Jump to content

Düz Dünya-Kanıtı Var Mıdır, Doğruysa Neden Gizlenmektedir Ve Hakkındaki Akademik Makâleler nelerdir?

Recommended Posts

simdi ne kadar cahilsiniz bu ne bicim konu diyecegim ama bakiyorum da konuyu acan kisiler dunyanin yuvarlak oldugunu bilen kesimler..ama neden konu bu kadar uzun surmus orasini bilemiyorum.ayrica dikkat ettim de tartisan kisilerin hic biri dunyanin duz tabak gibi oldugunu iddia etmiyor.en azindan bu bile guzel. :)    

bence bu konuda muhur gibi cevabi Baris Ozcan vermistir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 211
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 dakika önce, murad yazdı:

simdi ne kadar cahilsiniz bu ne bicim konu diyecegim ama bakiyorum da konuyu acan kisiler dunyanin yuvarlak oldugunu bilen kesimler..ama neden konu bu kadar uzun surmus orasini bilemiyorum.ayrica dikkat ettim de tartisan kisilerin hic biri dunyanin duz tabak gibi oldugunu iddia etmiyor.en azindan bu bile guzel. :)    

bence bu konuda muhur gibi cevabi Baris Ozcan vermistir..

Biliyorum Barış Özcan'ın bir çok videosunu ve bunu izlemiştim. Bunu fark etmiş olman çok iyi, paylaşımını tekrar alıntıladım ki daha fazla dikkat çeksin ve herkes izlesin. Umarım izlerler.

Sitelerde Paylaş

Biliyorum Barış Özcan'ın bir çok videosunu ve bunu izlemiştim. Bunu fark etmiş olman çok iyi, paylaşımını tekrar alıntıladım ki daha fazla dikkat çeksin ve herkes izlesin. Umarım izlerler.

umarim birgun buradaki ateist kisiler senin dusuncelerinle ilgili onyargilarindan kurtulurlar. :)  

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, murad yazdı:

umarim birgun buradaki ateist kisiler senin dusuncelerinle ilgili onyargilarindan kurtulurlar. :) 

Onlar umurumda değil zira hep yanlı olduklarını görüyorum. Bilim yanlısı olan insanları çok uzaklardan tanırım ve bu kişiler bilim yanlısı değiller bunu hep görüyorum. Çıkarları için subjektif değerlendirmeler yapan zır cahil insanlardır. Bunu sen de fark edebilirsin. Başlangıçta foruma üye olduğum zaman bunları çok ciddeye aldım zamanla gördüm ki çok sınırlı zekaları var. Bunu çekinmeden söyleyebilirim.

Sitelerde Paylaş

Onlar umurumda değil zira hep yanlı olduklarını görüyorum. Bilim yanlısı olan insanları çok uzaklardan tanırım ve bu kişiler bilim yanlısı değiller bunu hep görüyorum. Çıkarları için subjektif değerlendirmeler yapan zır cahil insanlardır. Bunu sen de fark edebilirsin. Başlangıçta foruma üye olduğum zaman bunları çok ciddeye aldım zamanla gördüm ki çok sınırlı zekaları var. Bunu çekinmeden söyleyebilirim.

genel olarak haklisin.ayrica ateistforum hakkinda eksisozlukte de yorumlar genelde " onyargili egolari taan yapmis kisilerin forumu" tarzindadir.foruma gelen hristiyanlar muslumanlar ve diger dinin temsilcileri hatta bazi deist panteist agnostikler bile buradaki ateistlerin ciddi ego sorunlari oldugunu ve onyargilarindan kurtulmalari gerektigini dusunuyor.forumda bu tip yazilari gormek her mevzuda mumkun.. :) n

Sitelerde Paylaş

Şüpheci birisi olmak, bazen pek kolay olmuyor. Bu tarzda düşünen insanlar sık sık negatif, duygudan yoksun ve soğuk insanlar olarak görülürler.
Sıkıcıdılar. Her halükărda bazıları, onları böyle tanımlıyorlar.

Bunlar iddialara ve söylemlere meydan okuyorlar. Şüpheleniyorlar. İddiaları, söylemleri, fikirleri eleştiriyorlar.
Hatta "Bu sahiden gerçek mi?" diye dobra dobra soruyorlar, iyi mi ? :D
Özünde bunları sadece içerikler ilgilendiriyor. İddiaların, argümanların somut kanıtlara dayanıp dayanmadığını bilmek istiyorlar.

