Jump to content

Gelecekle İletişim Kurulduğu İddiaları Üzerine!

Recommended Posts

9 saat önce, John Ahmet yazdı:

Olur ancak ben @sanalmanik isimli üyeden şüphe duymaya başladım. Üfürükten bir davet gibi geldi bana pek ciddiye almıyor gibi sanki, henüz ne yapmamız gerektiğini anlatmadı çünkü metinleri okumadan önce bunu yapmamız gerekiyormuş ben öyle anladım. Kendisi okuduğu için katılamazmış vs.

peki ne söylememi istiyorsunuz?

davetin ana konusu ve iddiası şu idi. isterseniz ilk postlara dönüp yeniden alayım.

ben buraya bir başlık astım değil mi?

ben gelecekle iletişim olarak sözedilen bir şey okudum dedim

Buradan bir arkadaş çıkıp olmaz öyle şey dedi

ben de dedim ki ;olmaz öyle şey diyorsak siz ya da birkaç başka arkadaş bunu okuyup bize  fikirlerini iletsin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Eğer olursa dördümüz -kavak ve gariban_derviş dâhil- katılalım, tabiî bu dediğiniz yanlış çıkarsa.

yanlış çıkması ne demektir ama yanlış çıkma doğru çıkma gibi kavramlarla aslında  tanımlayıp sınırlayamayacağımız bir alanda olacağız zaten o okumaya girişirsek...

çok uzakta öyle bir yer varsa

ve o yerlerde mutluluklar varsa

ve bölüşülmeye hazır bir hayat varsa

benim temel önerim şuydu.. özellikle ve mümkünse de  bu forumdan genel katılım görebilecek bir biçimde bunun foruma yanısıtılması  ve mümkünse de forumu temsil edebilecek bir ölçeğe genişletilebilmesi, 
ben biraz düşünebilir miyim? yanlış anlaşıldım sanıyorum...

kanıt isteyen ve bu karışıklığı üreten ya da ona sebep olan sizdiniz.

Sitelerde Paylaş

Eğer gerçekten bu 3 lü olarak okuma yapılmak isteniyorsa foruma dönüp şunu demeliyiz ve bir başlık açmalıyız

sanalmanik diye bir arkadaş buraya gelecekle iletişim olduğu söylenen bir metin getirdi

biz de ona olmaz öyle şey dedik

o da bize  okuyunda karar verin dedi

niye okuyalım ki dedik

o da gelecekle iletişim olduğu için okunmak isteniyorsa okunması iyi olur dedi

biz de kanıtsız şey okunur mu dedik

o da dedi ki;  isterseniz bir deney yapalım ve forumdan gönüllü okuyucular ve okuma gönüllüleri varsa onların okuduktan sonraki serbest fikirlerini alalım

onların fikirleri bize yeni okuma bir kanı tabanı oluştursun

--

şimdi burada ne yapmalıyız?

forumdan bilgi ve yardım istemeliyiz?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sanalmanik yazdı:

yanlış çıkması ne demektir ama yanlış çıkma doğru çıkma gibi kavramlarla aslında  tanımlayıp sınırlayamayacağımız bir alanda olacağız zaten o okumaya girişirsek...

Okumaya girişirsek zaten doğru çıkar. Davetten bahsediyorum.

Bir saat önce, sanalmanik yazdı:

arkadaşım biraz önce kafamdan düşündüm ve foruma bir başlık açıp durumu ortaya koyarak genel bir  görüş alalım önerisi sunacaktım ancak ben 5 cümleyi geçince kimse okumuyor..
ve derdimi anlatma sürecim 4 sayfa...

İsterseniz ben siz yazdıktan sonra özet geçebilirim ortalarda olursam.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Okumaya girişirsek zaten doğru çıkar. Davetten bahsediyorum.

İsterseniz ben siz yazdıktan sonra özet geçebilirim ortalarda olursam.

doğru yanlış gibi kavramlarınızın değişeceğini öngörüyoruz ve bunlara hiç girmek istemiyoruz

gerdek ya da zifaf. evlilik tarif edilir mi?

bazı sorular saçma

tarihinde sanalmanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 milyon dolarım olsaydı, gelecegı geçtim  aklımdaki tanrıyı  bile değiştiricek güçlere sahip olurdum. sizce gerçek tanrı hangisi 

1: paramı??? 

2: yaratıcımı???

işter bu hoşunza gidicek bu görseli az önce yaptım.  dinlerin evrimi. 

dinlerin-evrimi.png

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Nasıl? Zaten davetiniz doğru çıktı.

bir şeyin yanlış ya da doğru çıkması bu iki seçenek sadece 
bulanık mantık diye daha geniş bir mantık var.

burada üçüncü bir şık yok
ya da yani bu iki şıkkın arası ve dışı ya da bu iki şıkkın arasındaki değerlerin rasyonalize edilmiş yüzde birimleride yok

bir şey ne yanlıştır ne doğrudur ya da bazen hem yanlıştır hem doğrudur.. ve bazen biraz yanlış biraz doğrudur
bellki de okuduktan sonra öyle olur....

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, sanalmanik yazdı:

bir şeyin yanlış ya da doğru çıkması bu iki seçenek sadece 
bulanık mantık diye daha geniş bir mantık var.

burada üçüncü bir şık yok
ya da yani bu iki şıkkın arası ve dışı ya da bu iki şıkkın arasındaki değerlerin rasyonalize edilmiş yüzde birimleride yok

bir şey ne yanlıştır ne doğrudur ya da bazen hem yanlıştır hem doğrudur.. ve bazen biraz yanlış biraz doğrudur
bellki de okuduktan sonra öyle olur....

Benim sivri zekalı arkadaşım davetinin geçersiz ve yalan olduğunu beyan etmiştim. Kesin konuşmadım ama arkadaş ondan bahsediyor yanlışsa derken benim bu fikrim yanlışsa demek istiyor. Diğer başlığa da zaten siz yazdıktan sonra ilk yazan yine kendisi oldu. Sanırım o da benim gibi bu deney davetini çok ciddeye aldı ama dediğim gibi fos çıktı. Deney dediğiniz şey metinleri okumakmış bizi yine bir punduna getirip bu zırvaları okutmaya çalışıyorsunuz. Bir çok kişinin inandığı bir şeyin gücünden faydalanmaya çalışıyorsunuz. Ben tek başıma böyle saçma sapan bir güçle mücadele edebilirim. Bu konuya inanan herkes için söyleyebilirim ki opsesif kompülsüf bozukluklarınızı ilerletip geleceğin rezidüel şizofrenleri olmak istiyorsanız devam edin okuyun. Yeni celselere heyecanlanın insanları boş bir amaç uğruna kandırmaya çalışın. Benim gibiler sizi çok zorlar ama beni asla elde edemezsiniz.

