Jump to content

Hamas' ın Son Olaylar Açıklaması

Recommended Posts

2 hours ago, Antonius said:

AIınan toprak o DevIetindir.Haksız sınır ihIaIi yapamazsınız.Güney kıbrısIı siIahsız bir Rum bunu yaptığında vurmuştuk adamı!

Ağabey, bugünkü mesele Arap-İsrail savaşı değildir. Eğer konu Golan tepeleri olsaydı farklı konuşurduk, eğer İran'ın golan tepelerine olan saldırısı ve İsrail'in misillemesini konuşuyor olsak farklı konuşurduk ama şu an Küdüs'ten bahsediyoruz.

Kudüs, savaşla kazanılmış değildir. Trump'un keyfi bir kararından başka bir şey değildir. Adamın bir tanesi çıkıyor diyor ki "yan komşun senin evinin de sahibidir." Ne dersin ağabey? Ne yaparsın? Bu olayın hiçbir farkı yok dediğimden.

Kıbrıs meselesinde biz 3 garantör devletten biriydik. Yunan destekli bir darbe olunca müdahale için hak doğdu. Adayı birleştirmek Türk tarafı olarak Annan Planı'na yüzde 70'e varan oranlarda destek verdik ama Rumlar kabul etmedi.

Eğer İsrail ve Filistin arasında bir barıştan bahsedilecekse önce iki tarafın birbirini resmen tanımaları ve Kudüs'ün taraflar arasında taksim edilmesi gerekiyor. Bunun harici hiçbir şey kan ve ölümden başka bir şey getirmez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, Tengiz yazdı:

Kıbrıs meselesinde biz 3 garantör devletten biriydik. Yunan destekli bir darbe olunca müdahale için hak doğdu. Adayı birleştirmek Türk tarafı olara Annan Planı'na yüzde 70'e varan oranlarda destek verdik ama Rumlar kabul etmedi.

İyikide öyIe oIdu Yoksa AKP iktidarı Kıbrısı vermişti.Ve biliyorsun Dünyanın gözünde Kıbrısta İşgaIciyiz .Ama orayı soydaşlarımız ve Ülkemizin güvenliği için aldık.Ve Kıbrısı ilhak etmek zorundayız.KKTC ile gitmez bu iş.

Yahudierde öyle taaa Yavuz zamanından beri oraya yerleşmişler.Orada o toprakları satın almışlar.Savaşmışlar ve kazanmışlar."Savaşarak kazanmamışlardır." diyorsun .O zaman nasıl oradalar? Araplarla savaşı kaybetselerdi şayet o topraklarda barınamazlardı.Ve İsrail hiç bir resmi temasını Telavivden yapmaz.Kudüste yapar.O zaman dünya ne derse desin Kudüs İsrailindir! Sınırınıda koymuştur.İster bir kişi ile ister yüzbin kişi iIe ister  silahlı ister silahsız geçmeye kalktığında kurşunu yersin.Sen RTE nin sözlerine fazla bakma ondan sonra o "Benmi Araplara Kudüse girin!"dedim der:)

Ve eğer bana sorarsan şayet KKTC yi ilhakın bir fırsatıdır.Bu meselede İsrail ve ABD yi desteklemek

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Tengiz yazdı:

Arap düşmanlığı besleyenler, kansız ideolojilerin peşine düşmüş olanlar olan-biteni sevebilirler, alkışlayabilir. Soysuzluk, şerefsizlikte böyle bir şey zaten

Arap düşmanlığı boşuna yapmıyorum.

En son Fas’ta bulundum,oradaki insanların dramını anlatmayacağım.

Bir halk 1400 yıldır aynı cehalette kalmaya devam ediyor ve bunu kutsuyorsa ben o halka düşman olurum kardeşim.

Ayrıca küfür etme!

Sitelerde Paylaş

Arabı bu kadar seviyorsanız o zaman Esada ZaIim diktatör demeyeceksiniz.Çünkü İsraille bir tek Esad başa çıkabilir.Hem Filistin hemde Zalim Esad !.Orada AB ve Batıcı!bu sanırım RABİA politikası oluyor.Açık ve samimi olalım.AKP liyim Rabiacıyım deyin ona göre tartışaIım.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Antonius said:

Yahudierde öyle taaa Yavuz zamanından beri oraya yerleşmişler.Orada o toprakları satın almışlar.Savaşmışlar ve kazanmışlar."Savaşarak kazanmamışlardır." diyorsun .O zaman nasıl oradalar?

Ağabey, biz ortaçağda yaşamıyoruz. Bugün Ermenistan da Karabağ bizim diyor, bunu kabul etmemiz mi lazım gelir?

Kıbrıs Devletini biz ilhak etmedik, Kıbrıs devletini rumlar yıktı. Yunan destekli bir cunta getirildi. Biz Kıbrıs devletinin 3 garantöründen biri olarak müdahale hakkımızı kullandık yani elbastı yapmadık. Her şeyi uluslararası hukuka uygun şekilde gerçekleştirdik.

Kıbrıs'a girdiğimizden beri, 1960 Kıbrıs devleti'nin tekrar tesis edilmesi halinde Türk güçlerinin adadan geri çekileceğini açıkça ifade ediyoruz buna rağmen Rum tarafı, Türklerin Rum devletine azınlık statüsünde dahil edilmesini ancak kabul ediyorlar. Kıbrıs meselesi "biz aldık, oldu" değildi, garantörü olduğumuz bir devletin yıkılması sonucu doğan haklarımı icra ettik.

