Jump to content

Neden Müslümansınız?

Recommended Posts

5 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Ben Allah'a cennet ve cehennem için tapsaydım, direk olarak düşüncem gereği kendimi bilerek kötü birine öldürtürdüm. Korku değil gerçek sebebim. Hangi ayette yazıyor çocuğunuzu öldürün gitmesi için. Ben sana söyleyeyim, evrimi ve Allah'ı ayrı tuttukça gafil yaşamaya devam edeceksin. Hangi ayet evrime karşı çıkıyor? Çamur dediğin şey toprak ve sudur. Evrim öyle değilmiydi?

Ayette çocuğunuzu öldürün diyebilir mi? Öyle dese kim o dini ciddiye alıp inanır? 

Ben ayette diyor demedim zaten. Cennet ve cehenneme inanıyor olsam, kendi ahiretimi riske edip cehennemi göze alır ve çocuğumu daha küçükken bir şekilde öldürürdüm ki cenneti garantilesin. En azından araba çarpsa da ölse diye dua falan ederdim... Kendim için de.

Allah ve evrim temelden ters. Evrim Allah'ı yüzde yüz çürütür. Çamurdan değil sudan çıktık zaten ama orası önemli değil, Adem ve Havva kıssası var.

Ama tanımsız bir Tanrı üzerinden yürüyebilirsiniz. Biyolojik evrim buna engel değil.

Son yıllarda Kur'an'dan evrim kuramı çıkarmaya başladılar, biliyorum. Saçma tabii, ciddiye almak imkansız ama ben kişisel olarak bu çaba ve gelişmeyi Müslümanlar adına olumlu buluyorum. Bunu sağlayan, birtakım Müslümanları buna zorlayan da bilimin, evrimin gücüdür. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Ovv sen bilimde bilmiyorsun. Evrim diyorsunuz sudanmı geldi ne ya. Allah ıslah etsin sizi arkadaşlar.

İnsan direk sudan gelmedi ki. Eğer sembolik bir anlatımsa o zaman onu belli etmesi gerekirdi, çünkü Kur'an kendisinin açık olduğunu söylüyor. Sembolik anlatımlı kitaplarda ya neyin sembolik anlatım olduğu belli edilir ya da kitap açık olma iddiasında bulunmaz.

3 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Sizinle daha fazla uğraşmak istemiyorum bu yazından sonra, türlerin kökenini de okumanı tavsiye ediyorum, önceklikle Kuran-ı Kerim'i çünkü komik durumlara düşüyorsunuz

Hangi yorumum yanlış?

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Özel mesajla at bakalım şu cinci hocanın adres veya telefon bilgilerini. Fethiye'ye ya da Bodrum'a yakındır umarım.

Kamerayla görüntülemeye izin verir mi senin cinci hoca? Malum, ıspat lazım...

Ha sen bide kadınmışsın.Sakın yalnız başına gitme.Bak uyarıyorum sakın yalnız başına gitme.Yanında mutlaka erkek kardeşin baban eşin işte bir iki erkek olsun.Sakın yalnız başına veya yanında erkek olmadan kadın başına gitme.Sonuçta bu herifler büyücü cinleri kullanan lanetlik insanlar.Sağları solları belli olmaz.Sana bile büyü bile yapabilirler ayartmak için ona göre.Bak sonra başına birşey gelir sorumluluk kabul etmem.Uyarıyorum sakın yalnız başına gitme yanında mutlaka erkek tanıdığın veya tanıdıkların olsun ona göre.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Maide 32'yi oku. Bu sondu. Allah ıslah etsin.

Eh, doğru düzgün yanıtlayamayınca böyle olacaktı tabiî. Neyse, bari buraya Maide 32'yi yazayım:

"İşte bu nedenle İsrâiloğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırıya gitmektedirler." Maide, 32.

