Jump to content

Fatih Sultan Mehmet'i kötüleme çabası

Recommended Posts

Bazı kendini ilerici ve aydın zanneden aptal ve cahil Türk ateistlerindeki Fatih düşmanlığını anlayamıyorum.

Yok kardeş katlini vacip yapmışmış yok İstanbul'u işgal etmişmiş... Bırakınız bu salakça hümanist safsatalarını. Fatih döneminin Atatürk'ü olan bir dahidir, bizim önemli bir milli değerimizdir.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Bazı kendini ilerici ve aydın zanneden aptal ve cahil Türk ateistlerindeki Fatih düşmanlığını anlayamıyorum.

Yok kardeş katlini vacip yapmışmış yok İstanbul'u işgal etmişmiş... Bırakınız bu salakça hümanist safsatalarını. Fatih döneminin Atatürk'ü olan bir dahidir, bizim önemli bir milli değerimizdir.

Fatih bir ortaçağ karakteridir, yaptığı fetih de ortaçağ başarısıdır. Günümüzde böyle şeylerle kıvanç duyan "modern" bir millet yok. Dönme ve sunni Türklerin (Rum, Fars, Ermeni, Slav) tarihleri bomboş olduğu için (bilimsel, felsefi, sanatsal anlamda) böyle ortaçağ fantastik öyküleriyle zevke geliyorlar.

İstanbul Fatih almadan önce Katolik Haçlı seferleri sırdasında büyük darbe yemiştir bizim fetihten önce neredeyse terkedilmiş bir şehirdir. Bu şehri almak 500 sene sonra hala övünülecek bir zafer olamaz. Atatürkle kıyasladığın "entellektüel" Fatih kendisinin ardında yaşayan hiçbir kurum bırakamamışken Atatürk Avrupadan ithal ettiği pozitivizmle bu eşşek halkın en azından bir kısmını  adam edebilmiş cumhuriyet kurumları tesis etmiştir.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Fatih çağına göre değişiktir, sağlam eğitimden geçmiştir, dinci vs değildir ama sevmem. Hiç de sevmek zorunda değilim, bu durum da beni aptal ve cahil yapmaz. Padişahlara ve genel olarak Osmanlı'ya gıcığım, atam falan da saymıyorum. Geçmişimize ait kirli, pis bir gölge gibi görüyorum Osmanlı'yı. İbret alınası bir geçmiş...

Lütfen önüne gelene aptallar, geri zekalılar, salaklar deyip durma, başlıklarını daha üsturuplu aç. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, copyPaste yazdı:

Dönme ve sunni Türklerin (Rum, Fars, Ermeni, Slav) tarihleri bomboş olduğu için (bilimsel, felsefi, sanatsal anlamda) böyle ortaçağ fantastik öyküleriyle zevke geliyorlar.

Sizin başka işiniz yok mu? Büyük ihtimalle doğulu bir kürt falansın kendi ezikliğinden dolayı " Türkler melez moruk moğolsunuz " diyerek insanları aşağılıyorsun. Kanların karıştığı 3 bölge var ağırlıklı olarak , balkanlar , kafkasya ve bunların arasındaki köprü Anadolu. Ülkede Saf kan Türk sayısı azınlıktır ama bu Türk olmadıkları anlamına gelmez. Safkan hiçbir ırk yok. Senin aşağılık kompleksiyle yoğurulmuş mantığınla bakarsak tüm ırklar tarihsiz ve melez.

tarihinde Faşist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, AteistBilinç96 yazdı:

Türk ateistlerindeki Fatih düşmanlığını anlayamıyorum

Artık bir şeyleri anlasan iyi edersin, neredeyse her şeyi iyice öğrenmeden iddia ediyorsun, üstelik her şeye müthiş bir kızgınlık gösteriyorsun.

Belki iyi niyetli olabilirsin ama kendini toparlaman gerekir, böyle eksik bilgilerle ve kızgınlıkla doğruları anlayamadığın gibi itici olursun, bu en azından kendine zarardır.

