Jump to content

DOLAR 4,500,0 TL OLDU

Recommended Posts

2 saat önce, güven yazdı:

Bu gidşat ne olur dolaar sizce düşermi yoksa  devam edermi çıkmaya. Aslında sormamın nedeni dolar borcum var  ne yapmalıyım biraz param var dolar almalıyımı yoksa düşermi dolar.

Dolar düşmez.

Bir sene sonra dolar 4.88-5,38 tl değerleri arasında olabilir.?

Aldığın dolar ile hemen borcunu öde.Ödemediğin sürece zarar edersin.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Dolar düşmez.

Ben de 4.7 - 5.2 arasinda olacagini dusunuyorum. Turkiye'ye yatirim yapilmaz artik.

Sitelerde Paylaş

N'ayır, n'olamaz. Yalan söylüyorsunuz, sizi gidi alçaklar. Başaramayacaksınız. Diz çöktüremeyeceksiniz. Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız.

Çünkü borçları var. Zaten başlarını kaldıramıyorlar.

Çokta şey yapmayın yani. Önce kredileri borçlarını ödesinler, elde paraları kalırsa artıklarını vergilerle toplarsınız. 

Sitelerde Paylaş

Bu akp  bizi batırdı 20 iş yerini kapatamak zorunda kaldım  6  önce birda borca gitdik. zamanında diyordum ulan bu  halak hak ediyor ne yapayım oy  veriyorlar bırakın bu hükümetin  gerçek yüzü orataya çıkana kadar yerin dibine batsınlar belki o zaman akılanırlar nede olsa benm gelirim  bir çoğundan iyidir derim. ama umduğum olmadı çok çabuk iflas ettik aslında  türküyenin başında hiç adam olmasa benim iflas etem imkanı yok gibiydi  ama o kafar kötü yönetmi olur be kardeşim işimizi bitirdiler  3-7 aydır  evde oturuyorum bu yaştan sonara beni işe alanda olmaz ne yapcağımzı şaşırdık. elimdeki borç parayla eskii işime dönsem  niye kapatım zarar etiyimden e ne iş yapılabilrki  bu ülkede artık kızmıyorum akp ye adamlar ülkeyi yıkmak için gelmiştiler bunu bilyorduk adamlar bizi yendiler tebrik ediyoruz.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, güven yazdı:

Bu akp  bizi batırdı 20 iş yerini kapatamak zorunda kaldım  6  önce birda borca gitdik. zamanında diyordum ulan bu  halak hak ediyor ne yapayım oy  veriyorlar bırakın bu hükümetin  gerçek yüzü orataya çıkana kadar yerin dibine batsınlar belki o zaman akılanırlar nede olsa benm gelirim  bir çoğundan iyidir derim. ama umduğum olmadı çok çabuk iflas ettik aslında  türküyenin başında hiç adam olmasa benim iflas etem imkanı yok gibiydi  ama o kafar kötü yönetmi olur be kardeşim işimizi bitirdiler  3-7 aydır  evde oturuyorum bu yaştan sonara beni işe alanda olmaz ne yapcağımzı şaşırdık. elimdeki borç parayla eskii işime dönsem  niye kapatım zarar etiyimden e ne iş yapılabilrki  bu ülkede artık kızmıyorum akp ye adamlar ülkeyi yıkmak için gelmiştiler bunu bilyorduk adamlar bizi yendiler tebrik ediyoruz.

Batma ihtimalini dusunup kenara bi' miktar para koymadin mi?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, güven yazdı:

Bunlar daha maddi olarak zarar verdikleri günler. 1-2 Yıl daha yaşarsan görürsün iç savaşta millet birbirini kesecek. 

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, güven said:

Bu gidşat ne olur dolaar sizce düşermi yoksa  devam edermi çıkmaya. Aslında sormamın nedeni dolar borcum var  ne yapmalıyım biraz param var dolar almalıyımı yoksa düşermi dolar.

Bu dolar krizi 3 yıl sonra başlamalıydı. Ama turizmin son üç senesi sebebi ile erken başladı. 

Bankalar dolar nasıl bulacak ülkede kalmadı. Cari açık ile ilgili her kes uyarmıştı. Bankalar iflas ederse devlet kefil mi olacak.

Hükümet ar-ge ve inşaata ülkenin tüm parasını yatırdı. Arge dedikleri aslında taklit ekonomisi ya neyse. 

Toki yapacağına sanayi sitesi yapması gerekiyordu. Köprülere ödenen parayı üreticiye makine olarak dağıtsalardı bile bu kriz önlenirdi. 

Ama dönüşü olmayan yola girildi. 

Borcun olsa ne olacak kimse kimseye borcunu ödeyemeyecek ki... 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Rhodium yazdı:

Toki yapacağına sanayi sitesi yapması gerekiyordu. Köprülere ödenen parayı üreticiye makine olarak dağıtsalardı bile bu kriz önlenirdi. 