Ben bölgedeki Yahudilerin tasfiye edilmesini savunuyor da değilim. İsrail'in yok edilmesini falan da savunmuyorum ama nasıl olur da Trump gibi bir eşeğin "biz Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul ediyoruz" lafına dayanarak böyle bir yaptırımda bulunulur mu? Amerika'nın üç beş fason devleti hariç hiçbir dünya devleti bu kararı onaylamadı ağabey. Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak sayılması bölgedeki ateşi dindirecek mi? Hayır. Barış için bir katkıda bulunacak mı? Hayır. Peki bu Trump'ın dünyanın gözüne baka baka "barış için yaptık" demesi nasıl zorunuza gitmiyor?

Tekrar ediyorum, buradaki mesele Golan tepeleri değil! Kudüs'ün sadece İsrail'in başkenti olarak sayılması. Arap-İsrail savaşlarının çok dışında bir konuyu tartışıyoruz ağabey. Irak'ın Kuveyt işgali için çıkıp "kazandılar, onlarındır" denilebilir mi? Denmedi de. Şimdi İsrail'in işgaline neden ses çıkarılmıyor? Neden bunlar filistinlerin üretimi, vergisi, evi, sosyal hayatı... üzerinde tahakküm kurdular? Bu hakkı kimden buldular?

5 hours ago, Antonius said:

.Sen RTE nin sözlerine fazla bakma ondan sonra o "Benmi Araplara Kudüse girin!"dedim der:)

Abi bana ne onun sözünden, ben insanım insan. Sokakta aç kedi görünce içim acır, soğukta kalanı görünce üşürüm. Bu kadar basit, insanım ben.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Abdülmalik said:

Arap düşmanlığı boşuna yapmıyorum.

En son Fas’ta bulundum,oradaki insanların dramını anlatmayacağım.

Bir halk 1400 yıldır aynı cehalette kalmaya devam ediyor ve bunu kutsuyorsa ben o halka düşman olurum kardeşim.

Ayrıca küfür etme!

Yok, ben faşistlere köpek derim, domuz derim, alçak derim, şerefsiz derim, soysuz derim...

Her kim bir kimseyi sadece onun doğuştan getirdiği özellikler sebebiyle tahkir ediyorsa sözüm doğrudan onadır. Bu zihniyet dünya tarihinde milyonlarca masumun kanını akıttı, bu zihniyeti gördüğüm yerde üstüne tükürüp basıp geçmek insanlık vazifesidir.

Orada alacaklar masum insanları öldürecekler ben de çıkıp "Arap, iyi olmuş" diyeceğim öyle mi? Tükettiğim oksijenden utanır intihar ederim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tengiz yazdı:

Kıbrıs'a girdiğimizden beri, 1960 Kıbrıs devleti'nin tekrar tesis edilmesi halinde Türk güçlerinin adadan geri çekileceğini açıkça ifade ediyoruz buna rağmen Rum tarafı, Türklerin Rum devletine azınlık statüsünde dahil edilmesini ancak kabul ediyorlar. Kıbrıs meselesi "biz aldık, oldu" değildi, garantörü olduğumuz bir devletin yıkılması sonucu doğan haklarımı icra ettik.

Bana onu söyle Dünyada hangi devlet KKTC yi tanıyor?Senin söylediklerin bizim iddialarımız.Bak KKTC 1974 den sonra Türkiyeden gelipte KKTC vatandaşı olanları Vatandaş gösteremiyor.Sen Şimdi Annan planınımı savunuyorsun?

Ayrıca Adamlar Kudüste yıllardır her türlü Resmi işlerini yürütüyorlar.Senin Elçin Kudüse gidiyor adamlarla görüşmek için?TElavivde görüşme falan yapılmıyor

Abi bana ne onun sözünden, ben insanım insan. Sokakta aç kedi görünce içim acır, soğukta kalanı görünce üşürüm. Bu kadar basit, insanım ben.

Kusura kalma ben burada samimiyetine pek inanamıyorum.Yazıların ortada Esad Zalim diktatör!;E O zaman sen RTE nin beslediği İslami cihadçı örgütlerindende yanasın.Onlar kafa kesince ne oluyor? Seçimi RTE kazanacak hiç konuşmayalım! bunuda diyen sensin.Yazılı Kuranı savunuyorsun!Sizinle savaşanlarla savaşın ! diyor Allah! Aman ne güzel demiş demese şayet İnsan akıI edemezdi değilmi bunIarı?Bir tane yazın varmı İslamı Cihatçılar aleyhine?Tekrar Kusura kalma Tengiz sen tamamen değişmişsin.Yolun açı olsun.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tengiz yazdı:

Yok, ben faşistlere köpek derim, domuz derim, alçak derim, şerefsiz derim, soysuz derim...

Her kim bir kimseyi sadece onun doğuştan getirdiği özellikler sebebiyle tahkir ediyorsa sözüm doğrudan onadır. Bu zihniyet dünya tarihinde milyonlarca masumun kanını akıttı, bu zihniyeti gördüğüm yerde üstüne tükürüp basıp geçmek insanlık vazifesidir.

Orada alacaklar masum insanları öldürecekler ben de çıkıp "Arap, iyi olmuş" diyeceğim öyle mi? Tükettiğim oksijenden utanır intihar ederim.

Senin ne işin var o zaman Anadoluda İstanbulda Rumelide? sorarlar adama

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, Antonius said:

Bana onu söyle Dünyada hangi devlet KKTC yi tanıyor?Senin söylediklerin bizim iddialarımız.Bak KKTC 1974 den sonra Türkiyeden gelipte KKTC vatandaşı olanları Vatandaş gösteremiyor.

