Jump to content

Ateistleri anlayamıyorum

Recommended Posts

Prensip olarak  düşünmeye başladığımız anda Allah'ın varlığını  yada yokluğunu %50 ihtimal olarak belirleyip varlığın var olma sebebini düşünmeye devam ettiğimizde eğer bu sizde Allah'ın varlığının ihtimalini %50'nin üzerine biraz daha fazla yoğunlaştıramıyorsa size diyecek başka hiç bir şey bulamıyorum.

Siz neden ateistsiniz? Allah'ın varlığı ihtimalini %50'nin altına çekebildiğiniz argümanlarınız nelerdir?

(*) Allah, tanrı kelimesi yerine kullanılmıştır. Türkiye'deki ateistleri sorguladığımın farkında olduğumdan bu kelimeyi seçtim.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, John Ahmet said:

Prensip olarak  düşünmeye başladığımız anda Allah'ın varlığını  yada yokluğunu %50 ihtimal olarak belirleyip varlığın var olma sebebini düşünmeye devam ettiğimizde eğer bu sizde Allah'ın varlığının ihtimalini %50'nin üzerine biraz daha fazla yoğunlaştıramıyorsa size diyecek başka hiç bir şey bulamıyorum.

Siz neden ateistsiniz? Allah'ın varlığı ihtimalini %50'nin altına çekebildiğiniz argümanlarınız nelerdir?

(*) Allah, tanrı kelimesi yerine kullanılmıştır. Türkiye'deki ateistleri sorguladığımın farkında olduğumdan bu kelimeyi seçtim.

Allah veya tanrı her neyse, olması ihtimalinin hiç olmaması olabilir mi acaba?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Neden olamaz..?

İnsanlar Allah'a, Allah'ın dedikleri tüm şeyler doğru olduğu için inanırlar, anlasalar da anlamasalar da, Allah dediyse doğrudur,

Düşünebiliyor musun ki bir Allah olacak ve insanlara söyledikleri şeylerden bazıları yanlış olacak, bu zaten Allah'ın tanımına aykırı.

Üstüne daha fazla düşünmeye gerek olmayan bir şey aslında bu, ve bana neden cevap yazmış olduğunuzu hala anlamış değilim.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, TheRationalAtheist yazdı:

Neden olamaz..?

1- Öncül: A yalancıdır.

2- Öncül: A "Ben doğruyum." diyor.

3- Dolayısıyla...

Sık sık yalan söylemek yalancı olmak için yeter.

Söz konusu Tanrı Allah'sa eğer, yalancı olması mümkün değil. Doğruyu söylediğini söylüyor ise yalan söylemesi imkansız. Yalan söylüyorsa Allah olmaz.

Burada the God, a God ayırımı yaparsak, herhangi tanımsız bir Tanrı yalancı olabilir elbette, öyle bir Tanrı olmak istemiştir veya canı yalan söylemek istemiştir deriz.

O zaman da anlamı kalmaz, Tanrı'nın var edilmesi amacı, insanların onun amacıyla ilgili beklentisi vs vs boşta kalır, işlevini yitirir. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, John Ahmet yazdı:

Yalancı  Allah.

3JA5y2.jpg

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, John Ahmet said:

Kusura bakma ama, sen tamam bebeymişsin be!

Arkadaş bu ne :)

Sen şu yobaz dede olmayasın sakın..

Sitelerde Paylaş

Çünkü Allah var olsaydı, daha dün; çoluk çocuk ve müslüman 65 Arabın, lanetlediği İsrailoğulları tarafından katledilmesine engel olurdu.

Yok, bu onların imtihanıydı derseniz, o zaman örneğin ABD'li milyarder bebelerini, İngiliz prenslerini veyahut Arap şeyhlerini neden imtihan etmiyor?
Nasıl bir Allah bu sizinki?
Bir anti-Robin Hood; fakirden alıp zengine veren biri mi? 
Neden inanayım?
Beni de imtihan etsin diye mi?
Günde 15 oğlana tecavüz edilen tarikat yurtlarına inadına oğlunu gönderen müslim babuş mu olayım?

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, John Ahmet yazdı:

1000 adet ehli müslime ,Allah sizi kurtaracak,yanmayacaksınız hadi şu kaynayan yanardağın içine atlayın desen kaçı atlar?

Ya da atlayanların kaçı kurtulur?

2 sorunun cevabını da söyleyeyim mi?

-0(Sıfır)’dır.

Bulduğumuz sıfır neyi gösterir peki?Tabi ki senin Allah’ını.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...