Jump to content

Kendi Tanrı Tanımım ve Mutlak yokluktan nasıl var olduk. - (Sadece Agnostikler)

Recommended Posts

Merhaba, forumdan bir arkadaşın sorularından sonra üzerine biraz düşünüp açıklamaya çalıştığım serbest çağrışımlarımı paylaşmak istiyorum. Doğru olabilir yada olmayabilir bunu yargılamaktan öte benim bu bakışıma ortak olup sizin de anlamaya çalışmanızı ve benzer teoriler üretmenizi bekliyorum.

Tanrı kavramından anladığınız nedir?

Şöyle bir cevap vermiştim.

Kendi tanımımı yapayım o halde;

Varlığı ve kendi kendini yaratan yüce bilinç

Bu cevabıma şöyle bir soru geldi.

Kendinizi nasıl yaratırsınız mutlak yokluktan? Birşey nasıl yokken var olur? Mutlak yokluktan bahsediyorum.

Cevap olarak şunları söyledim ancak çok açıklayıcı olmadı farkındayım.

Bizler sınırları çizilmiş bir  alanda düşünebildiğimizden bunu anlayamayabiliriz. Evrenin her bir cc sinde evreni yeniden oluşturacak enerji bulunmaktadır. Buna karanlık enerji diyoruz ve Allah bize yeni bir evren yaratma şansı bile vermiş bunu yapabilecek seviyeye ulaşan bir medeniyetin son kahramanları olsak bile bu seni tanrı yapmaz.

Şimdi Tanrı tanımımı güncelliyorum ve şöyle diyorum.

Tanrı  => Varlığı var eden hep var olan bilinç

Bu tanım şu soruya hala cevap veremedi farkındayım.

Kendinizi nasıl yaratırsınız mutlak yokluktan? Birşey nasıl yokken var olur? Mutlak yokluktan bahsediyorum.

1. Fikir (Teist)

Şimdi bir cevap verelim. İnsanoğlu ışınlanmayı mümkün kılıp geçmişe yada geleceğe yolculuk yapmayı başarabilir mi? Philadelphia deneyini incelerseniz insan oğlunun ışınlanmayı ve zamanda yolculuğu 1945'li yıllarda başardığını iddia eden fikirlerin olduğunu görebilirsiniz. İnsanoğlu bile bunu başarıyorsa Tanrı elbette bunu uygulayabilecektir. (Bu konuyu vikipediden araştırmanızı öneririm)

Tanrı kendini yarattıktan sonra hemen sonsuz geçmişe ve geleceğe aynı anda yolculuk yaptı ve mutlak yokluk sınırında evreni var etmeyi başardı (Big bang vs.). Tabi evrenin big bang gibi durumları sürekli tekrarladığını da düşünürsek. Sürekli genişleyen evren bir müddet sonra enerjisini yitirip merkez kaç kuvveti kütle çekiminden daha küçük olacak ve bu defa evren küçülmeye başlayacak ve 0 hacimdeki sonsuz kütleye dönüşüp yeni bir bigbang e hazırlanacak. Dolayısıyla bu durumun ilk yaşandığı mutlak yokluk sınırına ulaşıp bunu kendi başlatmış olabilir. Milyarlar hatta tirilyonlarca defa tekrar eden 50 milyar yıllık zaman döngülerinin birinde olabiliriz. 

Belki de tanrı sonsuz gelecekte var olabilecek bir olgu ve o sonsuz gelecekten sonsuz geçmişe yolculuk yapıp ilk bigbang ı başlattı.

2. Fikir (Agnostik-Panteist-Ateist-Teist)

Evrende yaşayan tüm canlılar bir arada yaşamayı problemsiz olarak başardı ve sonsuz gelecekte evrendeki tüm canlılar ortak bir bilinç oluşturup mutlak yokluk sınırına sonsuz geçmişe bir yolculuk yapıp ölümsüzlüğünü garantiledi. 

Bu benim tanrı fikri için ürettiğim bir ütopya olsa da bu fikir bilinen tüm tanrı ve benzeri inançları kapsayan bana olağan üstü gelen bir fikirdir. Tanrı hem vardır hem yoktur. Hem bizler tanrıyız hem değiliz. Ruh hem vardır hem yoktur.

