Jump to content

Kültürel "Irkçılık"

Recommended Posts

10 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bunlar Türk kadınının bir erkekte aradığı temel fiziksel özelliklerdir. Her ne kadar ben sarışın renkli gözlü erkeklerden hoşlanırım diyenleri olsa da asla itibar etmeyin yalan söylüyorlar ancak bu özelliklerde batılı biri olsa sırf sünnetsiz merakından hayır diyemeyebiliyorlar.

Ben birde bu yazıyı ciddiye alıp ileti yazmışım. Sen nasıl bir zihniyete sahipsin teker sordun mu sokakta gezip ? Neyin istatistiğini tuttun , ne kanıtın var. Bunun hakkında bilimsel bir makale falanda yok sen ne zırvalıyorsun daha.

tarihinde Tutunamayan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Ben birde bu yazıyı ciddiye alıp ileti yazmışım. Sen nasıl bir zihniyete sahipsin teker sordun mu sokakta gezip ? Neyin istatistiğini tuttun , ne kanıtın var. Bunun hakkında bilimsel bir makale falanda yok sen ne zırvalıyorsun daha.

Bilimsel makale ve bilgi arıyorsan başta Freud olmak üzere Freudian görüşü destekleyen tüm bilimsel yazılar ve makaleler sana kanıt olsun. Oku oku yutkuna yutkuna kabullen.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bilimsel makale ve bilgi arıyorsan Freudian görüşü destekleyen tüm bilimsel yazılar ve makaleler sana kanıt olsun. Oku oku yutkuna yutkuna kabullen.

Komplo teorisi bile değil bu.  Dahada uçuk bir şey. Düz dünya , ırkçılığı cinselliğe bağlamak , reisçilik falan. Senin diriliş izleyip çıldırman gerekiyor neyine senin bilimsel makale okumak ? Bilimsel düşünmeye teşebbüs bile edemiyor adam daha. 7. Yüzyıldan ileriye gidememişsin sen. Acı gerçeği yutkuna yutkuna sen kabullen. O nefret ettiğim toplumlardan nefret etme nedenlerimi sıraladım hala cinsellik diyorsun. Nefret ettiğim ırkların cinsel hayatının neyine kıskançlık duyucam ? Sana cevap yazmak zaman kaybı.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Komplo teorisi bile değil bu.  Dahada uçuk bir şey. Düz dünya , ırkçılığı cinselliğe bağlamak , reisçilik falan. Senin diriliş izleyip çıldırman gerekiyor neyine senin bilimsel makale okumak ? Bilimsel düşünmeye teşebbüs bile edemiyor adam daha. 7. Yüzyıldan ileriye gidememişsin sen. Acı gerçeği yutkuna yutkuna sen kabullen. O nefret ettiğim toplumlardan nefret etme nedenlerimi sıraladım hala cinsellik diyorsun. Nefret ettiğim ırkların cinsel hayatının neyine kıskançlık duyucam ?

Düz dünya konusunda söylenenlerden bu konuyu tartışan ABD'li Rus bilim yanlısı kişilerden haberinin olaması böyle bir Müslüm Gürses toplumunda tıkılı kalman ve kendini dış dünyaya kapatman sebep olmuş olabilir. Yazılarımı okumayıp sağdan soldan duyduklarına göre hareket ediyorsun. Dünya'nın yuvarlak olduğuna bir kanıtın varsa ilgili başlığın tümünü oku ve bunu paylaş senden faydalanalım. 

Cinsellik konusundaki bu fikir sadece bana ait değildir. Freud oku ve ilgili tüm yazılardan faydalan. İlk kız arkadaşım bana bir Freud kitabı hediye etmişti okudum ve sonra yaşananları açıklamak istediğimde tüm bunları öğrenmek zorunda kaldım. Şu var bu gerçekle yüzleşmeye cesaretin yoksa yüzleşme sana fayda yerine zarar getirebilir ama benim için öyle olmadı insanların ne mal olduğunu öğrendim.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, John Ahmet yazdı:

Düz dünya konusunda söylenenlerden bu konuyu tartışan ABD'li Rus bilim yanlısı kişilerden haberinin olaması böyle bir Müslüm Gürses toplumunda tıkılı kalman ve kendini dış dünyaya kapatman sebep olmuş olabilir. Yazılarımı okumayıp sağdan soldan duyduklarına göre hareket ediyorsun. Dünya'nın yuvarlak olduğuna bir kanıtın varsa ilgili başlığın tümünü oku ve bunu paylaş senden faydalanalım. 

