Jump to content

Atesitliğini Bilimsel olarak isbat edene 1000 tl nakit

Recommended Posts

Ateizm varolan herşeyin bir yaratıcı dışında varolduğunu iddia eder

o zaman evrenin bir yaratıcı tarafından yaratılmadığını isbat etmeli ki iddiası doğru olsun

şimdi Ateizmi bilimsel olarak 2x2 4 katiyetinde isbat edebilen varsa hodri meydan

isbatını yaz parayı kap 1000 tl benden

Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

37 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

Bilimsel isbat delil bulmak zormu geldi ?

o zaman bir ve tek yaratıcı güç olmayacağına dair MANTIKSAL delil getir

parayı kap!

Tasımım var. İster misiniz?

1- Öncül: Eğer bir iddianın doğruluğuna yönelik kanıtlar çok açıksa ve bu iddia modern yıllar, bunlar son iki yüzyılı içerir,  boyunca bilimsel çevre tarafından bilinmişse o zaman bilimsel çevre tarafından kabûl görmüş olması gerekir. (bilimin güvenilirliği)

2- Öncül: Allah'ın olduğu iddiası bilimsel çevreler tarafından kabûl edilmeyen bir iddiadır. (açıklanmasına bile gerek yok)

3- Dolayısıyla, ya Allah'ın var olduğu iddiası son iki yüzyıl boyunca bilinen bir iddia değildi ya da Allah'ın olduğuna dair kanıtlar, varsa, çok açık değildir.

4- Öncül: Allah'ın var olduğu iddiası, son iki yüzyıl boyunca bilinen bir iddiadır.

5- Dolayısıyla, Allah'ın var olduğu iddiasının doğruluğuna işaret eden açık bir kanıt yoktur.

6- Öncül: Allah, varsa, kendisinin var olduğu iddiasının doğruluğunun açık olduğunu söylemektedir.

7- Dolayısıyla, Allah -varsa- yalan söylemektedir.

8- Öncül: Allah, varsa, yalan söylemez. (Aslında buna karşı çıkabilirsiniz, bir şey diyemem. Kabûl ettiğinizi düşünüyorum.)

9- Dolayısıyla, Allah yoktur.

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, dr.Kemal said:

Bilimsel isbat delil bulmak zormu geldi ?

o zaman bir ve tek yaratıcı güç olmayacağına dair MANTIKSAL delil getir

parayı kap!

Herif 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisinin bana inanmayan herkesi Allah adında bir put yakacak lafına hiç tereddüt etmeden inanıyor ama böyle şarlatanlara, sahtekarlara yalancı diyen ateistlerden kanıt istiyor. Bu kadar salak birisine ne kadar kanıt getirseniz de farketmez, bu salak gider yine memeleri yeni çıkmış huri hayaliyle arap bedevisine inanmaya devam eder.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Tasımım var. İster misiniz?

1- Öncül: Eğer bir iddianın doğruluğuna yönelik kanıtlar çok açıksa ve bu iddia modern yıllar, bunlar son iki yüzyılı içerir,  boyunca bilimsel çevre tarafından bilinmişse o zaman bilimsel çevre tarafından kabûl görmüş olması gerekir. (bilimin güvenilirliği)

2- Öncül: Allah'ın olduğu iddiası bilimsel çevreler tarafından kabûl edilmeyen bir iddiadır. (açıklanmasına bile gerek yok)

3- Dolayısıyla, ya Allah'ın var olduğu iddiası son iki yüzyıl boyunca bilinen bir iddia değildi ya da Allah'ın olduğuna dair kanıtlar, varsa, çok açık değildir.

4- Öncül: Allah'ın var olduğu iddiası, son iki yüzyıl boyunca bilinen bir iddiadır.

5- Dolayısıyla, Allah'ın var olduğu iddiasının doğruluğuna işaret eden açık bir kanıt yoktur.

6- Öncül: Allah, varsa, kendisinin var olduğu iddiasının doğruluğunun açık olduğunu söylemektedir.

7- Dolayısıyla, Allah -varsa- yalan söylemektedir.

8- Öncül: Allah, varsa, yalan söylemez. (Aslında buna karşı çıkabilirsiniz, bir şey diyemem. Kabûl ettiğinizi düşünüyorum.)

