Jump to content

Neden Müslümansınız?

Recommended Posts

On 28.05.2018 at 23:41, yalanlar yazdı:

1400 yıl önceki

çobanlık yapan adam o sözleri yazamaz....

vakıa suresini okumak bile yeterli

bir insan sözü olamaz...

Haklısın çöl bedevisi yazamaz  papğan yazar.

bir bakıyım dedim şu ayetler pişman ettibeni,

1, 2. Kesin gerçekleşecek (olan Kıyamet) koptuğu zaman, onun kopuşunu yalanlayacak kimse olmayacaktır.
3, 4, 5, 6, 7. Yeryüzü şiddetle sarsıldığı, dağlar parça parça dağılıp saçılmış toz olduğu ve siz de üç sınıf olduğunuz zaman, O, (kimini) yükseltir, (kimini) alçaltır.
8. Ahiret mutluluğuna erenler var ya; ne mutlu kimselerdir!
9. Kötülüğe batanlara gelince; ne mutsuz kimselerdir!
10, 11. (İman ve amelde) öne geçenler ise (Ahirette de) öne geçenlerdir. İşte onlar (Allah'a) yaklaştırılmış kimselerdir.
12. Onlar, Naîm cennetlerindedirler.
13, 14. Onların çoğu öncekilerden, azı da sonrakilerdendir.
15, 16. Onlar, karşılıklı yaslanmış vaziyette mücevherâtla işlenmiş tahtlar üzerindedirler.
17, 18, 19, 20, 21. Ebediyen genç kalan uşaklar, onların etrafında; içmekle başlarının dönmeyeceği ve sarhoş olmayacakları, cennet pınarından doldurulmuş sürahileri, ibrikleri ve kadehleri, beğendikleri meyveleri ve arzu ettikleri kuş etlerini dolaştırırlar.
22, 23. Onlar için saklı inciler gibi, iri gözlü huriler de vardır.
24. (Bütün bunlar) işledikleri amellere karşılık bir mükâfat olarak (verilir.)
25. Orada ne boş bir söz, ne de günaha sokan bir şey işitirler.
26. Sadece "selam!", "selam!" sözünü işitirler.
27. Ahiret mutluluğuna erenler, ne mutlu kimselerdir!
28, 29, 30, 31, 32, 33, 34. (Onlar), dikensiz sidir ağaçları ve meyveleri küme küme dizili muz ağaçları altında, yayılmış sürekli bir gölgede, çağlayan bir su başında, tükenmeyen ve yasaklanmayan çok çeşitli meyveler içinde ve yüksek döşekler üzerindedirler.
35. Biz onları (hurileri) yepyeni bir yaratılışta yarattık.
36, 37, 38. Onları ahiret mutluluğuna erenler için, hep bir yaşta eşlerini çok seven gösterişli bakireler yaptık.
39, 40. Bunların birçoğu öncekilerden, bir çoğu da sonrakilerdendir.
41. Kötülüğe batanlar ise ne mutsuz kimselerdir!
42, 43, 44. Onlar, iliklere işleyen bir ateş ve bir kaynar su içindedirler. Ne serin ve ne de yararlı olan zifiri bir gölge içinde!..
45. Çünkü onlar, bundan önce (dünyada varlık içinde) sefahata dalmış ve azgın kimselerdi.
46. Büyük günah üzerinde ısrar ediyorlardı.
47. Diyorlardı ki: "Biz öldükten, toprak ve kemik yığını haline geldikten sonra mı, biz mi bir daha diriltilecekmişiz?"
48. "Evvelki atalarımız da mı?"
