Jump to content

Düz Dünya-Kanıtı Var Mıdır, Doğruysa Neden Gizlenmektedir Ve Hakkındaki Akademik Makâleler nelerdir?

Recommended Posts

24 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Göktürk 2 uydusu yerden 700 km yükseklikteymiş bu dünyanın çapının yaklaşık 18'de biri eder. Bu yükseklikten dünyanın şeklinin ispatını sunabilir mi ne diyorsunuz?

kamera o mesafeden dünyayı komple göremez.

10 cmden 180 cm çapındaki top  düz disk gibi görünür.Kenarlarında yuvarlaklığıda balık gözü kameradan kaynaklandığını zannedersin.?

http://www.n2yo.com/space-station/

Burada  var ama şu an sinyal yokmuş.Dünyada ISS takip eden  tek anten mi varda sinyal kesiliyor onu anlamıyorum.?

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 211
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

http://www.n2yo.com/space-station/

Burada  var ama şu an sinyal yokmuş.Dünyada ISS takip eden  tek anten mi varda sinyal kesiliyor onu anlamıyorum.?

Ben izledim. Şu an yayında sanırım. Dünyanın çevresindeki dönüşünü 93 dakikada tamamlıyormuş. Bu uydu görüntüsünden dünya düz gibi görünüyor. Belki de bunu iddia edenler buradan yola çıkmışlardır ne diyorsunuz?:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 20.05.2018 at 00:42, John Ahmet said:

Topçu birliklerinin menzilleri ne kadarmış ki dünyanın yuvarlak olduğunu hesaba katmak zorunda olsunlar. Bu topçu birlikleri okyanusların üzerinde mi talim yapıyorlar da dünyanın yuvarlak olmasına göre hesaplarında bir kazanım elde etsinler. Dünyadaki kara parçaları çok engebeli dağlardan bayırlardan oluşan bir yapıdayken ellerinde dünyanın yuvarlak olmasından öte yüksekliğe dayalı geodata sahibi olmalılar ki bu konuda daha isabetli atış yapabilsinler. Yoksa sen newton fiziği ve dünyanın küre şeklinden faydalandıklarını düşünecek kadar aptal mısın?

Geri zekalı...

Bilinen en büyük topların savaş gemilerinde olduğunu bilmeyen bir geri zekalı.

biggest artillery warship ile ilgili görsel sonucu

Menzili mi neymiş? 15 km'nin ötesindeki her atış için, dünyanın yuvarlaklığını ve dönüşünü hesaba katmak zorundasın... VE aşağıdaki şey senelerdi 40 km ötedeki PKK'ya cayır cayır top yağdırıyor:

image.jpeg.d5b2cdd60565ca129aa331739ff53dbe.jpeg

Tam bir süzme salaksın, bir şey bilmeden bildiğini sanan.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, John Ahmet said:

Sen tamamen dünyanın yuvarlak olduğuna inandırılmışsın. Buna ne sebep olmuş olabilir? Örneğin iddia edilen büyüklükteki bir dünyada her 1.6 km de 20 cm lik bir eğim olması gerekirdi. Böyle bir eğim henüz ölçülememiş. Sen neden dünyanın yuvarlak olduğuna inanıyorsun? Bunu madde madde yazabilir misin? NASA elbette bunu savunuyor çünkü kasasına uzay ile ilgili yaptığı iddia edilen her çalışma için milyarca dolar aktarılıyor. Uzaydan çekildiği iddia edilen dünya fotoğraflarıyla ilgili NASA' ya sorular sorulmuş ve NASA bunu itiraf etmiştir. Evet onları biz photoshopta yaptık demiştir. Zaten bu dünya fotoğrafının üzerinde bulutlarla yazılmış "SEX" ibaresi bulunur. Bunu neden yaptıkları bilinmemektedir. 

Gerzek, biz o eğimi her gün ölçüyoruz, radarlar nasıl çalışıyor sanıyorsun, moron?

Uzaydan çekilen fotoğraflar da her gün yenisi geliyor, tama her gün değil, ortalam 1.5 günde bir tanesi geliyor elime, onlarda da görüyoruz dünyanın yuvarlak olduğunu. Ve onlara bakıp sana bugün şemsiye almadan çıkma diyoruz. 

