Jump to content

Neden faşistim demek anormal karşılanırken komünistim demek normal karşılanıyor?

Recommended Posts

2 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

İyide bu kapitalizmi ortadan kaldırır sosyalizmi getirmezki ? Marx diyor ki , sınıflar olmasın herkese eşit derecede yaşam şartı sağlansın. Tabii ekonomiyi eşitleyince hayat şartlarını tamamen eşitleyeceği hayaline kapılmıştır...

Sanırım doğru söylüyorsun,ben yapay zeka çok büyük gelişme gösterirse komünizm,sosyalizm işe yarar diyordum ama hayat şartları ekonomi eşit olsa da işe yaramaz.Yani yapay zeka bile komünizm,sosyalizm gibi ideolojileri kurtarmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Sanırım doğru söylüyorsun,ben yapay zeka çok büyük gelişme gösterirse komünizm,sosyalizm işe yarar diyordum ama hayat şartları ekonomi eşit olsa da işe yaramaz.Yani yapay zeka bile komünizm,sosyalizm gibi ideolojileri kurtarmaz.

Marx'ın zinciri yayınlarından anladığım kadarıyla şudur ; Ekonomik sistem > Ekonomik sistemden dolayı yaşanan hadiseler > İnsan hayatı

Toplum içerisinde yaşanan bütün iyi kötü olayları ekonomiye yoruyor adam. Dincilerin herşeyi dine imana bağlaması gibi. 

Yani Marksa göre ; Eğer ekonomik eşitsizliği çözersem , herkesi eşit derecede kısıtlarsam toplumu kurtarırım! 

Bu şuna benziyor , herhangi bir bilim dalındaki A Olayı dışındaki bütün olaylar HAYATÎ OLSA BİLE önemsizdir. O A olayını ekonomi varsay işte. 

Devrim , yoldaş gibi kelimeler havalı ve hoş gelebilir ama boş hayaller. Bilimsel düşünen insanlar bu illüzyona kanmaz.

tarihinde Tutunamayan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tutunamayan yazdı:

Marx'ın zinciri yayınlarından anladığım kadarıyla şudur ; Ekonomik sistem > Ekonomik sistemden dolayı yaşanan hadiseler > İnsan hayatı

Toplum içerisinde yaşanan bütün iyi kötü olayları ekonomiye yoruyor adam. Dincilerin herşeyi dine imana bağlaması gibi. 

Yani Marksa göre ; Eğer ekonomik eşitsizliği çözersem , herkesi eşit derecede kısıtlarsam toplumu kurtarırım! 

Bu şuna benziyor , herhangi bir bilim dalındaki A Olayı dışındaki bütün olaylar HAYATÎ OLSA BİLE önemsizdir. O A olayını ekonomi varsay işte. 

Devrim , yoldaş gibi kelimeler havalı ve hoş gelebilir ama boş hayaller.

Karl Max'ın zinciri zaten aşırı ütopik,gerçi Karl Max'ı bilmesem de sizin sayenizde ekonomik düşünceleri öğrenmiş oldum.Yani ekonomiyi çözse de toplumu asla çözemez.Çünkü insan doğasında içgüdüleri var.Yani her şeyi ekonomiye bağlamak çok saçma.Komünizm,sosyalizm hiçbir zaman günümüzde uygulanmaz.Devrim gibi ifadeleri ben pek sevmem aslında ama bazılarına göre güzel gelebilir.Bence de Karl Max'ın her şeyi ekonomiye vurması zaten saçma olduğunu gözler önüne seriyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Karl Max'ın zinciri zaten aşırı ütopik,gerçi Karl Max'ı bilmesem de sizin sayenizde ekonomik düşünceleri öğrenmiş oldum.

Sana saçma gelse bile muhalif düşünceleri de araştırmanı öneririm. Ben önyargısız bir şekilde Marx'ın düşüncelerini kontrol ettiğimden böyle bir ileti yazdım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Sana saçma gelse bile muhalif düşünceleri de araştırmanı öneririm. Ben önyargısız bir şekilde Marx'ın düşüncelerini kontrol ettiğimden böyle bir ileti yazdım.

Önerileriniz için teşekkür ederim.Evet farklı düşünceleri araştırmak gerekir.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Kenopsia yazdı:

Faşist bir toplum olduğumuz için.

Fakirlikten neredeyse kıçlarını taşa silecek adamların belli bir yaşam standartını garantileyecek ekonomik modellere saldırması komik.

" Faşizm " genel bir kavramdır. Din faşizmide olur milliyet faşizmide olur başka türlü bir faşizmde olur . 

Şuanki Ekonomik modelin faşizm ile alakası yoktur çünkü faşizm size herhangi bir ekonomik model vaad etmiyor. Yani bunu faşizme yıkamazsınız.