49, 50. De ki: "Şüphesiz öncekiler ve sonrakiler, mutlaka belli bir günün belli bir vaktinde toplanacaklardır."
51, 52. Sonra siz ey haktan sapan yalanlayıcılar! Mutlaka (cehennemde) bir ağaçtan, zakkumdan yiyeceksiniz.
53. Karınlarınızı ondan dolduracaksınız.
54. Üstüne de o kaynar sudan içeceksiniz.
55. Kanmak bilmez susamış develerin suya saldırışı gibi içeceksiniz.
56. İşte bu hesap ve ceza gününde onlara ziyafetleridir.
57. Sizi biz yarattık. Hâlâ tasdik etmeyecek misiniz?
58. Attığınız o meniye ne dersiniz?!
59. Onu siz mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratan biz miyiz?
60, 61. Sizin yerinize benzerlerinizi getirmek ve sizi bilemeyeceğiniz bir şekilde yeniden yaratmak üzere aranızda ölümü biz takdir ettik. (Bu konuda) bizim önümüze geçilmez.
62. Andolsun, birinci yaratılışı(nızı) biliyorsunuz. O halde düşünseniz ya!
63. Ektiğiniz tohuma ne dersiniz?!
64. Onu siz mi bitiriyorsunuz, yoksa bitiren biz miyiz?
65. Dileseydik, onu kuru bir çöp yapardık da şaşkınlık içinde şöyle geveleyip dururdunuz:
66. "Muhakkak biz çok ziyandayız!"
67. "Daha doğrusu büsbütün mahrumuz!"
68. İçtiğiniz suya ne dersiniz?!
69. Siz mi onu buluttan indirdiniz, yoksa indiren biz miyiz?
70. Dileseydik onu acı bir su yapardık. O halde şükretseydiniz ya!..
71. Tutuşturduğunuz ateşe ne dersiniz?!
72. Onun ağacını siz mi yarattınız, yoksa yaratan biz miyiz?
73. Biz onu bir ibret ve ıssız yerlerde yaşayanlara bir yarar kaynağı kıldık.
74. O halde, O yüce Rabbinin adını tesbih et (yücelt).
75, 76. Yıldızların yerlerine yemin ederim ki, -eğer bilirseniz, gerçekten bu, büyük bir yemindir-
77. O, elbette değerli bir Kur'an'dır.
78. Korunmuş bir kitaptadır.
79. Ona, ancak tertemiz olanlar dokunabilir.
80. Âlemlerin Rabb'inden indirilmedir.
81, 82. Şimdi siz, bu sözü mü küçümsüyorsunuz ve Allah'ın verdiği rızka O'nu yalanlayarak mı şükrediyorsunuz?
83. Can boğaza geldiğinde, onu geri döndürsenize!
84. Oysa siz o zaman bakıp durursunuz.
85. Biz ise ona sizden daha yakınız. Fakat siz göremezsiniz.
86, 87. Eğer hesaba çekilmeyecekseniz ve doğru söyleyenler iseniz, onu geri döndürsenize!
88, 89. Fakat (ölen kişi) Allah'a yakın kılınmışlardan ise, ona rahatlık, güzel rızık ve Naîm cenneti vardır.
90, 91. Eğer Ahiret mutluluğuna ermiş kişilerden ise, kendisine, "Selam sana Ahiret mutluluğuna ermişlerden!" denir.
92, 93. Ama haktan sapan yalancılardan ise, işte ona da kaynar sudan bir ziyafet vardır.
94. Bir de cehenneme atılma vardır.
95. Şüphesiz bu, kesin gerçektir.
96. Öyleyse yüce Rabbinin adını tesbih et.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