Ama iddiası eleştirilen bazı insanlar, sadece bundan dolayı kendisine kişisel olarak saldırıldığına kanaat getirip, gözü kararabiliyor.
Demediklerini bırakmıyorlar. Peki bu davranış onları haklı mı yapıyor ? :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önyargı mı!!! :0_80cbc_37a71a73_L: La adam dünya düz de olabilir diyor, ne ön yargısı yahu? Adamın psikolojik yardıma ihtiyacı var, siz oyalayıp psikiyatri kliniğine başvurusunu geciktiriyorsunuz! Adam dünya düz de olabilir diyor huuuu, siz de mi gitseniz acaba psikiyatriye?  

Toplaşın gidin bence. Dünya düz olabilir ve devri daim makinesi çalışır diyen herkesin gitmesi şart. Ayar geçerler, anlarsınız dünyanın düz olmadığını ve devri daim makinesinin olmadığını.

Sitelerde Paylaş

reklam!! kokan haraketler bunlar. bence adamın mantığı düz!! mantık. :D  düz mantıkla bakınca dünyada düz gözüküyor doğal olarakta.. 

eğer dünya düz olsaydı.uzaktan gelen geminin aniden tamamını görürdük. sizin  yapıcagınız biilmde bu kadar  olur.

ama dünya yuvarlak oldugu için basitce anlatıyorum.

uzaktan gelen gemının önce bayragını sonrada gövdesını ve en sonundada tamamını görüyoruz. bizzat denedım. bunu. 

dünya yuvarlak içiniz rahat olsun..  :D  :D  :0_80cbc_37a71a73_L:

septiklere görede dünya aslında yok.. hiçlik var..  :D  bakış açınıza bağlı..  :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, murad yazdı:

Bir egosu tavan yapmis ateist daha geldi.herseyi bilen skeptik oldugunu zanneden ama aslinda karsi fikirlere tahammulu  olmayan bir ateist daha--》Kavak

Muhterem; demek ki neymiş ?

Öyle atıp tutarsanız, böyle kişisel saldırıya geçmek zorunda kalırsınız.

Yukarıdaki tespitlerimi ne güzel de teyit etmişsiniz. :D

Sitelerde Paylaş

Kacinci asirda yasiyoruz .Bu devirde hala dünya nin düzmü oldugumu tartisiliyor yahu.Vatikan`in evrenin merkezi dünyadir inadi bile 1992 de özür dilemesiyle kirildi.

https://cernbilim.blogspot.com/2018/04/vatikan-ve-duz-dunya-inad.html

bizde hala bu rezillik sona ermedi.Bosuna ispat icin ugrasmayada gerek yok.Nasa yalan söylüyor argümani gecerli degildir.Photoshop yapmasi düz dünya olusundan degildir.Bu kadar uzay kurumunu yalancilikla suclamak komedidir.japonyanin cektigi photoshopsuz orjinal dünya resimi icin

https://cernbilim.blogspot.com/2018/04/nasann-dunya-fotograflar-gercekmi.html

Ayrica photoshop olmayan dünya resimleri istemeyecegin kadar mevcut.

https://cernbilim.blogspot.com/2018/05/nasann-dunya-fotograflar-gercekmi-bolum.html

Burda astronotlarin uydudan kendi cektikleri orjinal resimleri bulabilirsin.Hubble neden dünyayi cekmez,dünyanin neden geoid resmi yoktur gibi komedilere cevaplarda var.

Ayrica bunlardami yetmedi.Antarktika üzerinden ucus neden yasak diyenler cebiniz saglamsa bileti alin.Bakin yasakmi diye.

bilet icin,

https://cernbilim.blogspot.com/2018/05/antarktika-uzerinden-neden-ucus-yaplmyor.html

Samsun üniversitesinden arkadaslarimin bu bilimsel sitesini kullanirim hep.Cünkü saglam kaynaklarla calisirlar.

Sonuc olarak nasa nin resimleri ispat sayilmaz argümani gecerli degildir.hatta uydular yalan sacmaligida gecerli argüman degildir.bal gibide gecerlidir.Yani kanitlidir.

Zaten bütün bunlari gecelim tek ispat yercekimi kanunu yuvarlak olma zorunlulugunu getirir.Yercekimide yalan dersen fantezi dünyan bayagi genis demektir.

Bütün bu fizik kurallarini red ediyorsan yeni fizik kurallarini matematiksel formüllerle burda paylasirsan memnun olurum.demagoji yapmadan.kaynaklar konusacak.Youtube zirvalari dini sayfalar veya argümanlar degil.fantezi kurgu scifi sayfalar degil.

Düz dünya ile ilgili bilimsel makale bulmakmi?Daha cok beklersin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...