Sizler bu konuya inanarak çok marjinal olduğunuzu sanıyorsunuz ayrıca çok şekilci insanlarsınız bu gelecekle iletişim kurduğunu iddia eden kişi basit bir çöpçü yada ayakkabı boyacısı olsa ve bir kereliğine ana haber bültenine çıkıp açıklama yapmış olsa buna güler geçersiniz. İşte para insanı her konuda ikna edebiliyor. Bunu yapan insanların hali vakti yerinde olmasa sen de bu konularla asla ilgilenmezdin. Gerçeklik algılarınız fazlasıyla bozulmuş bir doktor yardımı alın derim. Belli ki bu projenin çok farklı amaçları var ve sıradan gönüllü bir çalışma değil bu emin olun.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, John Ahmet yazdı:

Benim sivri zekalı arkadaşım davetinin geçersiz ve yalan olduğunu beyan etmiştim.

bunlar yüzünden gelip yazamıyoruz farkında mısın? bu nasıl bir  konuşma biçimi nasıl bir anlamamadır..

ben kimseye zorla bir şey okutmayacağım_okutmuyorum da_ farkındaysan ben seni ya da bir başkasını kandırıp punduna getirip okutuyor olsam bunu başarıyorduk ve yapabilirdik....

benim derdimi ya da analttığımı anlayıp paylaşıyorsanız ne ala_ben miyim sorumlusu

onu oraya buraya bükmeyin

kimse size marksizmi gelip zorla okutur mu? al bu işine yarar diye niye çarpıtıyorsun. senin iradeni ben mi savunacağım..

marksizm de tarihsel bir yol ve geçerliliği var ve bu doğru yanlış diye ayrılıyor mu*

hem tek tek açıklama mı yapayım .ders mi veriyorum ben burda.

zırvalamışsın ve bıktırıyorsunuz...

senin tarafında anlanmayı ummuyorum artıkta görüşlerini kendine saklamalısın.rahatsız edici...

arkadaşım sen deli misin ya ne diyoruz ne diyorsun okumuyorsan okuma ve 

okuduğunu anlama testine felan gir önce bir

bildirmekten bir şey anlayamıyorsun

dış bağın, kaynaşman, empatin, başkalarını dinleyebilme yeteneğin ve dikkat tutumun okuma ilken ve anlama anlaşma durumun zayıf ve yetersiz anlıyor musun-?

Ketojenik ya da GAPS diyet tavsiye ediyoruz sana edeceğiz. Otizm ya da asperger araştırması da yapabilirsin kendinde?

ve dediklerimizi hafife alma_içsel dünyana gömülme artık_ dış doğa da vakit geçir olabildiğine tavsiyem sana_ hatta bunları hep bırak git sosyalleşmeyi dene....

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, John Ahmet yazdı:

Benim sivri zekalı arkadaşım davetinin geçersiz ve yalan olduğunu beyan etmiştim. Kesin konuşmadım ama arkadaş ondan bahsediyor yanlışsa derken benim bu fikrim yanlışsa demek istiyor. Diğer başlığa da zaten siz yazdıktan sonra ilk yazan yine kendisi oldu. Sanırım o da benim gibi bu deney davetini çok ciddeye aldı ama dediğim gibi fos çıktı. Deney dediğiniz şey metinleri okumakmış bizi yine bir punduna getirip bu zırvaları okutmaya çalışıyorsunuz. Bir çok kişinin inandığı bir şeyin gücünden faydalanmaya çalışıyorsunuz. Ben tek başıma böyle saçma sapan bir güçle mücadele edebilirim. Bu konuya inanan herkes için söyleyebilirim ki opsesif kompülsüf bozukluklarınızı ilerletip geleceğin rezidüel şizofrenleri olmak istiyorsanız devam edin okuyun. Yeni celselere heyecanlanın insanları boş bir amaç uğruna kandırmaya çalışın. Benim gibiler sizi çok zorlar ama beni asla elde edemezsiniz.

Sizler bu konuya inanarak çok marjinal olduğunuzu sanıyorsunuz ayrıca çok şekilci insanlarsınız bu gelecekle iletişim kurduğunu iddia eden kişi basit bir çöpçü yada ayakkabı boyacısı olsa ve bir kereliğine ana haber bültenine çıkıp açıklama yapmış olsa buna güler geçersiniz. İşte para insanı her konuda ikna edebiliyor. Bunu yapan insanların hali vakti yerinde olmasa sen de bu konularla asla ilgilenmezdin. Gerçeklik algılarınız fazlasıyla bozulmuş bir doktor yardımı alın derim. Belli ki bu projenin çok farklı amaçları var ve sıradan gönüllü bir çalışma değil bu emin olun.

ahmet/ahmetcim kaç yasındasın ? erkek misin kız mısın ve erkeksen bir kız arkadaşın var mı? ay da kızsan bir erkek arkadaşın var mı? bir şeylere ihtiyacın var mı? cinsel kimliğin var mı? sosyalliğin var mı? nasıl bunlar .bunlarla aran nasıl .zorluk çekiyor musun? yardıma ihtiyacın var mı? senin için yapabileceğimiz bir şey var mı?

ya da başka bir yardıma ihtiyacınız var mı? seni dinleyecek birine felan ihtiyacın var mı?

her şeyi açılabilecek biri mesela

bunun dışında ailevi sorunların var mı? kimliksel sorunların ya da cinsel ,başka genel sorun akışı var mı?

travmatik deneyim ya da post travma var mı? çocukluk hafızan nasıl -rüya örgün nasıl

psikanaliz okudun mu? bu kadar şeyi neden biliyorsun?

anne baba kimliklerini anlatmak ister misin bana ya da genel yaşamından ve sorunlarında varsa bahsetmek

ben seni dinleyebilirim

çocukluğun nasıldı

ne olmak istiyorsun

işin gücün var mı-eğitim mi

hayat nasıl gidiyor 

hayatla aran nasıl mesela

ne yapmayı seversin mesela bunları okuyup yazmak haricinde 

çok istediğin bir şey var mı? mesela

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, John Ahmet yazdı:

biz Ulu Nasıla dua ederiz ve Ulu Nasıla inanırız ahmetciğim .ulu nasılı yardıma çağrırız sadece
ulu nasılı her söyleşmeye çağrıyoruz biz.
bizler ulu nasıl adına yaşıyoruz
kültürel tabanın nedir?
müzik ne seviyorsun? ofortuna, catulli carmina ya da beşinci ev dokuzuncu senfoniyle aran nasıl mesela....
nerde yaşıyorsun? kimler var çevrende?

Nasılın ulu kitabını yazmaya yardım eder misin bana ama git gençsen gençliğini yaşa
Bırakta bu işleri biz yapalım ya da başkaları yapsın istersen

Nasıl nasıl oluyor da var onu arıyoruz...

Buraya ekledik en son posta Nasıl Kitabının Başlangıcını ,yazımcıya ihtiyacımız var

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, John Ahmet yazdı:

opsesif kompülsüf bozukluklarınızı

beethoven la aran nasıl ,özellikle

klasik müzikle ya da 

ve hiç müzik aleti çalıyor musun?

hiç müzikle uğraştın mı daha doğrusu 

ve piyano sana ne çağrıştırıyor örneğin..

20 yılını çöp gibi hisseden bir testi okuyordum dün bir face grubunda 

insan sevdiği işi yapmalı- o her neyse

bazılarımızın hayatları çalınmış gibi

eskiden çalınmak diye bir tabir vardı bilmiyorum biliyor musun?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, John Ahmet yazdı:

tamam siz anladığım kadarıyla az çok bilişimden ve internetten anlıyorsunuz değil mi?

tamam bana o konuda destek olun,

--

Merhabalar

Sizlerden bir toplu mail yardımı talep edeceğiz. Mümkünse bunun kamusal bir görev görülerek yardımcı olunmasını mümkün değilse olası en çok kişiye göndermek için (özellikle devlet ve kamu kurumları ve kamu görevlileri haberciler ,vb.leri) bize/bizlere mail adresi iletmek konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğiz.
Ayrıca gmail adreslerinin spam nedeniyle bir süre sonur mail göndermeye kapanması nedeniyle bu mailleri nasıl iletebileceğimiz konusunda teknik destek rica edeceğiz.

