Jump to content

Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

Recommended Posts

1 minute ago, Darkplace said:

Aynen oluyor. Kuran kuranın bilinebileceği tüm yerler için geçerlidir ama içeriği tüm insanlık için geçerlidir. Şimdi oldu mu?

Yahu içeriğini de bu kızılderili arkadaşımıza ulaştıramamış put. O halde içeriği nasıl tüm insanlık için geçerli oluyor?

Demek ki İslam'ın bu kuran tüm insanlık için indi iddiası koskoca bir yalandan ibaret.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 520
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Darkplace yazdı:

Doğrudur yıldızlar evrenin birer kandili gibidir ısı ve ışık yayar

hım sağol öyrenmiş oldum din kardeşim allah senden razı olsun.

MULK Suresi 5. ayet.Andolsun ki biz en yakın göğü kandillerle (yıldızlarla) süsledik, onları şeytanlar için taşlama araçları kıldık ve onlar için alevli ateş azabı hazırladık.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu içeriğini de bu kızılderili arkadaşımıza ulaştıramamış put. O halde içeriği nasıl tüm insanlık için geçerli oluyor?

Demek ki İslam'ın bu kuran tüm insanlık için indi iddiası koskoca bir yalandan ibaret.

Gidip kızılderelilere de varsen o içerik onlar için de geçerli böyle oluyor

Sitelerde Paylaş
Just now, Darkplace said:

Senin gücün özelliğin iradeli olmak tek başına seçebilmek bu yüzden

Ama Kuran'da Allah "Ben dilediğimi doğru yola iletir, dilediğimi de saptırırım." diyor, yani ortada seçim falan yok, Allah kafasına birilerini saptırıp birilerini de doğru yola iletiyor.

Ayrıca ben bu gücü istemiyorum, bana bu gücü vermesi insanların büyük bir kısmını yakmasını haklı mı kılıyor?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

İkimiz de iyi insanlar olursak?

Sen kuranı bilipte kabul etmediğinden sen ceza alırsin kızıldereli de ne olduğunu bilmediğim için bir şey demek istemiyorum. Kızılderelinin de belki kalbine ve aklıyla mesela bir yaratıcı olduğunu bulmuş düşünmüş olabilir.ama kabul etmemiştir bu yüzden o da cennete alınmaz mesela

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Darkplace yazdı:

Sürekli sayfada duramıyorum.

Yazıyı okusaydınız görürdünüz ikinci yazıyı sonuna kadar okudunz mu? Okuyamıyorsanız söyleyin birazdan yazabilirim

Haklısın kardeşim okusaydılar dimi kuranımız bile aynı şeyi söylüyor zamanında okusaydınız sonardan soru sorulurmu hiç allah senden razı olsun kardeşim.

Maide 101- Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.

Maide 102- Sizden önceki bir toplum da onları sormuştu; sonra tutup hepsini inkâr ettiler.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Darkplace said:

Işte varamamış yani sorumlu değiller

Ben o kızılderili arkadaşımızın sorumlu olup olmadığını sormuyorum, tüm insanlığa indiği iddia edilen kitaptan bu arkadaşımızın neden haberi olmadığını, neden bu arkadaşımıza da ulaştırılamadığını soruyorum. Hani bu kitap tüm insanlığa inmişti?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Darkplace yazdı:

ayette niçin erkek kadının koruyucusudur diye sorduğumuzda ayet bize şu cevabı verir  "çünkü Allah erkeklerle kadınları farklı alanlarda üstün yeteneklerle donatmıştır" cevabını alıyoruz hem de "erkekler servetlerinden harcama yapmaktadırlar" cevabını alırız. Yani kadından üstün olduğumuz bazı yeteneklerden dolayı ve ekonomik bir koruma ve gözetleme hepsi bu. Bu ayetin yanlış meallendirerek sanki erkek kadından üstünmüş gibi bir hava estirilmek isteniyor. Ama bu Allah’a ve Kur’an’a iftiradır. Ayet bu konuda tamamen kadın-erkek üstünlüğünün dışında erkeğin kadın üzerindeki ekonomik sorumluluklarını konu alan bir ayettir. Yani şahsi kanaatimce ayet şunu demek istiyor. Eve kim bakıyorsa koruyup gözeten odur. Eve kadın bakıyorsa erkeğin koruyup gözetleyicisi kadındır. Servet girdisi fazla olan taraf ailenin geçimini üstlenir sonucu da çıkması gayet mümkün. Lütfen bunu iyi kavrayın tekrar tekrar vurguluyorum bu gözetme ekonomik bir gözetmedir. Kur’an’ın hiçbir yerinde erkek veya kadının ontolojik olarak ya da başka özellikler üzerinden üstünlüğünden bahsetmez. Hatta üstünlüğün sadece takvada olduğunu söyleyen bizzat kur’an’dır. Kimse erkek olmayı seçmediği gibi kadın olmayı da seçmemiştir. Seçmediği bir şey üzerinden üstünlük iddiaları şeytan’ın Allah’a, ateş topraktan üstündür demesi kadar boş  bir ırkçılık türüdür. İblisle başlayan ilkel bir materyalizmdir.

Haaaaa ne güzel söylemişin  din kardeşim tamda ayağını üstüne basmışın biz erkler yetenekliyiz yakında doğum bile yapacağız ondan sonar kadınaları çöp boşetine koyup atacağız.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ben o kızılderili arkadaşımızın sorumlu olup olmadığını sormuyorum, tüm insanlığa indiği iddia edilen kitaptan bu arkadaşımızın neden haberi olmadığını, neden bu arkadaşımıza da ulaştırılamadığını soruyorum. Hani bu kitap tüm insanlığa inmişti?

İçeriği tüm insanlığı kapsar ama fiziksel anlamda tabi nereye yayıldıysa orayı ilgilendirir. O kızıldereli arkadaşlarımıza ulaşmasi için her adaya inmesi lazim. Çünkü bir çok farklı noktada kabileleler yaşıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...