Jump to content

İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

Recommended Posts

2 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Misir da bir zamanlar Türk topragi idi.

Istiklal marsi tbmm deki Türkler tarafindan ezici cogunlukla(neredeyse %100 rey ile) milli mars olarak kabul edilmistir.

Arnavut m.akifim etnik kokeni Türk milli kimliğidir.Turk  etnisiteden ziyada milli bilinçtir dangalaklara duyrulur

Akifde milli bilinç yoktu.Ümmetçilik denilen akımın kurucularından kendisi.

Müslüman olsunda ne bok olursa olsun anlayışında.

Millet isimleri ırka dine göre verilmez.Konuşulan dile göre verilir.

Arapça Birleşmiş milletlerde resmi dil.Türkçe  yok.Çünkü dilimizi koruyamamışız.orta asyaya gitsem birkaç kelime sayılar dışında birşey anlamıyorum.

Arap öyle değil.kuzey afrikada nereye giderse gitsin anlaşabiliyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

islam oncesi Turkler tek tanrili dinlere inanirdi bu da Allah katinda makbul bir inanctir yani agnostik yada ateist degillerdi, Islam oncesi şirk yani çok tanrili inanç haricindeki butun dinler Allah katinda makbul sayilacaktir. Mesela mekkede islam oncesi haniflik dini vardi bu dine iman edenler Allah katinda kurtuluşa ereceklerdir(islam oncesi)

Ayrica Milliyetçi ateist agnostik olmaz cunku Millet  kuran -ı kerimden çıkan bir kavramdir.

52:35. Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?

36. Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin olarak inanmıyorlar

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

He he.

Onun icin mi ebediyyen sana yok irkima yok izmihlal.

Yada kahraman irkima bir gül diyerek

tam iki defa IRKA vurgu yapiyor.

ırk varsa özelliklerini yazarsın.o öldüğü için ona soramıyoruz.

o tarife uymazsan seni öldürelim razımısın.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

Sen bana karsi kullandigin kufurbaz uslubdan vazgecene dek yoksun. Bok bile degilsin yoksun lan. 

Korkak degilsen mailim aha orada at bi mesaj yuzyuze gorusek gotun yiyosa yuzume kufret.

Ya adam gibi konusacan hakaret etmeden.

Yada illa hakaret edeceksen erkek olup teke tek karsilacagiz gotun yiyosa yuzume soyleyecen o galiz sozleri.

Aksi halde 

Siktir git! Yoksun lan.

Senin sahte kabadayı olduğun acele etmenden belli. Erkencisin. Birini beş dakikada korkak ilan etmen algı yönetimi peşinde olduğunu gösterir. Dikkat et, karşında senin gibi üç beş Fetöcü kırması ahmakla konuşmuyorsun. Bırak fak auda hiya ağızlarını göt. 

Bilim felsefesine karşıymış. Her şeyin bilimle yolunda gittiği felsefesine ben de karşıyım. Ama bilime karşı olmak nedir beyinsiz? Ademle ilgili sorulara cevap ver bana veremiyorsan. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Levent.ercan@yahoo.com yazdı:

Irk mi ariyon mankurt milli marsimizi oku.

Sen şehid oğlusun incitme yaziktir atani.

Şehitlerimizin itikadindan olanlardir o ırk;

O da firkai naciye ehli sunnet vel cemaat itikadina mensub Türk Milleti...

Milli marsimiza bile dusmansiniz lan sonra da Türküz Milliyetciyiz. Hadi ordan!

Agababalariniz gizli papazlar ve ermenilerdir onlar kendilerini bilir...

Benim sülalamde ne arap var  ne de ermeni.

Senin sülalende var ki arap seviciliği yapıyorsun.

Arapçanın dil kurallarını Türkçeden daha iyi biliyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Bana atsızcı gruplarda mhp gibi islamcı takılanlarda Türk olmadığımı  söylediler.

Biri kafatasımı ölçmeye kalktı biri soyumu araştırmaya.

Rezil olup gittiler.Kafatasımı ölçen kendi kafatasını ölçünce ben Türk değilmişim demeye başladı.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek Türkçü islamcı olamaz.İslam ile Türkçülük birbirine uymaz ve çelişir.İslam arap adetlerin insan uydurması bir dindir.Gerçek Türkçü Gök Tanrıya inanır veya ateist,agnostik gibi akımlarda  olduğu halde milliyetçi vatansever yine olur.Buna örnek vermek gerekir ise Efe aydal hem ateist,hemde milliyetçidir.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, isabettin yazdı:

Ne biliyorsun sülalende ne olduğunu? Kaç yıl öncesini biliyorsun? 

5 nesile kadar biliyorum öncesi umurumda değil.

Ben ırkçı veya soycu değilim.Onlar yani, ırkçı soycu olduğunu iddia edenler araştırdı ben araştırmadım.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Yanlış diye hatırlıyorum. yüksek Fas diyalekti ile Suriye diyalekti çok farklı mesela.

Farklı olsada anlaşabiliyorlar.Zate

Suriyeli arapda faslı arapda kuranı anlıyor.Ama biz orta asyadaki metinleri konuşulanları anlamıyoruz.

