Jump to content

Çok yalnızım kimsem yok

Recommended Posts

Kimse beni sevmiyor, bana değer vermiyor. Herkes bana karşı soğuk.

Özellikle de kadınlar bana hiç değer vermiyor. Oysaki ben onlara karşı hep iyi niyetli, anlayışlı, centilmen ve kibarım. Gerçekten çok samimi söylüyorum benim gibi kadın cinsine değer veren erkekler pek bulunmuyor ortalıkta.

21 yaşımdayım ve daha bir tane sevgilim olmadı. En son ilkokuldayken benden hoşlanan birkaç kişi olmuştu ama ben sadece birisinden hoşlanmıştım ama onunla da sevgili falan olmadım. Lise çağından itibaren bildiğim kadarıyla benden hoşlanan hiçbir kız olmadı. Kime aşık olsam sonuç hep aynı oldu hep platonik hep platonik.

Aslında yakışıklı sayılabilecek birisiyim yani giderim var. Ama olmuyor işte ya kadınlar bana o gözle bakmıyor bir türlü. Üzerimde negatif bir enerji, bir uğursuzluk var sanırım.

Sevgili olayından umudumu kestim zaten o hiç olmayacak hiç karşılıklı bir aşk yaşayamayacağım ama arkadaşım da yok.

Ailemden başka mesaj atanım, arayıp soranım yok mesela. Kimsenin benimle paylaşacak, konuşacak bir şeyi yok. Sadece doğum günümde mesaj atıyorlar o da birkaç kişi sadece.

İnstagram'daki beğeni sayım genelde 10-20 arası. Facebook'ta paylaşımlarımı beğenen sadece belli başlı birkaç kişi. Gayet de kaliteli ve nitelikli paylaşımlar yapıyorum oysaki. 

Liseden arkadaşlarımla da bir araya gelemiyorum. Defalarca kez birkaçına birden tembihledim beni de çağırın buluşmalara diye ama son buluşmada bir tanesinin bile aklına beni de çağırmak gelmemiş. İstenmeyen bir kişiymişim demek ki. 

Her 29 Ekim ve 19 Mayıs'ta yürüyüşe gidiyorum mesela ama her seferinde yalnızım. Ailem zaten Atatürk düşmanı ve yobaz. Arkadaşlarım arasında da benim gibi bilinçli bir Atatürkçü yok. Öyle yürüyüş yapacak kadar Atatürkçü olduğunu bildiğim iki arkadaşım var ama onlar da şehir dışında. Beraber 19 Mayıs kutlayacak bir arkadaşım bile yok. 

tarihinde AteistBilinç96 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sisteme uyum diye bir şey var, her insan her sisteme uyum gösteremez, çünkü yapısı gereği her sisteme uyumlu değildir, bu da her konuda yalnızlığı getirir.

Bizler de öyleyiz, mevcut sisteme uyumlu olmadığımız için paralı, yakışıklı ve yararlı olsak da çoğunluğa itici geliriz.

Çünkü çoğunluk bizleri kendi gibi görmediğin için yakınlık hissetmez, bu yüzden artılarımız olsa dahi gaile almaz.

Ateist, komünist, solcu hatta deist dahi yalnızlığa baştan alışmak ve yaşamını ona göre belirlemek zorundadır.

Tabi bu durum her sistemde veya her toplumda geçerli değildir, Türkiye gibi her yönden geri kalmış ülkelerde bizim gibiler kendi kişiliğine saygı için fedakarlık yapmak durumundadır.

İş ve daha başka yaşam içinde olduğu gibi yalnızlık da bu fedakarlıklardan biridir.

Ya kendi değerlerini çöpe atacak onurunu hiçe sayacaksın ya da bu yaşam biçimiyle bir şekilde mutlu olmaya çalışacaksın.

Tabi bizi anlayanların sayısı çok az olduğu için yalnızlıktan kurtulma, sevgili edinme gibi durumlar da mümkün olabiliyor, o da biraz şans işi olsa gerek...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, AteistBilinç96 said:

En güzeli (başlığa ithafen)

Mutsuz olacaksan, yalnız mutsuz ol.

Samimiyim. (Açılımı uzun sürer, en çok da beni üzer)

Ne talihsizlik ki, tersini yaşamadan düzünü anlayamayacağın bir hadise bu.

Bu arada daha çok gençsin, az sabırlı ol.

Üç vakte kıvama, ya da ona yakın yeterli bir mertebeye gelirsin.

Yine bu arada, sen de az buz yobaz değilsin hani..:)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin yazılarını takip ediyorum. Hemen hemen her konuda aşırı bir savunucusun. Eğer gerçek hayatta da böyle isen çevrenden dışlanman gayet doğal.

