Jump to content

İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

Recommended Posts

• İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Tarihsel gerceklerle ortusmuyor. Askerine Mehmetcik denen,  Asker Milletin ferdi islamdan cikarsa Türklükten de çıkar. Türklere asker millet denir ve ordusu da peygamber ocagidir. Yuzyillarca haclilarla cihat etmis medineyi korumus milletin adi TÜRK MİLLETİDIR. O yuzden islamdan cikan Türklükten de cikar. Zaten yurtdisindaki turklere bak eger islamiyetle baglari koparsa en fazla 2 nesil sonra Türklüklerinden eser kalmaz...

Türklerin tarihi sadece osmanlı dan ibaret değildir.İslam öncesi Türkleri niye saymıyorsun. Metehan,Bilge kağan da bizim atamız ama onları atadan saymıyor musun.İslamdan çıkan Türklükten çıkmaz.Milliyetçi ateist,agnostik de vatanı ve atalarını sever,saygı gösterir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

islam oncesi Turkler tek tanrili dinlere inanirdi bu da Allah katinda makbul bir inanctir yani agnostik yada ateist degillerdi, Islam oncesi şirk yani çok tanrili inanç haricindeki butun dinler Allah katinda makbul sayilacaktir. Mesela mekkede islam oncesi haniflik dini vardi bu dine iman edenler Allah katinda kurtuluşa ereceklerdir(islam oncesi)

Ayrica Milliyetçi ateist agnostik olmaz cunku Millet  kuran -ı kerimden çıkan bir kavramdir.

Türkler Gök Tanrıya inanıyordu evet doğru tek tanrı inancı ama islam dinine pek benzemiyor.Günümüzde islamcıların çoğu Atatürk düşmanı vatana düşmanlık eden islamcıları ne yapacağız.Bence milliyetçi ateist agnostik olur.Örneğin ben milliyetçi vatansever Atatürkçü bir agnostiğim

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

islam oncesi Turkler tek tanrili dinlere inanirdi bu da Allah katinda makbul bir inanctir. Islam oncesi şirk yani çok tanrili inanç haricindeki butun dinler makbul sayilacaktir. Milliyetçi ateist agnostik olmaz cunku Millet  kuran -ı kerimden çıkan bir kavramdir.

Gagavuz Türkleri ne peki?

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

islam oncesi Turkler tek tanrili dinlere inanirdi bu da Allah katinda makbul bir inanctir yani agnostik yada ateist degillerdi, Islam oncesi şirk yani çok tanrili inanç haricindeki butun dinler Allah katinda makbul sayilacaktir. Mesela mekkede islam oncesi haniflik dini vardi bu dine iman edenler Allah katinda kurtuluşa ereceklerdir(islam oncesi)

Ayrica Milliyetçi ateist agnostik olmaz cunku Millet  kuran -ı kerimden çıkan bir kavramdir.

Hayıri islam öncesi Türkler çok tanrılı dine de inanırdı.

https://onedio.com/haber/islam-oncesi-turk-mitolojisindeki-tanri-ve-tanricalar-497473

İlber Ortaylı'da bir ara bu konudan bahsetmişti.

Gök Tanrı inancının ise semavi dinlerden farkı çok.

Gök, mavi demektir.

Tanrı ise gök demektir.

Gök tanrı, mavi gök demektir. Genel olarak kavimler evvela şamanidir. Tabiattaki ruhlara inanırlar. Daha sonra o ruhlar göğe çıkmaya başlar ve yıldızlar, gökte yaşayan tanrıların varlığına inanılmaya başlanır. Gök tanrı, el-ilah değildir yani tek yaratıcı gibi bir manası, muhtevası yoktur.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Tengiz yazdı:

Hayıri islam öncesi Türkler çok tanrılı dine de inanırdı.

https://onedio.com/haber/islam-oncesi-turk-mitolojisindeki-tanri-ve-tanricalar-497473

İlber Ortaylı'da bir ara bu konudan bahsetmişti.

Gök Tanrı inancının ise semavi dinlerden farkı çok.

Gök, mavi demektir.

Tanrı ise gök demektir.

Gök tanrı, mavi gök demektir. Genel olarak kavimler evvela şamanidir. Tabiattaki ruhlara inanırlar. Daha sonra o ruhlar göğe çıkmaya başlar ve yıldızlar, gökte yaşayan tanrıların varlığına inanılmaya başlanır. Gök tanrı, el-ilah değildir yani tek yaratıcı gibi bir manası, muhtevası yoktur.