Bak geri zekalı salak, telsizciler, radarcılar, her gün, her an dünyanın yuvarlak olduğu gerçeğiyle cebelleşiyorlar. 

9 hours ago, John Ahmet said:

Daha pek çok konu vardır. Örneğin Michelson Morley deneyi de bunlardan biridir. Düz dünya ile ilgili sizi şaşkın edecek kadar çok teori ve kanıt bulunmaktadır. Siz neden hala dünyanın yuvarlak olduğuna ve döndüğüne inanmaktasınız?

Sürekli NASA vb. ye dayandırılan iddiaları söylemektesiniz. Koskoca Türkiye'nin bu konuda bir araştırması yok mudur? Yoksa neden yoktur da gidip ABD gibi ülkelerin yalancısı olmaktasınız?

Bu videoyu sonuna kadar izler iseniz sizler de bu konuda yeterince kanıt olduğunu göreceksiniz.

Dünyanın düz olduğuna dair hiç bir kanıt yok. Osurunca kanıt üretmiş olmuyorsun.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, GREENHOUSE said:

Bu şikayetine katılıyorum.Devletin   Göktürk 1 ve Göktürk 2 uydularının çektiği görüntüleri internetten  sürekli yayınlaması gerekirdi.

Onlar gizli görüntüler, olmaz öyle şey. 

Ama istiyorsanız, kendi uydunuzu yapın, atın uzaya, kendi fotoğrafınızı kendiniz çekin. 

https://www.wikiwand.com/en/CubeSat

https://hackaday.com/2016/04/11/a-1000-tiny-personal-satellite/

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, John Ahmet said:

Dünyanın şekli, yapısı ve hareketleriyle ilgili Türkiye'de yapılmış yada yapılan kapsamlı bir çalışma biliyor musunuz? Yoksa neden yok? Neden bu konuda elin çirkef gavuruna muhtacız? Neden bu konularda biz de bir şeyler yapamıyoruz? Bu çok ciddi olan bağımlılıklarımız bizi bir çıkmaza sürükleyebilir. ABD en nihayetinde yaptığı bu araştırmaları üniversite okuyanlar öğrensin dünya aydınlansın diye yapmıyor. Bunu çok bencil çıkarları için olduğunu anlamalısınız ve bizlerden neler gizleyebileceği konusunda az miktar şüphe duymanız bu konuda çok sağlıklı olacaktır. Ancak neden kimse bilimsel olarak iddia edilen bu tür fikirlere şüphe duyamıyor? Acaba bilgi kölesi haline getirilip sorgulamayan araştırmayan bir tüketim toplumu olmamız mı isteniyor? Bu şüpheler size garip mi geliyor? ABD'nin bizden saklayabileceği bilgileri de olduğu neden hiç aklınıza gelmiyor? Siz her şeyinizi herkese anlatır mısınız?

Var zaten, her gün her tarafta yapılıyor. Sadece sen bilmiyorsun hepsi o. 

ABD sen gibi salaklar varken ortalıkta, neden böyle bir şeye hacet etsin ki?

Sitelerde Paylaş

Bu Conahmet hakkında en iyi tahminim bir trol olması ama ne yazık o bile hayal. Bu gerçekten trol değil, bütün bu safsatalara içtenlikle inanıyor!!!

Yani eğitimi çökerterek, yobazlığı cehaleti pompalayarak böyle bir tür yarattılar ya, bravo! Böyle salak cahil tiplerle o kadar çok karşılaşıyorum ki artık gına geldi. İnternette salağın birinin koyduğu bir videoya inanıyor bunlar! 

Youtube videolarını, üstelik salağın birinin koyduğu videoları kutsal bilgi kaynağı olarak gören bir tür ile karşı karşıyayız! Korkunç!

İyi niyetli aydın insanlar tüm iyi niyetli çabalarıyla bunları aydınlatmaya çalışıyor. Ay'a gidilmediği salakça iddialarının önünü kesmek için her türlü aydınlatma fazlasıyla yapıldı, hâlâ salak geri zekalı tipler Ay'a gidilmedi diye videolar paylaşıyorlar. Düz dünya kepazeliğine hiç değinmeye gerek yok. Devri daim makineleri konusu tam bir kepazelik.