Aşağıdaki mail binlerce okuyucu ve onlarca grup adına düzenlenmiş olup onlarca katılımcının bilgisi ve talebi altında size iletilmektedir

Örnek mail (değiştirilebilir)

----

Merhabalar

Gelecekle İletişim Kurulduğu ve Mehdiyet /Kurtuluş-Kurtuluşçuluk Duyrusu/Müjdesi

Gerçeğin peşinde koşan bir grup insan herhangi türden bilgi almak için uğraş verirken ve denemeler sürdürürken tesadüfen ve umulmadık bir biçimde gelecekle iletişim kurmayı başardığını düşünüyorlar... Milyonlarca okuyucu ve takipçisi olan bir metinden ve bunu bilen büyük gruptan sözediyoruz..

İnsanlık için önemli bilgiler barındıran bu iletişim metnini onlar internette dağıltılıyor ve okuyucuları bunu takip ederek okuyorlar ancak ne yazık ki bu bilgi tüm insanlığın bilgisi dahilinde dahil...

Metni internetten yaymak ve duyurmak için çaba gösterilmesine rağmen böyle bir bilgiye pek itibar edilmiyor ya da içinde özellikle başlangıç ve yeni deneme aşamalarında bulunana bireysel hatalar, hatalı veriler ve de pek içiaçıcı olmayan diğer anlatımlar nedeniyle ayrıca da bu sunum işinde çok zorlanılıyor.

Milyonlarca okuyucusu ve takipçisi onun gelecek iletişimi çok net bir şekilde kabul etmekte ve görmektedir.Artan ilgi ve okuyucu kitlesi yıldan yıla artmakta ve çığ gibi büyümektedir..

Bu metnin orduların, dünya hükümetlerinin ve haber kuruluşlarının ve insanlık temsilcilerinin ve tüm diğer insanlarında eline geçmesini umuyoruz. 
daha geniş çapta ise onu tüm halkın öğrenmesini umuyoruz.

Gerçekler halktan saklanmamalıdır. 

Sunulan bu veriyi ve olguyu/durumu  insanlık adına kurtuluş, kutlu bilgi, özgürleşme ve tarihsel karanlıktan ve bilgisizlikten kurtuluş ve çıkış yolu olarak müjdeliyor ve ifade ediyoruz/tanıtıyoruz ve bunu sizlerin ve büyük insanlığın bilgisine de sunuyoruz

Okuma Linkleri 
(Özellikle ilk 4 aylık verinin çok fazla hata barındırdığı ve ilerleyen bölümlerde bunların düzeltileceği ve açıklanacağı hatırlatması ile sunuldu..)

Sitelerde Paylaş
Bir okuyucu Adına Kasyopya Metninin ya da onu sunan grubun new-age ya da dini yakıştırmalar adı alması bağlamından incelenmesi
---

"Bu metinde new-age uyuşukluklar yoktur."
Bu metin bir çok insanı new-age batağından/bataklığından kurtardı./kurtarmıştır! nokta...

Bu metne new-age diyenler yanılacaklar...
Bu metin new-age okumaların zehirlerini ve toksinlerini birebir atıyor.

Bu metni bundan 10 yıl önce forumlarından çeviren ve sunan arkadaşların tanıtım yazısına bir bakalım. 

Alıntı:
"newage literatürü yoluyla, sevgi öğretileriyle harmanlanan, gaflet uykusunu sürdürücü, dünyada olan bitene gözlerimizi açmamızı zorlaştırıcı nitelikte propagandalar"

daha metni anlamışlar bile .yanlış tanıtıyorlar hala.ona rağmen...

Metin (son sonuçta ve tahlil de) new age'cci ve monoteist/mutlakiyetçi ve merkezci ve güç odaklı varlık fikirleri ve kavramlar barındırmadığı gibi bu tip tüm zehirlere de ve zehirlenmelere de iyi gelir..
 bırakalım new-ageyi Tanrı fikriyle ve türlü sahte gerçekle zehirlenen her bünyeye iyi gider/gelir....

Bu new-age bir okuma olmayacaktır. Metin asla new-age değildir. Bunu arayanlar toslayacaklar ve bu metni ilk new-age'ciler elinden atacak ve atıyor.
New-age bir okuma umuyorsanız zaten uzak durun.. Hatta daha ileri gidelim, gerçeklere biraz hazır değilsek ve kişisel gerçeğimizle rahatsak ve onda hiç bir değişim ve sarsıntı istemiyor-beklemiyorsakta yine bu metinden uzak durmalıyız. 

Gereksiz bir savunma ve bildiri olmakla birlikte; bu metinde;
New-age metinlerde bulunan, ışık ve sevgi, uyuşukluk dili ve kavramlarının hiçbirini bulunmadığını biraz inceleyen herkes görebilir.

Bırakalım bunu/bunları;
Bu metin monoteistik felsefe ile mutlakiyetçi dini bilgi ile kirlenmiş ve zehirlenmiş zihinlere bir yol açıyor ve gösteriyor.
(Bunlar aşağıya alıntılar olarakta gösterilebilir) 

Bu metinde; 
Varlıkta; bir merkez, baş ve otorite bulunmayacağı, bir genel amaç kavramı olmadığı, kurucu ve yapıcı olmadığı ,varoluşu kontrol eden bir varlık sorumlusu olmadığı, ilkvarlık olmadığı-olmayacağı, bir denetmen lider ve kutsal olmadığı belirtilir ve içerilir...

Bunu ne kadar sözetsek azdır.

buna din diyenler yanılacaklar. Hiç-bir tür bir din sentezlenemez bundan

Bu metinde;
Varlıkların; irade, seçim ve karar özgürlüğü olduğunun içerildiğini, hatta amaç sorusunun, "olmak" ve "deneyimin kendini ifade etmesi" gibi yanıtlanacağını görebiliriz. 

Metni sunan-dağıtan yapısal grup, (Kuantum Gelecek Grubu ya da Kozmik Zihin Kardeşliği adı alan bir grup ve ) gerçekte bu bir din ya da tarikat ve dini cemaat değildir. Sıradan özgür insanlardır. 
Kendi içinde insanların dini temayül ve yatkınlıkları ve dini fikirleri olabilir. Onlardan henüz arınamamış olabilirler. 
Metin tarafsız okunursa görülecektir ki;Metnin cevaplayıcı tarafında bunlara bir bağlılık yok... 

Metin etrafında toplanan kalabalığın ya da metni temsil ettiği düşünülen kimselerin ilk etapta grupsal bir yapı olduğu ve bunun dini bir cemaate benzeyeceği ve benzediği ve kimilerinin ise tuhaf anlayışları da olduğu sözedilebilir ancak son tahlilde bu ne metni ne cevaplayıcıyı bağlar, ne de bunu bir dini örgüt yapar.

Bunun dışında örneğin, sunum yapılan tr.cassiopaean.org adresinde metin sunumcusu Laura'nın Paleo Hristiyan bir şaman olarak tanıtılması gibi bir örnek var. Bunu biz de sevmiyoruz. Okuyucu olarak bu benim onayladığım bir kavram değil. Metin içinde de benzer karışıklıklar bir ölçü de var. Metnin okuyucusu olarak bizim de sevmediğimiz kavramlar var. Kristallerle ilgilenilmesi, yapışık kötü enerji temizliği gerçekliği gibi kavramlar içeriyor. Ancak Cevaplayıcının bazen bir çocukla ilgilenen ve öğreten bir yetişkin gibi davrandığı ve bazende bir dede/anneanne gibi cevap sağladığını varsayıyoruz ve öngörüyoruz. 
Örneğin "Paleo Hristiyan" adı; bu gruba Amerika da yasal bir statü ve yasal haklar ve koruma zemini sağlayıp kazandırmak üzere, Hristiyanik kilisesel örgütlenme haklarına binaen gelişmiş, tesadüfi bir addır aslında. Metin okuyucuları bunu görecekler.
Laura'nın şaman adı alacak olmasına takılacak olanlarımızda bıraksın bu metini okumasın ya da bilmesin önemli değil...

