Jump to content

Kendi Tanrı Tanımım ve Mutlak yokluktan nasıl var olduk. - (Sadece Agnostikler)

Recommended Posts

Nuh @John Ahmetgemisinden bahstmişin ona cevap vermedim sahi nuh gemiyi nasıl yapıyor bir muhendis bilgin  tecürbeli kim yardım etti o eski çağda nasıl gemi yapabildi 40 gün suyun üzerinde kaldı her çif hayvanıda içine koymuş oğlu onunla gelmemiş hanımı oda kafirlerdendi oda binemdi gemiye   su çekildi karaya oturdu gemi kara derken cudi dapnın başındadır kuranda yazıyor niye gidip nuhun gemisini alıp buara getirmiyorsun kordonatlarıda beli gidip getirmek sizin işiniz neyse nuh 40 gün oldu güvercinler giti dal felan getirdiler yok daha suyun seviyesi düşmemiş sona suyun seviyesi düştü indiler karaya  nuhun gemisinde hayvandan başka kimse yok nuhun soyu nasıl gelişti dünayay yayıldı buda bi,r mumma yoksa hayvanlarla ilşki kurduda havanlar maymun oldular evrim oradanmı başaldı:lol:hım bir ayetide var rüzgarı kesem denizin otarsınada kalı versiniz diyor çöl bedevisi.ve gemler  allahın varlığının deliliymiş  gemi olmasa allahta olmayacaktı demek. gelelim suya dünayada nuhun tufanı  kadar su varmı dünayaı yutacak şekilde ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, democrossian yazdı:

Adem mitinin evrim ile hiç bir alakası uzaktan değil milyarlarca ışık yılı öteden bile hiç bir alakası yoktur.

İslam insanların başından beri şuanki insan formunda olduklarını , evrilmediklerini iddia etmiyor mu? Ediyor. Reformcu Müslümanlar dogmalarını bilime ve günümüz etiğine uyarlıyacaklar diye kendi dinlerinin kafiri olacaklar :D Birde böyle bir iddia evrim yaygınlaşmadan önce yoktu. Aynı sözde evrenin genişlediğini müjdeleyen ayet gibi sonradan ortaya çıktı. Allah bilim güncellendikçe update getiriyor herhalde...

tarihinde Tutunamayan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tutunamayan yazdı:

İslam insanların başından beri şuanki insan formunda olduklarını , evrilmediklerini iddia etmiyor mu? Ediyor. herhalde...

Bu güne kadar Kuran'da evrimin var olduğunu iddia eden ve bu ahmakça yalanla güya ateist oltaya düşürüp islama ısındırabileceği aptalca hayalini kuran çok müslim gördüm. Kuran'ı dikkatle okumuş ve iyi bilen biri olduğum için çok rahatlıkla yalan söylediklerini ve keriz keklemeye çıktıklarını söyledim. Çünkü iddialarına bir kanıt getiremeyeceklerini çok iyi biliyorum. 

Bunlar giderken ben çoktan gelmiş yorgunluk kahvemi içiyordum. Bunlar Kuranı benim kadar bilse zaten müslim olmazlar! Bilmedikleri için müslim kalabiliyorlar! :lol: Kuran'da evrim!!! Bu kadar gülünç ve soytarıca bir yalan iddia daha olması zor! Uzaktan yakndan en küçük alaka olmadığı gibi, gösterdiğim şekilde Kuran'daki yaratılış anlayışı bir kepazeliktir. Olmayacak, kesinlikle kabul edilemez saçma sapan bir anlatımdır. Adem'den bahsedip eşinin adını bile koymaması rezaletin üstüne bir de tüy diker.

Bu cahil çöl yağmacısı düzmecesinin her hangi bir bilimsel değeri olma olasılığı net biçimde sıfırdır. Taş devri bilgi düzeyinin bile gerisinde düzülmüş bir fasaryadır.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu cahil çöl yağmacısı düzmecesinin her hangi bir bilimsel değeri olma olasılığı net biçimde sıfırdır. Taş devri bilgi düzeyinin bile gerisinde düzülmüş bir fasaryadır.

Bu dogmanın masalı bile orijinal değil. Orta doğu din geleneğinden gelen ne varsa kopyala yapıştır yapmışlar sonra bunu arap töresiyle sentezlemişler bunada islam demişler. 

Bunu nasıl bilimsel bir  kalıba sokacaksın hani. En fazla " Bu bizde yazıyordu ama biz gerizekalı olduğumuz için 1400 yıl bilimin bunu keşfetmesini bekledik ve söylemedik." dersin :D 

tarihinde Tutunamayan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Bu dogmanın masalı bile orijinal değil

Taş devri bilgisinin gerisinde olduğunu karalamak için abartarak söylemiyorum. Bu net bir gerçektir. Bunu düzenler taş devri bilgisinden yoksundurlar. Taş devri insanı evet bunlardan çok daha fazla bilgiye sahipti. Bu apaçık kanıtlanabilir bir konudur.