Belli bir yaşam standartı garantileyecek sisteme saldırması komik... Neden bu kadar dar görüşlüsünüz? Bu kadar basit mi sanıyorsunuz? " Ekonomik yaşamı eşitledik artık harikayız yaşasın devrim. " bu kadar basit öyle mi? 

Bir tek karnını doyurdun ve evinde yattın tamam artık her şey çözüldü . Vay be ben bunu niye daha önce düşünmedim :D 

Toplumsal olaylarda , bir tek ekonomik/maddi olayları baz alarak hareket edersen , sadece mideyi düşünürsen , Fizyolojik hadiselerde diğer hayatî olayları hiçe sayıp sadece solunum borusu ve mideyi düşünmüş olursun. Sonrada çuvallarsın.

Tıpkı Sovyet Rusyanın çuvalladığı gibi. Sosyoloji hakkında araştırma yapmadan , Sosyalistim , komünistim , kapitalistim veya korporatistim  demeyin.

Dolayısıyla komik duruma düşen sen oluyorsun bu durumda.

tarihinde Tutunamayan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tutunamayan yazdı:

" Faşizm " genel bir kavramdır. Din faşizmide olur milliyet faşizmide olur başka türlü bir faşizmde olur . 

Şuanki Ekonomik modelin faşizm ile alakası yoktur çünkü faşizm size herhangi bir ekonomik model vaad etmiyor. Yani bunu faşizme yıkamazsınız.

Belli bir yaşam standartı garantileyecek sisteme saldırması komik... Neden bu kadar dar görüşlüsünüz? Bu kadar basit mi sanıyorsunuz? " Ekonomik yaşamı eşitledik artık harikayız yaşasın devrim. " bu kadar basit öyle mi? 

Bir tek karnını doyurdun ve evinde yattın tamam artık her şey çözüldü . Vay be ben bunu niye daha önce düşünmedim :D 

Toplumsal olaylarda , bir tek ekonomik/maddi olayları baz alarak hareket edersen , sadece mideyi düşünürsen , Fizyolojik hadiselerde diğer hayatî olayları hiçe sayıp sadece solunum borusu ve mideyi düşünmüş olursun. Sonrada çuvallarsın.

Tıpkı Sovyet Rusyanın çuvalladığı gibi. Sosyoloji hakkında araştırma yapmadan " Sosyalistim , komünistim , kapitalistim , korporatistim " demeyin.

Dolayısıyla komik duruma düşen sen oluyorsun bu durumda.

Sen kimsin ki? %80 ihtimalle işçi memur çocuğusundur. Annenin babanın toplam on bin dolar birikimi bile yoktur, sefil gibi her ay kira ödüyorsunuzdur. Üniversiteyi ya devlet okulunda ya da özelde burslu okuyorsundur. Orijinal kitap almaya paranız yetmediğinden ya e-kitap okuyorsundur ya da korsan alıyorsundur. Yemekleriniz genelde karbohidrat cinsindendir; evinize tavuk dışında et girmiyordur. Evinizde hep televizyon açık olur, saatlerce izlenir. İnternet çok büyük bir nimet sayılır, öyle ki orada okuduğun her şeyi doğru sanırsın. Yanılıyor muyum? Yanılıyorsam istediğin gibi eleştir komünizmi veya sosyalizm'i; ama yanılmıyorsam ve sen fakirlikten kıçını taşa silecek, yaşam standartı denilince aklına sadece yeme ve barınma gelecek fakir orospu evladının tekiysen bunları eleştirmen komik.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Kenopsia yazdı:

Sen kimsin ki? %80 ihtimalle işçi memur çocuğusundur. Annenin babanın toplam on bin dolar birikimi bile yoktur, sefil gibi her ay kira ödüyorsunuzdur. Üniversiteyi ya devlet okulunda ya da özelde burslu okuyorsundur. Orijinal kitap almaya paranız yetmediğinden ya e-kitap okuyorsundur ya da korsan alıyorsundur. Yemekleriniz genelde karbohidrat cinsindendir; evinize tavuk dışında et girmiyordur. Evinizde hep televizyon açık olur, saatlerce izlenir. İnternet çok büyük bir nimet sayılır, öyle ki orada okuduğun her şeyi doğru sanırsın. Yanılıyor muyum? Yanılıyorsam istediğin gibi eleştir komünizmi veya sosyalizm'i; ama yanılmıyorsam ve sen fakirlikten kıçını taşa silecek, yaşam standartı denilince aklına sadece yeme ve barınma gelecek fakir orospu evladının tekiysen bunları eleştirmen komik.