Daha da ileri gidersek biz, işin "Cevaplayıcı" "C." tarafıyla ilgileniyoruz.
Cevaplayıc,ı tarafında çok az karmaşa var ve fazla karmaşa yok. Hata yok -sürçme pek yok. Bu yeterli değil mi? objektif inceleme de yeterli değil mi?

Bunun dışında onu ister gelecek (bizim ortak geleceğimiz) yazdırmış isterse de bir Kasyopyalı yazdırmış olarak düşünelim. İsterse de üçüncü bir olasılıkta Laura ve arkadaşları bunu uyduruyor ve gelişen bir din grubu örgütleniyor olarak düşünelim. Her türlü insan yararına fırsatçı/faydacı kullnanalım diyoruz. Burda çıkarcılıktan sözetmiyoruz bakın. Her durumda da, geçerli bir anlam ifade eder ya da fırsatçı yorumlanabilir.

Özellikle bir merkezden/kurumdan ve otoriteden bilgi ve direktif almaksızın bir şeyleri sorgulayamayan örgütleyemeyen ve değiştiremeyen arkadaşlar var. 
Teist çıkmazlarda olanlar var ve bundan kurtulmayanlar var. Bu arkadaşlar güçlü bir karşı bilgi olmaksızın ya da elinde tutarlı bir kanıt ve done olmaksızın bırakın Tanrı fikrini sorgulayamıyor bile.
bu metni birazda bu koşulların/nedenlerin ve gerçekliğin kendinin sonucunun ürettiğini ve bunun aslında çivi çiviyi söker mantığındaki gibi gerçekliğin bir sonucu olduğunu düşünüyoruz..
ve bu metne en çok onların, bocalayanların ihtiyacı var.

Okuyucu ile güven bağı kurulduğu anda özellikle 
İşte bu yüzden teizmi sökebilir diyoruz. 
Teizmin anti-çivisidir. sökücüsüdür. Tarihte bulunmuştur. Fiziksel/materyalik bir dökümandır. Ne yaparsak yapalım tarih bunu yeniden gözler önüne -başka yollardan da- sürecek... 

Gerçeğin bir kusmuğu ya da tükürüğü gibi bir şey olarak düşünelim bunu, hatta salgısı ve salyası gibi...

Değerli arkadaşlarımın metinle, yapıyla ve olguyla boğuşmayı bırakıp bir ölçüde ara ara okumasını ve incelemesini talep ederdim..

- 'Bir Okuyucu Adına' , içsel temsil -

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
gönderildi (düzenlendi)

Arkadaşlar kafası karışmış bir adam olarak bir süre buralarda bulundum.
Böyle bir içerik başlıkladım ve ne deneceğini bilmiyorum.
Okuyun okutun demek isterdim..

Bu postu hem konuyu toparlamak ve mümkünse artık kapatmak ve hem de  sonraki mesajımda sunacağım metnin bir bölümünün İngilizce çevirisi için yardım istemek için de yazıyorum...

10 yıl kadar önce burada sunulan içerik olan Kasyopya Deneyi üzerine yoğun okumalar yapmıştım. Sonrasında içeriğin sunduğu şeylerin doğru olabileceğine ve bunun gerçekten gelecekle bir iletişim fenomeni olabileceğine karar vermiştim.
Bizim için hala da öyle. Saklı bir gerçek gibi aklımızda tutuyoruz. Neler olduğunu anlamıyoruz. Bu içeriği sunduğumuz da neden olumlu tepki görmediğini ve incelenmediği hala anlamaya çalışıyoruz.

Dediğim gibi bunun gelecekle bir iletişim olduğuna karar verdik. Verdik vermesine de işte ne yapmalıydı onu bilmiyorduk. (Bize göre) İnsanlıktan saklı önemli bir bilgi ve bilgi tabanı ya da olgu gibi bir şeyden sözediyoruz. Gerçekten bunun yükü ağır. Bizim için ağır bir yüktü. Hala bunun vicdanıyla ne yapılması gerektiğini bilmiyorum. Bazıları ve bazı okuyucuları önemsemiyor. Ellerinde -özel- bir şey var sanıyor. Benim için/bizim için öyle değildi. Baştanbaşa yük hissettirdi. Hala da öyle.

Kesin olarak bunun halka duyurulması, geniş kitlelere ve insan gruplarına yayılması ve ifşa edilmesi gibi yankılar duyduk. Gerekirse tüm kamuoyuna açıklanması ya da insanlığın büyük bölümünün ya da özellikle kamusal emek ve bilgi gözeten aşağı yukarı herkesin dikkatine sunulması gerektiğini düşünüyorduk.

Metin içerdiği kamusal bilgi ve biliş ve bilgilendirmeden öte, insan ırkı için önemli bilgi ve uyarılar ,hatta milli güvenlik bilgisi diyebileceğimiz şeyler barındırıyor. Hala dikkate alınmıyoruz. Yazıyoruz dikkate alınmıyoruz. Kamusal kurumlara ve haber kurumlarına mail vb. iletmeyi denedik ve sanıyorum ki dikkate alınmıyoruz. Korkulacak bir şey yok. Bir okumayla zihinleri ele geçirecek bir din kitabı yaymıyoruz. İçerik okunup saçmaysa saçma addedilebilir. Birlikte sorgulayalım..

Yoo misyoner değildik. Misyoner olduğumuz sanılabilir. Bunu bir çırpıda söyleyenler bize zaman versin. Böyle sanılıyor ve söyleniyor bazen. Biz içeriği kamusal önemde addettik çünkü dünyadaki bilgi tabanına yeni ekler sunuyordu. Bize göre kamusal anlamda bilinmeliydi. İnsanlık kayıp kaderini arıyor...

Tek bir okuyucu olarak internet iletişimleriyle neler yapabilirdim bilmiyorum ancak forum ortamlarında gruplar var bu içeriği forum ortamlarına götürebilirim diye düşündüm. Konu tartışmaya açabilir ve okutabilir inceletebiliriz diye düşündük. Olumsuz ve beter tepkiler aldık. İlk başlarda avangart bir üstten bakış takınmış olabiliriz. Köklü eski bilgiyi küçümsemiş, yoksaymış ve yeni bir şeyler biliyor olma hazzıyla ve hazırcılığıyla bilgi bilim satmış ya da caka satmış vb. olabiliriz. Bilmiyorum ve emin değilim. Sorun bu mu? Bu süreçte modern fizik bilgisini, modern bilimi ve külliyatı hiçe saymış kah materyalizme kah şuna buna kafa tutmuş, ahkam kesmiş olabiliriz. Bunlar için özür dileyebiliriz (eğer öyleyse) . İnsan gerçeğinde tartışılan her şeyi ve içeriği gündelik insana dair tartışılan her içeriği bu nedenle küçümsemiş olabiliriz. İçeriği sunmaya giriştiğimizde çok ağır tepkiler aldık. Belki bunlardan mı oldu? bilmiyoruz. Belki de eski bilginin tahakkümü ve muhafazakarlık tepkileri ve olağan saldırılardı. Buna hala alışmaya çalışıyoruz ve bize saçmasapan geliyor..

Hala ne yapılmalı, bu içerik sunulmalı mı? ya da nasıl aktarılmalı bilmiyorum ancak uykuları kaçan, hayat askıya alınmış ve yaşam başka bir raya girmiş bir 10 yılım var. Bu içeriği benzer bir kaç forumda daha başlıklamıştım. 