Ama dönüşü olmayan yola girildi. 

Borcun olsa ne olacak kimse kimseye borcunu ödeyemeyecek ki... 

Olay yapamaması veya cahil olması değil olay bilerek yapmaması. Müttefikler bir ülkeye saldırmadan önce o ülkeyi siyasi ve ekonomik olarak yıpratırlar. O görevide eş başkanları uzun reis yerine getiriyor işte.

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Bunlar daha maddi olarak zarar verdikleri günler. 1-2 Yıl daha yaşarsan görürsün iç savaşta millet birbirini kesecek. 

Tahmin edebiliyorum  tek umut bu seçim yoksa bu söylediklerin kaçınılmaz. ademeler ataürkün kurduğu ülkeyi kafir ülke olarak göryordular her satıkları yediklrinide kuraran göre mübahtı gabimet görüyorlar bu ülkenin malını. hırsızlar derslerine iyi çalışmışlar gelir gelmez sıfırları atılar tl den ne kadar çok satsalar sıfır olmuyunca millet uyanmasın ıunanda yapıyorlarda yiyorlar  uyanların bile sıfır olmadığı için algısı beyni alamdı bu ülkenin 90 birkinini hepsini satıp yediler üstünede 4 kat borç yaptılar  sadece bu din denen pislik için yaptılar. bu din nelere kadirmiş  uzatmıyım bilirsiniz neler yaptıllar ülkeye askere korku impartorlu kurdular hala bunlara tapan insanlar var  beni tanırlar yatda tayibe oy vermem bilirler yine gelip bu sefer başakdır tayyibe oy ver yoksa türküye dış tehtid karşı karşıya kalacak diyerek benden o istiyorlar utanmıyorlar arkadaşım bu  din insanları ne hale getiryor inanamıyorum,

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, güven yazdı:

Tahmin edebiliyorum  tek umut bu seçim yoksa bu söylediklerin kaçınılmaz. ademeler ataürkün kurduğu ülkeyi kafir ülke olarak göryordular her satıkları yediklrinide kuraran göre mübahtı gabimet görüyorlar bu ülkenin malını. hırsızlar derslerine iyi çalışmışlar gelir gelmez sıfırları atılar tl den ne kadar çok satsalar sıfır olmuyunca millet uyanmasın ıunanda yapıyorlarda yiyorlar  uyanların bile sıfır olmadığı için algısı beyni alamdı bu ülkenin 90 birkinini hepsini satıp yediler üstünede 4 kat borç yaptılar  sadece bu din denen pislik için yaptılar. bu din nelere kadirmiş  uzatmıyım bilirsiniz neler yaptıllar ülkeye askere korku impartorlu kurdular hala bunlara tapan insanlar var  beni tanırlar yatda tayibe oy vermem bilirler yine gelip bu sefer başakdır tayyibe oy ver yoksa türküye dış tehtid karşı karşıya kalacak diyerek benden o istiyorlar utanmıyorlar arkadaşım bu  din insanları ne hale getiryor inanamıyorum,

Din Türk devletini yıkmak için sadece bir araç. Bu din adlı canavarı besleyen cehalettir. Din cahilleri sömürmek için kullanılan sadece bir yöntem. Ama çok çok etkili. Din afyonu , yandaş medya derken bir bakmışsın kendi kültürüne , kimliğine , bağımsızlığına düşman , artık kendi olmayan bir toplum. Bu ülke can çekişiyor. Biz yıkıntıların arasında ezilen parlak insanlar olarak unutulacağız. Adımız bile hatırlanmayacak. Eğer bu millet Atatürk'ün " Beni hatırlayınız..." sözünü dinleseydi orta doğuda manda altında yaşayan bir ılımlı islam ülkesi olma tehlikesiyle uğraşmak zorunda kalmazdık. Ama yok. Yine adaletsizlik yine adaletsizlik...

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir üklede adelet hak hukuk yoksa bu işler batmış demektir adletin olmadığı bir yerde hiç birşeytler beklemek haeldir dekresi benim için duraktır dedi dinle laik ülke olmaz dediler  deyiştik dediler sinsice bu üleyi orta doğu olmak üzer kana buladılar

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Din Türk devletini yıkmak için sadece bir araç. Bu din adlı canavarı besleyen cehalettir. Din cahilleri sömürmek için kullanılan sadece bir yöntem. Ama çok çok etkili. Din afyonu , yandaş medya derken bir bakmışsın kendi kültürüne , kimliğine , bağımsızlığına düşman , artık kendi olmayan bir toplum. Bu ülke can çekişiyor. Biz yıkıntıların arasında ezilen parlak insanlar olarak unutulacağız. Adımız bile hatırlanmayacak. Eğer bu millet Atatürk'ün " Beni hatırlayınız..." sözünü dinleseydi orta doğuda manda altında yaşayan bir ılımlı islam ülkesi olma tehlikesiyle uğraşmak zorunda kalmazdık. Ama yok. Yine adaletsizlik yine adaletsizlik...