Benim vicdanım tanıyor Ağabey. Kıbrısta bizim yaptığımız müdahale meşruydu, uluslararası hukuka da aykırı değildi. İsrail'in yediği halt ile bizim mecburi müdahalemizi aynı şey olarak görmemi beklemeyin benden.

19 minutes ago, Antonius said:

Sen Şimdi Annan planınımı savunuyorsun?

Hayır ancak Annan planını Türk tarafının kabul etmesi ve Rum tarafının reddetmesi, görüşmeler esnasında bize büyük bir diplomatik koz kazandırdı. Bugün bu mesele masaya yatırıldığında "biz sulhu, siz tefrikayı seçtiniz" diyebiliyoruz.

23 minutes ago, Antonius said:

Ayrıca Adamlar Kudüste yıllardır her türlü Resmi işlerini yürütüyorlar.Senin Elçin Kudüse gidiyor adamlarla görüşmek için?TElavivde görüşme falan yapılmıyor

Bugün Ermenistan da işgal ettiği Karabağ'ı topraklarına katmış durumda, bunu da savunalım mı ağabey? Karabağ Ermenistan'ındır diyelim mi? Savaşta kazanılmış olması bunu meşru mu ediyor? Adamlar zaten yıllardır "burası bizim başkentimiz" diyordu ama aldırmıyorduk. Bugün Trump tek taraflı çıkıp "ben kabul ettim, hayırlı olsun" diyor. Bunun üzerine kanlı bir bilanço çıkıyor ortaya. Ben Trump denen dangalağa "adam haklı" demem. Elin Fransız'ı, Alman'ı bile o kadar akılsız değildir ki öyle olmadıklarını da BM'de ilan ettiler.

26 minutes ago, Antonius said:

Kusura kalma ben burada samimiyetine pek inanamıyorum

Benim samimiyetimi kimseye inandırmak gibi bir gayem de yok. Kendi başıma bir ademim. Kime ne inandırıp kimden ne isteyeceğim? Sadece vicdanıma iman ediyorum. Vicdanımın kabul etmediği bir şeye de asla ve kat'a iman etmiyorum.

28 minutes ago, Antonius said:

Yazıların ortada Esad Zalim diktatör!;

Diktatörün sözlük anlamı nedir ağabey?

isim Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse

29 minutes ago, Antonius said:

E O zaman sen RTE nin beslediği İslami cihadçı örgütlerindende yanasın.

Niye benim beynim iki telden mi teşekkül? Ya kırmızı yahut yeşili seçeyim? Ya o, ya bu, seç bakalım, öyle mi?

Eroin tüketimine karşı olsam esrarı savunmak mecburiyetinde mi kalırım? Ağabey kurbanın olayım, böyle kısır bir düşünce olur mu?

32 minutes ago, Antonius said:

Onlar kafa kesince ne oluyor?

Mücrimi nedense ben oluyorum. Niye? Bir zalime karşı diğer zalimi desteklemedim diye. Peki hiç düşündünüz mü belki suç zulmü desteklemektir?

"Zulüm evi berbat olur ger Kabetullah olsa da, Kan içen zatın içerler kanın Allah olsa da"

34 minutes ago, Antonius said:

Yazılı Kuranı savunuyorsun!

Hayır, ben ak ile kara diye etiketlemiyorum. İhtimalleri keyfi olarak elemiyorum. Her şeyi titizlikle masaya yatırıyorum, kendime bir çerçeve belirliyorum. Mantıksal kuramlarımı bilimsel esaslara göre oturtuyorum. Ben savunma yapmam, ihtimalleri değerlendiririm. O ihtimalleri destekleyecek verileri çıkartırım. O verilerin doğruluğunu farklı kaynaklardan tescil ederim. Eğer elimde dolu dolu bir tepsi olursa kaldırır önünüze koyarım.

Bana "neye istinaden" suali sorulduğunda buna verilecek keyfi cevabım yok.

39 minutes ago, Antonius said:

Sizinle savaşanlarla savaşın ! diyor Allah! Aman ne güzel demiş demese şayet İnsan akıI edemezdi değilmi bunIarı?

Bu foruma bugüne kadar yazdığım yüzlerce yazı arasında bir tek yazı yoktur ki "bu kitap insan elinden çıkmış olamaz" demiş olayım. Ya da "bunu insan akıl edemez" demiş olayım. Hiç böyle bir iddiam olmadı, beni ağzımdan çıkmayan şeylerle yaftalıyorsunuz ağabey.

40 minutes ago, Antonius said:

Bir tane yazın varmı İslamı Cihatçılar aleyhine?

Ben islamcı cihatçıların yüzüne bakıp "bir gün bu ülkeye şeriat getirmeye çalışırsanız size karşı silahla savaşırım" diyorum. Burası ateistforum, burada kime neyin havasını atacağım? Ateiste mi anlatacağım bunu?

Siz benim islam düşmanlığı yapmadığımdan rahatsızsınız. Hadi islam düşmanlığı yapalım. Müslümanlara "hepiniz katilsiniz" diyelim ve eğer adamın niyeti iyiyse onu da katillerin kucağına itelim, olur mu? Bu mu ürettiğiniz çare? Adem kanser demek kolay, isterseniz çıkıp sabah akşam "KANSEEEEEEEEER" diye bağırın ama çözüm? Var mı elinizde çözüm? İslama küfür edip mi insanları islamdan edeceksiniz? Bütün müslümanları aynı kefeye koyup islam dünyasındaki cinayetleri engelleyeceksiniz? Çözüm nerede çözüm?

Çözüm nerede biliyor musunuz?

Söz ola kese savaşı söz ola bitire başı
Söz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz

Bir söz! Onu da sizin keyfiniz için israf etmem.