Hocam ben tek tanrılı din olduğunu biliyordum demek ki bende yanlış biliyormuşum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Derdimi anlamadan yorum yapiyorsun. Ben oy kullanmiyorum. Ama sizler hem hile var deyip hem de tipis tipis gidip oy kullaniyorsunuz. Akilciliktan bilimden mantikdan dem vuran ateistler. Bu yaptiginizin mantikla izah edilecek bir yani var mi aq

ben senın neden? oy kullanmadıgını biliyorum. sen seiatçısın. laik düzenın düşmanısın bu yüzden oy kullanmıyorsun. hatta hergun içinden lanet ediyorsun laik düzene laik gecınen müslümanlarada fena kaydırıyorsun. benımde gizli mistıksel güçlerım var. tanrılar gibi düşünebiliyorum. 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Millet kelimesi arapça.

Türk arapça mı konuşur.:)

Göktürk kitabelerinde budun olarak geçiyor.

http://www.gokturkce.net/etiket/orhun-yazitlari-cevirisi/

Sende haklısın.Müslüman olsunda ne bok olursa olsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Sen turk felan degilsin ateistten turk olmaz. Gavursun sen. Askeri korumakmis. Bizim askerin ikinci adi mehmetcik be . neyin kafasini yapiyon sen. Her Allahin gunu hz. muhammede iftaralar hakaretler yagdir ondan sonra da sifati mehmetcik olan askerimizi korumaktan dem vur, türküm bilmem ne. Olmaz oyle şey...

işte bende bunu beklıyordum. ben ateist değilim. ateist olsaydım. senınle tartışmazdım. çünku ben burdakı herkesten daha zekıyım. 

ben aslında senın en buyuk düşmanınım. çünku ben deistim ve allahın olmadıgını ispatladım. tanrının olmadıgını isaptladım. yehovada yok. hatta ademle havvanın olmadıgını isaptladım. cennet ve cehennemımde olmadıgını ispatladım. çünku ben bir yaratıcıya .. laik bir düzende seizlerın yerı yok. sizler yok olmalısınız. ve yok olucaksınız. istesenızde istemesenızde.. 

inanıyorum. ve asla yalan  söylemem yalan  söyleseydım. senın sorumlulugunuda almazdım. ben senın sorumlulugunuda alıyorum. 

sen benım sorumlulugumu alamazsın çünku emın değilsin 1 milyara müslüman sadece inanıyor. ama emın olamıyor ben emınım

ve senın sorumlulugunu alarak senın allahına meydan okuyorum. sende benım sorumlulugun alabilirmisin? benım aklımdakı yaratıcıya .. ben gelecegı bile görebılıyorum. sen kımınle dans etıgını bilmiyorsun. öyle boş boş yazıyorsun . ben kuran ısenden daha iyi biliyorum. hatta incilide hatta tevratıda.. hatta diğer kitaplarıda. 

meydan okuyucak kadar zekımısın? yada senınle hodri meydan yapsak karşımda kaç dakıka tutunabilrsin. 

sen o kadar cahılsınkı benı mateist oldugumu düşünücek kadar yobazsın ben zaten tahmin etmıştım. senın en zayıf noktalarını analzı ettım. ben  düşmanıma sınsıce yaklaşırım. se nateistlerden korkma benım gibi türk deistlerden kork.  er yada geç 

müslümanlıgı yok etmeye kararlıyız. biz ateistler gibi sadece kelıme uretmıyoruz. sizlerle her yerde savasıyoruz. 

ve siz zaman geçtıkça azalıyorsunuz. işte kanıtı. bunlar bizlerın eserıdır. biz heryerdeyız. 

İlgili resim

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Onu anlattik ya anlamadin ya okumadin yada okudun anladin ama isine gelmedi.

Kuran arapçayi baştan aşağı tanzim etmiştir. O yuzden arapça ammi arapçasi ve fasih arapça olarak ikiye ayrilir. Kuranin arapçasina fasih arapça gunluk arapçaya ammi arapca denir.

Turkçe ammi arapçasindan fersah fersah yakindir fasih arapçaya...

Sirf bu yuzden tdk kuruldu ve uyduruk bir dil yutturdular bize. Bugun kullandigimiz lisana ben uydurukca diyorum. 

Sen arabım desene.