Herhangi bir toplulukta eğer o topluluğa ters düşen biriysen büyük ihtimal seni istemeyeceklerdir. Misal dindarların içinde bir dinsiz veya dinsizlerin içinde bir dindar... Çoğu kere, en azından bi 30 yaşına kadar, kendi çevremizi kendimiz seçemediğimizden bu tür durumların içine düşebiliyoruz. Ama sanma ki bundan sadece dinsizler müzdarip. Benim peder imamdı ve sırf bu yüzden katılmak istediğim ama dışlandığım gruplar bilirim. Dinsizlerde gruplaştıklarında diğerlerine pek sevecen davranmıyor. Geri kalmış beyinlerin karakteristik bir özelliğidir bu. Hele bir de bizim gibi her yönden bölünmüş toplumlarda hayatını idame ettirmeye çalışıyorsan işin iyice zor. 

Hal böyleyken yalnız başına eğlenebilmeyi de öğrenmesi gerek insanın. Her zaman geniş bir çevreye, alo diyince koşup gelecek dostlara sahip olamayabiliriz. 

Yukarıda ki varsayımlar arkadaşsız kalmanın nedeninin çevrenin tutumundan dolayı dinsiz kimliğini kabul etmemesi üzerine yapıldı. Bunu boşverebilirsin, kendi fikirlerinden taviz verecek değilsin onlar için. Fakat eğer direkt seninle alakalı problemler varsa, insanlarla iletişim kurmakta güçlükler çekiyorsan elbette bu sorunu yardım alarak çözmen gerekir. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, AteistBilinç96 yazdı:

Özellikle de kadınlar bana hiç değer vermiyor. Oysaki ben onlara karşı hep iyi niyetli, anlayışlı, centilmen ve kibarım. Gerçekten çok samimi söylüyorum benim gibi kadın cinsine değer veren erkekler pek bulunmuyor ortalıkta.

21 yaşımdayım ve daha bir tane sevgilim olmadı. En son ilkokuldayken benden hoşlanan birkaç kişi olmuştu ama ben sadece birisinden hoşlanmıştım ama onunla da sevgili falan olmadım. Lise çağından itibaren bildiğim kadarıyla benden hoşlanan hiçbir kız olmadı. Kime aşık olsam sonuç hep aynı oldu hep platonik hep platonik.

Aslında yakışıklı sayılabilecek birisiyim yani giderim var. Ama olmuyor işte ya kadınlar bana o gözle bakmıyor bir türlü. Üzerimde negatif bir enerji, bir uğursuzluk var sanırım.

Sevgili olayından umudumu kestim zaten o hiç olmayacak hiç karşılıklı bir aşk yaşayamayacağım ama arkadaşım da yok.

Ailemden başka mesaj atanım, arayıp soranım yok mesela. Kimsenin benimle paylaşacak, konuşacak bir şeyi yok. Sadece doğum günümde mesaj atıyorlar o da birkaç kişi sadece.

İnstagram'daki beğeni sayım genelde 10-20 arası. Facebook'ta paylaşımlarımı beğenen sadece belli başlı birkaç kişi. Gayet de kaliteli ve nitelikli paylaşımlar yapıyorum oysaki. 

Liseden arkadaşlarımla da bir araya gelemiyorum. Defalarca kez birkaçına birden tembihledim beni de çağırın buluşmalara diye ama son buluşmada bir tanesinin bile aklına beni de çağırmak gelmemiş. İstenmeyen bir kişiymişim demek ki. 

Her 29 Ekim ve 19 Mayıs'ta yürüyüşe gidiyorum mesela ama her seferinde yalnızım. Ailem zaten Atatürk düşmanı ve yobaz. Arkadaşlarım arasında da benim gibi bilinçli bir Atatürkçü yok. Öyle yürüyüş yapacak kadar Atatürkçü olduğunu bildiğim iki arkadaşım var ama onlar da şehir dışında. Beraber 19 Mayıs kutlayacak bir arkadaşım bile yok. 

Senin görüşlerin çok fazla keskin ve sert. Başka fikirlere açıkmış, onları da düşünüp değerlendirecekmiş gibi görünmüyorsun. Değişmez yargıların var, onları dayatıyorsun. Arkadaşların muhtemelen bundan rahatsızlık duyuyor ve özellikle mesafe koyuyor. O kadar politiksin ki, her şeyi kendi kafandaki yargılara göre değerlendirip insanları dışlıyorsun. 

Yani belki sen, uzun süredir tek kimliğin haline getirdiğin politik fikirlerini açıklarken onları aşağılıyor ve dışlıyorsun, ve farkında değilsin. 