25 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Senin soyadını almıştır, kimliğine bakmıştır vs. bu uyanıklar profesyonel çalışırlar, zaten cinlere inanıp gelmiş saftirik birinin ruhu bile duymaz.
İnsanın farketmeden verdiği tepkileri kitap gibi okuyanlar var, national g. belgeseli izlemiştim, oldukça büyük bir otoparkta sadece araç sahibinin vücut tepkilerini analiz ederek  tek bir araca en ufak ipucu olmadan ulaşabilen kişiler var, sana kalsa cinli der geçersin tabi..

He salak kardeşim he soyadımı almıştır.Zaten benim soyadım alnımda yazıyor.Sen kendini neyle avutursan avut bana ne.Sen inansan bana ne inanmasan bana ne.O kadar şeyi bizzat kendim denedim yazdım sende dene diyorum saçma sapan yok tepkileri okuyan adam varmış.Ulan adam benden başka kimsenin dahi görmediği cebimdeki bir sayfa yazıyı kelimesi kelimesine yüzüme okudu diyorum sen ne saçmalıyorsun.Neyse devam et sen.

Sitelerde Paylaş
On 28.05.2018 at 23:41, yalanlar yazdı:

1400 yıl önceki

çobanlık yapan adam o sözleri yazamaz....

vakıa suresini okumak bile yeterli

bir insan sözü olamaz...

yav vakıa dedin bir arştırp kopyalayım yorum yazacam olmadı bu ne biçim vakıamış  silnmiyorda vürs gibi bir şey

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Jobar yazdı:

Ben rukyeyle kurtuldum kardeşim.Olurda denerseniz tek çözüm rukyedir.Cin şimdi nerededir ne yapar Allah bilir.

Yani diyorsunuz ki; ben Zafer denen büyücüye gittim para verdim baktirdim, cinleri de kendime musallat ettim, sonra tekrar para verip rukye yaptirdim ki cinlerden kurtulabileyim. 

Denedim cin filan musallat olmadi... Bunlara sürekli para kaptiran bir yakinima laf anlatamayinca gidip baktirdim ve bir halt bilmedigini ispat ettim :) o zamanlar daha ateist de degildim  yine de cinlere inanmazdim. Fethiye´de ki büyücülerden komisyon mu aliyorsunuz?

tarihinde Simurg tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulen, cin ve cinci,büyücü hocalar şizofreni ve dolandırıcılık meselelerinden başka bir şey değildir.

Mesela..

İsrail’in, Araplar’a füze atmasını engellesinler?Olmuyor değil mi?

Trump’a büyü yapın,Arap müslümanlara yardım etsin,niye olmuyo bu?

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Simurg yazdı:

Yani diyorsunuz ki; ben Zafer denen büyücüye gittim para verdim baktirdim, cinleri de kendime musallat ettim, sonra tekrar para verip rukye yaptirdim ki cinlerden kurtulabileyim. 

Denedim cin filan musallat olmadi... Bunlara sürekli para kaptiran bir yakinima laf anlatamayinca gidip baktirdim ve bir halt bilmedigini ispat ettim :) o zamanlar daha ateist de degildim  yine de cinlere inanmazdim. Fethiye´de ki büyücülerden komisyon mu aliyorsunuz?

Yukarda yazdığımı bi oku.Bende eskiden senin gibiydim.Dinle cinle işim olmazdı.Denemek için gittim.Dediklerimin hepsi oldu.Daha sonra müslüman olup islamı tam manasıyla öğrenince işin iç yüzünü öğrendim.Rukye yaptırdım.Sen kime gittin bilmem.Bi halt bilemediyse o herifin sorunu ben inanmayan gidip denesin arasın konuşşun burda tonla büyücü var diyorum daha façası yiyen olmadı.Herkes boş beleş karnından sallıyor.Sallasınlar bakalım tabi bana ne.                              He komisyon alıyorum.30-40 adamın hepsiyle anlaştım.Geldim ateist forumunda büyücü tanıtımı yapıyorum.Ayrıyeten hemde tehlikelerine karşı uyarıyorum.Gidenler ateistforumdan geldik derlerse komisyon alacağım.Ne kadar zekisin.Herşeyi bozdun ama sen 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Ulen, cin ve cinci,büyücü hocalar şizofreni ve dolandırıcılık meselelerinden başka bir şey değildir.

Mesela..

İsrail’in, Araplar’a füze atmasını engellesinler?Olmuyor değil mi?

Trump’a büyü yapın,Arap müslümanlara yardım etsin,niye olmuyo bu?