Evet Tdk başındakiler Türk değil.Ermeni.Bunun sebebide  onların anlaşabilmek için türkçe sözlük oluşturmalarından kaynaklanıyor.

Kimse kendi dlinde sözlük yazmaz.:)

Kaşgarlı mahmud  Türk ama Türkçeyi sonradan öğrendiği için sözlük yazmak zorunda kalmış.Yüzlerce Türk lehçesi var.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

Turkçe ammi arapçasindan fersah fersah yakindir fasih arapçaya...

Sirf bu yuzden tdk kuruldu ve uyduruk bir dil yutturdular bize. Bugun kullandigimiz lisana ben uydurukca diyorum. 

Fasih Arapça dediğine yakın Türkçe de uyduruktu. Bugün kullandığımız öztürkçe kökenli sözcükler de uydurulmuştur, evet, ama en azından kökü Türkçe'dir. Sen kudur arabın siktiği.

Sitelerde Paylaş

Mal mal konuşma. Ben ateist deist agnostik misin ne boksun ne bileyim ben kisaca hepsine kisaca ateist diyorum. Benim icin fark etmiyor. Ben islamdan cikan Turklukten cikmistir diyorum. Ateist ne demek tanri tanimaz demek. Hz. Muhammedi elçi olarak kabul etmeyen Allahi hakkiyla taniyamaz o yuzden deist de agnistik de ateist de benim gozumde birdir. Ayrica burada en zeki benim diyerek yoldaslarina ettigin gizli hakareti onlarin takdirine birakiyorum. Kurani benden iyi bilebilirsin ama sen kurana sadik degilsin , biz muslumanlarin ahlakinda sadakat bilgiden once gelir.

Zevcen senin ne kadar iyi biri oldugunu bilmese de sadık olmasi yeterlidir ama senin ne kadar mukemmel oldugunu bildigi halde sana sadık olmayan eş gerçek manada senin yoldaşın olamaz.

Hodri meydana varim gunu saati belirle çık karşıma... Akşamlari musait olmuyorum genelde.

Bu arada ben sayiya hic mi hic onem vermiyorum Rabbim zaten bildirmis insanlarin cogunun iman etmeyecegini...

Misirda kac kisi dinden cikarsa ciksin umrumda degil. Ama Turkiye umrumda Türkiye somurgelestirilememis yegane islam topragidir. Son musluman olene dek bu topraklarda borunuz otmeyecek ulan!

Korkma sonmez bu safaklarda yuzen al sancak Sonmeden yurdumun ustunde tuten en son ocak! 

Son muslumanin kaninin son damlasi topraga dusene dek borunuz otmeyecek bu topraklarda isterseniz 1 milyar kişi olun.

Arap kabadayısı.:0_80cbc_37a71a73_L:

İstiklal marşını yazan gibi mısıra git.Vatanın orası senin.

Gerçi o adamında arnavut olduğu söyleniyor.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Mal mal konuşma. Ben ateist deist agnostik misin ne boksun ne bileyim ben kisaca hepsine kisaca ateist diyorum. Benim icin fark etmiyor. Ben islamdan cikan Turklukten cikmistir diyorum. Ateist ne demek tanri tanimaz demek. Hz. Muhammedi elçi olarak kabul etmeyen Allahi hakkiyla taniyamaz o yuzden deist de agnistik de ateist de benim gozumde birdir. Ayrica burada en zeki benim diyerek yoldaslarina ettigin gizli hakareti onlarin takdirine birakiyorum. Kurani benden iyi bilebilirsin ama sen kurana sadik degilsin , biz muslumanlarin ahlakinda sadakat bilgiden once gelir.

Zevcen senin ne kadar iyi biri oldugunu bilmese de sadık olmasi yeterlidir ama senin ne kadar mukemmel oldugunu bildigi halde sana sadık olmayan eş gerçek manada senin yoldaşın olamaz.

Hodri meydana varim gunu saati belirle çık karşıma... Akşamlari musait olmuyorum genelde.

Bu arada ben sayiya hic mi hic onem vermiyorum Rabbim zaten bildirmis insanlarin cogunun iman etmeyecegini...

Misirda kac kisi dinden cikarsa ciksin umrumda degil. Ama Turkiye umrumda Türkiye somurgelestirilememis yegane islam topragidir. Son musluman olene dek bu topraklarda borunuz otmeyecek ulan!

Korkma sonmez bu safaklarda yuzen al sancak Sonmeden yurdumun ustunde tuten en son ocak! 