Bu fikir bana hem agnostik hem septik hem de ateist aynı zaman da panteist ve teist bir fikir gibi geliyor. :blink: :89:

Düşünsenize aslında her birimiz sonsuz geçmişden gelen ortak bir bütünün parçaları olan ruhlarız ve bunu sonsuz gelecekte başardık.

Bu fikre göre aslında hepimiz doğru düşünüyor olabiliriz ve tüm dinler aynı şeyi savunuyor olabilir. Tanrı bazen sinirli ve cezanlandırıcı bazen çocuk gibi olabiliyorsa bu aslında bizlerin de öyle olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu fikre göre;

1. Tanrı %100 var denilebilir. 

2. Tanrı yok sadece biz varız denilebilir.

3. Her birimiz belki evrendeki niceleri sonsuz geçmişten gelen ruhlarız denilebilir. (Bu durumu evrim eksininde daha detaylı açıklamak gerekebilir)

4. Aslında tanrı yok evren canlı denilebilir.

3. Fikir (Teist)

2. Fikri tamamen kapsamakla birlikte  tanrı, her şeye rağmen kendi yaptığı yolculuğu bizim de tatmamızı sağlayarak evrimini tamamlamış bilinci tanrının bir parçası olmakla ödüllendirdi. Tanrı zaten vardı ancak sonsuz gelecekte tanrının bir parçası olmamıza izin vererek bizim sonsuz geçmişe yolculuk yapmamıza izin verip tanrının gerçekte ne olduğunu anlamızı sağlayarak bir bütün oluşturduk.

Anlayamadığınız yada eksik kalmış olabileceğini düşündüğünüz kısımlar var ise bunu benimle paylaşın. Fikrimi çok saçma buluyorsanız lütfen çekinmeden söyleyin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Fikirlerini kendine sakla. Sen ateistlerin fikrini falan bıdı bıdı edecek olan değilsin. 

Evrendeki canlılar bir arada yaşamayı falan başaramadı, uydurma bir taraflarından. Emin olabilirsin, an itibarıyla en az bir kaç yüz milyon canlı, başka bir kaç yüz milyon canlıyı hunharca katledip mideye indirmekle meşgul, sen buna birlikte yaşamayı başarmak mı diyorsun? Ve gene emin olabilirsin, sen bunu okurken, bir canlı türü sonsuza dek yok oldu, nesli tükendi. 

Yani, fikir üretmek için, önce bilgi sahibi olman lazım, ama bilgi açısındna tam bir meteliksizsin.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, John Ahmet said:

Tanrı  => Varlığı var eden hep var olan bilinç

Yani varlığı var etmeden önce ortada hiç bir şey, sadece bu bilinç var. Ortada hiç bir şey yoksa neyin bilincinde bu bilinç? Ortada sadece kendisi olan bu bilinç neyden esinlenerek evreni ve canlıları yaratıyor? Korku, sevgi, kıskançlık, öfke, nefret, kin, acıma, mizah, iğrenme vs gibi duyguları nasıl bilebiliyor da insana veriyor? Neden canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı, içinde  acı, üzüntü, vahşet, adaletsizlik, şiddet olan bir sistem tasarlıyor? Amacı nedir?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yani varlığı var etmeden önce ortada hiç bir şey, sadece bu bilinç var. Ortada hiç bir şey yoksa neyin bilincinde bu bilinç? Ortada sadece kendisi olan bu bilinç neyden esinlenerek evreni ve canlıları yaratıyor? Korku, sevgi, kıskançlık, öfke, nefret, kin, acıma, mizah, iğrenme vs gibi duyguları nasıl bilebiliyor da insana veriyor? Neden canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı, içinde  acı, üzüntü, vahşet, adaletsizlik, şiddet olan bir sistem tasarlıyor? Amacı nedir?

Anlamamışsın! 2. Fikri yeniden gözden geçir. O bilinç sonsuz gelecekten sonsuz geçmişe yolculuk yapıp evrene startını veren düğmeye basan bizleriz. Yada 3. Fikirle birlikte her ikisi birden geçerli olan parokdsal durumdur.