Kanıtlar apaçık ise neden bilim çevreleri bundan habersiz?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Jobar yazdı:

Googleya fethiye cinci yaz biraderim.Birsürü herif var burda kendin istediğini yaz istediğini ara istediğine git.Gidince kendin büyücüye sor kamera işini.Benim dediklerimi dene normal bir insanın bilemeyeceği istediğin soruyu sor sonra gel buraya konu aç hatta yaz.Ancak uyarıyorum sakın büyü yaptırma.Ve kim bir cinciye gider bakım yaptırırsa ona kesinlikle cin musallat olur.Orada sana anne adını soracaktır.İşte buna bakım denir.Ben islamın gereği olarak Müslüman olarak uyarıyorum eğer kendine cin musallat olmasını göze alıyorsan dediklerimi yap.Ancak ben hiçbir sorumluluk kabul etmem ne dünyada ne ahirette ona göre.Eğer cin musallatını göze alıyorsan dediklerimi dene gel buraya yaz bütün forum görsün.

Biraz yanlış anlamışsın. Ben arkadaşlar kahve içtiğimizde kahve falı bile baktırmayan insanım, kalkıp cinci hocaya gitmeye yüreğim dayanmaz, deney için bile olsa. Ben onların ne olduğunu da hangi yöntemlerle insanları böyle etkileyip kandırdığını da biliyorum zaten.

Arkadaşlarımı falan gönderecektim, kameraya alsınlar da bu şarlatan kimse deşifre olsun diye. Sen kalkmış büyü yaptırma, cinler musallat olmasın diyorsun.:)

Cin min yok, korkma, kimse san da bana da musallat olmaz. Cinlerle haşır neşir olmuş birilerini tanıyorsan alıp hemen bir psikiyatra götür. Yazık bu insanlara, senelerce sürünüp acı çekiyor ve bu cinci şarlatanların elinde iyice hastalanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Eh, doğru düzgün yanıtlayamayınca böyle olacaktı tabiî. Neyse, bari buraya Maide 32'yi yazayım:

"İşte bu nedenle İsrâiloğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırıya gitmektedirler." Maide, 32.

Kanıtlar apaçık ise neden bilim çevreleri bundan habersiz?

Türk ateist'e idi o cevap sen üstüne alınma. Çocuğunu öldürmüş. Hadi tamam bay bay.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Biraz yanlış anlamışsın. Ben arkadaşlar kahve içtiğimizde kahve falı bile baktırmayan insanım, kalkıp cinci hocaya gitmeye yüreğim dayanmaz, deney için bile olsa. Ben onların ne olduğunu da hangi yöntemlerle insanları böyle etkileyip kandırdığını da biliyorum zaten.

Arkadaşlarımı falan gönderecektim, kameraya alsınlar da bu şarlatan kimse deşifre olsun diye. Sen kalkmış büyü yaptırma, cinler musallat olmasın diyorsun.:)

Cin min yok, korkma, kimse san da bana da musallat olmaz. Cinlerle haşır neşir olmuş birilerini tanıyorsan alıp hemen bir psikiyatra götür. Yazık bu insanlara, senelerce sürünüp acı çekiyor ve bu cinci şarlatanların elinde iyice hastalanıyorlar.

Onlar cin musallatını ve lanetlenmeyi göze alıyorsa onları gönder bakalım.Sonra onların anlattıklarını kameraya çek gel buraya konu aç bütün forum görsün.Eğer büyücü kamera açmaya izin verirse hatta o videoyu at buraya bütün forum görsün.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Türk ateist'e idi o cevap sen üstüne alınma. Çocuğunu öldürmüş. Hadi tamam bay bay.

A- Beni ne diye alıntıladınız o zaman?

B- Çocuğunuzu öldürmeyi unutmayın.Bedavaya cennete gider.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Jobar yazdı:

Ha sen bide kadınmışsın.Sakın yalnız başına gitme.Bak uyarıyorum sakın yalnız başına gitme.Yanında mutlaka erkek kardeşin baban eşin işte bir iki erkek olsun.Sakın yalnız başına veya yanında erkek olmadan kadın başına gitme.Sonuçta bu herifler büyücü cinleri kullanan lanetlik insanlar.Sağları solları belli olmaz.Sana bile büyü bile yapabilirler ayartmak için ona göre.Bak sonra başına birşey gelir sorumluluk kabul etmem.Uyarıyorum sakın yalnız başına gitme yanında mutlaka erkek tanıdığın veya tanıdıkların olsun ona göre.

