Jump to content

İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

Recommended Posts

6 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Ulan istediğiniz gibi gömülemiyorsunuz bile geberdikten sonra .

O daha çok aileyle bağlantılı. Öyle bir hüküm yok diye biliyorum.

Topluma akittiginiz zehir yavaş yavaş kendi ruhunuzu zehirliyor ve çaresiz akrepler gibi kendinizi sokup intihar ediyorsunuz.

Teist olmayanların intihara daha meyilli olduğuna dair kaynağınız nedir? Atmakla olmaz.

Benim ateist bir yakinim yok insallah da olmaz ama olursa geberdigi gun hoca sordugunda nasil bilirdiniz diye Kafir bilirdik diye bagiracam. Kafir bilirdik kildirma namazini... Sen önce adam gibi gömülmeyi becer de öyle konuş !

Aferin. O kişi zaten cehennemde sonsuz süre boyunca, dayanılamayan işkencelerle beraber yakılacak. Ha saygısızlık etmişsin... Ha saygısızlık etmemişsin, ne fark eder?

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş,atalarınca kuşaktan kuşağa aktarılan islama inanmaya programlanmış farkındalık yaratamamış zombilersiniz.Sanmayın ki dininizi sorgulayarak,araştırarak seçtiniz.Sizler atalarının kendilerine biçtiği rolü oynayanlardan fazlası değilsiniz.Kendinizi atadan torpilli cennet gülleri olarak görmeye devam edin ve atalarınızın dininin şakşakçılığını yapın bilinçsizce.

Sitelerde Paylaş

Efe aydalin videolari var. Gene bir arkadasimiz intihar etti, bu kacinci, anti depresan kullanmayin seklinde. 

İstatistik istedim.

7 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Ben sizofrenler haric inancli muslumanlarin intihar ettigini gormedim.

Anekdot.

Sitelerde Paylaş

"Research has repeatedly demonstrated that religiosity can potentially serve as a protective factor against suicidal behavior. "

Başka bir şey bulamadım.

Düzenleme: Buldum. Ateistlerdeki stres seviyesi dindarlardan daha fazla olsa da bu sürüden ayrılmayla ilgili, ateizmle değil. Bireysellikten tamamen kaymanın daha fazla strese yol açtığı doğru. Dindarlar ise sürüye uyduklarından bu içgüdüleri daha çok tatmin olur.

https://ajp.psychiatryonline.org/doi/abs/10.1176/appi.ajp.161.12.2303

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Ulan istediğiniz gibi gömülemiyorsunuz bile geberdikten sonra .Topluma akittiginiz zehir yavaş yavaş kendi ruhunuzu zehirliyor ve çaresiz akrepler gibi kendinizi sokup intihar ediyorsunuz.

Kaç tane ateist dini merasim istemiyorum diyerek intihar etti gene de camiden kalkti pis cesetleriniz.

Siktirin gidin lan adam gibi gömüleceğiniz ülkelere...

Benim ateist bir yakinim yok insallah da olmaz ama olursa geberdigi gun hoca sordugunda nasil bilirdiniz diye Kafir bilirdik diye bagiracam. Kafir bilirdik kildirma namazini... Sen önce adam gibi gömülmeyi becer de öyle konuş !

tekrar söylüyorum .. siz gidin arabın allahının oldugu yerde yaşayın. o pis dınınızıde alın ve bu ülkeyı terk edin. öyle boşunada sevınmeyın. götünüz kalkmasın. akp kazansada kaybetsede fazla bir ömrunuz kalmadı artık. 

hileylee hurdayla bu secımı kazandınız ama gerçekte kaybettınız. şimdi zerre kadar onurun varsa 

gidersın yok eger ben münafıkım diyorsan devam ederız. 

ben zaten ülkemde yaşıyorum. ama senın ülken bile yok. bu yuzden arabıstanda öl. burdakı toprakları 

pis ve boktan dınınle kırletme zaten yarında itibaren sonuclar netleşıcek.  o zaman tekrar görüselım. 

bakalım kim? gidicek görücez. bu ülkede biz varoldukça size yer yok. 

sen gerçek müslüman olsaydın . munafıkların kurdugu dını desteklemezdın. birde gelmış bana hava atıyor . senın havaların bana 

sökmez. dallama  ..hala anlamadınmı? 

ben islamı senden daha iyi bilyorum. bana islamı anlatma sakın. senı  rezıl ederım. yerın dıbıne sokarım.  hadi şimdi yallah bas git lannnn arabıstana .