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, anibal yazdı:

Fikirlerini kendine sakla. Sen ateistlerin fikrini falan bıdı bıdı edecek olan değilsin. 

Evrendeki canlılar bir arada yaşamayı falan başaramadı, uydurma bir taraflarından. Emin olabilirsin, an itibarıyla en az bir kaç yüz milyon canlı, başka bir kaç yüz milyon canlıyı hunharca katledip mideye indirmekle meşgul, sen buna birlikte yaşamayı başarmak mı diyorsun? Ve gene emin olabilirsin, sen bunu okurken, bir canlı türü sonsuza dek yok oldu, nesli tükendi. 

Yani, fikir üretmek için, önce bilgi sahibi olman lazım, ama bilgi açısındna tam bir meteliksizsin.

Canlıların birbirini yemesi konusuna bir çözüm getirebiliriz. Mesela şöyle bir şey aklıma geldi. Yakın zamanda şöyle bir haber yayınlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/laboratuvarda-yuzde-100-gercek-et-uretildi-40569171

Bu yapay et ile sarmalanmış dokunmuş yapay zekalı hayvan robotları üretip doğaya salabiliriz. Hayvanların da populasyonlarını kontrol altında tutup çok uzak bir gelecekte bunu başarabiliriz. Hatta daha büyük hayvanlar için bunun 10-15 yıla yapılmışını görmemiz mümkün görünüyor.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John Ahmet said:

Canlıların birbirini yemesi konusuna bir çözüm getirebiliriz. Mesela şöyle bir şey aklıma geldi. Yakın zamanda şöyle bir haber yayınlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/laboratuvarda-yuzde-100-gercek-et-uretildi-40569171

Bu yapay et ile yine yapay zekalı hayvan robotları üretip doğaya salabiliriz. Hayvanların da populasyonlarını kontrol altında tutup çok uzak bir gelecekte bunu başarabiliriz. Hatta daha büyük hayvanlar için bunun 10-15 yıla yapılmışını görmemiz mümkün görünüyor.

Yapamazsın... Ha, bu canlıları yok eder, kendi canlılarını yaparsın en fazla. Velakin onlarda birbirini yiyecektir, elbette sadece bakteri ve ilkel bitkiler üretmezsen.

Bu yolun sonunu göremediğin de muhakkak, canlılar evrim geçirir ve ideal olana dönüşürler, adapte olurlar. Bugünkü durumda budur, bu doğada ideal olan, böyle birbirini yemek, canlılarda o yüzden birbirini yiyor işte. Yani, o yapacağın canlının, atıyorum etin, evrim geçirip gelip seni yemeye çıkması sadece bir zaman meselesi olacaktır. 

Ama asıl anlamadığın şey, bir yere varmak için, böyle şeylere ihtiyacının olmaması. 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, John Ahmet said:

Anlamamışsın! 2. Fikri yeniden gözden geçir. O bilinç sonsuz gelecekten sonsuz geçmişe yolculuk yapıp evrene startını veren düğmeye basan bizleriz. Yada 3. Fikirle birlikte her ikisi birden geçerli olan parokdsal durumdur.

Bunlar sadece Marvel ve DC  Comics gibi şirketler tarafından yapılan fantastik film senaryosu olarak işe yarar, gerçekte bir değeri, geçerliliği yoktur. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, John Ahmet yazdı:

Merhaba, forumdan bir arkadaşın sorularından sonra üzerine biraz düşünüp açıklamaya çalıştığım serbest çağrışımlarımı paylaşmak istiyorum. Doğru olabilir yada olmayabilir bunu yargılamaktan öte benim bu bakışıma ortak olup sizin de anlamaya çalışmanızı ve benzer teoriler üretmenizi bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, John Ahmet said:

Bunlara, teori değil, masal denir. Ve sanırım burası masallar için biraz uygun bir forum değil. 

Kendiniz şartlandırdığınız şey, başlangıç, bitiş, varlık, yoklu falan gibi, aslolarak insana dair, dahası antik çağlardaki insan aklına dair çıkarımlara saplanıp kalmış olmanız.