49 minutes ago, Antonius said:

Tekrar Kusura kalma Tengiz sen tamamen değişmişsin

Her gün biraz daha değişiyorum. Her gün biraz daha öğreniyorum. Her gün daha geniş perspektiften bakıyorum. Dün doğru dediğime bugün "yanlış demişim" diyorum. Ben çok değiştim ağabey ve umuyorum ki değişmeye de devam edeceğim.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, Antonius said:

Senin ne işin var o zaman Anadoluda İstanbulda Rumelide? sorarlar adama 

Ben mi geldim Anadoluyu ilhak ettim. Ben bu topraklarda doğdum. Ben de anadolunun çocuğuyum, bu toprakların adamıyım. Geçmişte yaşananlardan ne mes'uliyetim var?

Defalarca "biz orta çağda mı yaşıyoruz?" diye sual ediyorum. Biz artık "el bastım benim oldu" çağında mıyız?

Eğer taş devrinde olsak gider tartışma yaşadığım adamın kafasını taşla ezerdim. Peki şimdi bunu yapabilir miyim?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Tengiz yazdı:

Kardeşim boş hümanist fikirlerle beni meşgul etme,çapın yetiyorsa git Arap kardeşlerini, seni boğazlamalarına izin vermeden, eğit!

Arap topraklarında nefret 1-2 gün sonra pik yapar,buna da hazırlıklı ol!

Sitelerde Paylaş
On ‎22‎.‎05‎.‎2018 at 17:05, Kör Saatçi yazdı:

İsrail devletinin varlığı meşru mudur

Meşrudur. Hem de sonuna kadar. Senin Anadolu'da bulunman ne kadar meşru ise İsrail'in orada olması senden bin kat daha meşrudur.

Sen Orta Asya'dan kalkıp geldiysen seni soykırımla kovdukları, vatansız bıraktıkları için gelmedin. Kimse sana çık buradan demedi. Sen kendin çıktın. Bir de vatan edindin. İsrail de vatanı yoktu, vatan edindi, üstelik senin gibi alakası olmayan topraklarda değil, atalarının soykırımla kovuldukları topraklarda devlet kurdu.

Bu devlet 50 yılı çoktan devirdiği için uluslar arası hukuka göre meşrulaşmıştır. Kudüs de İsral'in anasının ak sütü gibi malıdır, o da elli seneyi devirdi. Artık başka kimsenin hakkı kalmadı o topraklarda. İsrail'in öz be öz malıdır. Kimse İsrail'i oradan söküp atmaya kalkışamaz. Kalkışırsa canıyla öder.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Tengiz yazdı:

İslama küfür edip mi insanları islamdan edeceksiniz?

Sen ne saçmalıyorsun yahu? Ne islama küfür etmesi be? Küfürbazımız var kadrolu ama onun küfürleri bizi bağlamıyor. Çok söyledik ateizmi yanlış tanıtıyor bu küfürbaz dedik anlatamadık. Torpil çalışmaya devam etti. Bu yüzden ben de çok bayılmıyorum bu foruma. Ama elimizde daha iyisi yok. Aynı CHP gibi. Berbat ama elimizde daha iyisi yok! Bir küfürbazın küfürler etmesine bir engel olamayan bir forum. Ama şurada daha iyisi var diyen olsa da daha iyisine gitsek! Yok!

Biz o torpilliyi bir kenara koyarsak küfür filan etmiyoruz. Biz eleştiriyoruz. Keçi gibi direnişe geçen olur da illa dogmatik zırvaları en saçma argümanlarla bile olsa savunacağım diye saçma sapan zırvalarsa biraz öfkelendiğimiz oluyor. Bir insana lafı on kere anlatırsın. Yirmi kere anlatmak zorunda bırakır keçi gibi ayağını direr saçmalar, zırvalarsa sabrın taşar.

Söz gelimi ellerinde bize propagandasını yapmaya kalkıştıkları kitap denemeyecek, ilkel, adi bir cep ajandası ancak olabilecek şeye cahil çöl yağmacısı düzmecesi dediğim zaman küfür mü etmiş oluyorum? Ama gerçek bu! Bunu düzen cahiller taş devri kadar bile bilgi düzeyine sahip değiller. Bunlar insanları başka inançtan diye yağmalayıp öldüren, köle diye pazarda satan vahşiler! 

Gerçeği söyleyince niye küfür oluyor? Cahil çöl yağmacıları! O kadar doğru ki onları tastamam tanımlıyor. Bu gerçeği niye söylemeyeceğim?

Sitelerde Paylaş

Benim vicdanım tanıyor Ağabey. Kıbrısta bizim yaptığımız müdahale meşruydu, uluslararası hukuka da aykırı değildi. İsrail'in yediği halt ile bizim mecburi müdahalemizi aynı şey olarak görmemi beklemeyin benden.

Kıbrıstaki müdahalenin meruIugunu biz diyoruz Ama buna senin Müslim kardeslerin  dahi katıImıyorlar,FKO silahlarını Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetine bırakmıstı degilmi ?Neye ne halt işlemişler? Satın almısIar oraları parasını araba bastırıp.Bana sattığın evi hiç bir bedeI vermeden geri aIabilirmisin  ?

İsrail aldığı yeri koruyor!Arapsa bebeği kucagında sınıra saldırıyor! Yahu Kedi köpek dahi yavrusunu korumak için saklıyor!

ayır ancak Annan planını Türk tarafının kabul etmesi ve Rum tarafının reddetmesi, görüşmeler esnasında bize büyük bir diplomatik koz kazandırdı. Bugün bu mesele masaya yatırıldığında "biz sulhu, siz tefrikayı seçtiniz" diyebiliyoruz

Annan planı kabul edilseydi o zaman görürdük diplomatik kozu! Şu sözün dahi AKP REKLAMI!