Anlamasalardı arapça Birleşmiş milletlerde  resmi dillerden biri olmazdı zaten.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, godofwar yazdı:

biilm fesefesine inanmıyan biriylemi? tartıştım . ohhh godddd  shıttt..  :D  :0_80cbc_37a71a73_L:tanrılar çıldırmış olmalı...     ozaman sana şunu demek istiyorum. eşeden köşeden yallah.....  hadi ense trasını görelım.  

forumda dindar vardı senın o oldugunu dusunuyorum kardesım yanlıs anlama....

yazılarının arasına ingilizce falan eklerdi

Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

Türkün vasfı gavurla cihad etmektir. Bu vasfi tasimayan Türk degildir.

Yahu avrupaliyi viyanaya kadar gerileten bir Millete mensubiyet duyacaginiza gidip de orta asya bozkirlarindaki gotu boklulara mensubiyet duyuyorsunuz. Hayret ki ne hayret...

Viyana'dan sonrasını da bildiklerinden olabilir mi :)

...................

Türklüğün vasfına dair yaptığınız tanım akla ziyan hakikaten. Eşyanın tabiatına aykırı.

Aklı başında kimse kaale almaz bu tanımı..Kendin çal kendin oyna.

Çok gerilerde kalmışsınız. Siz Türklüğü ve ırkları dinamik bir kavram olarak ele alıyorsanız eğer (ki öyle yapıyorsunuz), o zaman o tanımın da zamana ve değişecek dinamiklere edilgen bir sürecin belirli bir zamandaki kesidi olmaktan ileri gidemeyeceğini de algılamanız gerek. Genel-geçerlik yok ve olamaz bu durumda.

Zaten yapmış olduğunuz anlamsız Türklük tanımının bu bağlamda hiçbir anlamı ve ehemmiyeti kalmıyor. 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Günümüzde İslam Türklere ayakbağı olmaktan başka bir şey değildir. Ne zaman bu ilkel dinden kurtulursak o zaman biraz ilerleme kaydedebiliriz. (Atatürk zamanında bu yüzden bayağı birşeyler yapabilmişiz) Yoksa Arabın taptığı (Mekkedeki) karataş bir fayda sağlasa önce Araplar biraz adam olurdu. Arapların bu putperest inançlarının üzerine oturtulmuş Yahudi kopyesi din günümüzde bu Türk milletine işkenceden başka bir şey değildir!

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, Levent.ercan@yahoo.com said:

....

Agababalariniz ya vatikana bagli gizli birer papazdir veyahut ermeni diasporasina bagli kripto ermenilerdir.

Onlar kendilerini bilirler...

Dediğim gibi, kendin çal kendin oyna..

Asıl soruları defaatle görmezden geldiği görülen bu ezberden matbu cümleci halinizle  ne kadar kaale alınırsınız bilmiyorum ama,

İslam da Osmanlı da yedi sülalemize yetecek kadar rezil olmuş, burunları yeterince sürtülmüştür bu alemde. Bunu sindirmesini öğrenin.

Bugünkü toplumların islam coğrafyalarına baktıklarında ve ~1400 yıllık avansı da hesaba kattıklarında çıkaracakları tek bir rasyonel netice olacaktır:

(Demek ki) Kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış.

Dediğim gibi, bunu sindirmesini, bununla yaşamasını öğrenin. Size düşen bu işte.

Hesabını hiçbir zaman veremeyeceksiniz çünkü..

Yırtık dondan fırlar gibi ortaya çıktığınız Türklük tanımınız ve konuya yaklaşımınız tam bir fiyasko. 

Göreceliliğin bile kurtaramadığı, kerameti kendinden menkul bir tanımı getirip burada satmaya çalışmışsınız ama nafile.

İslamcı yandaşlarınız arasında bile ne kadar kabul görür merak ediyorum..

Boşuna demedik "bu yaşınıza kadar boşuna yaşamışsınız" diye. 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 saat önce, yalanlar yazdı:

forumda dindar vardı senın o oldugunu dusunuyorum kardesım yanlıs anlama....

yazılarının arasına ingilizce falan eklerdi

çok yazık . sen hala tedavı olmadınmı? seni ciddiye almam için önce tedavi olmalısın. ve daha sonrada abuk sabuk yazmayı bırakmalısın. paranoyak ciddi bir hastalıktır. sanırım çok zor bir çocuklugun olmuş ben psıkoanalız egitimi almıştım. 

50. m.g. lık anti depresanlarla başlıyabilirsin. daha sonrada senı kelepcelememız gerekıcek. zor iş . :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Her kim kan(ırk) veya din üzerinden farfaralık yapmaya yelteniyorsa, bilin ki, kanın akmasını da göze alıyor demektir. Vatan, millet, Sakarya edebiyatı; hep daha fazla gözyaşı getirmiştir. Bunu bizlere geçmiş tarih öğretti. Bir nebze olsun bundan ders çıkaracaksak, sürekli "Benim tanrım, dinim, milletim en yakışıklısı" teranesinin de artık eskiye mazi bir yanılgı olduğunu kabullenmek gerek. Dincilik ve ırkçılık insanları hep ötekileştirmiştir, kendinden olmayanlara karşı nefret tohumu ektirmiştir, huzurun yerini hüsrana ve mutsuzluğa bırakmıştır. Hălă bu zihniyetin peşinden gidenler, ya tarihten bihaberler ya da söylediklerinin nereye varacağının farkında değiller.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...