Jump to content

HEPAR, seçimlerde Vatan Partisi'ni destekleme kararı aldı

Recommended Posts

Hak ve Eşitlik Partisi, 24 Haziran seçimlerinde Vatan Partisi'ni destekleme kararı aldı. HEPAR Kurucu Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nun imzası ile yayınlanan bildiride 6 madde sıralandı.

Hak ve Eşitlik Partisi 24 Haziran seçimlerinde Vatan Partisi'ni destekleme kararı aldı. 

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun liderliğini yaptığı HEPAR, seçimlerde Vatan Partisi'ni destekleyeceğini duyurdu.

Parti'nin sosyal medya hesabından HEPAR Kurucu Genel Başkanı Osman Pamukoğlu imzasıyla yayınanan bildiride, "Hak ve Eşitlik Partisi, hiçbir talep ve istekte bulunmadan, 24 Haziran Seçimleri'nde Vatan Partisi'ni destekleyecek ve oylarını Vatan Partisi için kullanacaktır." denildi.

Kararın gerekçesinde 6 madde sıralandı; o maddelerde "FETÖ çetesini sadece bu partinin yönetim kadrosunu hedef alması, Atatürk ve Cumhuriyet ve anti emperyalizmin katıksız  savunulması, oy devşireceğizdiye PKK bağlantılarına yaranmaya çalışmamaları,  muhalif partiler ve adaylarının kendileri ile aynı hedefte yürüyenlere karşı ayrımcılık yaptıkları için, 15Temmuz'dan sonra Türk Ordusunu etkili savaş gücüne ulaştırabilecek kadroya sahip tek parti olması, HEPAR ile Cumhuriyete bağlılık ilkeleri ve ekonomik programları örtüştüğü için Vatan Partisi'nin destekleme kararı aldıkları belirtildi. 

Osman Pamukoğlu imzasıyla yapılan duyuruda, "Hak ve Eşitlik Partisi, hiçbir talep ve istekte bulunmadan, 24 Haziran Seçimleri'nde Vatan Partisi'ni destekleyecek ve oylarını Vatan Partisi için kullanacaktır." denildi.

İşte o bildiri:

32960576_1794854623966797_5909611713505787904_n.jpg

32967685_1794854457300147_8007234145568686080_n.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HEPAR ülkedeki tek Atatürk ilkelerini savunan parti. Nasıl oldu da komünistlerin, Maocuların partisini destekleme kararı aldılar anlamıyorum.

Açıkçası Vatan Partisi'nin bazı söylemleri hoşuma gidiyor, mantıklı geliyor ama bir yandan da güvenemiyorum.

Şu anda kararsızım, belki birinci turda ben de Perinçek'e oy verebilirim belli olmaz.

Robespierre olsaydı keşke de yorum yapsaydı.

tarihinde AteistBilinç96 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cihangir solcularının partisine , sovyet devşirmelerinin partisine Osman Paşa destek veriyor . Bu ülkede ne kadar " Bu düzgün politika izliyor." dediğim adam varsa garip garip işler yapmaya başladı ama bunu cidden beklemiyordum. Cumhuriyete Bağlılık ve ekonomik ilkelerin örtüşmesi nedeniyle yazmış birde. Osman Paşa sosyalist ekonomiyi mi savunuyor? Ayrıca sosyalistler ne ara Atatürk'ün cumhuriyetini savunur oldu? Hem Marx'ın bilimsel sosyalizm dediği düzeni savunup hem Türk milliyetçisiyim diyen aptalları desteklemesinin tek açıklaması var Osman Paşa muhalefeti protesto ediyor. Bu muhalefet düzgün aday çıkaramadığı için , Osman Paşa'nın partisinin destekçileri de sosyalist bir partiyi desteklemeyeceği için böyle yapmış olmalı. Bu nedenler çok saçma...

tarihinde Fikir Adamı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Fikir Adamı yazdı:

Cihangir solcularının partisine , sovyet devşirmelerinin partisine Osman Paşa destek veriyor . Bu ülkede ne kadar " Bu düzgün politika izliyor." dediğim adam varsa garip garip işler yapmaya başladı ama bunu cidden beklemiyordum. Cumhuriyete Bağlılık ve ekonomik ilkelerin örtüşmesi nedeniyle yazmış birde. Osman Paşa sosyalist ekonomiyi mi savunuyor? Ayrıca sosyalistler ne ara Atatürk'ün cumhuriyetini savunur oldu? Hem Marx'ın bilimsel sosyalizm dediği düzeni savunup hem Türk milliyetçisiyim diyen aptalları desteklemesinin tek açıklaması var Osman Paşa muhalefeti protesto ediyor. Bu muhalefet düzgün aday çıkaramadığı için , Osman Paşa'nın partisinin destekçileri de sosyalist bir partiyi desteklemeyeceği için böyle yapmış olmalı. Bu nedenler çok saçma...

Cihangir solcuları denilenler liboş olur. Perinçek onlardan birisi değil ve hatta onların düşmanı. Perinçek'i sevmiyorum ama cihangir solcularını, liboşları hiç mi hiç sevmiyorum.