Sitelerde Paylaş

He he zavalli. Chp secmenine karsi hangi tavri göstereceğini bilememiş zaman kazanmak için yalan söylüyor, siz de ciddiye aliyorsunuz mallar.

Yahu fatih portakali bile çileden çıkardınız lan.

Yahu beyinsizler

şu an kilicdaroglu ve ince ne diyeceğini bilemiyor çünkü böyle bir hezimet beklemiyorlardı. O yüzden zaman kazanmak için böyle çaresizce yalan soyluyorlar siz de ciddiye aliyorsunuz.

hayatınız yalan. çok pişman olucaksın.  

kaybedersenız benden cekecegın var. .  daha kazanmadınız. hıyar. sonuçlar birazdan  açıklanıcak.   bne y.s.k.. nın. sonuclarını tanırım. 

a.a. nın yalaka yandas kanalını değil. boş yapma lavuk.. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Ysk sonuclari aa ile ayni cikarsa(asagi yukari tabi) bu ettigin koca laflari nerenden cikaracan cok merak ediyorum.

Dinle beni dinle şu anda Chp de iç hesaplaşma var kurumsal açıklama yapacak halde degiller lan.

Boyle sizi manuple ediyorlar.

Esas maniplasyonu chp yapiyor aa degil.

Zavalli...

Tek teselliniz Hdp nin meclise girmesi olsun onla avunun...

malsınız oglum oyların daha % 75 şı sayıldı.  sizin oyunuz % 48 olucak biz kazanıcaz. gidisatınız kötü her sanıye oy kabediyorsunuz. 

a.a.a kım? lan...  dallama .. kim? zavallı acaba hile yapanmı? yoksa hile yapmıyanmı? ampirik. 

siz içinizdekı hesaplaşmaları ne? yapıcaksınız onu düşünün fetocu dallama .

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

ulan madem hile yapıcaksınız madem bu kadfar güçlüsünüz neden ?secım yapıyorsunzkı  secım yapmayında görelım. delıksız uyudum sabaha kadar.  2015-2017 yıne aynı senaryo uuttukmu? biz bunları. tabıkı hayır. ama şunu asla untmayın erdoganın fazla ömru yok. 

erdogan ölunce çıl yavrusu gibi dagılıcaksınız. bu iş daha bitmedı. ayrıca ben solcuyum. iyi partıye verocegıme hdpye verırım daha iyi. aynı sekılde  sende sagcısın  akp olmasa bile gider mhpye verırsın. son bir şey daha  burdakı tüm solcularda benımle aynı fıkıde.

birşey daha  r.t.e baskan oldu diye sevınmeyın. çünku milletvekılı çogunlugu olan bizlerız. artık bizde söz sahibiyiz. bu sefer

bak bu yazıda herşey yazıyor. siz baskan oldunuz ama bizde söz sahibi olduk. öyle hava bastırmazlar kocum. 

*Çoğunluk olmazsa yasa çıkarılamaz: Eğer parti, Meclis’te çoğunluğu sağlayamazsa bir parti ile ittifak kurma yoluna gider. Bu da MHP olur. MHP ile anayasa değişikliğinin ardından şu anda birçok konuda ortak hareket ediliyor. Ancak bu AKP’nin Meclis’te çoğunluğu olmasına rağmen yapılıyor. Birçok konuda MHP’nin talepleri yerine getiriliyor, ama bir zorunluluk yok. Eğer 2019 seçiminde Meclis’te çoğunluğunu yitirirse gerek hükümette gerek Meclis’te MHP ile koalisyon zorunluluğu doğar. Parti tümüyle MHP’ye bağımlı kalır.

al buda sana kapak olsun ne? boka yaradı başkanlıgınız. siz cahılsınız oglum sizin gibi koyunlar 

oldugu sürece  akp hile yaparak daha çok kazanır.kazanırda şimdiş durum farklı erdoganın en korktugu şey basına geldı. artık erdogan tek basına karar veremıyecek.

burda 2 secenek var.. erdogan ya chpye koalısyon kurar yada ortak kararlar alınır. eyyyy yavrıum eyyyyi 

sen kımımle dans ettıgını bilmiyorsun ben hukukcuyum. senı güzelce dans etırırım böyle. 

hadi bakalım şimdi bu ülkeyı terket hadı yallah.. naşş nass. 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ YETER SAYISI: Anayasa değişikliği için karar yeter sayısı eski sistemde Meclis üye tam sayısının 3'te 2'si olan 367 milletvekili sayısı yeni sistemde 400 olacak.