Cinsellik konusundaki bu fikir sadece bana ait değildir. Freud oku ve ilgili tüm yazılardan faydalan. İlk kız arkadaşım bana bir Freud kitabı hediye etmişti okudum ve sonra yaşananları açıklamak istediğimde tüm bunları öğrenmek zorunda kaldım. Şu var bu gerçekle yüzleşmeye cesaretin yoksa yüzleşme sana fayda yerine zarar getirebilir ama benim için öyle olmadı insanların ne mal olduğunu öğrendim.

Boş komplo teorisyeni. Ben kendimi dış dünyaya kapatmış falan değilim. 21. Yüzyılda dünya düz demek gerizekalılıktır. Ordan burdan duymakla alakası yok bunun. Freud konusuna gelirsek , Freud'un bunu nasıl açıkladığını merak etmedim değil fakat senin söylediklerin hurafe büyük ihtimalle.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

21. Yüzyılda dünya düz demek gerizekalılıktır.

Ben dünya düzdür demiyorum. İnsanlar dünyanın yuvarlak olduğuna kişisel olarak kanıt sunamıyorlar bu konu üzerinde duruyorum. Günümüzde dünya düzdür diyenler ise konularında uzman kişilerden oluşuyor ve insanları dünyanın yuvarlak olduğuna kanıt sunmalarını sağlamak için bu iddiada bulunuyorlar ve doyumsuz sohbetler oluşuyor. Aynı zamanda bilgilerimizi tazeleyip beyin jimnastiği yapmış oluyoruz.

10 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Freud'un bunu nasıl açıkladığını merak etmedim değil fakat senin söylediklerin hurafe büyük ihtimalle.

Ben her ne kadar cinselliğin ırkçılık konusunu ve daha pek çok konuyu aydınlattığını benimsemiş olsam da insanları ırkına göre değil sahip oldukları ahlak anlayışına, erdemlerine ve başarılarına göre değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. İstatistiksel olarak bu konuda bazı teorilerim olsa da genel olarak bir ırkı yada bir zümreyi farklılıklarından dolayı hor görmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu söylediğimi ancak insani değerleri yücelten insanlar anlayabilir.

Bu cinsellik konusu ülkemizde de daha pek çok konuyu aydınlatıyor. Üzerine biraz düşünmeye başladığında bunların farkına varacaksın.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, John Ahmet yazdı:

Senin onlara düşman olup olmaman hiç bir şeyi değiştirmiyor. Onların sahip olduğu genel özellikler kadınları cezbedebiliyorsa senden daha mutlu ve huzurlu yaşayabiliyorlar.

Neden olaya cinselliği sokuyorsunuz? Kültürler arası nefret grup çatışmalarına dayanır.

Ben bütün erkekler için söyleyebilirim ki hemen her erkek

• sahip olduğundan daha fazla kıla sahip olmak ister.
  • genel olarak koyu tenli olmayı istemese de daha siyah saç sakal ve kıla sahip olmak ister. (buna kısaca kontrast diyelim)
  • ve en önemlisi daha büyük bir penise sahip olmak en büyük hayalidir.

Üçüncüsü dışındakiler öznel ve biyolojik bir dayanağı yok.

Bunlar Türk kadınının bir erkekte aradığı temel fiziksel özelliklerdir. Her ne kadar ben sarışın renkli gözlü erkeklerden hoşlanırım diyenleri olsa da asla itibar etmeyin yalan söylüyorlar ancak bu özelliklerde batılı biri olsa sırf sünnetsiz merakından hayır diyemeyebiliyorlar.

...

Sitelerde Paylaş

@John Ahmet Dünya yuvarlaktır diyen insanlar bunun bilimsel bir gerçek olduğunu bildiği için bu konu hakkında çok düşünmüyor. 

Düz dünyacı komplo teorisyeni " Büyük oyunu görenler " ise bolca laf safsatası ile zırvalıyor. Uzman dediğin düz dünyacılarda komplo teorisyeni iki üç boş tip işte.Onlardan kopyala yapıştır yapıyorlar zaten. 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Neden olaya cinselliği sokuyorsunuz? Kültürler arası nefret grup çatışmalarına dayanır.