Salak evladım bu büyücülerin kullandığı cinler zaten sizin gibi kafir cinler.Bu konuda o kadar cahilsinki vallahi cevap vereyim mi vermeyeyim mi diye düşündüm.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Jobar yazdı:

Yukarda yazdığımı bi oku.Bende eskiden senin gibiydim.Dinle cinle işim olmazdı.Denemek için gittim.Dediklerimin hepsi oldu.Daha sonra müslüman olup islamı tam manasıyla öğrenince işin iç yüzünü öğrendim.Rukye yaptırdım.Sen kime gittin bilmem.Bi halt bilemediyse o herifin sorunu ben inanmayan gidip denesin arasın konuşşun burda tonla büyücü var diyorum daha façası yiyen olmadı.Herkes boş beleş karnından sallıyor.Sallasınlar bakalım tabi bana ne.                              He komisyon alıyorum.30-40 adamın hepsiyle anlaştım.Geldim ateist forumunda büyücü tanıtımı yapıyorum.Ayrıyeten hemde tehlikelerine karşı uyarıyorum.Gidenler ateistforumdan geldik derlerse komisyon alacağım.Ne kadar zekisin.Herşeyi bozdun ama sen 

Forumdakiler de salak ya sizin tonla var olan  büyücülere para verip sarlatanliklarini ispat icin ugrasacak, hic isimiz yok. Ayarlayalim bir yer toplanip gelsinler bedavadan bakacaklar ama kendilerini ispat icin bir sans iste. Size, sen diye hitap etmeyen birine sen diye hitap etmeyin bu bir, sizin sallamadiginiz ne malum bu da iki.

tarihinde Simurg tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Simurg yazdı:

Forumdakiler de salak ya sizin tonla var olan  büyücülere para verip sarlatanliklarini ispat icin ugrasacak, hic isimiz yok. Ayarlayalim bir yer toplanip gelsinler bedavadan bakacaklar ama kendilerini ispat icin bir sans iste. Size, sen diye hitap etmeyen birine sen diye hitap etmeyin bu bir, sizin sallamadiginiz ne malum bu da iki.

Güzel kardeşim bakınız bakayım konu nerden çıkmış.Ben bizzat kendi yaşadığımı yazdım forumdaki bazı dangalaklar bunun üzerine hakaret etmeye başladı.Bende inanmayan gidip denesin karnından sallamasın o zaman görürüz dedim.Adama vereceğiniz 50 lira para.Eğer 50 lirada paranız yoksa Fethiye’ye gelince size numaramı vereyim gelin ben vereyim 50 liranızı.O zaman sizde görürsünüz ben mi sallıyorum kim sallıyor istediğiniz büyücüyü arayın konuşun isterseniz gidin.Yalnız kadınsansanız tek başınıza gitmeyin.Bu kadar basit yav.Kaç saattir isteyen dener sonra gelir yazar diyorum kaç kişi sallayıp sallayıp gidiyor.İsteyen gitsin güzel kardeşim bana ne kimin gidip gitmediğinden kimseye bişey dediğimiz yok.Hakaret etmeyip boş beleş sallamayın yeter.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Jobar yazdı:

Kaç saattir isteyen dener sonra gelir yazar diyorum kaç kişi sallayıp sallayıp gidiyor.İsteyen gitsin güzel kardeşim bana ne kimin gidip gitmediğinden kimseye bişey dediğimiz yok.Hakaret etmeyip boş beleş sallamayın yeter.

Durumunuzu açıklayamam çünkü size "büyü" yaparken kendisini görmedim. Başka açıklamaları da olabilir.

Ama bence siz de büyü öğrenin, o kadar etkiye sahipse büyü. Bu sayede kendisini test etme şansımız olur.

Son olarak, bu nasıl İslam'ın kanıtı?

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Yurdum kerizlerine, bu hoca denen yaratıklar şifalı su diye hipnotik ve halusinojenik ilaç içeren sıvılar içiriyorlar.