Bence de Osman Paşa kötünün iyisi bu deyip Perinçek'i destekleme kararı almış olabilir. Ama ekonomik program ile ilgili kısmı ben de anlayamadım. HEPAR sol bir parti değil, karma ekonomi yani korporatizmden yana bir üçüncü görüş partisi.

tarihinde AteistBilinç96 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Cihangir solcuları denilenler liboş olur. Perinçek onlardan birisi değil ve hatta onların düşmanı. Perinçek'i sevmiyorum ama cihangir solcularını, liboşları hiç mi hiç sevmiyorum.

Sosyalist cihangir solcusuda olur mesela terör sempatizanları. Şu " Foşikler zulüm ediyor." diye ağlayanlar hani.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, AteistBilinç96 yazdı:

HEPAR ülkedeki tek Atatürk ilkelerini savunan parti. Nasıl oldu da komünistlerin, Maocuların partisini destekleme kararı aldılar anlamıyorum.

Açıkçası Vatan Partisi'nin bazı söylemleri hoşuma gidiyor, mantıklı geliyor ama bir yandan da güvenemiyorum.

Şu anda kararsızım, belki birinci turda ben de Perinçek'e oy verebilirim belli olmaz.

Robespierre olsaydı keşke de yorum yapsaydı.

http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/temel-belgeler/milli-hukumet-programi-4126

Parti programındaki ekonomi modelinin sosyalizm ile alakası yok.

Üretim araçları halkın olmayacak.Bu sistemde devlet halkı temsil edemez.Sermaye sahiplerini temsil eder.Onların haklarını savunur.Asgari ücreti aşırı düşürecekler.Çinli  işçi gibi telefon üreteceksin ama satın alamayacaksın.

Devletin yok olmasını isteyen Liberal ekonomi ile de alakası yok.Nereden buldun yasası ile aşırı vergilerden rahatsız olacaklar.?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, AteistBilinç96 yazdı:

Bence de Osman Paşa kötünün iyisi bu deyip Perinçek'i destekleme kararı almış olabilir

Perinçek yüzbin imzayı bulduktan sonra kazanırsa PKK'nin siyasi ayağı olan HDP'yi kapatacağını söylemişti, bir PKK avcısı olan Osman paşa için bu söylem cazip gelmiş olabilir.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Güvenilir adam olsa iyi oy alır ama hiç güvenilir biri değil.

10 yılda  bir   ideoloji değiştirip duruyor.?

90'da sosyalist , 2000'de kemalist , 2018'de sosyalist , fetö konusunda reis destekçisi , milliyetçi. 

Karışık var mı abi? Ondan ver.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Yalçın küçük bunağı var.?

Trajikomik. 

Yorumlara bak cidden gülünç. Kemalistlere kürtçü diyen mi dersin , teröristleri övdüğü video karşısında olmasına rağmen yalçına vatansever diyen mi dersin , " Türk nasyonalistler-ulusalcılar böyledir işte." diyen mi dersin hepsi var. 

Türk milliyetçiliğiyle dağdaki teröristleri nasıl bağdaştırdılar cidden garip. Kemalizmle kürtçülüğü nasıl aynı gibi lanse etmeye çalışıyorlar o ayrı bir mizah konusu.

Herhalde Atatürk o "ayeti" indirirken sembolik anlatım yapmış orda " Ne mutlu kürdüm diyene." demek istemiş ama işte Ata'mın hikmeti  o " Türküm " diyene diye anlaşılıyor :D 

Kemalizmin içi o kadar boşaltılmaya çalışıldı ki , bir yerde bir Kemalist olarak Kemalistim desem bin türlü Kemalist gelecek orada karşımdakinin aklına.

Milliyetçi mi , sosyalist mi , batıcı mı vesaire.

Milliyetçilik olmadan Kemalizm olur mu? Ama işte Atatürk'ünde adı kullanıyor her " Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyen Kemalist olarak anılıyor.

Sonra Kemalist diyince insanın aklına bin tane model geliyor...

Sitelerde Paylaş

Osman Paşa haklı. Şu anda mevcut partiler arasında HDPKK'nın kapatılması gerektiğini savunan, NATO'ya ve Atlantik sistemine karşı çıkan, Avrasyacılığı savunan, TSK'yı savunan tek parti Vatan Partisi. Söylemleri Kemalizm'e en uygun olan o. Diğerlerinin hepsi düzen partisi. 

Birinci turda oyumu Perinçek'e vereceğim.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Osman Paşa haklı. Şu anda mevcut partiler arasında HDPKK'nın kapatılması gerektiğini savunan, NATO'ya ve Atlantik sistemine karşı çıkan, Avrasyacılığı savunan, TSK'yı savunan tek parti Vatan Partisi. Söylemleri Kemalizm'e en uygun olan o. Diğerlerinin hepsi düzen partisi. 

Birinci turda oyumu Perinçek'e vereceğim.