Son muslumanin kaninin son damlasi topraga dusene dek borunuz otmeyecek bu topraklarda isterseniz 1 milyar kişi olun.

siz müslümcukler benımle tartışmadan önce :D hazırlıklı gelin istedım. bu yüzden size yardımcı olucam.  ademle havvanın varlıgını 

ispatlamayı düşünüyorsanız hodri meydan .. hatta yanına 2 kişi daha al . dagılmanı istemem.. 

ademle havvanın olmadıgını ispatlamadan önce size yardımcı olması için basit birer anazlı yaptım bu analızleri belgeleriyle 

ispatla sonra gel tartışalım.  e nazından ademle havvanın yasadıgını isaptlayın ben ataturkun yasadıgı sana ispatlarım. :D öyle değilmi? biraz eglencelı olsun istedım. istersen 3 kişi al yanında hiç farketmez .müslümcuk sen önce yasadıgını isaptla daha sonrada müslüman oldugunu ispatla belkıde yahudi bir pictir yada samanızmden bir buyucudur. ha ne dersın.  

ademle havvanın ispatı nedir? 

1: gen kaydı varmı? 

2: siproıt spektesi varmı? 

3: herhangı?bir fosıl kaydı varmı? ( m.ö. 20.00. yyyıl )

4: kuranda ademın yaşamıyla ilgili ispatlı ayetler varmı? yoksa sadece adem ismımı gecıyor. net bir bilgi varmı? kuranda ademın yasadıgına dair. 

5: ademle havvanın müslüman oldıuguna dair ispat varmı? çünkü 20.000 yıl önce islam yoktu. dinler yoktu.

işte siz bana önce ademle havvayı isaptlayın sonra ben neden? varolmuyacagını çok net ispatlıyayım. hem bilmsel hemde dinsel. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamla Türk kültürü birbirine uyuşmuyor.Örneğin islamda çok eşlilik var,ama islam öncesi Türklerde tek eşlilik ve kadınların siyasi hayatı bile vardı.Hakan olmadığı zaman hatun siyasi kararları alırmış.İslam öncesi Türklerde kadına değer verirlermiş. İslamda  resmen kadınlar ikinci sınıf haklara sahipler.Mahkemede ve mirasta yarım haklara sahiptir.Hatta islam kadınları cariye ve hür diye ayrım yapıyor.İslamda  cariyelik var,ama Türklerde tek eşliğe önem verirlerdi.Ve islam öncesin Türklerde kadınlar erkekler ile aynı haklara sahiptir.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Avrupalilarin uydurmasi. Musluman olmayan Türk de olabilir yutturmasi...

Avrupalı uydurması değil gerçek bu.

Fars ve Araplar tarafından asimile olmuş Türküz.İsimlerimiz ya arapça yada farsça.Gün adları bile farsça.Namaz mesela farsça.

Türkçe olmaz ise Türklük ortadan kalkar.Sayılarımızı değiştirmemişler.Onlar değişseydi Türk olduğumuzu hiçbir zaman hatırlamayacaktık.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

Hakaretlerinden ve korkaklığından ötürü ,seni yok farzediyorum pislik. Lağım ağızlı.

Ben seni var farz ettiğim sürece sen beni yok farz edemezsin. Korkak olduğuma çabuk karar vermenin sebebi nedir, ne bu telaş götveren? Telaş yok. Bu kadar ihtiraslı olma.

Senin insanlık tanımın bozuk zaten, Türklük tanımından ne hayır gelecek. Arap yarrağı yemeden gününü geçiremeyen adamın Türklük tanımı da ona göre olur.

Senin kitabını ben yazdım, Allah'ını ben yarattım. Nokta.

Sitelerde Paylaş

hahahaha tam müslümal :)))  kafası herkes ateist oldu.   :smashfreak::0_80cbc_37a71a73_L:iyi eglenıcez bu kerizle.   felsefeyi yenıden yazıyoruz 

ve yenı kuramlar eklıyoruz bunda böyle deist yuada agnostık yok. kaldırdım. daha sonrada sigarayı yasaklıyorum. daha sonrada 

bundan böyle ateistler kapalı alanda cıgara tüttemıyecektır.  sadece müslümanlar içebilr. 

agnostık yada deist diyenın hemen boynu vurula..   :D ateist dieyceksınız. agnostık yok deistte yok. hepiniz gavursunuz. lannnn  .. lannnnnnn  lannnn :D 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...