Gerisi kolay zaten,kameraya da gerek yok.

Aynen öyle. Bir de bu cinciler gelen hasta kadınlara bol bol tecavüz eder. Bunların ne sapık olduğunun bu Jobar da farkında ama yine de ciddiye alıp inanıyor. "Sapık olabilirler, kadınlara asılıp kesilip cin yollarlar, bunlara güvenilmez ama işte her şeyi de biliyorlar" diyor.

Akıl parayla satılmıyor ki...

Sitelerde Paylaş

Bugünlerde yetenek yarışlamarı neredeyse dünyanın her ülkesinde düzenleniyor.

Halbuki bir kere bile katılsalar bu yarışmalara, bir taşla iki kuş vururlar.

Şan ve şöhretin yanında, paraya para demezler.

Niye katılmıyorlar bunlara  şu bizim çok yetenekli(!) büyücülerimiz? :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Durumunuzu açıklayamam çünkü size "büyü" yaparken kendisini görmedim. Başka açıklamaları da olabilir.

Ama bence siz de büyü öğrenin, o kadar etkiye sahipse büyü. Bu sayede kendisini test etme şansımız olur.

Son olarak, bu nasıl İslam'ın kanıtı?

Yukarda yazdığımı iyi okuyun.Büyü ve cinleri kullanma islama göre şirktir.Bunun için bir Müslüman bu işlere bulaşmamalıdır yoksa dinden çıkar.Ben daha islama girmeden önce gidip denedim gördüm o kadar.İkinci olarak İslamın kanıtı diyen yok.Konu benim yaşadıklarımı anlatmam ve ardından bazı dangalakların hakaret etmesi ile başladı.Bende gidin deneyin gelin yazın sonra karnınızdan sallamayın dedim.Siz ister bu adama cinci dersiniz ister uzaylılardan haber alıyor dersiniz orasını ben bilmem.

Sitelerde Paylaş

Bu konu gerektiğinden fazla ve gereksiz uzadı.Dileyen gider dener dileyen boş beleş sallar.Ben yalnızca karnınızdan sallamayın isteyen denesin öyle yazsın diyorum.Denemeyip bişey bildiğini sanarak karnından sallayıp boş boş konuşacak insana zaten diyecek birşeyim olmaz.Hakaret etmeyin yeter.Siz ne derseniz deyin bu herifler büyü yapıyor ve cinlerden haber alıyor.Dileyen arasın konuşsun kendi veyahut başkasını yollasın denesin.Hayır zaten madem bu adamlar sahtekar cin falan yok neyden çekiniyorsunuz onuda anlamadım ya Neyse selametle.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Jobar yazdı:

Büyü ve cinleri kullanma islama göre şirktir.Bunun için bir Müslüman bu işlere bulaşmamalıdır yoksa dinden çıkar.

Neden? Sonunda böyle büyük bir iddiayı kanıtlayacaksınız.

5 dakika önce, Jobar yazdı:

Bende gidin deneyin gelin yazın sonra karnınızdan sallamayın dedim.Siz ister bu adama cinci dersiniz ister uzaylılardan haber alıyor dersiniz orasını ben bilmem.

Şarlatan derim ancak. Neyse, konuyu gerçekten de uzatmayalım. Başlık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
On 28.05.2018 at 08:37, Jobar yazdı:

