Jump to content

Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

Recommended Posts

• İleti 520
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sende anlama güçlüğü var herhalde. Ayrıca kızıldereli değil kızılderili. Benim bahsettiğim belirli bir kızılderili yani 1622 yılında Kuzey Amerika yaşamış olan bir kızılderili. Adını da vereyim: Oturan Boğa.

Allah bu kızılderili arkadaşı yani Oturan boğa'yı neden yarattı?

Sizde de var heralde. Allah ona seçim verdi atası göç etmiş ve bu sayede kuranla tanışmadı. Allah özgürlük vermiş.  Kızılderili için de teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Darkplace yazdı:

yaratılmamıştır

Neyse, boşverin tasımı. Size düşünme deneyi sunuyorum: Düşünün ki 1600 Osmanlı'sında, bugünkü Konya'da bir köydesiniz. Birisi karabasan görüyor ve bunun cinlerden dolayı olduğunu söylüyor. Siz de karşı çıkıyorsunuz ve o kişi size "O zaman siz bana neden böyle bir şey yaşadığımı anlatın." diyor. O zaman ne yapardınız?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Darkplace yazdı:

Ne güzel konuştun

Evet savurda ne güzel yemek yenir  dimi çok önemli ya yemek yerken ağzımıza deyilde başaka bir yerimize soksak yeminle orucumuz bozulur,

MÂİDE Suresi 75: Meryem oğlu Mesîh ancak bir resûldür. Ondan önce de (birçok) resûller gelip geçmiştir. Anası da çok doğru bir kadındır. Her ikisi de yemek yerlerdi. Bak, onlara delilleri nasıl açıklıyoruz, sonra bak nasıl (haktan) yüz çeviriyorlar.)

Sitelerde Paylaş
Just now, Darkplace said:

Sizde de var heralde. Allah ona seçim verdi atası göç etmiş ve bu sayede kuranla tanışmadı. Allah özgürlük vermiş.  Kızılderili için de teşekkürler.

Allah ona neyin seçimini vermiş? Ayrıca sorum Allah Oturan Boğa'ya ne vermiş değildi. Sorum aşağıda:

Allah Oturan Boğa'yı neden yarattı?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Neyse, boşverin tasımı. Size düşünme deneyi sunuyorum: Düşünün ki 1600 Osmanlı'sında, bugünkü Konya'da bir köydesiniz. Birisi karabasan görüyor ve bunun cinlerden dolayı olduğunu söylüyor. Siz de karşı çıkıyorsunuz ve o kişi size "O zaman siz bana neden böyle bir şey yaşadığımı anlatın." diyor. O zaman ne yapardınız?

Cinlerden de olabilir yani.ya da kabusun etkisi derim

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Darkplace yazdı:

İçeriği tüm insanlığı kapsar ama fiziksel anlamda tabi nereye yayıldıysa orayı ilgilendirir. O kızıldereli arkadaşlarımıza ulaşmasi için her adaya inmesi lazim. Çünkü bir çok farklı noktada kabileleler yaşıyor.

Ya kardeşim bunlar kültür felenda anlamzlar  boş ver.

7Qb9z0.jpg

0cf5JG.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Darkplace yazdı:

Cinlerden de olabilir yani.

..?

2 dakika önce, Darkplace yazdı:

ya da kabusun etkisi derim

Belirli bir tür kâbusla ilişkisi yok ki. "Hangi tür kabuslar?" diye sorarsa ne olacak?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Darkplace yazdı:

Ne demek rica ederim

Allahımıza du et  bak ayte ne diyor asıl ricamızı allaha edelim şükürüde unutmayalım allahın ihtiyacı var biz olmsak allahta olmaz.

37. Sen onların doğru yola erişmelerine aşırı istek göstersen de şüphesiz Allah 

saptırdığı kimseyi doğru yola iletmez.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, güven yazdı:

Allahımıza du et  bak ayte ne diyor asıl ricamızı allaha edelim şükürüde unutmayalım allahın ihtiyacı var biz olmsak allahta olmaz.

37. Sen onların doğru yola erişmelerine aşırı istek göstersen de şüphesiz Allah 

saptırdığı kimseyi doğru yola iletmez.

Allah dan biz istiyorsak bizim mi ihtiyacımız olur Allah ın mı tam anlatır mısınız

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Darkplace yazdı:

Allah dan biz istiyorsak bizim mi ihtiyacımız olur Allah ın mı tam anlatır mısınız

pekiyi efem.

En büyük sorun Allah'a çok az yalvarmamız ve dua etmemizdir.Çünkü,Allah yoksulluğu kendisine yalvarmamız için yaratır.Demek ki yalvaranları az buluyor,En büyük sorun budur.

Biz hiçbir memlekete bir peygamber göndermedik ki (karşı çıkmaktan vazgeçip) yalvarıp yakarsınlar diye ora halkını yoksulluk ve sıkıntıya uğratmış olmayalım. Araf 94

Andolsun ki, senden önce bir takım ümmetlere de peygamberler gönderdik; dinlemediler. Biz de onları yalvarıp yakarsınlar diye darlık ve sıkıntı ile cezalandırdık. En'am

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Darkplace yazdı:

Buda ramzanlıkta bir bardak soğuk su  gibi serinletir insanı,

MUHAMMED Suresi 7. ayet .Ey iman edenler! Siz Allah'a yardım ederseniz O da size yardım eder ve sebat verir.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Darkplace yazdı:

Aynen Allah a yardım ediyoruz. Dini yaymaya çalışıyoruz

Dötü boklu islamcılardan hiç bir b****k  olmaz. Am deve sidiyi içer  veye yemeyinize düşen sineyin tek kantı batmışa olmaz iki kandınıda batırıp sineyi yemeniz  kafidir o zaman dünyaya hakim olursunuz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...