Bununla ilgili bu içeriği okuduğumdan ve biliyor olduğumdan bu yana nihai bir vicdan rahatlığı arıyorum. Yakar top gibi bir şey ve ebelik/ebelenmek gibi bir sorun var sanki. Bu arkadaşa kimse bulaşmıyor..

Benim nihai maceram bu.. Bana sorulursa bir ceza ve lanet arası bir durum bu...

Ben bu içeriği okumuş olmamın, duymuş ve biliyor olmamın vicdani ve kamusal içsel yükünü duyuyorum/taşıyorum ve bu yükü atabilmek için elimden geleni yapmak ve artık bu konuda endişelenmeyi bırakmak istiyorum..

Sorulan ve sorulacak olan tüm soruları içtenlikle cevaplamaya hazırım.

Aşağıya 10 yıllık çıkmazmalarım sonucu oluşturduğum ,(son bir umut) grupla haberleşme temalı bitirilmemiş bir yazım taslağı sunmak istiyorum. 
Taslak olarak duruyor ve ne zaman el atsam o metni toparlayamıyor ve ona bir biçim veremiyorum..

Her türden öneri, yardım ve desteğe açığım. Yardım ve destek bekliyorum ve istiyorum diyebiliyorum.

Dediğim gibi aşağıya son bir metin bırakmak ve atı gideceği yere sürmek istiyorum. ve bu metin için sadece çeviri yardımı isteyeceğim...  Sorularınız varsa alabilirim. Bu arada soru kültürdür ve soru sorudur. Soru olmayan şeyler ise soru değildir. Şimdiden teşekkürler.... Okuma yazma bilenlere selam olsun. Okuma yazma ve anlamayı -bi arada- bilenlere, okuyanlara, bağ ve ilinti kurabilenlere daha da sonrası ise empatinin öğrenileceği o güne daha da çok selam olsun....

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, sanalmanik yazdı:

Arkadaşlar kafası karışmış bir adam olarak bir süre buralarda bulundum.
Böyle bir içerik başlıkladım ve ne deneceğini bilmiyorum.
Okuyun okutun demek isterdim..

Bu postu hem konuyu toparlamak ve mümkünse artık kapatmak ve hem de  sonraki mesajımda sunacağım metnin bir bölümünün İngilizce çevirisi için yardım istemek için de yazıyorum...

10 yıl kadar önce burada sunulan içerik olan Kasyopya Deneyi üzerine yoğun okumalar yapmıştım. Sonrasında içeriğin sunduğu şeylerin doğru olabileceğine ve bunun gerçekten gelecekle bir iletişim fenomeni olabileceğine karar vermiştim.

(Bize göre) İnsanlıktan saklı önemli bir bilgi ve bilgi tabanı ya da olgu gibi bir şeyden sözediyoruz.

Kesin olarak bunun halka duyurulması, geniş kitlelere ve insan gruplarına yayılması ve ifşa edilmesi gibi yankılar duyduk. Gerekirse tüm kamuoyuna açıklanması ya da insanlığın büyük bölümünün ya da özellikle kamusal emek ve bilgi gözeten aşağı yukarı herkesin dikkatine sunulması gerektiğini düşünüyorduk.

Metin içerdiği kamusal bilgi ve biliş ve bilgilendirmeden öte, insan ırkı için önemli bilgi ve uyarılar ,hatta milli güvenlik bilgisi diyebileceğimiz şeyler barındırıyor. Hala dikkate

Hala ne yapılmalı, bu içerik sunulmalı mı? ya da nasıl aktarılmalı bilmiyorum 

Bununla ilgili bu içeriği okuduğumdan ve biliyor olduğumdan bu yana nihai bir vicdan rahatlığı arıyorum. 

Ben bu içeriği okumuş olmamın, duymuş ve biliyor olmamın vicdani ve kamusal içsel yükünü duyuyorum/taşıyorum ve bu yükü atabilmek için elimden geleni yapmak ve artık bu konuda endişelenmeyi bırakmak istiyorum..

Sorulan ve sorulacak olan tüm soruları içtenlikle cevaplamaya hazırım.

Aşağıya 10 yıllık çıkmazmalarım sonucu oluşturduğum ,(son bir umut) grupla haberleşme temalı bitirilmemiş bir yazım taslağı sunmak istiyorum. 

Her türden öneri, yardım ve desteğe açığım. Yardım ve destek bekliyorum ve istiyorum diyebiliyorum.

Dediğim gibi aşağıya son bir metin bırakmak istiyorum ve bu metin için çeviri yardımı isteyeceğim... 

(Daha sonraları gerekirse redakte edilmek ve geliştirmek üzere sunulmuştur-paylaşıma açılmıştır..)

Arkadaşlar çevirisi için bir zamandır yardım isteyip durduğum metni aşağıda paylaşıyorum. Umarım biri el atar- ve yardım eder ve bunu ya da buna benzer bir şeyi çevirip ya da bunun dışında daha mantıklı bir metni yazıp bizim için   aracılığıyla buna benzer iletişimi onlarla sağlar ve geliştirir.
saygıyla ve sevgiyle....

-------------

Bu benim gelecekle iletişim ya da gelecekle iletişim denilenin sınanması ya da gelecekle iletişim adı verilen metni sunan grupla iletişim kurulması ve haberleşilmesi ve Kasyopya denilen şeyle ilgili son [I]önermem[/I]

Bizce yapılması gereken bu grupla etkin bir iletişim kurulması ve sağlanmasıdır. Hatta gruba ayar (öneri ve fikir-yön) verilmesi gerektiğidir...

Gruptan Arkady (Arkadyus -bizim arkadaşa benziyor değil mi?) son celselerden birinde (9 Haziran 2018 da) diyor ki; genişlemek (bu bilgiyi yaymak ve grubu genişletmek) için çaba göstermemiz gerektiğini farkettik ama ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz
Kasyopya sözcüsü ve cevapçısı da diyor ki; Halihazırda sizi izleyen ve haber bekleyen ya da gerektiğinde sizinle iletişim kuracak olanlar var, 
Bu iletişimi yaratabiliriz şimdi ve bu iletişimi veriyi de gerçekten tarihsel olarakta sınayabiliriz. ve bir teste sokabiliriz. Yön almayı bekleyen 24 yıllık bir iletişim. Bu grup üyeleri kendilerine tarihsel bir misyon önerilmesini bekliyorlar. bu misyonu onlara -siz- önerebilirsiniz. Arkadya'dan (yani Türkiyeden) Arkady'e bir fikir de biz verebiliriz. 
Tarihsel sığınmacılar ve bunu okuyan kaçıklar ve kaçamakçılar istediğini düşünebilir. Bana veryansın edebilir.. Saçmalık bunlar diyebilir (yazılmayan bir cümle burada duruyor tarih orada ve burada ve şurada)

Bu yazıyı nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum.