Şu soruyu bir düşünün. Dünya yuvarlak olsaydı, denizler dökülürdü bir yerlere, neden dökülmüyor? Dilersen bir dene, bir kürenin üstünde su tutabilecek misin bir gör bakalım? 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, anibal yazdı:

Bunlara, teori değil, masal denir. Ve sanırım burası masallar için biraz uygun bir forum değil. 

Bunun bir teori olduğunu kim söyledi Allah mı söyletti?

Belkide gerçek sandığın hayatın tanrının zihninde sanal bir game dir. Sen gerçek sandığın hayatının sadece bir ilüzyondan oluşabileceğini hiç düşündün mü?

10 dakika önce, anibal yazdı:

Dilersen bir dene, bir kürenin üstünde su tutabilecek misin bir gör bakalım? 

Yazımda kütle çekiminden bile bahsettiğim halde bunu bana neden soruyorsun? AntiGravity çoktan keşfedildi aynı şekilde gravity oluşturmak neden mümkün olmasın?

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, John Ahmet said:

Bunun bir teori olduğunu kim söyledi Allah mı söyletti?

Belkide gerçek sandığın hayatın tanrının zihninde sanal bir game dir. Sen gerçek sandığın hayatının sadece bir ilüzyondan oluşabileceğini hiç düşündün mü?

Bunların masal olduğunu ve olacağını söylemiştik di mi?

6 minutes ago, John Ahmet said:

Yazımda kütle çekiminden bile bahsettiğim halde bunu bana neden soruyorsun? AntiGravity çoktan keşfedildi aynı şekilde gravity oluşturmak neden mümkün olmasın?

Bahsetmiş olmanın falan önemi yok ve fazla düşünemiyorsun. Banyo zeminine dökülmüş bir bardak su kadar sığsın. Bak düşün dedik, bir zorla kendin, başarabilirsin. 

Anti gravity'de gene bir başka nevi masal olan uzay filmlerinde keşfedildi, bu arada. 

Diyoruz bak, düşün, düşün... Dünyanın düz olduğu hakikatini inkar edenleri yaktıkları devri düşün. Ve birinin çıkıp amanda dünya top gibi dediğini. Ve yerçekimin keşfedilmesi için daha bin yıl falan gerektiğini. Ve buyur, neden dökülmez o su bir izah et.

Şu an, bilgi düzeyin mi diyeyim, fikirlerin mi diyeyim, 1500 sene önce dünya düz ve balığın üstünde duran ineğin boynuzları üstünde duruyor seviyesinden farksız. Ve sana ne öküzü desek, "Amanda o zaman depremler nasıl oluyor? Şüphesiz öküz kafasını salladığı için oluyor" diyor, dünya yuvarlak dediğimizde de "Amanda o zaman tüm sular dökülür giderdi, demek ki dünya yuvarlak olamaz" diyorsun. Emin ol, söylediklerin ancak bu kadar olabiliyor. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, anibal yazdı:

Bahsetmiş olmanın falan önemi yok ve fazla düşünemiyorsun. Banyo zeminine dökülmüş bir bardak su kadar sığsın.

Sen ermiş olduğunu mu sanıyorsun? İdrak düzeyinin benden daha iyi olduğunu mu sanıyorsun? Sen gerzek bir ateistsin diyecem sen ateist değil antiteistsin.

9 dakika önce, anibal yazdı:

Anti gravity'de gene bir başka nevi masal olan uzay filmlerinde keşfedildi, bu arada. 

Masal olmadığını en sonda paylaşacağım videoyu tamamen izleyerek öğrenebilirsin. Videodaki isme dikkat et o ismi araştır ve yapıldığını öğren.

11 dakika önce, anibal yazdı:

Diyoruz bak, düşün, düşün... Dünyanın düz olduğu hakikatini inkar edenleri yaktıkları devri düşün. Ve birinin çıkıp amanda dünya top gibi dediğini. Ve yerçekimin keşfedilmesi için daha bin yıl falan gerektiğini. Ve buyur, neden dökülmez o su bir izah et.