Bugün Ermenistan da işgal ettiği Karabağ'ı topraklarına katmış durumda, bunu da savunalım mı ağabey? Karabağ Ermenistan'ındır diyelim mi? Savaşta kazanılmış olması bunu meşru mu ediyor? Adamlar zaten yıllardır "burası bizim başkentimiz" diyordu ama aldırmıyorduk. Bugün Trump tek taraflı çıkıp "ben kabul ettim, hayırlı olsun" diyor. Bunun üzerine kanlı bir bilanço çıkıyor ortaya. Ben Trump denen dangalağa "adam haklı" demem. Elin Fransız'ı, Alman'ı bile o kadar akılsız değildir ki öyle olmadıklarını da BM'de ilan ettiler.

Savunmam ama Üzülürüm! korusalardı vatanlarını!Ha alabilirsen al Helaldir.Toprak eğer uğrunda ölen varsa ve sadece ölmeklede olmaz alabirsen şayet vatandır.

Benim samimiyetimi kimseye inandırmak gibi bir gayem de yok. Kendi başıma bir ademim. Kime ne inandırıp kimden ne isteyeceğim? Sadece vicdanıma iman ediyorum. Vicdanımın kabul etmediği bir şeye de asla ve kat'a iman etmiyorum.

Tamam ama ideolojini saklama! Bir Allaha inanıyorum ama inanmıyorum deme.Neysen o ol.

Diktatörün sözlük anlamı nedir ağabey?

isim Bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse

Seçimle gelmiş bir insan Demokrat ve laik! Sen kendi Ülkene birazda baksana? RTE çokmu Demokrat?

Niye benim beynim iki telden mi teşekkül? Ya kırmızı yahut yeşili seçeyim? Ya o, ya bu, seç bakalım, öyle mi?

Eroin tüketimine karşı olsam esrarı savunmak mecburiyetinde mi kalırım? Ağabey kurbanın olayım, böyle kısır bir düşünce olur mu?

Diktatör dediğin insana karşı sen MİT tırlarınca İslami cihat örgütlerine silah taşınmasını meşru buluyormusun?Enis Berberoğlunun tutuklanmasına ne diyorsun? Samimi olalım lütfen:)

Mücrimi nedense ben oluyorum. Niye? Bir zalime karşı diğer zalimi desteklemedim diye. Peki hiç düşündünüz mü belki suç zulmü desteklemektir?

"Zulüm evi berbat olur ger Kabetullah olsa da, Kan içen zatın içerler kanın Allah olsa da"

Ama onlara hiç zalim falan demiyorsun.Sen Doğmatik İslamı savunuyorsun artık.Samimi ol .Samimi değilsin.İçten pazarlıklısın kusura kalma

Hayır, ben ak ile kara diye etiketlemiyorum. İhtimalleri keyfi olarak elemiyorum. Her şeyi titizlikle masaya yatırıyorum, kendime bir çerçeve belirliyorum. Mantıksal kuramlarımı bilimsel esaslara göre oturtuyorum. Ben savunma yapmam, ihtimalleri değerlendiririm. O ihtimalleri destekleyecek verileri çıkartırım. O verilerin doğruluğunu farklı kaynaklardan tescil ederim. Eğer elimde dolu dolu bir tepsi olursa kaldırır önünüze koyarım.

Bana "neye istinaden" suali sorulduğunda buna verilecek keyfi cevabım yok.

Sen şimdi o kitapların Yaratıcı güç tarafından Peygamberlere Vahi olarak yollandığı hususundaki açık kanaatini yazmalısın.Yoksa böyle bir kanaatin o zaman yazmamlısın.

Bu foruma bugüne kadar yazdığım yüzlerce yazı arasında bir tek yazı yoktur ki "bu kitap insan elinden çıkmış olamaz" demiş olayım. Ya da "bunu insan akıl edemez" demiş olayım. Hiç böyle bir iddiam olmadı, beni ağzımdan çıkmayan şeylerle yaftalıyorsunuz ağabey.

Sen hiç bir şey demiyorsun .Sen sadece tenkit ediyorsun:)

Ben islamcı cihatçıların yüzüne bakıp "bir gün bu ülkeye şeriat getirmeye çalışırsanız size karşı silahla savaşırım" diyorum. Burası ateistforum, burada kime neyin havasını atacağım? Ateiste mi anlatacağım bunu

Pekiyi o zaman bu forumda Ateistlere karşı İslamımı savunacasın? Hemde Doğmatik İslamı? Yahu ben "Peygamber yaşamamıştır! Bunlar İnsanların yazdıkları sembolik manevi anlatımlardır ." Diye yazdığımda ki saklamam kanaatim hep odur.Tonla Trol!diye tenkit alıyorum ya sen ne yapıyorsun Tengiz?

Her gün biraz daha değişiyorum. Her gün biraz daha öğreniyorum. Her gün daha geniş perspektiften bakıyorum. Dün doğru dediğime bugün "yanlış demişim" diyorum. Ben çok değiştim ağabey ve umuyorum ki değişmeye de devam edeceğim.

Yolun açık olsun. Bizede öğretirsin artık ne diyeyim.

tarihinde Antonius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Tengiz yazdı:

Sokakta aç kedi görünce içim acır, soğukta kalanı görünce üşürüm.