Peki diyoruz ki gelecekle ya da kozmolojik olarak çok uzak ben geleceğimiz olan bir yansımayla iletişim kurabiliyoruz ya da kurabiliyorsak bununla ne yapılır, yapılabilir ve yapılmalıdır? ya da dahası bu nasıl sınanır? Onları kanıt paradoksuna ve tutarsızlığına sokmadan bu iletişim nasıl sınanır? bunu soruyoruz? siz olsanız ne yapardınız? bu soruyu soruyoruz

Çünkü onlar (Cevaplayan Kasyopyacı) diyor ki; bu iletişimde ki amacımız varlığımızı kanıtlamak değil ve kanıt gereksiz.
Tamam bunu anladık

Benim üretebildiğim içerik ya da sentez bu

Ben bu grupla haberleşilerek hem sürecin sorgulanması hem de interaktif ve katılımcı bir birlikte oturum yapılarak böylece deney verisi içinde tanıt ve gözlem şansı doğurulması, hatta ilerleyen aşama da yeni ve daha güçlü veri doğurulması, etkin işbirliği, gerçeğin açıklanmasının tehdidi gibi unsurlar oluşturulması ve bu ağın genişletilmesi denenmesini bu gruba önerilmesi taraftarıyım. ve grubun bu yönde işlem yapması taraftarıyım. bu kanıt sağlama dinamiği ve ikilemi değil.

Gruba şunu sormak istiyoruz. Amerika da dünyanın her yerinden ve her milletten insan var, geniş ve kozmopolit bir çehresi var yani herkesin az çok bir bağı var. Burdan dışarıya ne aktarabilirler. Tüm dünyadan izlemek ve fikir almak isteyecek olan grup temsilcilerini oturum gözlemcileri olarak kabul ederler mi? Örneğin dünyadaki diğer ülkelerde çeviri ve yayım yapan grupların ve bunun konuşulduğu forum ortamı gibi yerlerin derleyeceği iletilen soruları iletirler mi? Böyle bir ağ kurabilirler mi? 
Mesela her hafta bir ülke için bir dış grup oturumu yapmak gibi bir çözüm önerebilirdim. Kendileri  genişlemekten bahsediyorlar. Bundan haber yapılmaya kalkılsa ne tepki verirler? İnteraktif soru belirleme gibi çözümler düşünürler mi? Yani soru sorma işini tamamen bir gözlem şansına dönüştürme ve açık forum da dünyanın her yerinden ilgili ilgisiz gözlemciye soru sordurma ve soru toplama gibi bir çözüm düşünürler mi?. 
Soruların, en azından bir kısmının ya da büyük çoğunluğunun dışarıdan gözlemcilerce sağlanması gibi çözümlere nasıl bakarlar? Tıpkı Amerika ve Fransayı sordukları gibi dünyada bir çok ülke ve hepsinde politik kriz var ve bu birçok ülkede okunuyor. Örneğin tek din Hristiyanlık ve Musevilik değil Müslümanlık hakkında soru sorulmamasına içerleniliyor.

Özellikle bu içeriği sunma ve yayma noktasında zorda kalanlara bunun yayan grupla ve forumla haberleşmesini önerdiğimiz de bize pozitif katkı sağlarlar mı? Bir kere benim kendilerinden referansım yok. Sıkı bir takipçinin ve yayımcının referansı ne anlam ifade ederdi onlar için.

------

Arkadaşlar bu benim çeviri için ve  iletişim için önerme metnim aynı zamanda .(Denemek isteyen olursa redakte, düzenleme ve genişletme, değiştirme hatta bu içeriği kulanmama ve başka bir içerik yazma çeviriyi yapana ya da iletişene kalmış)

Daha Önce Üretmeye Kalkıp Bitiremediğim ve Toparlayamadığım bir Yazı
-GRUP İÇİN İLETİŞİM TASLAĞI ÖNERMEM-

9 Haziran 2018 celsesinde deniyor ki; grubunuzun faaliyetlerinden haberdar olan başkaları da var ve sizinle iletişime geçecekler. Umarım bu metnim çevrilir ve sizinle iletişime geçmiş oluruz. 

Bu metni ilk hazırladığımda en az 4 ayrı internet forumunda bunu sunarak bir etki tepki üretmeyi ve bu forum üyelerini (en azından bir kısmını) birleştirerek sizinle aktif iletişme ikna etmeyi deniyordum

Biz burada bu metni kamulaştırmak ve onu daha geniş halk kitlerine açmak ve kurumsallaştırmak hatta kitaplaştırmak ve gelecek celseleri oldukça genişletmek ve canlandırmak adına deneysel bir iletişim ve bu deneysel bir iletişim gözleminin önerilerini sunduk

Arkadaşlarıma sizin orada yaptığınız işi göstermek istiyorum ve bana inanmıyorlar .Arkadaşlarıma sizinle iletişim kurup içimizden bir gözlemciyi oraya temsilci olarak gönderirsek belki buna inanabileceklerini ve bu fikre daha sıcak ve olumlu bakmaları ve bir bir şans vermeleri gerektiğini söyledim. ve celse oluşumunu yerinde gözlemleme fikrini ilettim. Hem bir celseye gönüllü bir arkadaşımızın aktif olarak katılıp katılmayacağını sizlere sormak hem de buna gönüllü bir arkadaş olup olmayacağını arkadaşlarıma sormak ve iletmek istiyorum. Burada bu olana inanmayan ya da kayıtsız kalan bir kaç forum boyu arkadaş adına Arkadyalı tarafsız bir gözlemcinin bir oturuma katılımını ve bizlere tarafsız görüş aktarımını rica edeceğim...

Türkiye-den (Arkadya dan) Sevgiler

Anadolu dan ve  Mezopotamya dan  tarihsel bir selam ve sevgiler

Hepinize Merhabalar

Laura -Arky ve tüm takım selamlar

Tarihsel Bir Çatlak/Kaçık Adına Büyük Bir bağ olması umudu ile

(Ya da belirtilen coğrafyadan Kasyopya izleyicisi büyük biri  grup adına ve sevgiler ve selamlar)

Burada Türkiye de yani Arkadya da, internetteki alan adı Service To Others'ın (STO'nun ve Özgecilik kavramının) bizim dilimizdeki karşılığı olan ve direkt Kasyopya Deneyi ve onun fikirleri hakkında yazışıp görüştüğümüz bir internet forumumuz var. Özgecilik bizim topraklarımızda ve kültürümüzde değerli bir kavramdır. Burada Tanrıyla ve varoluşla birleşik bir bütün olduğumuzu ve insanın tanrısallığını savunan inançlar ve düşünceler oldukça yaygın. Tanıtım metninizde şu ara eskisi kadar ilgi duymadığımız Arabi'nin adı geçiyor. Belki size yeni ve başka isimler de önerebiliriz. Belki Marks gibi.

Bizce içeriğiniz burada ilgi gördü çünkü birlik felsefesi vb. adlandırılabilecek bir biçimdeki bir felsefeyi zaten tarihsel olarak içselleştirmiş toplumsal gruplar ve toplumsal tabanımız var.

Türkiye de internet üzerinden insanların buluştuğu pek çok forum ortamında bu içeriğin sunumu yapıldı ve yapılıyor. Tarihsel bir buluşma için hazırlanıyoruz ve bir hayli okuyucunuz var

Bizler buraya medeniyetler beşiği diyoruz.
 Asya ve Avrupa (Ortadoğu ve Avrupa'nın birleşim ve  kesişiminde eski bir uygarlık köprüsü üzerindeyiz.

Anadoludan büyük uygarlıklar gelip geçmiştir. İran ve Pers uygarlığı gibi bir uygarlıklara komşuyuz aynı zamanda Ruslara da komşuyuz.biliyorsunuz.

Ben Kasyopya metninin eski bir okuyucusuyum. Eski sadık bir okuyucu. Tüm metni bağımsız bir biçimde defalarca taramış ve içsellemiş bir çok okuyucudan biriyim. ve bu metni açık olarak gelecekle bağımsız bir iletişim olarak tanıyan,tanıtan ve belirten bir çok insana açıkça sunmaya girişen bağımsız bir okuyucuyum. Metinle ilgili bir çok fikirlerim var. Ben burada Türkiye de internet forumlarında ( en az 5 ay da 6 forumda) yılaryılı bu metni oldukça tanıtmayı denedim.