Sitelerde Paylaş
On 25.05.2018 at 21:42, Tutunamayan yazdı:

Bu dogmanın masalı bile orijinal değil. Orta doğu din geleneğinden gelen ne varsa kopyala yapıştır yapmışlar sonra bunu arap töresiyle sentezlemişler bunada islam demişler. 

Bunu nasıl bilimsel bir  kalıba sokacaksın hani. En fazla " Bu bizde yazıyordu ama biz gerizekalı olduğumuz için 1400 yıl bilimin bunu keşfetmesini bekledik ve söylemedik." dersin :D 

23 saat önce, democrossian yazdı:

Taş devri bilgisinin gerisinde olduğunu karalamak için abartarak söylemiyorum. Bu net bir gerçektir. Bunu düzenler taş devri bilgisinden yoksundurlar. Taş devri insanı evet bunlardan çok daha fazla bilgiye sahipti. Bu apaçık kanıtlanabilir bir konudur.

Ben dine inanmayanlara değil din düşmanlarına karşıyım. Dine tanrıya inanmayan adam kabulumdur ancak bu kişiler inananlara küfür ediyor ve dinin toplam faydasını yanlış aktarıyorlarsa bu kişiler bir yanlışın içerisindedir. Benim anneannelerim dedelerim gerçekten inanıyorlar mıydı bilemiyorum ancak din konusunda tamamen ahlaki değer yargılarından yola çıkarak dini destekliyorlardı ve ben onlara saygı duyuyorum. Aynı saygıyı sizde göremeyince sinirleniyorum. Benim dedelerim, anneannelerim dinin yardımlaşma kültürünü desteklemesi, muhtaç ve yetim insanlara olan tutum davranışları ve daha bir çok ahlaki konuyu örgütlemesi bakımından destekliyorlardı. Tüm bunları bir çırpıda yok sayamayız ve diyemeyiz ki dini kullanan insanlar bir çoklarını aldatıyor bu da dinin zararıdır. Bu doğru olsa da benim atalarım hep doğru yoldaydılar ve dinden faydalanmayı ve erdemlerini törpülemeyi bildiler. 

Ben ateistlere değil antiteistlere şiddetle karşıyım insani değerlere zarar verenler onlardır ve bu forumdaki kendini ateist olarak kodlamış kişilerin çoğu aslında ateist değil antiteisttir ve çok tehlikeli kişilerdir derhal onlardan kurtulalım. 

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Dine tanrıya inanmayan adam kabulumdur ancak bu kişiler inananlara küfür ediyor ve dinin toplam faydasını yanlış aktarıyorlarsa bu kişiler bir yanlışın içerisindedir.

Eğer dinleri "saf kötü" olmakla itham ediyorsalar dediğiniz doğrudur. Çünkü dinin iyi tarafları da vardır, kötü tarafları da.

20 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Benim dedelerim, anneannelerim dinin yardımlaşma kültürünü desteklemesi, muhtaç ve yetim insanlara olan tutum davranışları ve daha bir çok ahlaki konuyu örgütlemesi bakımından destekliyorlardı.

Ama kötü tarafını da yok sayamazsınız. Ataerkil taraflarını.

22 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Tüm bunları bir çırpıda yok sayamayız ve diyemeyiz ki dini kullanan insanlar bir çoklarını aldatıyor bu da dinin zararıdır.

Dogmatik olması zararlı olan kısımlarından.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ben ateistlere değil antiteistlere şiddetle karşıyım insani değerlere zarar verenler onlardır ve bu forumdaki kendini ateist olarak kodlamış kişilerin çoğu aslında ateist değil antiteisttir ve çok tehlikeli kişilerdir derhal onlardan kurtulalım. 

Ben de antiteistleri sevmem. Bu konuda çoğunlukla haklısınız.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Tüm bunları bir çırpıda yok sayamayız ve diyemeyiz ki dini kullanan insanlar bir çoklarını aldatıyor bu da dinin zararıdır.

13 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Dogmatik olması zararlı olan kısımlarından.

Bazılarının dini kötü emelleri doğrultusunda kullandıklarından bahsettim. Dinin dogmatik olduğunu söyleyene bir sözüm yok ancak dinin pozitif öğretilerinden ahlaklı bir şekilde faydalanıp bunu genele empoze etme eylemlerini desteklemekteyim. Atalarımın da dine bu katkıları çok yerinde ve gerekliydi. Şimdiye dek bu pozitif katkıları din kisvesi altında yapmışlardı ve çok işe yaradı peki dinler olmadan bu örgütlenmeyi nasıl sağlamayı planlıyorsunuz? Ateist düşünce tekbenci felsefeyi destekliyor gibi görünüyor dinin bu olağanüstü faydalarını hangi kurum yada düşünce tarzı desteklemeye devam edecek?