REFERANDUM KARARI: Anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi için 550 sandalyeli Meclis'te 330 oy yeterli oluyorken, yeni sistemde 360 oy gerekecek.

YÜCE DİVAN: TBMM üye tam sayısının salt çoğunluğunun, yani en az 301 milletvekilinin vereceği önergeyle cumhurbaşkanı hakkında soruşturma açılması talep edilebilecek, üye tam sayısının beşte üçünün, yani 360 vekilin oyuyla soruşturma açılmasına karar verilecek ve soruşturma açılmasının ardından Yüce Divan'a sevk için ise üçte iki çoğunluk, yani 400 milletvekilinin desteği gerekiyor.

ERKEN SEÇİM KARARI: TBMM'nin erken seçim kararını ise beşte üç çoğunluk, bir başka deyişle üye tam sayısı 600'e yükseltilen Meclis'te 360 oyla alınabiliyor.

Sitelerde Paylaş
On 17.05.2018 at 17:10, AteistBilinç96 said:

İnce kalırsa birçok gerizekalı muhafazakar sağcı "Kafir Cehape'nin adayı yerine Müslüman olan Erdoğan'ı tercih ederim" deyip Tayyip'e oy verecektir ya da oy kullanmayacaktır.

Akşener ikinci tura kalırsa da bu sefer Kürtlerin büyük çoğunluğu bize kalleşlik yapacak ve Akşener'e oy vermeyecek. Gerçi bunlar CHP'den de nefret ediyorlar, İnce'ye de oy vermez birçoğu.

Benim tercihim İnce'den yana. Gerçi onu da beğenmiyorum ama Akşener denen gerici sağcıya tercih ederim.

İnce'nin bu seçimi kazanmaktan başka şansı yok. Eğer kaybederse hem Tayyip bütün yetkileri elinde toplamış olacak. Hem de İnce CHP'den tasfiye olacak, böylelikle Kılıçdaroğlu en büyük düşmanından kurtulmuş olacak. Partide ipleri tamamen ele alacak, kimse ona karşı çıkamayacak.

Eğer İnce kazanırsa bir taşla iki kuş vurulmuş olacak; hem Tayyip itinden, hem de Kılıçdaroğlu itinden kurtulmuş olacağız.

Ne İnce, ne Kemal, ne Akşener, Bu ülkede zirve yapamazlar. Bu gün itibari ile hepsi istifa etmeli ve  köşelerine çekilmelidir.

Bizde balık hafızalı bu millet olduğu sürece bu ülke Tayyip belasından kurtulamaz..

Sitelerde Paylaş

ulan! o kadar hile yaptınız aldıgınız oy  akp % 51  chp % 49  . her secımde aynı rakam. pekı? kabul ettıımı? biz bunu tabıkı hayır. 

ben  zaten   akpnın kazanıcagını bilyordum. 

akpnın hıle yapmadıgı bir secımde akpyi ezer gecerdık. tüm akplılerde biilyor bunu.  akp nın hile yaptıgını çok net görduk. 

bazı yerlerde secımler iptal edildi. bunuda görduk.  bu taktık sıkmadımı? sureklı % 51  % 55 neden değil. çünku ibre daha önceden

ayarlanmışta ondan. % 51 sabıtlenmış .bu yüzden  bu ülkede secım falan yapılmamıştır. sadece hile yapılmıştır. ama bundan 

sonra akp meclı çogunlugunu kaybettıgı için. akp ve mhpnın sandalye sayısı 292 iken ckp ve hdpnınde sandalye sayısı 322 iken size bok yemek düşer akplıler. asla unutmayın. 

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

Ne utanmazlik aq ya. Pes dogrusu.

Trafoya girmiş kediler, basılan seçim kurulları, mühürsüz pusula gibi saymakla bitmeyecek ve hesabı da verilememiş rezillikleri tescilli, lekeli hükümet, parti ve ona bağlı kurumlardan geçmişe bakarak gayet doğal ve beklendik şekilde şüphe edenler için utanmazlık kelimesini ağzına desturla alacaksın.