Ayrıca güncel çevirilerinizi paylaşan ve Kasyopya metninizi tartışan da bir Türkçe forum alanımız var. Öncelikle bir kaç soru hakkımız olacağını düşünüyorum. Bu soruları belirlemekte güçlük çekiyoruz. Siyasi ve dini karmaşalar bir yana savaştan ve ülkemizin geleceğinden endişe ediyoruz .Karanlıktan endişe ediyoruz. İrana dönmekten. Eski tip muhafazakarlıktan nefret ediyor ve endişe duyuyoruz. Ülkeden kaçmayı planladığımız bile oluyor.

Ben içeriğinizi (Kasyopya söyleşilerini) özgürlükçüler, marksistler ve değişik görüşlerden insanlara  sunmaya giriştim ve bu yapı da gelecekle iletişim kurulduğu ve bu iletişimin tüm insanlık adına önemli olabileceğini belirttim. Kendimce içerikte bahsedilen Services to Others ilkesini ve yolunu Marksist ilkelerle buluşturmaya ve örtüştürmeye bile giriştim. Bunu ve bu fikri insanlara sundum..
Bir celse de; Gruplar onlar için açılan STO (Service to Others) yolunu izlerlerse rahat edecekler diyor. ve biz bu kavrama en yakın kavram olarak Komünist Manifesto ve Komünizmin içerdiği "Özgecilik" kavramını ve yolunu buluyoruz. Hiç komünist Manifestoyu okudunuz mu? Halihazırda grubun bir yolu var mı?

Türkiye de ki bir çok forum alanında (ister ruhsal, mistik, metafizik forumları olsun; ister bilim, felsefe ve özgür düşünce forumları olsun) deneyinizi sunuma giriştim. Felsefe forumları siyaset forumları ve dinen özgürlük forumları, özgürlükçü gruplar olan forumlarda yıllardır bu olguyu sunmaya çalışıyorum. Yardıma ihtiyacım var. Bir çok kişi ve kuruma harici e-postalarla ulaşmayı denedim.

Pek ilgi gördüğümü sanmıyorum ve söyleyemem.. Hoş karşılandığımı da.. ama ben pek denedim...

Ben metinlerle ilgili olarak felsefi ya da toplumsal tabanı olan bir çok teknik döküman ve sunum yöntemi ve tanıtım yazıları geliştirmeyi ve üretmeyi de denedim. Kendi çabamla bu deney verisiyle pek çok şey yapmaya giriştim. Dilinizi bilmeksizin ve anlamaksızın bir translate yardımıyla forumunuza yazmaya bile çalıştım..

Benden kanıt ya da öngörü istediklerinde ise şunu söylüyorum. Süreci birlikte sorgulayalım. Tüm bu arkadaşlar ve tüm bu grup internet forumlar aracılığıyla erişilebilir düzeydeler. Onlarla iletişim kuralım ve sorularımızı iletelim, iletişim sağlayalım ve sıcak sorgulayalım . Hatta canlı bir celseye bir tanık göndererek katılım sağlayıp sağlayamayacağımızı, uzaktan katılım yapıp yapmayacağımızı soralım.

Peki siz bu noktada ne yapabilirsiniz.?

Fransız ve Amerikan seçimleri soruyorsunuz örneğin. Burada seçimlerimizde çok fazla teknik kargaşa var. Seçimler sonucunda üzgün bir Halk kitlesi var .Mesela seçimlerde bir dolap dönüp dönmediğini bilmek istiyorlar. Erdoğanın asıl amaç ve hedefini onu neyin ve hangi güdünün yönettiğini, kontrolden çıkıp çıkmadığını zorunlu bağımları olup olmadığını ve kontrol altında olup olmadığını, onun iyi bir yolda olup olmadığını, kısacası bu ülke için iltica tehlikesi  olup olmadığını ve ülkenin geleceğinin kötü olup olmayacağını ve bunlar için neler yapılabileceğini bilmek istiyorlar.

Burada oldukça popülersiniz ve oturumlarınız bu dile yayınlanır yayınlanmaz çeviriliyor ve bir çok okuyucu ile buluşuyor sott portalı sürekli izliyoruz. Türkiye de paypal yasaklandı biliyorsunuz . Örneğin Erdoğanı bir yasakçı ,kayıp bir kişilik olarak tanıyor ve sevmiyoruz

Gerçekten Türkiye de çok geniş bir okuyucu ve ilgili grubunuz var

Burada bu yapıyı çok önemseyenler ve hatta tarihi bir kurtuluş olarak işaretleyenler, halk belleksel mehdiyet ve kurtuluşçuluk müjdesi gibi işaretleyenler yeryüzünden dinleri sökebilecek ve gelecekteki din kitaplarının atası olabilecek bir metin olarak görenler var

Dini, siyasi, felsefi, karşı dinci ve non-teist bir çok forum ortamında ve internet grubunda tanıtıldınız.

Gerçekten "gelecekle iletişim kurulduğu iddiası" ve "gelecekle iletişim" tanısıyla pek çok gruba ve çok geniş bir kitleye tanıtılmaya çalışıldınız. . Burada okuyucu kitlesi sınırlı olsa da aktif 4-5 ayrı internet forumda iyi ya da kötü bir imajınız ve yerleşik içerikte başlıklı tanıtımlarını var ve gelecekle iletişim kurulduğu iddiası taşıyan kült başlıklarınız ve içerikleriniz var ve belirtilen bu forumlarda asılı.

Hatta bu olgu tarihsel bir müjde ve kurtuluş olarak tanıtılarak ve işaretlenerek burada tarafımızdan yayılmaya çalışılıyor.. İşin aslı Amerika dahil başka bir yerde bu kadar önemsendiğinizi düşünmüyorum. 
Fransa ya gittiğiniz dönem de sizi bu ülkeye davet etmeyi denemiştim.

Evet dediğimiz gibi Arkadya da bir forumda Kasyopyayı Mehdi yani insanlığın beklediği büyük kurtuluş müjdesi ilan ettik ve bu konuda şaka yapmıyoruz. Bu pek dikkate alınmadı biliyoruz. ve ben bir kaçık olarak işaretlendim ve sadece küçük bir etki ama bunu yaptık 
 İnsanlığın mit belleğindeki mehdiyetle yani Hristiyan, Musevi ve Müslümanların beklediği büyük kurtarıcı ve İsa Mesih olgusu beklentisiyle bu olguyu yanyana getirerek paralelledik.

Bunun dışında örneğin Marksist/Sosyalist forumlardaki  özgürlükçü üyelere erişerek kanaat önderlerine ve kitle liderlerine bu metnin ve gerçeğin iletilerek tanımının yapılması ve bu metnin ve gerçeğin geniş halk kitlelerine ifşası tehdidiyle İsrailden ve Amerikadan tavizler alınabileceğine kadar öneriler sunduk. 
Ben bunu yaparken bu metnin yani Kasyopyanın reel olarak İsrail ve Amerikan bombalarından daha güçlü olacağını yazdım.
Hatta sosyalist ülkelerde blok olarak metnin yayılması, tanıtımı ve korunması, Çin ve Hindistan gibi geniş nüfuslu ülkelere bu metnin yayımı için amaç birliği gibi öneriler götürdük

Tarihsel sorularımız var

Birincisi islam dini ve Kuran ın yazılması süreci, bunun kimler tarafından yapıldığı, Muhammed kişiliği, onun yaşayıp yaşamadığı gibi konular çok merak ediliyor

Kuranda Araplara vaad edilen cennet Arkadya mı?