Bu kızıla güven olmaz. 90'larda sosyalistti bu. 2000'lerde Kemalistim dedi. NATO ve ABD karşıtı ama Rusya ve Şanghay Beşlisi karşıtı değil? Bu moskova devşirmeleri iktidara gelmek için her telden çalar. Bugün Kemalistim Abd karşıtıyım der yarın Mustafa Kemal'e dil uzatır mandacı olur. Bunlar aynı şeyin mavisi. Kasımpaşalı ve tayfası nasıl Nato ve Abd'nin sözünden çıkmıyorsa bu kızılda Şanghay Beşlisi ve Rusya'nın sözünden çıkmıyor. Bakma bunun boş sözlerine...

Sitelerde Paylaş

Yalçın Küçük demişken ,Yalçın Küçük'ün açıklamalarını içeren, Oda Tv'de 17 Mayıs'ta Meral Akşener hakkındaki yazının başlığına bakın.

https://odatv.com/hanimefendiye-vermek-istiyorum-ama-17051836.html

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Desert Wind yazdı:

Yalçın Küçük demişken ,Yalçın Küçük'ün açıklamalarını içeren, Oda Tv'de 17 Mayıs'ta Meral Akşener hakkındaki yazının başlığına bakın.

https://odatv.com/hanimefendiye-vermek-istiyorum-ama-17051836.html

YOK ÖYLE YOK BÖYLE TÜRKÜYE ELDEN GİDİYOR NE GÜZEL HER GÖRŞTEN OLAN  BİR ARAYA GELMİŞ SEN NE ZIRTILIYORSUN GİT HDP VER

Sitelerde Paylaş

Hmmm... Şaşırdım ve çok düşündüm. Osman Pamukoğlu'dan böyle bir çıkış beklemiyorum. Ama gerekçeleri doğru şimdi, doğruya doğru. Osman Pamukoğlu'dan başka ülkede gerçeği dosdoğru konuşan bir ikinci kişi daha bilmiyorum. O yüzden Pamukoğlu'nun söylediği bir sözü asla yabana atamam.

Perinçek'in Şanghaycı olmasından daima rahatsızlık duymuşumdur. Bunu nasıl gözardı edeceğim bilemiyorum. Paşam naaptın sen ya! Kafamı karıştırdın! Hiç beklemediğim bir çıkıştı, çok sürpriz oldu.

Gerçi battı balık yan gider zaten. "Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok"! 

Sitelerde Paylaş

Doğu Perinçek'i her konuda eleştirebiliriz geçmişi dedikleri ettikleri Tayyip'e yanaşması fakat şu bir gerçektir Kemalist Devrimi hiç sansürlemeden anlatan onun Devlet Sosyalizmi olduğunu Materyalist olduğunu kitaplarda anlatan tek insandır . Kemalist Devrimi en iyi bilen kişilerden biridir.

Sitelerde Paylaş

Bu daha bir şey değil. Önümüzdeki süreçlerde daha çoook kara kara düşünecek ve ne yapacağımızı bilemeyeceğiz. Bana kalırsa zaten ülke gönüllü ve salakça düştüğü bu gerilik yobazlık liginden asla sağlam çıkamayacak.

BOP'u çok sağlam yürüttüler. Bu halk daha çok yakın geçmişte AB müzakereleri ilerleme kaydetti AB ye giriyoruz diye havai fişekler atıp kutladığını hatırlıyor mu, hayır. Fetoya toz kondurmadığını hatırlıyor mu, hayır. Suçsuz insanların hapishanelerde infazından, komşudaki yangına benzinle koşmaktan hiç vicdanı rahatsız oluyor mu, hayır.

Daha da geriye bir şey kaldı mı bilemiyorum. Kaldıysa o işleri de becersin oldu olacak. Kalmıştır daha yapacağı işler, mutlaka vardır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Desert Wind yazdı:

Doğu Perinçek'i her konuda eleştirebiliriz geçmişi dedikleri ettikleri Tayyip'e yanaşması fakat şu bir gerçektir Kemalist Devrimi hiç sansürlemeden anlatan onun Devlet Sosyalizmi olduğunu Materyalist olduğunu kitaplarda anlatan tek insandır . Kemalist Devrimi en iyi bilen kişilerden biridir.

Kemalist devrim devlet sosyalizmi değil devlet kapitalizmi uygulamıştır.

Özel sermaye olmaz devlet sosyalizminde.Üretilen üründe herkese dağıtılır.Parayı verene değil.

Örneğin Sümerbank   herkese  ücretsiz elbise ayakkabı filan veriyor muydu??

Sosyalizmi görmeyenlere Kemalizmi Sosyalizm diye  yutturursunuz.

İzmir iktisat kongresinde alınan kararlar sosyalizm mi?

Enternasyonal sosyalizmi örnek göstererek sosyalizmin Türk milliyetçiliği ile uyumlu  olmadığı için uygulanamaz bahanesini üreten Atatürk mü sosyalist.

Sosyalizmi desteklediğine dair bir sözünü uygulamasını gösterebilir misin?:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...