Yalnızım diye açtığın başlıkta kendi durumumu anlatacak olsam daha bir şey yaşamadığını ve haline üzülmemen gerektiğini herhalde anlarsın.

Fatih denen şahıs dünyanın gelmiş-geçmiş bir numaralı Türk ve Alevi düşmanıdır, sarayda bir tek Türk olan  Çandarlı Halil paşaya dahi katlanamamış kırk gün işkenceden sonra gözlerine mil çektirmiş ve ardından boğdurmuştur. On binlerce Türk ve Aleviyi öldüren adeta soykırım yapan ve Türkleri aşağılayan ve hatta bununla kalmayıp Türk düşmanı vezirlerine sonsuz Türk öldürme hakkı tanıyan bir katildir...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Faşist yazdı:

Sizin başka işiniz yok mu? Büyük ihtimalle doğulu bir kürt falansın kendi ezikliğinden dolayı " Türkler melez moruk moğolsunuz " diyerek insanları aşağılıyorsun. Kanların karıştığı 3 bölge var ağırlıklı olarak , balkanlar , kafkasya ve bunların arasındaki köprü Anadolu. Ülkede Saf kan Türk sayısı azınlıktır ama bu Türk olmadıkları anlamına gelmez. Safkan hiçbir ırk yok. Senin aşağılık kompleksiyle yoğurulmuş mantığınla bakarsak tüm ırklar tarihsiz ve melez.

Aynen yav, bak beni bamtelimden vurdun çok belli oldumu Kürdo olduğum, tüh bak görüyomusun...

Kürtleri kaale alan kim davar, ben hiçbir müslüman kitleyi ciddiye almam. Müslümanlıkta etnisite önemli değildir ki zaten, o fikir 19. yy sonunda askeri okullarda canlanmıştır.

Atatürk, onun zamanına kadar Anadolu bakiye kalan kim varsa "Siz Türksünüz, şöyle mükemmelsiniz, şöyle şekilsiniz" diye tembihlemiş, o güne kadar kendine Osmanlı diyen bu davar kitle yeni sezonda övünç duyulan şey islam değil de Türklük olunca "He yav vallah biz Türküz" demeye başlamıştır. O kitleye diyorum dönmeler diye.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, copyPaste yazdı:

Aynen yav, bak beni bamtelimden vurdun çok belli oldumu Kürdo olduğum, tüh bak görüyomusun...

Kürtleri kaale alan kim davar, ben hiçbir müslüman kitleyi ciddiye almam. Müslümanlıkta etnisite önemli değildir ki zaten, o fikir 19. yy sonunda askeri okullarda canlanmıştır.

Atatürk, onun zamanına kadar Anadolu bakiye kalan kim varsa "Siz Türksünüz, şöyle mükemmelsiniz, şöyle şekilsiniz" diye tembihlemiş, o güne kadar kendine Osmanlı diyen bu davar kitle yeni sezonda övünç duyulan şey islam değil de Türklük olunca "He yav vallah biz Türküz" demeye başlamıştır. O kitleye diyorum dönmeler diye.

Davarın takendisisin. Halk asırlar boyunca asimile edilmiş Atatürk bunlara asimile olmayın kendi kültürünüzü yaşayın diyor bunlarda iyi kötü kendi kültürlerini canlandırmayı deniyor. Ödünç duymakla alakası yok. İslamcılıkla yine ayakta tutardı orayı Mustafa Kemal. Ama o zaman Cumhuriyetin ne anlamı kalacaktı? Atatürk zorunlu olduğundan değil yapılması gereken bu olduğundan devrim yaptı. Anadolu yine osmanlıcı olarak kalabilirdi yoksa. Ama Türk diye bir şey kalmazdı o ayrı.

Eğer sıkışınca " Yav dur biz Türktük " diyip sonra " Ya din kardeşliği ne mutlu müslümanım diyene cihaaatttt " diyen kitleye diyorsan öyle yazacaksın. Direk " dönme Türkler " yazmışsın. Bundan ne anlıyosun sen? Cidden sadece o kitleye söylendiği anlaşılıyor mu?