Benzer sorular derlerseniz sevinirim.

İkincisi geçmiş Türkiye seçimleri ve Erdoğan kimliği, onun yönü ve neye ve kimin çıkarlarına hizmet ettiği büyük merak konusu. Bu konuda sorular iletirseniz seviniriz.

Burada bir güneydoğu ve kürt bölgesi sorunumuz var.. Bu ülkenin büyük çatışması ve tarihsel bir yarası. Eminim bu ülkenin ve onun insanlarının bir kaderidir, sorunudur ve öğrenimidir ama bu iki tarihsel ırk barışabilecek mi? bir orta yol bulabilecek mi? ya da bu ırk kökenlemeleri nereye dayanıyor gibi sorular mı sorulmalı bilmiyorum  

Grubunuzun Kasyopyaya Doğu-dan Arabi dışında kim okunabilir gibi bir sorusu olmuştu..İşin aslı Arabi, Mansurdan esinlenmiştir ama onların gnostik bilgisinin kökeninin doğunun advaita vedantası ve doğunun ikiliksiz fikri olacağını ve direkt bu kaynağı temsil edenlerin okunması gerektiğini düşünüyoruz. Yeterli bir içerik olarak gözükmese de ilginç bir içerik olarak Maharaj I Am That _Ben Oyum içeriği bu konuda önerilebilir.

Burada Arabi (bir kaçık çatlak ya da delirmiş ve kendini toparlayamamış, uyanışını yüklenememiş ve kendi delüzyonunda kaybolmuş bir adam olarak gözüküyor) ve onun dışında Pir Sultan Abdal büyük birleştirici ve halk ozanı olarak saygı görüyor. Bunun dışında Hacı Bektaş Veli, Ömer Hayyam gibi ozan ve bilginlerimiz var. Yine saygı gören Yunus Emre gibi bir sıcak sevgi kişiliğimiz ve barış ozanımız var. Farabi gibi filozofların tarihimizde izleri var..

Burada ozanlık, dervişlik dediğimiz kültürler yaygındır. Burada ozanlık dediğimiz kültür kanallama -conduit- dediğimiz olaya çok yakın bir paraleldedir.. Halk deyişlerimiz ve zengin bir deyiş kültürümüz vardır.. İşin aslı Alevi bektaşilik (Alawism) dediğimiz yolda ve kültte Service to Others kavramı izleri olduğunu düşünüyoruz. Bu kavramı eski gnostik bilgiyle harmanlanmış ve Zerdüştlükle ve bir çok eski inançla kaynaşan geçmişin izlerini taşıyan bir kültürel miras oalrak görüyoruz.

Parmenides'in doğa üzerine adlı şiiri nin bir celse de özellikle incelemesini ya da grupça tartışılmasını önereceğiz

Cassiopaean org portalın ana düzeninin oradaki tanıtım içeriği ve yazısının değiştirilmesi hakkında fikirlerimiz olacak.

O portala farklı dillerden çeviri uğraşı veren alanların ve içeriklerin bağlanmasını istiyoruz öncelikle. 

Gurdjeff ölümden çekinen bir materyalist ilan edildi hala orda duruyor. Arabiyi biz bir kaçık ilan ettik. Tanıtım yazısı ve içeriği belkide baştan yazılmalı. Olayı süslü ve felsefi, filozofik ya da fizik bilim tabanlı göstermeye çalışan, bu ikisi örtüştürmeye çalışan siyasi bir polemik gibi yazılmış o süslü metin ve dalga serisi yerine göze batan ve ilik sarsan çap çarpıcı bir giriş fena olmazdı.

Bir kere yazı çok çekimser ve çekinik. Biz gelecekle iletişim kurduğumuza inanıyoruz ve bunu büyük insanlık ve bütün insanlık için önemli görüyor ve güç birleştirmeye inanıyoruz desteklerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz önermesine benzer bir iç metin neden olmasındı...Tanıtım yazısı gerçekten çekingen bulunuyor

Lauranın Paleo Hristiyan bir şaman olarak betimlenmesi bizi ne kadar zora sokuyor bilseniz. orayı linkliyoruz ve bunu yukarıda görür görmez okuyucu subjektif bariyerlerle kaçıyor, okumuyor bile orayı

Neden Laura bir cosmic mind kardeşliği üyesi değil sadece 
ya da quantum future takım üyesi değil
Evreni tek başına mı kurtarmak istiyorsun Laura?

bunu yani Kasyopyayı sadeleşmiş bir kitaba dönüştürmeyi önerdim. Neden bir best seller olmasın?

Kimi soru tabanınız sevilmiyor ay da alternatif okuyucu yönlendirmesi için bizi zora sokuyor. Örneğin kristal gibi şeylerle uğraş sevilmeyebiliyor. Bunları da belirtmek isteriz.

Dünyada 100 lerce ülke var ve hepsinin sorunları var

Diliyorsanız size bir misyon verebiliriz eğer buna hazırsanız.

Bizi bir kardeş takım olarak görmenizi umarım. Başınız sıkışırsa buradayız. Türkiye de sizin için her zaman yer var ve dostluk olacak. Başınız sıkışırsa bizi bulun ve Türkiye ye ilticayı da düşünüp değerlendirebilirsiniz.

Burada köyle korunaklıdır şüpheniz olmasın ve Ortadoğudan oldukça uzak serbest köyler ve alanlar, yaşanacak yerler var

Aşağıdaki alıntı üzerine önemle sizinle iletişim ve irtibat denenmiştir.

------------ 
 Bu konuyla bağlantılı bir soru var aklımda: genel fikrime veya ilk ilkelerimden birine göre, ne zaman saldırıya maruz kalsan veya zorluklar nedeniyle bunalsan, bunu GENİŞLEMEK ve mevcut sınırların ötesine geçmek için bir fırsat olarak kullanmak gerekir. Mevcut sınırlar dahilinde, söz konusu güçler seni nasıl zor durumda bırakabileceklerini biliyorlar. Bu yüzden mevcut sınırların ötesine geçip yeni birşey başlatman gerekiyor ki kötü güçler eski yöntemlerini kullanmaya devam edemesinler, yeni birşey icat etmeleri gereksin. Bu yüzden, nasıl genişleyebileceğimiz hakkında düşünüyordum çünkü uzun süredir aynı yerdeyiz. Dolayısıyla şunu sormayı düşünüyordum:

Evrende açıktan olmasa bile bağlantı kurmaya çalışabileceğimiz, yani yalnız kalmamak için güçlerimizi birleştirebileceğimiz herhangi başka benzer gruplar veya oluşumlar var mı? Böylece kökleri farklı yönlerde giden bir ağaç gibi büyüyebiliriz. "Dost" güçler bulma konusunda yapmamız gereken aktif birşey var mı? Ve ne şekilde? 

? Bu tür faaliyetlere açık olun ama şunun da farkında olun ki bazı şeyler zaten planlanmış durumda, yalnızca yapılmayı bekliyor.

S: (L) Evet. Yapmam gereken şeyler var. Hasta olduğum, yaralı olduğum ve dünyanın durumu dahil pek çok konuda çok üzgün olduğum için bunları yapamadım. Yani hazır olup bunları yapabilmek muhtemelen o genişlemenin bir parçası çünkü bunlar genişlemeye yönelik planlardı.

? Şunu da bilin ki grubunuzun ve yaptığınız işin farkında olan başkaları var ve uygun zamanda irtibata geçecekler.

9 Haziran 2018 Celsesinden bir Alıntı

Arkadya gruptan sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...