Bildiğimiz kadarıyla 4 temel kuvvetin varlığından söz edebiliyoruz; Bunlar;

1. Kütle çekimi kuvveti 

2. Elektromanyetik kuvvet

3. Güçlü nükleer kuvvetler

4. Zayıf nükleer kuvvetler

Herhangi bir gök cisminde maddeler en merkezden dışa doğru yoğunluk farklarına göre dizilirler. Örneğin dünyada en üstte hava yada atmosfer dediğimiz kısım bulunur. Su ve diğerleri sonra çekirdeğe doğru yoğunluk artar. Buna kütle çekimi sebep olmaktadır.

Sen bana evren neden genişliyor bunun cevabını ver veremezsen ben vereceğim belki de vermişimdir.

18 dakika önce, anibal yazdı:

Şu an, bilgi düzeyin mi diyeyim, fikirlerin mi diyeyim, 1500 sene önce dünya düz ve balığın üstünde duran ineğin boynuzları üstünde duruyor seviyesinden farksız. Ve sana ne öküzü desek, "Amanda o zaman depremler nasıl oluyor? Şüphesiz öküz kafasını salladığı için oluyor" diyor, dünya yuvarlak dediğimizde de "Amanda o zaman tüm sular dökülür giderdi, demek ki dünya yuvarlak olamaz" diyorsun. Emin ol, söylediklerin ancak bu kadar olabiliyor. 

Dünya yuvarlaktır ve dönüyor mu diyorsun? Bak bu adam kimmiş öğren ve dünyanın yuvarlak olduğunu ve döndüğünü  kanıtlayana elindeki 50.000 TL'yi verecekmiş. Bu parayı sen alabilir misin? Kendine bu kadar güveniyor musun? Kanıtla o halde...

Şimdi torus enerjisi ile ilgili bu videoda ki tamamı Thrive isimli muhteşem bir belgeseldir. Youtube'tan izleyebilirsin iki saatten fazla sürüyor. Bu videodaki amcaya dikkat et antigravity yi kim keşfetmiş o ismi öğren ve biraz araştır. Sonra videonun tamamını izleyebilirsin.

Belgeselin tamamını şu linkten link -> www.youtube.com/watch?v=30SV1Nb66EA izleyebilirsiniz. İzlemezsiniz biliyorum ancak torus enerjisi, antigravity, free energy ve daha bir çok konuyu açıklıyor. Ben çok sevdim siz de seversiniz.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, John Ahmet yazdı:

Tanrı kendini yarattıktan hemen sonra

Sorum bunla alâkalıydı. Varlığı bir bilinç yarattıysa bu bilinç kendini de mutlak yokluktan yaratmıştır, çünkü bilinç de bir varlıktır. Bir bilinç kendini nasıl yaratır?

43 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Doğru olabilir. Ama hipotez olamayacağından reddederim direk.

42 dakika önce, John Ahmet yazdı:

AntiGravity çoktan keşfedildi

Ne zaman..?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, John Ahmet said:

Sen ermiş olduğunu mu sanıyorsun? İdrak düzeyinin benden daha iyi olduğunu mu sanıyorsun? Sen gerzek bir ateistsin diyecem sen ateist değil antiteistsin.

Masal olmadığını en sonda paylaşacağım videoyu tamamen izleyerek öğrenebilirsin. Videodaki isme dikkat et o ismi araştır ve yapıldığını öğren.

Bildiğimiz kadarıyla 4 temel kuvvetin varlığından söz edebiliyoruz; Bunlar;

1. Kütle çekimi kuvveti 

2. Elektromanyetik kuvvet

3. Güçlü nükleer kuvvetler

4. Zayıf nükleer kuvvetler

Herhangi bir gök cisminde maddeler en merkezden dışa doğru yoğunluk farklarına göre dizilirler. Örneğin dünyada en üstte hava yada atmosfer dediğimiz kısım bulunur. Su ve diğerleri sonra çekirdeğe doğru yoğunluk artar. Buna kütle çekimi sebep olmaktadır.

Sen bana evren neden genişliyor bunun cevabını ver veremezsen ben vereceğim belki de vermişimdir.