:):)

Çok teşekkür ederim düşündüğün için. Ne kadar naifsin. Bu ahlaksız şarlatanlara böyle inanıp korkmanıza o kadar üzülüyorum ki anlatamam...

Bak diyorsun ki kadınsın, yalnız gitme, bu adamlara güven olmaz, üstüne cinleri salarlar... Bu kadar güvenmiyorsunuz, bu kadar ahlaksız olduklarını biliyorsunuz ama inanıyorsunuz.

Cin falan yok arkadaşım. Sen bize güven. Bu sahtekarlar insanları cinle korkutup milyon dolarlar kazanıyor. Olan sa hastalara oluyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

:):)

Çok teşekkür ederim düşündüğün için. Ne kadar naifsin. Bu ahlaksız şarlatanlara böyle inanıp korkmanıza o kadar üzülüyorum ki anlatamam...

Bak diyorsun ki kadınsın, yalnız gitme, bu adamlara güven olmaz, üstüne cinleri salarlar... Bu kadar güvenmiyorsunuz, bu kadar ahlaksız olduklarını biliyorsunuz ama inanıyorsunuz.

Cin falan yok arkadaşım. Sen bize güven. Bu sahtekarlar insanları cinle korkutup milyon dolarlar kazanıyor. Olan sa hastalara oluyor.

Bak her iki mesajdada üstüne basa basa söyledim.Karnınızdan sallamayın deneyin öyle yazın diye.Yav ben kendim denedim diyorum.Kendi gözüme kulağıma inanmayacak mıyım.Siz denemeyecekseniz benim yapabileceğim birşey yok.Ama sen kabul ederlerse yolla şu arkadaşlarını.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Maide 32'yi oku. Bu sondu. Allah ıslah etsin.

Allah filan yok. Niye inanmıyorsun ki? Var diyene inanıyorsun da bana niye inanmıyorsun?

Cennet cehennem gibi masallara inanıp da o gider bu gidemez diye bir yığın kural peşinde koşarsan saçmalamak kaçınılmaz olur.

Ben çocuğum cennete gitsin, cennete gitmeyi garantilesin diye onu öldürecek kadar vazgeçebilirdim kendimden. Hiç düşünmeden cehennemi göze alırdım. 

Ama siz bunu yapamadığınız gibi yapabileceğini söyleyene Allah ıslah etsin diyorsunuz mesela... Ne bencilliğiniz bencilliğe benziyor, ne fedakarlığınız fedakarlığa.

İnsan çocuğunu böyle üfürük zımbırtıları tam olarak ciddiye alıp öldüremiyor işte. Nedeni din, Allah, günah şu bu değil, evrim. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Jobar yazdı:

Hadi len 

Sizin gibi cahiller yüzünden ortalık boktan geçilmiyor.

Sokayım cinine de cin’ci hocasına da..!

Cin’ci hocana söyle de ABD’nin kozmik odalarından gizli belgeleri getirsin bakalım,biz de dünya da neler döndüğünü bilelim,buna güçleri yetmez ama,değil mi!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Jobar yazdı:

Bak her iki mesajdada üstüne basa basa söyledim.Karnınızdan sallamayın deneyin öyle yazın diye.Yav ben kendim denedim diyorum.Kendi gözüme kulağıma inanmayacak mıyım.Siz denemeyecekseniz benim yapabileceğim birşey yok.Ama sen kabul ederlerse yolla şu arkadaşlarını.

Cincileri merak ettiğimden sormadım sana adresini. Bir tanesi çok özel, çok farklı, akıl almaz şeyleri biliyor falan dedin, bildiklerinden örnekler verdin de onun bilgilerini istedim. Şarlatanı deşifre edelim de millet elini ayağını çeksin diye. Bazıları gerçekten çok pis ünleniyor ve büyük zararlar veriyor.

Ama sen Fethiye'deki her cinci böyle dedin, Google'a cinci hoca yaz birine git dedin. İlk söylediğini değiştirdin yani.