Bir tane piyon diktatörün yalakalığı uğruna gelinen nokta bence korkunç. İlle de dikta ille de inadına dikta diye keçi gibi ayak direyince bu rezilliğin içine yuvarlanıldı. Kuran okunan fasülyeler, salavatmatikler, evrimi yasaklama yaratılış safsatalarını pompalama... Salak ama salağın en embesili bir tür yaratıldı.

Sitelerde Paylaş

"Düz dünyacılar"a tüm dünya götüyle gülüyor. Akli dengesi bozuk insanlar ancak bunu iddia edebilir.
Kütle çekimine; "hava basıncı neden oluyor" ya da "her cismin kendine has ağırlığı var" diyenler Prof.Brian Cox'un boşlukta yaptığı düşme deneyine neden cevap veremiyor?
Uzaya çıkan yüzlerce astronot, kosmonot ve taykonot neden düz dünya görmüyor? Onlar da mı illimunatici?
Düz dünyaya inanan moronlar, "agarta"ya ve  "şambala"ya da inanıyor mu?
Ayda reptilianların üssü olduğuna inanıyorlar mı?
Hacamat ve duayla mı tedavi oluyorlar?
Deve idrarı mı içiyorlar?
Bu insansılar neden oksijen kaynaklarımızı paylaşıyorlar? 

Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, adeist yazdı:

Maalesef ülkenin geldiği nokta fazlasıyla korkunç. Gerici yuvası haline gelen tıp fakültelerinde hacamat yapılıyor! Üstelik üç aylarda üç seans halinde yapılıyor!!!

Saçma sapan adamların prof yapıldığı bir ülkede, fasulyelere kuran okunan salavatmatiğin icattan sayıldığı bir ülkede normal. 

Korkunç yani, dehşete kapılıyorum ve kendimi Walking Dead'in tam göbeğinde hissediyorum. Zombiler tarafından ısırılıp zombi olmadan insan olarak yaşamaya çalışmak gibi!

Sitelerde Paylaş

Ben artık büyük marketlerde içecek reyonlarında deve idrarının satılacağını göreceğim günü bekliyorum. Bu kadarına henüz cesaret edemediler. Ama bir gayret hadi şunu da yapalım demeleri şaşılacak iş olmaz. Sonuçta isteyen kola alır isteyen deve idrarı, seçenek sunmak değil mi deyip bu deve idrarı şişelerini reyonlara koyabilirler.

Halis muhlis Mekke Medine devesi idrarı diye bir gün bu şişeleri görürsem hiç şaşırmayacağım.

Sitelerde Paylaş

Bu tepsi dünyacıların en değerli mıntıkalarına(!) raket bağlayıp, tümünü, hoop Ay´a göndermek gerek.

Oradan dünyanın şekli şemalini gördüklerinde, bu sefer de "Bu bir yanılsama." demeyecekleri ne mălum ?:D

Bir de utanmadan, sıkılmadan bilimden falan bahsedeler.

@gariban_derviş toz oldu galiba.

Umarım Güney Afrika´ya, Ay dedemizin oradan görünen çehresini görmeye gitmiştir. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, adeist said:

"Düz dünyacılar"a tüm dünya götüyle gülüyor. Akli dengesi bozuk insanlar ancak bunu iddia edebilir.
Kütle çekimine; "hava basıncı neden oluyor" ya da "her cismin kendine has ağırlığı var" diyenler Prof.Brian Cox'un boşlukta yaptığı düşme deneyine neden cevap veremiyor?
Uzaya çıkan yüzlerce astronot, kosmonot ve taykonot neden düz dünya görmüyor? Onlar da mı illimunatici?
Düz dünyaya inanan moronlar, "agarta"ya ve  "şambala"ya da inanıyor mu?
Ayda reptilianların üssü olduğuna inanıyorlar mı?
Deve idrarı mı içiyorlar?
Bu insansılar neden oksijen kaynaklarımızı paylaşıyorlar? 