Güzel, ama alakası yok. Meşru bir devletin sınırlarını ihlal etmeye kalkışanlar çocukları kadınları kalkan yapsalar da teröristtir. Onları meşru bir devletin sınırlarını ihlal edin diye ölüme süren şerefsizler suçludur. Kimse sınırlarım elek, buyrun delik deşik edebilirsiniz demez. Öfke duyuyorsan meşru bir devleti yok sayan ve kadınları çocukları kullanıp arkalarına sığınan teröristlere duyacaksın.

Filistinlilere acıyacaksa Arap kardeşleri acısın, koskoca Arap yarımadasına mı sığamadılar İsrail küçücük yere sığdı da! Sen niye acıyorsun? Çok acıyorsan Suriyelilerin üzerine onları da getirin. Daha şenlik olur!

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Antonius said:

Kıbrıstaki müdahalenin meruIugunu biz diyoruz Ama buna senin Müslim kardeslerin  dahi katıImıyorlar,

Ağabey, adamlar "Ermeni soykırımını reddetmek suçtur" dedi. Bunu tanıdılar. Bunun adı siyaset. Arap devletlerin yöneticileri de benim kardeşim. Beni böyle tahkir etmek size hiç yakışmıyor.

FKO silahlarını Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetine bırakmıstı degilmi ?Neye ne halt işlemişler? Satın almısIar oraları parasını araba bastırıp.Bana sattığın evi hiç bir bedeI vermeden geri aIabilirmisin  ? 

Hayır ağabey, İsrail-Arap savaşlarından sonra İsrail, filistinlilere ait yerleşim yerlerini sessiz sessiz işgal etti. O zaman bunlara "siz ne hakla filistinlilere ait yaşam yerlerini müdahale ediyorsunuz" denildiğinde "biz işgal etmiyoruz, güvenlik alanı oluşturuyoruz" dediler.

İsrail'in "başkent" dediği Kudüs bölgesi 67'ye kadar BATI kısmıydı. Yani tamamı değildi! 6 gün savaşlarından sonra ise İsrail bütün Kudüste gücü ele geçirdi. Filistin Otoritesi Doğu Kudüs'ün, Filistin'in başkenti olarak tanınmasını istedi. İsrail, Kudüs görüşmelerinde bu teklifi reddederek "tamamı bizim" kararı aldı. Bu karar bugün Trump tarafından kabul edildi.

Yani sizin anlayacağınız bugünkü Kudüste Filistin yerleşim yerleri İsrail'in işgali altındadır.

Annan planı kabul edilseydi o zaman görürdük diplomatik kozu! Şu sözün dahi AKP REKLAMI!

Ben Annan planına destek vermedim ancak sonuç lehimize oldu. Basit bir cümle. Diplomatik yönden daha da güçlendik, elimizde sağlam bir savunma oldu. Bunun arkasında art niyet arıyorsanız adınıza üzülürüm. Ben gördüğümü söylerim, perde arkasında çevirdiğim oyunlar yok.

Savunmam ama Üzülürüm! korusalardı vatanlarını!Ha alabilirsen al Helaldir.Toprak eğer uğrunda ölen varsa ve sadece ölmeklede olmaz alabirsen şayet vatandır.

Bu fikre göre Filistinlilerin ya da İslam dünyasının İsrail'e saldırıp Kudüs'ü almasını da helal olarak görüyorsunuz öyle değil mi?

Seçimle gelmiş bir insan Demokrat ve laik! Sen kendi Ülkene birazda baksana? RTE çokmu Demokrat?

Bakayım, değil. Ben bizim ülkede ne güzel demokrasi var diye bir cümle mi kurdum bu güne kadar? Hayır.

Esad'ın son yaptığı seçimde hiçbir muhalif ve yurt dışına kaçan Suriye vatandaşları seçime giremedi. Seçimler Esad rejimine bağlı askerlerin silahları gölgesine yapıldı. Eğer bunun adı "demokrasi" ise ben diplomamı yakarım.

Suriye'de eşcinsel ve kadın hakları hakkında vakti zamanında bir konuda uzun uzadıya yazdım. Suriye'de azınlıklara verilen (daha doğrusu verilmeyen) haklar hakkında da uzun uzadıya yazdım. Bunların hepsi de insan hakları örgütleri tarafından raporlanmış. Ben okudum konuşuyorum abi, sizin referansınız ney? Yok ağabey, yok.

Bana sorsanız kaynaklarımı bir bir dizerim.

Tamam ama ideolojini saklama! Bir Allaha inanıyorum ama inanmıyorum deme.Neysen o ol.

Ağabey, bir kez "inanıyorum ama inanmıyorum" diye bir cümle kurmadım. Bir tane "ben inanıyorum" ya da "inanmıyorum" dediğime dair bir iletimi getir, özür dileyeyim, defolup gideyim.

Hep aynı şeyi söyledim. Ben Allah'ın varlığını ve yokluğunu yaşayan hiç kimse gibi bilmiyorum zira bilim, veri işidir. İnanmak hususuna gelince, öldükten sonra kötüleri yargılayacak ve iyileri mükafatlandıracak bir güç olmasını isterim! Bu insani bir şey, aç köpekler keşke hep tok olsa demek gibi. Burada bir belirsizlik yok, son derece açık bir ifade.

Siz bu dünyanın Tanrı tarafından yaratılıp yaratılmadığını biliyor musunuz? Hayır. Benimle, sizin hatta 8 milyar insanın ne farkı var? Ben sadece kendimi kandırmıyorum yani "KESİNLİKLE vardır" veya "KESİNLİKLE yoktur" demiyorum çünkü bilmiyorum, bu kadar basit.

Diktatör dediğin insana karşı sen MİT tırlarınca İslami cihat örgütlerine silah taşınmasını meşru buluyormusun?