Kültürler arası nefretin ekonomik, dini yada mezhepsel pek çok açıklaması olabilir ancak bu konudaki bilinçaltımızın derinliklerindeki en temel sebep cinselliktir. Erkekler birbirlerine değer biçerken cinsel potansiyel çok büyük önem taşır ve bu farklı bir kültürden dinden yada mezhepten olduğunda çoğu zaman düşman olurlar ve altındaki sebep budur.

Üçüncüsü dışındakiler öznel ve biyolojik bir dayanağı yok.

Evet ten rengi ve saç rengi konusunu genele yayamayız bu söylediğim Orta Doğu ve Avrupada geçerli olabilir yada nerede geçerliliğini yitirir çok emin değilim. Dediğin gibi 3. sü her yerde geçerlidir.

9 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

@John Ahmet Dünya yuvarlaktır diyen insanlar bunun bilimsel bir gerçek olduğunu bildiği için bu konu hakkında çok düşünmüyor. 

Düz dünyacı komplo teorisyeni " Büyük oyunu görenler " ise bolca laf safsatası ile zırvalıyor. Uzman dediğin düz dünyacılarda komplo teorisyeni iki üç boş tip işte.Onlardan kopyala yapıştır yapıyorlar zaten.

Sen bilimsel bir gerçek olduğunun farkındaysan açıkla neymiş o bilimsel gerçekler biz de öğrenelim. Bu sadece dünya yuvarlaktır demekle olmuyor. Küçüklükten beri dünyanın yuvarlak olduğu çeşitli şekillerde maketlerle, foroğraflarla beynimize zerk ediliyor. Ben de biliyorum insanların %99.999999 sının yuvarlak olduğunu düşündüğünün ancak kanıt sunun dediğimizde kimse sunamıyor. Ayrıca Türkiye'de bilime ve uzaya verilen öneme de bu konudan bahsederken sıklıkla değiniyorum. Bunlar aslında çok önemli konular uzaya uydu göndermek vb.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Kültürler arası nefretin ekonomik, dini yada mezhepsel pek çok açıklaması olabilir ancak bu konudaki bilinçaltımızın derinliklerindeki en temel sebep cinselliktir.

Sigmund Freud'a bu konuda katılmıyorum. O nefretin sebebi yaşam savaşıdır. Karşı kabileden nefret edersin çünkü onlar yerini işgal ederler.

Sitelerde Paylaş

Sigmund Freud'a bu konuda katılmıyorum. O nefretin sebebi yaşam savaşıdır. Karşı kabileden nefret edersin çünkü onlar yerini işgal ederler.

Senin katılıp katılmamanın ne önemi var. İnsanların diğer insanlardan nefretinin pek çok sebebi olabilir ancak cinsellik konusu bu konudaki eylemlerinizi belirler. Karşınızdakinin cinsel potansiyelini daha iyi görüyorsanız yada bilinçaltınız böyle algılıyorsa bu  sizin nefretinizden doğan eylemlerinizi sınırlar yada coşturur. En temel sebepte cinselliktir bilincimizin dışında bizi oluşturan tüm unsurları düşündüğünde bunu anlamaya başlarsın. Bilinçaltı çok ilginçtir. Duygularımızın asıl kaynağı oradan gelmektedir. Buna pek çok şey sebep olur ve kimyasal süreçlerle de açıklanabilir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Senin katılıp katılmamanın ne önemi var?

İstersem katılırım, istersem katılmam. Sigmund Freud'un bu konudaki görüşü bilim çevrelerinin tamamı tarafından kabûl edilmedi.

6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İnsanların diğer insanlardan nefretinin pek çok sebebi olabilir ancak cinsellik konusu bu konudaki eylemlerinizi belirler.

Derken..? Kendi sürünüzün yaşama şansını düşürebileceği için öbür kabileden nefret ederseniz. Saldırmanız da bu yüzden olur.

8 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bilinçaltı çok ilginçtir. Duygularımızın asıl kaynağı oradan gelmektedir. Buna pek çok şey sebep olur ve kimyasal süreçlerle de açıklanabilir.

