Jump to content

Düz Dünya-Kanıtı Var Mıdır, Doğruysa Neden Gizlenmektedir Ve Hakkındaki Akademik Makâleler nelerdir?

Recommended Posts

Dünya düz değil yuvarlaktır demek ve düz olmadığını kanıtlamaya çalışmak bir yana da... ...bu düzdür diyenleri tek tek alıp akıl hastanesine koymak ve tedavi etmek gerek. Bu, şu çağda cehaletle, bilgisizlikle, ahmaklıkla açıklanabilecek bir durum değil. Ciddi ciddi akıl sorunları var bu insanların. 

Abartmıyorum, laf olsun diye söylemiyorum. Bu insanların hiçbir konuda sağlıklı düşünebilmeleri beklenemez. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 211
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Güneyhaçı'na baktım. Hâlâ açıklama bekliyor kendileri.

Dünya küp şeklinde olsaydı da aynı durum oluşacaktı bunu başka bir konuda söylemiştim. Bu yuvarlak olduğuna kanıt oluşturamaz.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Dünya düz değil yuvarlaktır demek ve düz olmadığını kanıtlamaya çalışmak bir yana da... ...bu düzdür diyenleri tek tek alıp akıl hastanesine koymak ve tedavi etmek gerek. Bu, şu çağda cehaletle, bilgisizlikle, ahmaklıkla açıklanabilecek bir durum değil. Ciddi ciddi akıl sorunları var bu insanların. 

Abartmıyorum, laf olsun diye söylemiyorum. Bu insanların hiçbir konuda sağlıklı düşünebilmeleri beklenemez. 

Birgün bize de Bruno muamelesi yapılacağını biliyordum ama en azından bunu bilimsel temellere dayandırarak yapmalarını beklerdim. Gerçekleri sanrılardan ayıran şey bunu idrak edebileceğiniz zekaya ve idrak düzeyine sahip olabilmenizdir. Yoksa herkes kıçından bir şey uydurabilir ve bu paranoyadan yada sanrıdan başka bir şey sanılamazlar. Senin iddiaların gibi...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Birgün bize de buruno muamelesi yapılacağını biliyordum ama en azından bunu bilimsel temellere dayandırarak yapmalarını beklerdim. Gerçekleri sanrılardan ayıran şey bunu idrak edebileceğiniz zekaya ve idrak düzeyine sahip olabilmenizdir. Yoksa herkes kıçından bir şey uydurabilir ve bu paranoyadan yada sanrıdan başka bir şey sanılamazlar. Senin iddiaların gibi...

Valla ben bilime bakarım, baktığımda da senin gibilere ne dendiğini çok rahat görebiliyorum, biliyorum. Senin kafa hezeyanlardan, sanrılardan uçmuş gitmiş.

Şu çağda şunca bilginin, deneyimlediğimiz bir dolu işin içinde kalkıp hala dünya düzdür diyorsa biri, bunu ıspatlayabileceğini düşünüp video falan tarıyorsa, onun yeri gerçekten akıl hastanesidir.

Ama işte deli deyip geçiyoruz... N'apalım...

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Dünya küp şeklinde olsaydı da aynı durum oluşacaktı bunu başka bir konuda söylemiştim. Bu yuvarlak olduğuna kanıt oluşturamaz.

Düz dünyada imkânsız olduğunu gösterir zaten o. Kütleçekimi küp olmasını imkânsız kılar. Küp nasıl olacak, tanrı filan olmadan?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Valla ben bilime bakarım, baktığımda da senin gibilere ne dendiğini çok rahat görebiliyorum, biliyorum. Senin kafa hezeyanlardan, sanrılardan uçmuş gitmiş.

Şu çağda şunca bilginin, deneyimlediğimiz bir dolu işin içinde kalkıp hala dünya düzdür diyorsa biri, bunu ıspatlayabileceğini düşünüp video falan tarıyorsa, onun yeri gerçekten akıl hastanesidir.

Ama işte deli deyip geçiyoruz... N'apalım...

Dünyayının yuvarlak olduğuna yönelik sunulan kanıtlar kadar düz olduğuna da bir o kadar kanıt sunmak mümkün diyorum. Gerçeği belirleyen nedir? Benim bir akıl hastası olup olmadığım gerçeğe bağlı değil de sizin sanrılarınıza bağlı ise vay benim halime...:0_80cbc_37a71a73_L:Neden bu konuya yeterli kanıt sunamıyorsunuz? Bu aldığınız eğitimin eksikliğinden midir? Yoksa her daim birilerine laf çatma derdinizdn başka bir derdinizin olmamasından mıdır?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Kütleçekimi yeterli. Kütleçekimi varken neden düz filan olsun yahu?