Dünya yuvarlaktır ve dönüyor mu diyorsun? Bak bu adam kimmiş öğren ve dünyanın yuvarlak olduğunu ve döndüğünü  kanıtlayana elindeki 50.000 TL'yi verecekmiş. Bu parayı sen alabilir misin? Kendine bu kadar güveniyor musun? Kanıtla o halde..

Şimdi torus enerjisi ile ilgili bu videoda ki tamamı Thrive isimli muhteşem bir belgeseldir. Youtube'tan izleyebilirsin iki saatten fazla sürüyor. Bu videodaki amcaya dikkat et antigravity yi kim keşfetmiş o ismi öğren ve biraz araştır. Sonra videonun tamamını izleyebilirsin.

Belgeselin tamamını şu linkten link -> www.youtube.com/watch?v=30SV1Nb66EA izleyebilirsiniz. İzlemezsiniz biliyorum ancak torus enerjisi, antigravity, free energy ve daha bir çok konuyu açıklıyor. Ben çok sevdim siz de seversiniz.

O kadar cahilsin ki... Bak işte nerde masallar varsa, bulup gelmişsin. Amanda birde 4 kuvveti falan bilirmiş, vah kıyamam, zavallı cehalet yumağımız aklının olduğunu göstermek için ne klavyeler eskitmiş... 

Ha, dünya düzdür diyen elemana söyle, en yakın topçu birliğine gitsin, sizin atış hesaplarınız yanlış, dünya düz, şu korelasyonu yapmayacaksınız desin. Topun namlusunu kıçına soktuklarında anlamış olur dünyanın nasıl olduğunu.

Her masal yumurtlayan tavuğun gıdaklamasına koçacaksak, çok işimiz var olurdu. Böyle götsel masalları bilimsel belgesel diye yutacak olanlar, ancak sen gibi, cehaltini ilim sanan budalalar olacaktır.

Bu arada, ateist ile antiteist aynı şeydir zaten.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Dünya yuvarlaktır ve dönüyor mu diyorsun? Bak bu adam kimmiş öğren ve dünyanın yuvarlak olduğunu ve döndüğünü  kanıtlayana elindeki 50.000 TL'yi verecekmiş. Bu parayı sen alabilir misin? Kendine bu kadar güveniyor musun? Kanıtla o halde...

Adam gerçekten verir mi zannediyorsunuz? Vermez. Bilime güvenmez o çünkü, siz de dahil.

9 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Neden bunun bilim dünyasına ulaşmadığı konusunda sizin fikirlerinizi bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Neden bunun bilim dünyasına ulaşmadığı konusunda sizin fikirlerinizi bekliyoruz.

İzleyin ve bunun nedenini öğrenin sonra yapacağınız yorumlara göre devam ederiz.

5 dakika önce, anibal yazdı:

Bu arada, ateist ile antiteist aynı şeydir zaten.

Nah aynı şeydir google amcaya yaz ve öğren. Teistler olmasa sen de olmazsın. Geriye sadece agnostikler kalır. Onlar da zamanla teist oluyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İzleyin ve bunun nedenini öğrenin sonra yapacağınız yorumlara göre devam ederiz.

Siz söyleyin.

1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Geriye sadece agnostikler kalır. Onlar da zamanla teist oluyorlar.

İstatistiğiniz var mı?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu teist kafalı aptallara ne kadar zırva varsa yutturabilirsiniz, adamlar zaten her palavrayı yemeye eğilimli. Böyle mallar olmasa bazı şarlatanlar nasıl para, ün ve itibar kazanacak?

Dünyanın yuvarlak olduğunu sana düşündüren şey nedir? Bunu yaz hele sen bu adamların bilim dışı insanlar olduğunu nereden biliyorsun? Yoksa Düz dünyacılar derneği diye bir dernek kurarlarmıydı. Youtube ta Ersan JUAN isimli youtuber'ın da tüm videolarını izleyebilirsin. Sizler birilerine muhalefet olmak için varsınız özellikle teistlere bu aadamlar da kendini bilim yanlısı sananlara muhalefet olmak için dümenden düz dünyacı oluyorlar ancak ne diyorlar ne soruyorlar biraz araştırın. Mal olan sensin bu arada konuyu kaynatmayalım. İlk yazımı tekrar okuyun buradan devam edelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...