Misal, sen Atatürkçüsün. Ama birinin Atatürkçü olması sana yetmiyor, sosyal demokrat vb olmasını da istemiyorsun. Atatürk'ü senin değerlendirdiğin gibi değerlendirsin istiyorsun. Çok ciddi dayatmacısın bu konuda. Arkadaşlarınsa politik konuları hayatlarına senin kadar sokmuyordur eminim. Yaşı seninki gibi olan gençlerin kaygıları, günlük sohbetleri, eğlence araçları seninkilerden biraz daha farklı. Sen interneti bile politik amaçlı kullanıyorsun. Ya da politikayı başka şeyler için kullanıyorsun ki bence bu son söylediğim daha muhtemel.

"Özellikle de kadınlar bana hiç değer vermiyor. Oysaki ben onlara karşı hep iyi niyetli, anlayışlı, centilmen ve kibarım. Gerçekten çok samimi söylüyorum benim gibi kadın cinsine değer veren erkekler pek bulunmuyor ortalıkta."

:)

Kızlar konusunda da hata senin. Kız cinsinin köküne kibrit suyu ekilmiş gibi gidip gidip imkansız ötesi şeylere kapılıyor, onları istiyorsun.

Daha 21 yaşındasın... Az bekle... Kızlarla arkadaş olmak, onları gözlemleyip anlamak için önemli. Azıcık gözlemle, dinle, bilgi biriktir, sonra daha sağlam gidersin.

Sitelerde Paylaş

Yanında olmayanların hesabını tutma onlar zaten önemli değiller hatta yoklar, asıl problemtırak şey kendinden kaçmaya çalışmandır belki de, başkasına ihtiyaç duymak yerilmesi gereken bir durum değildir fakat bunun nedeni kendini tanıman açısından önemli bir husus hayatta devamlı bir hedef koyarsın sonra da bir başkasını ...nietzsche oku

kız arakadaşım henüz yok diye üzülmemeni tavsiye ederim düzgün olmayacaksa hiç olmasın yada denemek için olsun diyebilirsin bu da bir seçenek, sahip olma hissi insanı harcayabiliyor sahip olduğun kişi mi olmalı yoksa uzlaşma mı olmalı(bazen kendin çalıp kendin oynuyorsun ilişkilerde de), sahip olunmak isteyen, bir gün sana sen istemiştin diyecek bir kız uzun vadeli kalp kırıklığına sebep olabilir.İlgilenen birinin(senin sen olmanla) çıkmasını gözle,ilgilendiğin kişi varsa iyi davran(anlarsa) ve istediğin gibi yaşa.Bu arada yazdıklarımı beğenmediysen yazdıklarım kendi düşüncelerim mutlak şeyler değil en azından benim anlam gördüğüm ideal ilişki.

tarihinde yüpyücecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendine verdigin degerden daha fazlasini kizlara verdigin icin tabiki seni istemezler. Kim boyle birini ister ki? Sadece iliski icin demiyorum.

Bence insan ilk once kendine deger vermeli.

Kiz veya erkek farketmez, kendine verdigin degerden daha fazlasini karsindaki kisiye verme.

Sitelerde Paylaş
On 14.05.2018 at 22:27, AteistBilinç96 yazdı:

Sahte profille takıl kendin olma başkası gibi ol o zaman ayrılmazlar dibinden. Kendin olursan yalnız kalabilirsin çünkü onlar gibi düşünmüyor aynı ilgi alanlarına sahip değilsen farklıysan seni aynı ortamda tutmazlar.Genelde böyle umursamaz ama konuşkan çekingen olmayan derslerle vs çok alakası olmayan starbucks cafe bar gibi yerlerde bolca takılıp alkol alıp sigara içen hertürlü konsere partiye giden bir tipsen ancak o zaman seninle çok kişi takılacaktır.Benim 2 hayatım var. Ben iş hayatımda amacımın olduğu yerlerde kendim gibi takılırım mesela bilgisayar oyunu geliştiririm bunu çoğu genç yapmaz ve yapanlada ortak yönleri olmadığı için bir araya gelmezler. Fakat ben dışarıda onlar gibi eğlenirim bu yüzden 2 taraftanda ilgi görebilirim.Her şeye uyumlu olabilirsen sorun kalmıyor çünkü şunu bilki onlarda kendi gibi değiller başkalarının olmasını istediği kişiler :) Başkalarının olmasını istediği kişide toplumdur sayısı fazla olan grup eğer ilgi çekici davranışlar sergiliyorsa onlarda bunları yapmak isteyecekler. Ben çıkıpta oyun kodluyorum desem kimse bunu yapmaz ama bu trend haline gelse çıkıp oyun kodlarlar . İnsanları manipule edeceksin yada onlar gibi davranacaksın onlar gibi ol demiyorum davran sadece.

Kızlar konusuna gelecek olursak:

1-)Kızlar o*pudur. Her kız için geçerli değil fakat çoğu böyledir.