Okyanuslar hariç zaten yamuk yumuk bir şekli olduğunu da gösterdik ve siz hala yuvarlak olduğunu iddia ediyorsunuz. Bir de utanmadan topçu birlikleri bu bilgileri kullanıyor diyerek gaf üstüne gaf yapıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, John Ahmet yazdı:

Okyanuslar hariç zaten yamuk yumuk bir şekli olduğunu da gösterdik

Ne..? Okyanuslarla beraber geoit oluşturur, okyanussuz değil. Burada yanlış mı var? Su küre ne zamandan beri dünya yüzeyinin dışında sayılmaya başlandı?Ayrıca, yine soruma cevap vermediniz. Güneyhaçı'nı düz dünyada nasıl açıklarsınız?

Sitelerde Paylaş

Dünyayının yuvarlak olduğuna yönelik sunulan kanıtlar kadar düz olduğuna da bir o kadar kanıt sunmak mümkün diyorum. Gerçeği belirleyen nedir? Benim bir akıl hastası olup olmadığım gerçeğe bağlı değil de sizin sanrılarınıza bağlı ise vay benim halime...:0_80cbc_37a71a73_L:Neden bu konuya yeterli kanıt sunamıyorsunuz? Bu aldığınız eğitimin eksikliğinden midir? Yoksa her daim birilerine laf çatma derdinizdn başka bir derdinizin olmamasından mıdır?

Neye kanıt sunmamı istiyorsun? Deli olduğuna mı?

Kanıt ortada. Dünya düzdür diyor, kanıtlamaya çıkıyorsun. Ciddisin. Bundan güçlü delil mi var? Diğer konulardaki yazdıklarını pek okumadım, okusam oralarda da kesin bir dolu hezeyan, sanrı bulurum ama bu kadarı bol bol yeter. Dediğim gibi cahil, dünya yüzü görmemiş, dağda bi başına büyümüş, iki satır yazı okumamış biri değilsin. Ya da ne bileyim Arap illerinde dinden beyni sulanmış bir gariban da değilsin. Basbayağı mürekkep yalamışsın, ama kalkıp dünya düzdür diyorsun. 

Dünyanın yuvarlak kanıtlamaya çalışmak, seni ve senin gibileri ciddiye almak demek olacak, o yüzden o işe hiç girmem. 

Yalnız değilsin, üzülme. Bu yalnızca Müslüman hastalığı da değil. Her dinden, her memleketten çıkıyor senin gibiler.

Sitelerde Paylaş

Okyanuslar hariç zaten yamuk yumuk bir şekli olduğunu da gösterdik ve siz hala yuvarlak olduğunu iddia ediyorsunuz. Bir de utanmadan topçu birlikleri bu bilgileri kullanıyor diyerek gaf üstüne gaf yapıyorsunuz.

18 saat önce, John Ahmet yazdı:

Dünyadan binlerce kat büyük bir gezegende bir dev olduğunuzu farz edin dünyayı elinize aldığınızda üzerindeki sular dökülecek geriye sadece eğri büğrü bir kaya parçası kalacak bunu anlamıyor musunuz? Hani dünya küreydi yada hani geoidti. İşte düşünemiyorsunuz.

Bu kaya parçası üzerinde topçu birliğinizle birlikte size selametler...

Şimdi eğik atış formülünü yazın bakalım size bu kaya parçası üzerinde bir fayda sağlayacak mı? Elinizde geodata olmadan nasıl bir hesap yapacaksınız?

Görsel sonucu

Verdiğin bu resim  abartılı çizilmiştir.

Dünya verdiğin 100 milimetre çapında bir top olsaydı dünyanın en derin çukuru mariana çukuru bu top üzerinde 0.1 milimetre olurdu.Bunuda gözlerinle göremezdin.?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Verdiğin bu resim  abartılı çizilmiştir.

Dünya verdiğin 100 milimetre çapında bir top olsaydı dünyanın en derin çukuru mariana çukuru bu top üzerinde 0.1 milimetre olurdu.Bunuda gözlerinle göremezdin.?

Bunu sen söyledin ancak diğerleri söyleyemedi bilmiyorlar çünkü @GREENHOUSE araştırmıyorlar. Bu forumda bulunma sebepleri ona buna çamur atmak ve kendilerini alim sanıyorlar.