11 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Ben de antiteistleri sevmem. Bu konuda çoğunlukla haklısınız.

Aynı fikirde olduğumuza sevindim. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bazılarının dini kötü emelleri doğrultusunda kullandıklarından bahsettim.

Benim bahsettiğim farklı. Ben ataerkillikten bahsediyorum.

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Dinin dogmatik olduğunu söyleyene bir sözüm yok ancak dinin pozitif öğretilerinden ahlaklı bir şekilde faydalanıp bunu genele empoze etme eylemlerini desteklemekteyim.

Ama onları "din" adı altında değil, "çağdaş herkesin uyması gereken ahlâk" adı altında desteklemelisiniz. Yoksa ataerkillik de gelir, toplumu mahveder -tabiî sofistler gibi ruhçu bir öğreti benimsemezsiniz veya semavi bir din değilse-.

5 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Şimdiye dek bu pozitif katkıları din kisvesi altında yapmışlardı ve çok işe yaradı peki dinler olmadan bu örgütlenmeyi nasıl sağlamayı planlıyorsunuz?

Dinler olmadan pozitif katkı neden yapılmasın ki? Mesela Birleşik Krallık'taki hümanist ve savaş karşıtı örgütlenmeler din adı altında mı yapılıyor?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Ama onları "din" adı altında değil, "çağdaş herkesin uyması gereken ahlâk" adı altında desteklemelisiniz. Yoksa ataerkillik de gelir, toplumu mahveder -tabiî sofistler gibi ruhçu bir öğreti benimsemezsiniz veya semavi bir din değilse-.

Dinler olmadan pozitif katkı neden yapılmasın ki? Mesela Birleşik Krallık'taki hümanist ve savaş karşıtı örgütlenmeler din adı altında mı yapılıyor?

İşte bunu maalesef dinden faydalanmadan başaramıyorsunuz. Maalesef Müslüm Gürses toplumudur bu damardan girmeniz gerekiyor. Neden sağ cenahtaki iktidarların daha başarılı olduğunu olacaklarını da yakın gelecekte idrak edeceksiniz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İşte bunu maalesef dinden faydalanmadan başaramıyorsunuz.

Hangi batıda oluşturulmuş yardım örgütlerin yüzde kaçı dini kullanıyor?

2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Maalesef Müslüm Gürses toplumudur bu damardan girmeniz gerekiyor.

..? Biz bu toplumdan bahsetmiyoruz. Dünyadan bahsediyoruz.

3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Neden sağ cenahtaki iktidarların daha başarılı olduğunu olacaklarını da yakın gelecekte idrak edeceksiniz.

Çünkü bu halk din konusunda aşırı hassas.

Sitelerde Paylaş

Antiteist diyerek din düşmanlığı kastediliyor anlaşılan. 

Öyle bir şey yoktur. Dinlerin inançsız düşmanlığı vardır. Dinler inançsızları düşman ilan ederek savaş açmışlardır. İnançsızlar da bu saldırgan düşman karşısında savunmaya geçmişlerdir. Kendini savunmak için savaşmak meşrudur. Düşman olan dinler. Sana düşman olana düşman demek normaldir. Sana düşman ve seni öldürmek, yok etmek istiyor. E dost mu deseydik buna?

Konu son derece açık ve net. Hiç bir tanrı iddiasında bulunulmazsa ateist diye bir şey olmaz. Tanrı iddiası ortaya atıldığı anda buna inanmayanlar ateist olur. İddia sahibi teistler olduğu için inanmadılar diye ateistlere saldırıya geçerler. Ateistler kimseye saldırmazlar. Saldıranlar daima teistlerdir. birbirlerine de saldırırlar. Çünkü tanrı için savaşmayı kutsal görürler. Tanrısızlık için savaşmak diye bir şey ise olmaz.

Beni düşman görene düşmanım demek en doğal hakkımdır. Dostum dersem ahmak olurum. Düşmanına dostum diyen ahmaktır. Elinde silahla gözleri dönmüş gelen birini gördüğünde dostum benle sohbete geliyor demezsin! :lol:

Sitelerde Paylaş

Küfür ile sövme kastediliyorsa bu herkes için yanlıştır. Söven her kim ise suç işliyordur. Kimse kimseye sövemez. Yani seni, ananı, karını, anneni tutar şiddete maruz bırakırım demek adli bir suçtur. Tehdit ve baskıdır, savcılıkta ifade verme ve mahkemeye çıkmakla sonuçlanır. Bunun dini mini olmaz. Bu suç! Bahsedilen kişiler şiddete maruz kalır demek de suçtur tehdittir. Ben yaparım demek şart değil. Her durumda sövmek aşağılık, alçakça ve adice bir suçtur. Aşağılık pislik suçlu kişilerin yaptığı bir iştir. Dinliye dinsize maledilemez. Bunun dinle dunla alakası yok. İnsanlıkla alakası var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...