2-)Kızlar genelde başkalarının olmasını istediği özenti kişiliklerdir ve birbirlerinin copyleridirler.(bu yüzden çoğu aynı olduğundan hepsini tanıman gerekmez yapacağın bir kaç değişiklik ve davranışlar çoğunu elde edersin.)

3-)Kızlar genelde para,ortam,tip,popülarite,araba gibi şeylere baksalarda hep bir çıkar içindeler böyle kızları kullanıp kullanmamak sana kalmış.Ağzın iyi laf yapıyorsada bir kızı alırsın çok şansın olmasada ama bunlardan birine sahipsen bir kızı alamaman için sebep yok kızların çoğu kendini kullandırtan mal gibidirler.

4-)Kızlara çok değer veriyorsun kızlar hep kendi istediği olsun isteyen yaratıklar işine geleni yaparlar.Egoistler benciller bunların hepsine değer veremezsin kullanacaksın onları bir mendil gibi görmezsen onlar seni mendil yaparlar.

5-)İyi kızları etkilemek için kendin olmalısın.

Her ne kadar bazıları bana kızacak olsada durum budur.Hayatın gerçekleri hepsi için söylemedim zaten çoğu böyledir bu kızları etkilemek için onların hoşlandığı tiplerden veya yukarıda saydıklarımdan olmalısın. Ama asıl soru senin amacın ne ? Aşk mı, seks mi, arkadaşlık mı? Arkadaşlıksa zaten bir kaç ilgi alanın varsa senle arkadaş olurlar ama kızların genelde aradığı şeyler günübirlik ilişkiler yada haftalık. Böyle yakışıklı kaslı birile buluşayım yiyişeyim fotograf çekilip instagrama atayım 20k takipçim olsun reklam yapıp para alayım tarzı şeyler olduğu için sende iyi niyetli olduğun için bunları başaramazsın.

tarihinde Dontcryforme tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Doğum günlerinde gece tam 00.00'da kutlamak için o saate kadar uyumadığım kız arkadaşlarım doğum günümü kutlamadı bile. O kadar çok değer veriyordum onlara kardeşim gibilerdi.

Hatta onları bırak hayatımda okula ilk başladığımda ilk tanıştığım ilk sıra arkadaşım olan 15 senelik arkadaşım, en iyi dostum bile kutlamadı. 

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Doğum günlerinde gece tam 00.00'da kutlamak için o saate kadar uyumadığım kız arkadaşlarım doğum günümü kutlamadı bile. O kadar çok değer veriyordum onlara kardeşim gibilerdi.

Hatta onları bırak hayatımda okula ilk başladığımda ilk tanıştığım ilk sıra arkadaşım olan 15 senelik arkadaşım, en iyi dostum bile kutlamadı. 

bir erkeğe gerçek manada ancak cennet hurileri değer verir....

kadınları sil at kafandan....

hayatını yaşamaya bak...dostum...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, AteistBilinç96 yazdı:

Kız arkadaş mı o da nesi?

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, AteistBilinç96 yazdı:

Facebook kullanan hala var mı ya?

benim de açık bir hesabım var, hiç girip bakmıyorum, kimse de kutlamıyor, yalnızca 2 dedem kutluyor facebooktan.

Facebook'a muhtaç olman saçma, dans kursuna yazıl, kürek çekme, gitar kursu, insanlarla tanışabileceğin yerler olsun.

Ben hiç facebooktan doğum günümü kutlamadılar diye üzülmüyorum, ben de kimsenin doğum gününü kutlamıyorum, ama kutlamadığım halde ara sıra çıkıp takılabiliyoruz.

Takılma sebebin yapacak bir şeyin olmaması, 

Yapacak bir şey, zamanını değerlendirebileceğin hoş bir şey bulsan, insanlarla tanışmanı zorunlu kılacak bir şey, facebookmuş instagram mış aklına bile gelmez.

Sitelerde Paylaş
On 14.05.2018 at 22:27, AteistBilinç96 yazdı:

Yazıda önemli ölçüde kendimi gördüm.

Bense 18 yaşındayım ve bırak sevgiliyi kişisel sorunlarımı azcık anlatabileceğim bir arkadaşım dahi hiç olmadı hayatımda.Ailemle ise sendekine benzer fikir ayrılıkları yüzünden ayrılmıştık,yıllardır telefonla dahi konuşmadım.Sadece bazı akrabalarım arar sorar bazen.

Ancak bana göre bunları sorun etmek anlamsızdır.Yalnızlık güzeldir.Kendimizi geliştirmemize büyük katkı sağlar.Bizi özgür kılar.Kariyerine,bilime,sanata,felsefeye odaklanmalı insan.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...