6 ayda Şamdayız diye diye, ciğeri beş para etmez örgütleri silahlandıra silahlandıra ülke imajını hiç ettiler. Suriye politikaları Esad'ı düşürüp, müslüman kardeşleri getirmekti ve bu politikaları ellerinde patladı. Yapmaları gereken adımları doğru takip edip Türkiye'nin çıkarlarını gözetmekti. Esad'dan ziyade YPG'yi kontrol altına almaktı.

Benim samimiyetimi ölçmeye çalışmayın ağabey, yalancı pezevenk deyip geçin bana. Size samimiyetimi kanıtlamak gibi bir niyetim yok.

Ama onlara hiç zalim falan demiyorsun.Sen Doğmatik İslamı savunuyorsun artık.Samimi ol .Samimi değilsin.İçten pazarlıklısın kusura kalma

Tam olarak sizin belirlediğiniz hangi satır aralığında ve verdiğiniz çoktan seçmeli şıkkın hangi boş kısmına o sözcüğü ilave etmem lazım gelirdi, bilemedim, kusuruma bakmayın.

Bugüne kadar İŞİD vb... terör örgütlerini över nitelikte bir kelime ettiğimi bilmiyorum. Ben 2000'lerin başından beri bırakın böylesi terör örgütlerini, FETÖ gibi yumuşak yüzlü tarikatların liderleri ve tebalarına bile bol ağızdan küfürler etmişimdir. Şayet bunlardan birine "eyvallah" dese idim bugün belki villam vardı. Önüme neler serdiler, neler vaad ettiler hem de bu vaadler, çehresi bol bıyıklı ne ağızlardan çıktı bir bileseniz. Vallahi birine "he" demedim. Hoş, bir aferin mi aldık? Olsun. Vicdanım rahat.

Bakın mesala seri katillere de zalim demedim, içten pazarlıklıyım belki de seri katil olabilirim!

Sen şimdi o kitapların Yaratıcı güç tarafından Peygamberlere Vahi olarak yollandığı hususundaki açık kanaatini yazmalısın.Yoksa böyle bir kanaatin o zaman yazmamlısın.

Hay hay

İhtimaller;

1- İnsan tarafından uyduruldu.

2- Hepsinin batıni anlamı var

3- Kısmen batıni anlamı var

4- Bir yaratıcı tarafından gönderildi.

Çerçevem belli. Gel gelelim delil toplamaya...

Ama bir dakika. Ben din tarihi üzerine uzman değilim ki. Arapça bilmiyorum, Aramice bilmiyorum, Suryanice bilmiyorum, Hebrew bilmiyorum... Gidip konu hakkında nasıl kaynak toplayacağım? Toplasam nasıl anlayacağım?

Demek ki bu iş benim işim değil. O halde ben de işime bakarım, bu işlerle ilgilenmem.

Kanaatim; bu konuda karar vermek benim işim değil. Uzmalık alanım değil. Bu dünyada kimse hiçbir şeyi bilemez. Benim ihtisasım farklı, ilgi alanım farklı. Benim gidip Muhammed peygamber tarafından yazıldığı iddia edilen mektupların karbon testini çıkarmak gibi bir imkanım var mı? Yok. Olan düşünsün, benim işim değil.

Siz çıkıp derseniz "benim kesinlike kanaatim bu" o halde ispatla yüklüsünüz. Ben Muhammed Peygamber ve halifelerin yaşamadığına dair dönen tartışmayı biliyorum daha önce de bunu tartıştık ve konu nerede tıkandı? O dönemden kalan eşyaların karbon testine. İkimiz de bilmiyoruz ağabey aramızdaki tek fark ben bilmediğime agâhım, siz ise bilmediğiniz bir şeyi, elinizde veri olmayan bir şeyi tamamen sizin kurduğunuz bir mantıkla kanıtladığınızı zannetmeniz. İnançlı bir müslümandan yöntem olarak hiçbir farkınız kalmıyor böylece.

Sen hiç bir şey demiyorsun .Sen sadece tenkit ediyorsun:)

Kolay iş mi?

Git şeriatçıyı tenkit et sana "kafir" desin.

Git ateisti tenkit et sana "müslüm, katil, sübyancı" desin.

Git CHP'liyi tenkit et sana "koyun" desin.

Git AKP'liyi tenkit et sana "Fetöcü, hain" desin.

Git Esad'ı tenkit et sana "cihatçı, şeriatçı" desinler.

....

Ben sadece tenkitte etmiyorum hem çözüm de üretiyorum.

Halbuki ikircikli de olabilirdim? Kimseye yaranamamak yerine bir tarafa yaranıp, gözünüzü iyice boyayıp üstünüzden primde yapabilirdim. Lügatım, sıfatım, zekam... buna kafi gelirdi. Yapmadım. Ben vicdanımın çizgisini geçmedim. Zannetmeyin ki bu ifadeleri kurarak size ifade veriyorum ve savunma yapıyorum hatta şu tartışmanın sonunda benimle aynı fikirde olursanız vallahi üzülürüm. Beni ikircikli, ikiyüzlü bir kimse olarak bilmenizde benim için fayda var.

Pekiyi o zaman bu forumda Ateistlere karşı İslamımı savunacasın?

Burada ateist çıkıp "islamcılar katildir, hepsinin tek derdi öldürmek, tecavüz etmek" deyince ÖYLE OLMADIĞINI savunacağım. Yıllardır komşum olan, ekmeğini yediğim, oruç tutan ve namaz kılan halinde vaktinde milyonlarca güzel insanın sadece müslüman olduğu için böyle sıfatlarla tahkir edilemeyeceğini savunacağım.