Şimdiki sistemi savunuyorum mu dedim ben? Hayır ! Sosyalizme muhalifim diye kapitalist falan mı sandın? Ben fakir bir hayat sürmüyorum fakat sürsemde fakirliğe son vermek için sosyalizme gerek olmadığının farkında olurdum. Yine fakir edebiyatı yine . Siz başka bir şey bilmiyor musunuz ? " Fakirler , emekçiler , ezilen halklar. " anladık tamam. Anladık değer veriyorsunuz emekçilere. Düzgün bir argüman getiremeyince hemen sıcak kavga/tartışma başlatmak için küfür et zaten avel yobaz seni. Orospu evladı mı sandınız Stalin'iniz gibi herkesi. Sosyalizmin en büyük vaadi aç kalmaman gelmiş hala " İyi yaşam standartı diyince aklına yeme içmemi geliyor?" diyor gerizekalı . Millete seninle aynı fikirde değil diye küfür ederek liseli bir komünist olduğunu kanıtladın. Tebrikler ! Patates kazandınız! Ben internette her gördüğünü gerçek sayan biri değilim sen yine atmışsın bir yerlerinden . Aptal o kadar haklıysan argüman getirsene anasına sövmek yerine sana muhalif fikirde olanların. Gerizekalı insancık seni. 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Kenopsia yazdı:

Senden farklı fikir ve düşüncesi olduğu için adama neden küfür ettin.Bende kapitalistliği savunuyorum,sizler klavye başında devrim deyip söylerseniz başka da bir halta yaramazsın,bari farklı fikir ve düşüncelere saygılı olarak medeni şekilde tartışsaydın olmaz mıydı.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda ne kadar aydın varsa bir o kadarda cahil var. Ulan argüman sunamıyor daha gelmiş bana küfür ediyor. Kendiniz gibi mi sanıyorsunuz herkesi? Ondan böyle herkese rahatça küfür etme cüretinde bulunuyorsunuz işte. Sosyal Medya dediğimiz yerde her şey yalan olduğu için. Klavye devrimciside gösterdi kendini. Avel çökmüş bir sistemi savunmayı deniyor hala. Forum zaman kaybı. Artık bunu anladım. Cidden şöyle ergen kafasıyla hareket eden tipler forumu işgal edince insan soğuyor.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Komünizm denendi ve başarısız oldu

İşte bu yüzden sizin gibilerle tartışmak doğru değil.

Hem komünizm denendi iddiasındasın hem de komünizmin ne olduğunu bilmiyorsun.

Komünizmde bir defa devlet olmaz, oysa örnek olarak sarıldığın ülkelerde devlet vardı, önce komünizmi sahibinden yani Karl Marks'tan öğren sonra iddiada bulun.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, bilgivehis yazdı:

Komünizmde bir defa devlet olmaz, oysa örnek olarak sarıldığın ülkelerde devlet vardı, önce komünizmi sahibinden yani Karl Marks'tan öğren sonra iddiada bulun.

Düzelteyim sosyalizm denendi ve başarısız oldu. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Yalnız orada " Yapmayı denediler ama geçemediler bile komünizme daha önce çöktüler ." demek istedim sanırım. Sen yanlış anladın yada çarpıtıyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Yalnız orada " Yapmayı denediler ama geçemediler bile komünizme daha önce çöktüler ." demek istedim sanırım. Sen yanlış anladın yada çarpıtıyorsun.

Bu defa da çuvalladın, komünizm süreci öyle 20-30 yıllardan ibaret değildir, bugün komünizm için devrim yapsan en az 250 yıl gerekir, üstelik herhangi bir aksaklığa uğramadan bu süreç geçerlidir...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Tutunamayan yazdı:

Bu forumda ne kadar aydın varsa bir o kadarda cahil var. Ulan argüman sunamıyor daha gelmiş bana küfür ediyor. Kendiniz gibi mi sanıyorsunuz herkesi? Ondan böyle herkese rahatça küfür etme cüretinde bulunuyorsunuz işte. Sosyal Medya dediğimiz yerde her şey yalan olduğu için. Klavye devrimciside gösterdi kendini. Avel çökmüş bir sistemi savunmayı deniyor hala. Forum zaman kaybı. Artık bunu anladım. Cidden şöyle ergen kafasıyla hareket eden tipler forumu işgal edince insan soğuyor.

Evet hocam seviyesiz bazı kişiler forumu bozuyorlar.farklı fikir ve düşüncelere bu konopsia gibi kişilerin farklı fikir ve düşüncelere saygısı yok.Bunun gibi ergenler klavye başında devrim diye söylenip dururlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Bu defa da çuvalladın, komünizm süreci öyle 20-30 yıllardan ibaret değildir, bugün komünizm için devrim yapsan en az 250 yıl gerekir, üstelik herhangi bir aksaklığa uğramadan bu süreç geçerlidir...

Yahu ben devletleri çöktü diyorum. Marx'ın ekonomik zincir saçmalığının farkına varırsın umarım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...