikolojik bagimlilik dersen o baska. Alkolun kafasina ozlem duyman psikolojik bagimliliga isarettir. 

Keyfince bayaa daha icmekte serbestsin. Muhtemelen 20 li yaslarinin basindasin. Okul hayatini aksatmadigi surece sorun yoktur\ diledigince takilabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...