7 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

sıcak borç parayala avenlerle millete kıredi kartı dağıtım lüks yaşamaya alıştıtdılat  yapıkları köprü vs nasııl anşalmaka oldupunu biliyoruz . satıkları fabirkaların hesabını kşmse tuatamaz hep yandaş adamlar satılar. hep ital  mal. kimse soramadı bu toki ne iş yapar inceliyen denetliyen kurum yok fakire ev yapmakla yola çıktılar mümkünmü bir fakir ev alabisin dahlarau taşaları oramaları beton yığınına çevrdiler havuz vae milleti kandırp istanbul dışına itiler şimdi esas kopun araziler çıkmaya başladı istebul havalanı deniz kenerları  vs  sıra geldi bunlara  tabi seçimi kim kazabır bilmem seçmi muhlefte kazansa bu tatkılktab basıl kurtacaklar üleyi kurtasarlar bile bimim millet akılancakmı hayır yine 20 sonra birisi  gelir yerle bir edr gider ben bu akp dönemine yaşamam Allah varsa kötülüğyün ana kaynağı allahtır allh alalhın belsını versin ben bu şerfislerlr niye yaşamak sorunda bıraktı

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 16.05.2018 at 15:54, güven yazdı:

Git intihar et.Dolar 6.47 tl oldu.:)

On 16.05.2018 at 18:26, GREENHOUSE yazdı:

Dolar düşmez.

Geleceği göremedik.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Hahaha gülceyim yoktu  DOLAR fırlamış aklıma şu geldi içimden gülüyorum aynen islamı yazanlarda öyle düşünmüşle bir kuşla 2 kuş nası vururuz ama yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar nede olsa araplar işte 57 müslüman ülkesi var toplasan bir almaya etmiyorlar en zenginleri kim sudi arabistan sıçamay dahi amerikan hava güçleriyle gidiyorlar hay sizin gibi 37 üğlke olacağına adam gibi bir ülke osaydınız. dolar çıktı ben zarar ettim doğru ama bir gerçeyide saklamıcam benim oğlan günde beş vakirt namaz kılıyor  benim o parama geçiniyor  olum yeter artık karın bile bana şilkayte geliyor çalış yok iş  yeri açcam  bende kıymadım ufak oğlanıda günde beş vakit namaza alışltırmış neyse iş yeri açtım ona iş yeri açtım demek ticarte komik bir şey hedef yok ne yapıyorsun iş yeri açtım çok komik bende açtıım dolar verdim işe başalmdan 2 bin dolar katbeti dolar o zaman 1490dı şimdi ne halde bilmiyorum  tabi baba parsı yemek kolay ben babmdan bir tavuk dahi miras kalmazken birde baktım zirat baknaksı eve haciz göndermiş babamın borçları için ışlıklar içinde uysun koyu  müslünadı beyse onuda ödedim kardeşlerimin hiç biri yalklaşmadı ödemey 6 kardeşiz ben odeim babam raghat uyuyor birde o borç katalana kalan şimdi kardeşleirmin evine yurdunda el koymuştu banaka neyse  ben parayı kazanır ben katybederim kime ne ben 12 yaşından beri çaşıyorum çalışmkta bana koymaz şindi allahın benim çocuğuma verniyeceyi dersleeri ben cebimde3n harcıyor veriyorum  namz kılıyor dindardır beni bağlamaz  benim dinsiz olduğumu sonardan öyrendiler o zamanlar çocuktular    olmayanlar düşünsün biraz bankada param var bprcumnu ödedim sezon başlamdan üretiyim malrı piyasay az ucuza sürdüm biti kalmdı  hata  şun anda duyslar benden kaçarlar bacanak  camiden  çıkmaz geçen bor istedi miktra vermiyorum ersa aşacaj verdim kısaca sen canını sıkma ben evimi almışım emelkiolmyuşum birazda param vae oğlanı evlendirdim birni kız ünv son sınıf 2 oğşan li,sye gidiyor  kıscası tayyipe alllah için oy vernelri bu gün gördüm korktum   neyse bende beöyle enyalik yapmam.

7TfJQP.jpg

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Ben uyucağım sen allahuna selqam söyle benim uçan dolarları geri versin benimkisini vermiyorasa müslümalarkini versin ben onda razıyım

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Mempish yazdı:

Adamın biri seçimi kazandıktan sonra, dolar artmaya başlayınca "Birileri bu işi tırmandırmaya çalışsa da, Doların düştüğünü göreceksiniz. " demişti.

Bu adam şimdi Türkiye'yi yönetiyor.

SÖzlerle ekonomi yapılmaz, birde ALLAH ekonominin içinde yer alırsa işte örneği, dinin yoksul üzerinde yarattığı ekonomik yaptırımları yine yoksul üstlenmek zorunda kalır, dine bu kadar inanalar şimdi ekonomiyi düzeltmesi için duamı edecekler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...