Müslümanların arasında "ateistler, eşcinseller öldürülmeli" denildiğinde YAPAMAZSIN diyeceğim. Sadece bir insan inanmıyor diye ya da cinsel tercihi farklı diye yaşam alanını taciz edemezsin diyeceğim.

Yahu ben "Peygamber yaşamamıştır! Bunlar İnsanların yazdıkları sembolik manevi anlatımlardır ." Diye yazdığımda ki saklamam kanaatim hep odur.Tonla Trol!diye tenkit alıyorum ya sen ne yapıyorsun Tengiz? 

Miskinlik. Kezâ "adımız miskindir bizim, düşmanımız kindir bizim, biz kimseye kim tutmayız, kamu alem birdir bize."

Bunu sadece burada yapmıyorum ama her yerde yapıyorum.

Burada olmamın sebebi de aslen yazılarınızı takip etmekti. Bana kaliteli tenkit getiren her kimse elini öpeyim. Her kim bana yanlışımı gösterdiyse eteğine sarılayım. Her kim beni lafı güzafla itham ettiyse canım istediğinde cevabını verdim. Bunca zaman sonra bakıyorum da sadece zaman kaybettim. Ne kendime, ne kimseye bir şey katamadım. Hemen hemen her ikili tartışmadan (sizi tenzih ederim ama) 2 kere 2'nin 4 ettiğini bilmeyen insanlara algoritma anlatırken buluyorum kendimi. Bu böylece akıp gidecek. En iyisi üyeliğimi de kapatmak.

Yolun açık olsun. Bizede öğretirsin artık ne diyeyim.

Estağfurullah ağabey. Bunca zamandır sizi tahkir eder bir cümle kurduğumu hatırlamıyorum, oldu ya insanız, sizi üzdüysem affola. Benim içimde size karşı bir dargınlık yok. Her ne kadar beni hakketmediğim şeyler tahkir etmiş olsanız da benim içimde size karşı inanın ki dargınlık yok. Siz ise hakkınızı helal edin, bana hakkınız geçmiştir. Ben "bu herifler ne diyor, anlamıyorum" dediğimde batın edebiyatının ne olduğunu bana öğreten insan oldunuz. Koca bir dünyanın, büyük bir kültürel birikimin derinliklerine sizin kılavuzluğunuz sayesinde indim. Ömrüm  ve akıl sıhhatim yettiğince size müteşekkir kalacağım.

Selametle.

Sitelerde Paylaş

On 22.05.2018 at 19:13, Desert Wind yazdı:

Orası tarihsel olarak israil'indi Tevrat zamanında beri savaş olarak da aldılar zaten hatta Araplar zamanında ortak yönetimi de geri çevirip tamamen almak ve İsrail'in tamamen yok olmasını istediği için savaştılar İsrail kazandı.

Tarihsel olarak İzmir,İstanbul falan da Yunan'ındır mesela,düşünsene benzer bir durumu şimdi.

On 22.05.2018 at 19:34, Antonius yazdı:

Şimdi biraz bilgi ve onun azıcık yorumu:O ağlama duvarını ortaya atan Yavuz Sultan Selimdir.O duvar Mescüdül aksaya falan ait değildir.Uydurma bir duvardır.Nedeni ne olabiIir? YahudiIerin geri dönüp oraya yerIeşmeIeri! Çünkü OsmanIı araba güvenmedi vee taa O devirIerden itibaren YahudiIer  FiIistine geIip orada  araplardan toprakIar satın alıp Kolhozlar ,Solhozlar kurdular .Hatta Abdulhmitle dahi Teodor Herze görüşmütür.Bu göçIer Osmanlıdan sonrada devam etti.2.Cihan savaşından sonrada

O satın aIınan toprakIarda İsrail DevIeti kuruIdu!Arap İsraiI savaşını kendiIerine çok güvenen ArapIar çıkardı.Sonuçta ortada

AIınan toprak o DevIetindir.Haksız sınır ihIaIi yapamazsınız.Güney kıbrısIı siIahsız bir Rum bunu yaptığında vurmuştuk adamı!

Ben o kanla çizilmiş sınırlara inanmam ki, bunlar da din gibi insanlığı bölen şeylerin başında gelir.Tabi Filistinlilerin terör eylemlerini falan desteklemiyorum elbette,ancak bunları oluşturan tüm sebeplere de bakılmalı.

On 23.05.2018 at 19:10, democrossian yazdı:

Meşrudur. Hem de sonuna kadar. Senin Anadolu'da bulunman ne kadar meşru ise İsrail'in orada olması senden bin kat daha meşrudur.

Sen Orta Asya'dan kalkıp geldiysen seni soykırımla kovdukları, vatansız bıraktıkları için gelmedin. Kimse sana çık buradan demedi. Sen kendin çıktın. Bir de vatan edindin. İsrail de vatanı yoktu, vatan edindi, üstelik senin gibi alakası olmayan topraklarda değil, atalarının soykırımla kovuldukları topraklarda devlet kurdu.

Bu devlet 50 yılı çoktan devirdiği için uluslar arası hukuka göre meşrulaşmıştır. Kudüs de İsral'in anasının ak sütü gibi malıdır, o da elli seneyi devirdi. Artık başka kimsenin hakkı kalmadı o topraklarda. İsrail'in öz be öz malıdır. Kimse İsrail'i oradan söküp atmaya kalkışamaz. Kalkışırsa canıyla öder.

.Anlatılanların  ilk başta verdiğim Orta Asya örneğinden farkı yok.Bu konuda Noam Chomsky mutlaka okunmalı,onun bu konudaki fikirlerine dair İngilizce çok döküman var İnternet'te.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...