Jump to content

Selam Gençler

Recommended Posts

18 hours ago, anhedonik said:

Bu ortamda çok eskiyimdir. bilmiyorum sistem gösteriyor mu ? hacı buralarda mı ? buralardaysa selamlar.

Ben artık çok da ateist değilim sanki.

Şunu merak ettim. Annesi ölünce, ölüsünü çöpe atacak kaç kişi var ?

Bu kadar salakça bir argümanı nereden buldun?

Bir insanın annesinin ölüsünü gömmesi, yakması, çöpe atması, kadavra olarak vermesi vs ile bir tanrının var olup olmaması arasında ne alaka var? Böyle aptalca mantık kurulur mu?

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, anhedonik yazdı:

Bu ortamda çok eskiyimdir. bilmiyorum sistem gösteriyor mu ? hacı buralarda mı ? buralardaysa selamlar.

Ben artık çok da ateist değilim sanki.

Şunu merak ettim. Annesi ölünce, ölüsünü çöpe atacak kaç kişi var ?

selam hoşgeldin @anhedonik.

8 sene olmuş foruma girmeyeli bayağı yaşlanmışsın. :)

Çocuğun varsa neslin devam eder.

Benim gibi yoksa unutulur gidersin.

Sitelerde Paylaş

Anneniz ölünce napacaksınız ? Hiç düşündünüz mü ? Çok üzücü birşey. Bu arada annem sağ . İnsan ölülerini sevmeye devam eder. Ben tanrı var mı gibi bir tartışmaya girmek için yazmıyorum.  kafe bura. Çok zor üzücü sıkıntılı şeyler olabilir hayatta. Tarih örnekleri ile dolu. Moral motivasyon önemli hayatta.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

merhaba anhedonik beni tanıdın mı :))) yıllar sonra bende tekrar geldim eski evime 

çok özlemişim buraları 2007 yılında başlayan cumhuriyet eylemleri akabinde ergneekon balyoz tutuklamaları gezi parkı olayları ve sonrasında cemaat hükümet kavgaları 15 temmuz derken bu günlere geldik bu süre zarfında siyasetle ilgilendim onun için teorik ateizmden uzak kaldım ama artık eskisi gibi tekrar ilgilenmeyi düşünüyorum

yüzler baya yenillenmiş :))))) eskilerden kimse kalmamış

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, met_1969 yazdı:

merhaba anhedonik beni tanıdın mı :))) yıllar sonra bende tekrar geldim eski evime 

çok özlemişim buraları 2007 yılında başlayan cumhuriyet eylemleri akabinde ergneekon balyoz tutuklamaları gezi parkı olayları ve sonrasında cemaat hükümet kavgaları 15 temmuz derken bu günlere geldik bu süre zarfında siyasetle ilgilendim onun için teorik ateizmden uzak kaldım ama artık eskisi gibi tekrar ilgilenmeyi düşünüyorum

Sevgili met_1969.

Benim foruma uğramadığım süre de bir o kadar olmuştur.

Sen de hoş geri geldin!

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Vay, Anhedonik, selam! Ben Trajito, belki hatırlarsın.

Aaa, DreiMalAli de buradaymış! Selamlar, saygılar...

met_1969, ben de o tarihlerde buralardayım, nick'ini çıkartır gibi oldum.

Ee, ne oldu, hayırdır, korona karantinası mı attı herkesi buraya?

tarihinde outsider tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, outsider yazdı:

Vay, Anhedonik, selam! Ben Trajito, belki hatırlarsın.

Aaa, DreiMalAli de buradaymış! Selamlar, saygılar...

met_1969, ben de o tarihlerde buralardayım, nick'ini çıkartır gibi oldum.

Ee, ne oldu, hayırdır, korona karantinası mı attı herkesi buraya?

Sen de hoşgeldin Trajito.

Temiz bir Türkçe kullandığın geldi hemen aklıma ayrıca resim çalışmaların. :)

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, met_1969 yazdı:

Merak etme, forumda hala eski üyeler var... 

Sen de forumu bir anda terk etmiş, bir daha görünmez olmuştun. 10 yıl geçti mi kayboluşundan bu yana?

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Magnesia yazdı:

Merak etme, forumda hala eski üyeler var... 

Sen de forumu bir anda terk etmiş, bir daha görünmez olmuştun. 10 yıl geçti mi kayboluşundan bu yana?

2005-2006 Yıllarında zamanımın 3/4 burada geçerdi Magnesia 2007 gibi bıraktım 

sizi tam tanıyamadım ama Hacı abi, oğuz, requiem, bir sürü güzel arkadaşlar vardı

seni tanıyamadım ama

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, outsider yazdı:

Yahu asıl CultureClub vardı bir, ona ne oldu :D

2005-2006 dolaylarında MSN grubunda geyikler döndürürdük. Vlad, requiem, maki...

Hepsi bir anda bırakıp gitti. Vlad teknik admindi, bu forumun alt yapısının kurulmasında büyük emeği vardır. Forumun en çok saldırı aldığı dönemdi. Saldırılar yüzünden hosting firmaları sorgusuz sualsiz forumu serverlarından atar, Vlad binbir emekle başka servera taşırdı. Bir seferinde forum server'ı çökerttiği iddiasıyla hosting firması tarafından bloke edildi. Vlad hosting firmasına "bizim forumda sorun yok, sizin server'ın savunması sıfır olduğundan, tüm server çöküyor" demiş, firmaya server savunmasının sıfır olduğunu göstermek için aynı server'daki onlarca sitenin şifresini ele geçirip server firmasına mail ile göndermişti. Bu sefer Hosting firması forumu serverdan tamamen şutladı. Oysa ki forumun atıldığı bütün hosting firmalarıyla (ki hepsi ABD ya da Kanada firmalarıydı) önceden görüşülüyor, forumun saldırı yediğini, sever'ınız bunu kaldırabilir mi diye soruluyordu. Tümü biz süper güçlüyüz deyip onay verdikten sonra o firmaya taşınılıyordu. Vlad bunca çile çekip onca emek verdiği forumdan maddi kazanç elde ettiği suçlamalarından ve saldırılardan yıldı, bıraktı gitti... 14-15 sene olmuştur...

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Magnesia yazdı:

Hepsi bir anda bırakıp gitti. Vlad teknik admindi, bu forumun alt yapısının kurulmasında büyük emeği vardır. Forumun en çok saldırı aldığı dönemdi. Saldırılar yüzünden hosting firmaları sorgusuz sualsiz forumu serverlarından atar, Vlad binbir emekle başka servera taşırdı. Bir seferinde forum server'ı çökerttiği iddiasıyla hosting firması tarafından bloke edildi. Vlad hosting firmasına "bizim forumda sorun yok, sizin server'ın savunması sıfır olduğundan, tüm server çöküyor" demiş, firmaya server savunmasının sıfır olduğunu göstermek için aynı server'daki onlarca sitenin şifresini ele geçirip server firmasına mail ile göndermişti. Bu sefer Hosting firması forumu serverdan tamamen şutladı. Oysa ki forumun atıldığı bütün hosting firmalarıyla (ki hepsi ABD ya da Kanada firmalarıydı) önceden görüşülüyor, forumun saldırı yediğini, sever'ınız bunu kaldırabilir mi diye soruluyordu. Tümü biz süper güçlüyüz deyip onay verdikten sonra o firmaya taşınılıyordu. Vlad bunca çile çekip onca emek verdiği forumdan maddi kazanç elde ettiği suçlamalarından ve saldırılardan yıldı, bıraktı gitti... 14-15 sene olmuştur...

Oğuz yoksa sen misin Magnesia

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...