Ben Akdeniz kıyısındaki bir tatil beldesinde yaşıyorum.Bizim burda büyücülük çok yaygındır.Bende bizzat bunu hem ailemden hem çevremden bizzat görerek hemde bizzat yaşayarak büyünün gerçek olduğuna emin oldum.Burdan yola çıkarak büyü ve cin musallatı gerçekse kesinlikle Yaratıcıda olmalıdır diyerek ilk olarak diğer bütün batıl dinleri az bir araştırmayla zaten eleyerek hristiyanlığı ve Yahudiliği geniş bir şekilde araştırdım.Az çok Bilgi sahibiyim.Ancak bu dinlerdeki gerek ilahiyatları olsun gerek içtihadları olsun gerek kitapları olsun aralarındaki bağlantısızlık mantıksızlık ve çelişkiler yüzünden hiçbiri Hak din olamazdı.Daha sonra elbette bütün yönleriyle İslamı araştırdım.Kuran İçtihad fıkıh ve hadis üstüne 2 yıldan fazla ders aldım.İslam herşeyiyle beni tatmin etti.Bende Müslüman oldum.Elhamdülillah.Sünni içtihadının Hanbeli ekolüne bağlıyım.Pek övünmek gibi olmasın Türkiye’de bu din cahilliği seviyesinde İslam hakkında benim diyen adamdan bilgili olduğumu düşünmekteyim,

Anlıyorum seni Allah var bak oda büyüden uğraşıyor 2 melek göndermiş büyü yapmazlar diye ama onlar büyüyü  öyrenip karı kocanın arsını bozuyorlar ALLHTA cıyak cıyak bağırıyor.

Bakara/ 102. Tuttular da Süleyman mülküne dair şeytanların uydurup izledikleri şeyin ardına düştüler. Halbuki Süleyman inkâr edip kâfir olmadı, lakin o şeytanlar kâfirlik ettiler; insanlara sihir öğretiyorlar ve Bâbil’de Harut ve Marut’a, bu iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi “biz ancak ve ancak sizi denemek için gönderildik, sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!”

demeden kimseye bir şey öğretmezlerdi. İşte bunlardan karı ile kocanın arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı.

Fakat Allah’ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar verebilecek değillerdi. Kendi kendilerine zarar verecek ve bir fayda sağlamayacak bir şey öğreniyorlardı. Yemin olsun ki, onu her kim satın alırsa, onu alanın ahirette bir nasibi olmayacağını da çok iyi biliyorlardı. Hakkyla bilselerdi, uğruna canlarını sattıkları şey ne çirkin bir şeydi

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, güven yazdı:

yav vakıa dedin bir arştırp kopyalayım yorum yazacam olmadı bu ne biçim vakıamış  silnmiyorda vürs gibi bir şey

erkek oldugunu iddaa edenler...

vakıada o hurilerle ilgili bölümleri okuyunca dayanamayıp müslüman olur....

bu kadar basit...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Jobar yazdı:

Bu konu gerektiğinden fazla ve gereksiz uzadı.Dileyen gider dener dileyen boş beleş sallar.Ben yalnızca karnınızdan sallamayın isteyen denesin öyle yazsın diyorum.Denemeyip bişey bildiğini sanarak karnından sallayıp boş boş konuşacak insana zaten diyecek birşeyim olmaz.Hakaret etmeyin yeter.Siz ne derseniz deyin bu herifler büyü yapıyor ve cinlerden haber alıyor.Dileyen arasın konuşsun kendi veyahut başkasını yollasın denesin.Hayır zaten madem bu adamlar sahtekar cin falan yok neyden çekiniyorsunuz onuda anlamadım ya Neyse selametle.

Gerçekten gereksiz uzamış ama 

ben de başımdan geçen olayı anlatmadan geçemeyeceğim

araba anahtarı kayboldu 2 gün aradık yok her yere baktım artık gidip yedek anahtar yaptıracaktım ki 

bizim ankarada ki cinci hoca aklıma geldi

aradım dedi şunu şunu yap akşama anahtar gelecek

valla doğrusu inanmadım

ama kaybedecek bişey yok ayrıca yedek anahtara servis 500 tl istiyor

dediklerini yaptım 

akşama kapı çaldı anahtar geldi

şaka gibi ama gerçek

bizim 2 gün aradığımız çantaların astarını sökerek

geçtiğimiz yolları (otopark ev arası) 50 kere aradığımız anahtar

30 km ötedeki bir adam tarafından gönderildi

ister inan ister inanma

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...