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Faşist yazdı:

Ülkede Saf kan Türk sayısı azınlıktır ama bu Türk olmadıkları anlamına gelmez. Safkan hiçbir ırk yok.

Genel olarak size katılıyorum ama saf Türk çok az, azınlık bile sayılamaz.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Genetic_studies_on_Turkish_people

Neyse.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bilgivehis.aynan dediigin gibidir Fatih ineği.Yamyamın tekidir.Kendini doğu ROMA  imparatoru olarak tanıtmadan muazzam zevk alanlardan biridir.Oğlancıdır.9 aylık torununu vezire öldürtmüştür.Veziri öldürüp RUMU vezir yapmıştır.Karısına kilise bina ettirmiştir.Kendisi Fatih camisinin 13 metre derindeki mahzende KOSTANTİNİN yanına koydurtmuştur.Şiirler yazdığı papazın oğlunu oğlan olarak almak ister fakat babası kilise papazı buna izin vermez.Bunun üstüne Fatih SAPIĞI 14 yaşindaki çocuğu öldürttürür.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Fatıhin öldüğünü habar alan askerler istanbulun altını üstüne getirir her şeyi talan ederler.Muazzam FATİHİN ordusu böyle bir orduydu.Osmanlı,GAVUR ANALI ve GAVUR KARILI GAVURLARDİ..İsbatı resmi olmayan tarinlerde yazılıdır.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye’deki Ateistlerin %80-90 ının Alevi kökenli olması ile direk olarak bağlantılıdır.Herhalde Osmanlı gibi 600 sene Sünni İslamın muhafızlık ve bayraktarlığını yapan bir devletin en iyi hükümdarlarından birini Alevi kökenli ateistlerin sevmesini ve övmesini bekleyemezsin değil mi ? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Jobar yazdı:

Türkiye’deki Ateistlerin %80-90 ının Alevi kökenli olması ile direk olarak bağlantılıdır.Herhalde Osmanlı gibi 600 sene Sünni İslamın muhafızlık ve bayraktarlığını yapan bir devletin en iyi hükümdarlarından birini Alevi kökenli ateistlerin sevmesini ve övmesini bekleyemezsin değil mi ? 

Yeniçeri ocağını araştır.

2.Mahmut  yeniçeri ocağına kaldırana kadar ordu   bektaşi idi.:0_80cbc_37a71a73_L: 

Halkın büyük çoğunluğu hatta padişahlaran bazılarıda alevi idi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bektaşîlik

Bu ordu, 1826 yılına kadar Osmanlı Devleti'nin birinci gücü olmuştur. 1826 yılına kadar Osmanlı Ordusu savaşa gitmeden önce, Yeniçeri ocağından bir müfreze Hacıbektaş'a geliyor, Dergah Avlusu'nda saf tutarak, Hacı Bektaş-ı Veli Evlâdı’ndan postnişi olan zatın da katılması ile: Mü’miniz Kalû-Beli’den beri... Hakkın Birliğine eyledik ikrar... Bu yolda vermişiz seri... Nebimiz vardır Ahmed-i Muhtar... La Yezal mestaneleriz... Nur-ı ilahide pervaneleriz... Sayılmayız parmak ile tükenmeyiz kırmak ile... On iki imam Pir-i tarikat cümlesine dedik beli... Üçler, beşler, yediler... Nur-ı Nebi, Kerem-i Ali, Pirimiz üstadımız Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli... Demine devranına Hü diyelim Hü! diye gülbang çekiyorlar (dua ediyorlar) ve Pir'den himmet istiyorlardı. O tarihlerde yaşayan kişilerden aktarılan bilgilere göre Yeniçeriler'in gür sesi Hacı Bektaş-ı Veli’ın her tarafından duyuluyordu. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, nereden nereye yazdı:

19 yaşında o dönemin şartlarıyla 6 dil bilen bir adama sövse sövse 30 yaşında Türkçe'yi düzgün konuşamayan biri söver. Tarih bilmezdir. 

Tarih öyle yalanlarla dolu ki bu bilgi bile abartma ve yanlış olabilir... Kısacası aleyhte veya leyhte hiç bir şeye inanmıyorum artık.. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...