Jump to content

Demirtaş'ın Güçlenmesini İstemeyen PKK Mı?

Recommended Posts

Bence de Demirtaş ve arkadaşları PKK ile görüş ayrılığına düştü. Kendisi Apo'dan referandumda evet deyin diye mektup geldi biz ise direndik demişti. Yani Demirtaş AKP'ye samimi olarak muhalif, ama PKK öyle değil. HDP, PKK ile bağlantısı olan bir parti. AKP ise PKK'nın ta kendisi. AKP=PKK.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Desert Wind yazdı:

Terörist başı Apo'nun yerini alacak  kadar Kürt desteği alan Demirtaş Kürtleri meclise yönelttiği dağa mesafe koyduğu için mi içerde sizce? Böyle iddialar var.

Ben de ilk günden beri böyle düşünüyorum. AKP ve PKK işbirliğiyle adamı güzelce içeri attılar. Demirtaş Türklerden de oy almaya ve demokrasiye uyum sağlamaya başlayınca işler karıştı. Demirtaş'ın PKK'yla meclis/demokrasi arasında kaldığına inanıyorum. Ne o olabildi ne de o. 

Günahım kadar sevmem, derimi soysalar oy vermem, o başka. Ama partisinin başında, mecliste olmalı.

PKK kendisini Kürtlerin tek temsilcisi, tek gerçek muhatap olmak istiyor. HDP'yi elleriyle kuran APO, Demirtaş'ın parlamasına ve PKK çizgisinden çıkma arzusuna asla göz yummazdı, yummadı da. AKP'nin ne olduğu zaten belli. Haziran 2015'de iktidar olamayınca kadim dostu PKK'yla anlaşıp ortalığı ateşe veren, APO'dan başkanlık desteği alan Tayyip'ten başkası değildi.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Desert Wind yazdı:

Terörist başı Apo'nun yerini alacak  kadar Kürt desteği alan Demirtaş Kürtleri meclise yönelttiği dağa mesafe koyduğu için mi içerde sizce? Böyle iddialar var.

Pkk ile Hdp nin ideoljik farklılıkları var.Ama bunun için içeri atıldığını söylemek çok saçma.?

Sonuçta ikiside özgür bağımsız kürt devleti istiyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ben de ilk günden beri böyle düşünüyorum. AKP ve PKK işbirliğiyle adamı güzelce içeri attılar. Demirtaş Türklerden de oy almaya ve demokrasiye uyum sağlamaya başlayınca işler karıştı. Demirtaş'ın PKK'yla meclis/demokrasi arasında kaldığına inanıyorum. Ne o olabildi ne de o. 

Günahım kadar sevmem, derimi soysalar oy vermem, o başka. Ama partisinin başında, mecliste olmalı.

PKK kendisini Kürtlerin tek temsilcisi, tek gerçek muhatap olmak istiyor. HDP'yi elleriyle kuran APO, Demirtaş'ın parlamasına ve PKK çizgisinden çıkma arzusuna asla göz yummazdı, yummadı da. AKP'nin ne olduğu zaten belli. Haziran 2015'de iktidar olamayınca kadim dostu PKK'yla anlaşıp ortalığı ateşe veren, APO'dan başkanlık desteği alan Tayyip'ten başkası değildi.

Hayatımda hiç bir seçim anketine denk gelmemiştim.

10 gün önce falan denk geldi,şöyle bir soru vardı

İkinci turda rte ile Demirtaş karşı karşıya gelse hangisine oy verirsiniz?

Düşünmeden Demirtaş dedim.

Hiç sevmesem de birinin çizgisi belli,diğeri fırıldak gibi.

Kısacası ben de aynı düşüncedeyim ,pkk ile akp ortak,

dikkat edin akp ne zaman köşeye sıkışsa ,pkk şehir eylemlerine başlıyor.

En son dolmabahçe katliamı oldu,ardından başkanlık sistemi meclisten geçti ,eylemler durdu.

Bence akp pkk dan daha tehlikeli.

Akp nin ülkeye verdiği zarar,pkk nın verdiği zarardan  onlarca kat fazla.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, strong yazdı:

Hayatımda hiç bir seçim anketine denk gelmemiştim.

10 gün önce falan denk geldi,şöyle bir soru vardı

İkinci turda rte ile Demirtaş karşı karşıya gelse hangisine oy verirsiniz?

Düşünmeden Demirtaş dedim.

Hiç sevmesem de birinin çizgisi belli,diğeri fırıldak gibi.

Ufff, bir seçimde karşılaşılabilecek en zor iki seçenek. Ama ne yalan söyleyeyim, ben senin kadar kolay karar veremezdim Sevgili Strong. Demirtaş'a da veremem. 

Ama AKP'nin PKK'dan çok daha büyük bir bela olduğu konusunda sana yüzde yüz katılıyorum. PKK'yla mücadele zor değil ayrıca. AKP ve PKK zaten işbirliği halinde olduğu için bugünlere geldik biz. E ama Kürtleri de uyardık. Bu dincilere güvenilmez, onlarla birlik olup bize ve Cumhuriyet değerlerine alabildiğine saldırıyorsunuz ama günü geldiğinde sizi ilk satacak onlar bunlar dedik, anlatamadık. 

11 saat önce, strong yazdı:

Kısacası ben de aynı düşüncedeyim ,pkk ile akp ortak,

dikkat edin akp ne zaman köşeye sıkışsa ,pkk şehir eylemlerine başlıyor.

En son dolmabahçe katliamı oldu,ardından başkanlık sistemi meclisten geçti ,eylemler durdu.

Bence akp pkk dan daha tehlikeli.

Akp nin ülkeye verdiği zarar,pkk nın verdiği zarardan  onlarca kat fazla.

Evet, AKP ne zaman sıkışsa PKK misler gibi eylemlere başlıyor, Tayyip'in biz gidersek kaos olur kehaneti gerçekleşmiş oluyor ve hoop, oylar cepte. Bu hep böyle oldu.

Bakalım bu kez ne yapacak...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...