Doğru.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Derken..? Kendi sürünüzün yaşama şansını düşürebileceği için öbür kabileden nefret ederseniz. Saldırmanız da bu yüzden olur.

Bu konuyu çok yönlü düşünemiyorsunuz bu çatışmalar birbirleri içinde yaşayan halklarda daha sık görülür ve kültürler arası evlilikler, tecavüzler pek çok konu vardır ve tüm bunları ele aldığınızda cinsellik ve gücünü buradan alan psikopati her şeyi daha net açıklar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bu konuyu çok yönlü düşünemiyorsunuz bu çatışmalar birbirleri içinde yaşayan halklarda daha sık görülür ve kültürler arası evlilikler, tecavüzler pek çok konu vardır ve tüm bunları ele aldığınızda cinsellik ve gücünü buradan alan psikopati her şeyi daha net açıklar.

Boşverin halkları, sürü açısından düşünelim. M.Ö 15825'te yaşayan iki kabile neden birbirini yok etmek ister ve birbirinden nefret eder?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Boşverin halkları, sürü açısından düşünelim. M.Ö 15825'te yaşayan iki kabile neden birbirini yok etmek ister ve birbirinden nefret eder?

Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar gibi bir sorunsala horoz olup ben işimi yaparım gerisine karışmam şeklinde bir bakışla yaklaşan psikopat halklar, yeryüzünde varlığını ve soyunun devamlılığını sağlamayı garanti altına almayı başarıp, önüne çıkan tüm engelleri bu güdü ile yok etmeye tahrip etmeye çalışmıştır. Bu güdü cinsellikle açıklanabilir ve bu halklar insandan uzak  maymuna daha yakındır.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar gibi bir sorunsala horoz olup ben işimi yaparım gerisine karışmam şeklinde bir bakışla yaklaşan psikopat halklar, yeryüzünde varlığını ve soyunun devamlılığını sağlamayı garanti altına almayı başarıp, önüne çıkan tüm engelleri bu güdü ile yok etmeye tahrip etmeye çalışmıştır. 

Ee..? Memeliler işte.

13 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bu güdü cinsellikle açıklanabilir

Ama gerek yok.

13 dakika önce, John Ahmet yazdı:

ve bu halklar insandan uzak  maymuna daha yakındır.

Memeli içgüdüsüdür bu.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Memeli içgüdüsüdür bu.

Homo Sapien, Neandertalleri bu güdü ile asimile etmiştir. Neandertaller insana daha yakın daha uysal bir insan türüydü ve bugün sarışın ve renkli gözlü halkların DNA'sı Neandertale daha yakındır. Bu bilimsel olarak ispatlandı ve en çok Kuzey Avrupa bölgesindedirler. Dünyanın en huzur dolu ülkeleri olduğu söylenir. Bunu bilimsel bir yazıda okumuştum. 200 yıl içinde hiç sarışın kalmayacakmış ve Neandertalden daha da uzaklaşıyoruz. Homo Sapien Güney afrikayı temsil eder ve Neandertalden daha ilkeldir. Bugün herkes Homo Sapien oduğumuzu düşünse de ben Neandertal genlerini daha fazla taşıdığımı düşünüyorum. 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Homo Sapien, Neandertalleri bu güdü ile asimile etmiştir. Neandertaller insana daha yakın daha uysal bir insan türüydü ve bugün sarışın ve renkli gözlü halkların DNA'sı Neandertale daha yakındır. Bu bilimsel olarak ispatlandı ve en çok Kuzey Avrupa bölgesindedirler. Dünyanın en huzur dolu ülkeleri olduğu söylenir. Bunu bilimsel bir yazıda okumuştum.

Ama DNA'ları o kadar da geçmedi bize. Hâlâ Homo Sapiens'iz, sadece bazılarımızda Neanderthal geni var.

15 dakika önce, John Ahmet yazdı:

200 yıl içinde hiç sarışın kalmayacakmış ve Neandertalden daha da uzaklaşıyoruz.

Kaynak?

15 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Homo Sapien Güney afrikayı temsil eder ve Neandertalden daha ilkeldir.

Hayır. Homo Sapiens var sadece bu modern dünyada. Dediğim gibi, sadece biraz Neanderthal kanı -ki bu %4 civarlarındadır- taşıyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...