Mariana çukuru 11.033 metredir ve verdiğin oran yaklaşık olarak doğru görünüyor.

https://www.google.com.tr/search?q=dünyanın+en+derin+okyanusu&oq=dünyanın+en+derin&aqs=chrome.4.69i57j0l5.9352j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Sitelerde Paylaş

Dünyanın şekli, yapısı ve hareketleriyle ilgili Türkiye'de yapılmış yada yapılan kapsamlı bir çalışma biliyor musunuz? Yoksa neden yok? Neden bu konuda elin çirkef gavuruna muhtacız? Neden bu konularda biz de bir şeyler yapamıyoruz? Bu çok ciddi olan bağımlılıklarımız bizi bir çıkmaza sürükleyebilir. ABD en nihayetinde yaptığı bu araştırmaları üniversite okuyanlar öğrensin dünya aydınlansın diye yapmıyor. Bunu çok bencil çıkarları için olduğunu anlamalısınız ve bizlerden neler gizleyebileceği konusunda az miktar şüphe duymanız bu konuda çok sağlıklı olacaktır. Ancak neden kimse bilimsel olarak iddia edilen bu tür fikirlere şüphe duyamıyor? Acaba bilgi kölesi haline getirilip sorgulamayan araştırmayan bir tüketim toplumu olmamız mı isteniyor? Bu şüpheler size garip mi geliyor? ABD'nin bizden saklayabileceği bilgileri de olduğu neden hiç aklınıza gelmiyor? Siz her şeyinizi herkese anlatır mısınız?

Sitelerde Paylaş

40 farklı ülkeden 500´ün üzerindeki uzay göçmenlerin(astronotlar, kosmonotlar, taikonotlar, vs.) tümü mutlaka yalan(!) söylüyorlar.

Maalesef içlerinde 1 tane bile türkonot yok. Keşke olsaydı da, bize gezegenimizin dümdüz olduğunu yemin billah ederek söyleseydi.

Kanıtı falan sittir edin, bize şöyle okkalı yemin eden lazım. 

Mesela mălum kitabın sahibi gibi.

Hah hah hah haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Sitelerde Paylaş

Dünyanın şekli, yapısı ve hareketleriyle ilgili Türkiye'de yapılmış yada yapılan kapsamlı bir çalışma biliyor musunuz? Yoksa neden yok? Neden bu konuda elin çirkef gavuruna muhtacız? Neden bu konularda biz de bir şeyler yapamıyoruz? Bu çok ciddi olan bağımlılıklarımız bizi bir çıkmaza sürükleyebilir. ABD en nihayetinde yaptığı bu araştırmaları üniversite okuyanlar öğrensin dünya aydınlansın diye yapmıyor. Bunu çok bencil çıkarları için olduğunu anlamalısınız ve bizlerden neler gizleyebileceği konusunda az miktar şüphe duymanız bu konuda çok sağlıklı olacaktır. Ancak neden kimse bilimsel olarak iddia edilen bu tür fikirlere şüphe duyamıyor? Acaba bilgi kölesi haline getirilip sorgulamayan araştırmayan bir tüketim toplumu olmamız mı isteniyor? Bu şüpheler size garip mi geliyor? ABD'nin bizden saklayabileceği bilgileri de olduğu neden hiç aklınıza gelmiyor? Siz her şeyinizi herkese anlatır mısınız?

Bu şikayetine katılıyorum.Devletin   Göktürk 1 ve Göktürk 2 uydularının çektiği görüntüleri internetten  sürekli yayınlaması gerekirdi.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Bu şikayetine katılıyorum.Devletin   Göktürk 1 ve Göktürk 2 uydularının çektiği görüntüleri internetten  sürekli yayınlaması gerekirdi.

Bundan sonrakini kendi imkanımızla fırlatacağız belki o zaman çektikleri görüntüleri paylaşırlar bizler de rahat ederiz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Göktürk:

http://www.teknokulis.com/galeri/teknoloji/gokturk2den-ilk-goruntuler-geldi

Bütün görüntüler(hepsi kare şeklinde) düz dünyaya işaret ediyor.

Pis gavurlar; hepimizi kandırmışlar. :0_80cbc_37a71a73_L:

Göktürk 2 uydusu yerden 700 km yükseklikteymiş bu dünyanın çapının yaklaşık 18'de biri eder. Bu yükseklikten dünyanın şeklinin ispatını sunabilir mi ne diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...