Lekeli mi, lekeli. Şaibeli mi, şaibeli. Hesap verilebildi mi? Verilemedi. Domuz gibi üzerine yattılar. Sağcı değil mi işte, ne bekleyeceksin ki..

Velhasılı utanmazlığı bilemem ama, ortada bir yüzsüzlük olduğu kesin. Şüphe etmek de bir insanın en doğal hakkıdır..

Yoksa müslüman olunca o da utanmazlık mı oluyor? Öğrendiğimiz iyi oldu.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Ne utanmazlik aq ya. Pes dogrusu.

aptalsınıız oglum biz boşuna yazıyoruz siz hakediyorsunuz  şimdi zam üstüne zaman yagıcak. r.t.e. memnun incede memnun çünku ortak oldular milleti daha iyi öpuceklar artık. 

siz koyunlar akp oy verdiniz diye zamdan yada vergiden muafmı? oldunuz. şebelekler. yahuu senınle konuştugum şu 2 gunu 

zaman israfı olarak sayıyorum. . 

yahu anlamadınızmı? hala akpye hıç oy vermesenız. bile akp yine % 51 alıcak. şimdiye kadar çok sag partı gördum hatta sag partıye bile oy verdım . ama bu adam baska. çünku amacı kötü . çünku müslüman değil. madem bu ülkede yaşamak istiyorsun. adam gibi adamlara oy verın. ben oy kullanmadım çünku akpnın hileyle  kazanıcagını biliyordum. neden? oy kullanımkı. azıcık saksıyı çalıştırın. 

insan gibi yaşamak istiyorsanız madem çok dürüstsünüz neden? vicdanı ve merhametı olmuyanlara oy verıyorsunuz. 

sen. akpyı sevebilirsin. çünku adama gibi biri olur basında. o zaman bende sevım. bu sana son yazımdır. 

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, godofwar said:

yahu anlamadınızmı? hala akpye hıç oy vermesenız. bile akp yine % 51 alıcak.

Tamam da, o zaman demezler mi madem sonuç değişmeyecekse seçimlere niye bu kadar asıldınız diye? O kadar emek boşa mı gitti?

Bence gitmedi.

Madem millet iradesi parlamentoya yansıyamıyor,  o halde millet de dinamizmini parlamento dışı siyasal yaşamda ortaya koysun, kendini hayatın her alanında , toplumsal dokuda, yarın tekrar seçim olacakmış gibi örgütlesin, ilerletsin, çabalar boşa gitmesin. Siyaset sandıktan ibaret değildir. 

Türkiye'de muhalefetin en büyük sorunu siyaseti parlamenter siyasetten ibaret sanması, seçim kaybedince de beş yıllığına nakavt olmasıdır. Siyasi partiler adeta gerçek toplumsal muhalefeti örgütlemek şöyle dursun, söndürmek için görev yapar haldedirler. Bu alışkanlıkların değişmesi, partilerdeki yiyici takımın düzenli süpürülmesi gerekiyor. Yapay tabanlara bölünmüş toplumun yine tabanda buluşturulması gerekiyor. Moral bozan yaklaşımların yerine bunları göz önüne alan planların yapılması gerekiyor. Sivil toplum yönümüz çok zayıf. Günlük sorunlar etrafında hiç bir araya gelemiyoruz. İktidarda kimin olup olmadığına bakmadan ortak sorunlar etrafında sesimizi yükseltemiyoruz. Fazla ideolojiğiz.

Seçimlerde muhalefet yaparak muhalefet olmaz. O toplumu aşağılayan, koyun diyen beyaz yakalı arkadaşların her 1 Mayıs'ta patrona gıkını çıkaramadan tam gün mesaiye devam ettiğini biliyorum. Sen o konuda sesini yükselt, göze aldığın şeyler olsun, bedel öde, ondan sonra AKP'liden statükosunu terk etmesini bekle. Kediye tecavüz ettiler diye bağırıyorsun, ama patron senin hakkına tecavüz edince koyun dediğin AKP'liler kadar sesini çıkaramıyorsun. Bence sen yanlışı burada yapıyorsun. Önce kendinle doğru anlamda barış, önce kendini örgütle, kendi bencilliğinden kurtul, sonra yine kaybet, ama güzel kaybet.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...