Evet, bu konuda kendi kulaklarına gözlerine değil, bana, bize inanmalısın. Çünkü gördüğün şey ya bir illüzyondu ya da halüsinasyon. İnançların kandırılmana neden oluyor.

Cin falan yok. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Cincileri merak ettiğimden sormadım sana adresini. Bir tanesi çok özel, çok farklı, akıl almaz şeyleri biliyor falan dedin, bildiklerinden örnekler verdin de onun bilgilerini istedim. Şarlatanı deşifre edelim de millet elini ayağını çeksin diye. Bazıları gerçekten çok pis ünleniyor ve büyük zararlar veriyor.

Ama sen Fethiye'deki her cinci böyle dedin, Google'a cinci hoca yaz birine git dedin. İlk söylediğini değiştirdin yani.

Evet, bu konuda kendi kulaklarına gözlerine değil, bana, bize inanmalısın. Çünkü gördüğün şey ya bir illüzyondu ya da halüsinasyon. İnançların kandırılmana neden oluyor.

Cin falan yok. 

Yurdum kerizlerine, bu hoca denen yaratıklar şifalı su diye hipnotik ve halusinojenik ilaç içeren sıvılar içiriyorlar.

Gerisi kolay zaten,kameraya da gerek yok.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Yurdum kerizlerine, bu hoca denen yaratıklar şifalı su diye hipnotik ve halusinojenik ilaç içeren sıvılar içiriyorlar.

Gerisi kolay zaten,kameraya da gerek yok.

Salak kardeşim benim.Sen dediğimi dene.Hiçbirşey içmeyeceksin.Hatta teklif ederse bile zaten içme.Sana sadece anne adını soracak.Ona cevab ver.’Yiyorsa’ dediklerimi yaparsın gelir buraya yazarsın.Bütün forum kim keriz görmüş olur.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Cin falan yok. 

Ben bütün mesajlarda yolunuz buraya düşerse bir büyücüye gidin dedim şuna gidin demedim.İstediğinize gidin seçim sizin.Cinler var kardeşim.Siz ne derseniz deyin.İsteyen dener isteyen denemez.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Jobar yazdı:

Salak kardeşim benim.Sen dediğimi dene.Hiçbirşey içmeyeceksin.Hatta teklif ederse bile zaten içme.Sana sadece anne adını soracak.Ona cevab ver.’Yiyorsa’ dediklerimi yaparsın gelir buraya yazarsın.Bütün forum kim keriz görmüş olur.

Bari siz tecrübenizi anlatın.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Hadi len 

Sizin gibi cahiller yüzünden ortalık boktan geçilmiyor.

Sokayım cinine de cin’ci hocasına da..!

Cin’ci hocana söyle de ABD’nin kozmik odalarından gizli belgeleri getirsin bakalım,biz de dünya da neler döndüğünü bilelim,buna güçleri yetmez ama,değil mi!

Gerizekalı veled.Bak kaç yerde yazmışım karnınızdan sallamayın diye.Yiyorsa gidip bir denesende yazsana buraya ? Beni bütün foruma cümle aleme rezil etsene bu herif yalancı hayal görmüş diye ? Ha veled ?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Bari siz tecrübenizi anlatın.

Yukarda denemenizi söylediğim normal bir insanın asla bilemeyeceği kağıt olayını ve soruların hepsini bildi herif.Hemde yanılmadan.Daha başka Burda açıklayamadığım cevabını yalnızca benim bildiğim burda açıklayamadığım bir çok özel ve kişisel sorularıda bildi.Adam benim 40 kilometre ötedeki kendi evimi köşedeki asılı tabloların ne olduğuna halıların ne renk olduğuna kadar tarif etti..Bakın açık söylüyorum gidin deneyin sonra yazın buraya.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Jobar yazdı:

Gerizekalı veled.Bak kaç yerde yazmışım karnınızdan sallamayın diye.Yiyorsa gidip bir denesende yazsana buraya ? Beni bütün foruma cümle aleme rezil etsene bu herif yalancı hayal görmüş diye ? Ha veled ?

Yoksa cinci hoca senmisin lan?Reklam mı yapıyorsun burada?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...