Uzaya ne gerek var ki...

Sahile çıkınca görürsün zaten dünyanın nasıl yusyuvarlak olduğunu.

Karşıdaki kıyı görünmezken, neden üstünde uçan kuşlar ve bulutlar görünür, buna bir cevap verebiliyorlarsa buyursunlar.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

Güney Afrika´ya, Ay dedemizin oradan görünen çehresi

Bir de Samanyolu galaksi merkezinin güney yarıküreden görülebilmesi konusu var. Biz kuzey yarıküreden sarmallarını görebiliyoruz. Merkezi görmek için güney yarıküreye gitmek gerekiyor. Merkez daha yoğun yıldız içerdiği için daha muhteşem ama tabii daha uzak oluşu ve yoğun gaz toz bulutları o kadar da şahane bir manzara ortaya çıkmasına engel oluyor. Yoksa galaksi merkezi göz alırdı yani, çok muhteşem görünürdü.

Fakat mevcut haliyle bile çok göz alıcı. Samanyolunu merkeze yakın bölgeleri ile birlikte izleyebilen İnkaların dinini tamamen bu gözlemlerin oluşturduğu söylenir. Dünyanın eksen eğiminden dolayı o bölgede merkez mevsime göre kaybolur ve ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş

Yani taa milattan önceki insanlar gemilerin üzerine olabileceği kadar yüksek gözlem direkleri dikerlerdi. Bunlar ağır olmasın diye ince yapılırdı ve buna karşın çok yüksek olduğu için buraya öyle herkes tırmanamazdı. Gemideki en hafif çocuk buraya tırmanırdı.

Bu neden yapılıyordu, dünya yuvarlak olduğu için aşağıdan pek fazla bir mesafe görülemediği için. Kıyının veya başka gemilerin önceden görülebilmesi için bu direkten bakmak şarttı. Yoksa birden bire bir korsan gemisi veya bir sığlıkla karşılaşmak olasıydı. 

Örneğin Anadolu'da olduğunuzu varsayalım, hem Akdeniz hem Karadeniz'i görebileceğiniz bir yükseklik vardır. Bu kaç bin metredir bilmiyorum ama kritik yüksekliğe çıkınca ikisini aynı anda görebilirsiniz. O yüksekliğe çıkmadan görmeniz olanaksız.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, adeist yazdı:

Düz dünyacılardan daha sığ bir sığlıkla karşılaşılabileceğini sanmıyorum...

Hayır bunlarla canlı da karşılaşıyorum sinir olmamak elde değil. Yüzlerine karşı aptal geri zekalı embesil filan demek olmayacak, bir şey de diyemiyorum, hadi forumda yüzüne karşı olmayınca diyoruz. Hayır kılığına şemaline bakıyorum, düzgün de! Öyle bir kucak sakallı türbanlı çarşaflı olsa zaten insan yerine koymam da... Kılığı şemali düzgün kişiler olunca hayretler içinde kalıyorum. 

Yahu artık Walking Dead bu! Ben başka isim koyamıyorum! Bir dogma virüsü yayıldı ve herkesi zehirledi. Bir avuç virüsten etkilenmeyen bağışıklığı olan ateist, var olma savaşı veriyoruz.

Bakıyorsun kadın gayet modern, başı açık, kısa kollu V yakalı tişört giyiyor, dar pantolon giyiyor, güzel, çok şahane, işte modern çağdaş bir kadın diyor oturuyorsun. İki kelam ettin laf döndü dolaştı dine imana geldi. E din alabildiğine sokulmadık yer bırakılmadı ya! Sokulabilecek her yerlerine dini soktular ya! Gündem! 

Al başına belayı! Kuran'da çok güzel şeyler yazıyormuş da yobazlar çarpıtıyormuş da... Yahu bu dogma virüsünden etkilenmedik bir avuç insan kaldık, başka yok!!! Walking Dead bu! Bu söylediğimin bilincine varırsanız çok iyi edersiniz! Bu Walking Dead!

Ha bunların çarşaflı cüppeli olması zaten korku filmi, ona şüphe yok da, bu da gerilim filmi yani!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...