9- Dolayısıyla, Allah yoktur.

mantıksız delilsiz isbatsız

Allahın varolduğuna dair kanıtlar var başta semavi kitaplar bunlara inanan 6 milyar insan

bu 6 milyar dindar insan içerisinde prof da dahil olmak üzere binler le bilimadamı iman ediyor

sıralı tam liste de verirdim ama vaktim yok mesela nobel ödüllü Aziz Sancar tanıdık olsun diye

Allahın varolduğu iddiası değil varlığı insanlık tarihi kadar eski bknz göbeklitepe kazıları

Allah semavi kitaplarla kendini zaten tanıtıyor bildiriyor

neyse buraya kadar cevaptı

amaç burada kainatı yaratan tekbir yaratıcı olamayacağını isbat etmek

bilimsel veya mantıksal

varlığını isbat etmek değil

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

mantıksız delilsiz isbatsız

Hangi öncül?

7 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

Allahın varolduğuna dair kanıtlar var başta semavi kitaplar bunlara inanan 6 milyar insan

bu 6 milyar dindar insan içerisinde prof da dahil olmak üzere binler le bilimadamı iman ediyor

Hangi bilim çevresi "İslam hâk dindir." diyor? Zaten böyle bir şeye dair bir istatistik filan da yok.

Ayrıca, bilim insanlarında İslam filan yaygın değil.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.pewforum.org/2009/11/05/scientists-and-belief/&ved=2ahUKEwiMx-iVgazbAhWBsCwKHQ0sDvgQFjACegQICRAB&usg=AOvVaw0DHfNHeTo36nplkbonURhY

9 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

sıralı tam liste de verirdim ama vaktim yok mesela nobel ödüllü Aziz Sancar tanıdık olsun diye

Eh, sıkıntı olan istatistik vermeniz gerektiği gerçeği. Yoksa ben de ateist ve agnostik bilim insanlarını örnek veririm.

10 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

Allahın varolduğu iddiası değil varlığı insanlık tarihi kadar eski bknz göbeklitepe kazıları

Yalan. İslam neresinde var oradaki kazıların?

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, dr.Kemal yazdı:

o zaman evrenin bir yaratıcı tarafından yaratılmadığını isbat etmeli ki iddiası doğru olsun

şimdi Ateizmi bilimsel olarak 2x2 4 katiyetinde isbat edebilen varsa hodri meydan

Sen Allahın varlığını bilimsel olarak kanıtla ben sana 5000 tl vereceğim.

Sitelerde Paylaş

bu mantıksız bir soru öncelikle her şeye gücü yeten allah adında muhteşem bir yaratıcının olduğunu ve kuranın muhteşem bir kitap olduğunu iddia eden sizsiniz  

öncelikle bu iddialarınızı kuran dışı bir kaynaktan ispat etmeniz gerekir bu iddialarınızıda kuran hadis vb  kitaplarıyla ispat edemezsiniz çünki  onlar kendisine kanıt olamaz 

evrene gelince illa ateist olmak zorunda değil bilim adamlarının yaptığı bir çok araştırma var ve sürdürülüyor  ama teknolojinin yeterli olmaması sebebi ile yavaş ilerliyorlar

üçüncüsü ben sana kuranda bilimsel diye geçen bir çok ayeti çürütürüm yine çelişkili ayetleri gösteririm sırf bu bile allahın hayali uydurma olduğunu ( forumda allahın kökenini açıklayan bir çok konu var) kuranında mükemmel olmadığını insan yazımı olduğunu ispat eder  bu da allahın kendisi ile çeliştiğini gösterir çelişmeseydi kusursuz hatasız bir kitap çıkartması gerekirdi 

en basitinden örnek içki bu dünyada kötülüklerin anası kabul edilirken cennette şaraptan ırmaklar şeklinde ödül olarak vaad edilmesi 

zina yasakken cennette tomurcuk göğüslü huri verilmesi

yapılan tonla astronomi hataları 

güneşin balçığa batması 

vb

uzun lafın kısası ilk olarak sen bize allahın varlığını bilimsel olarak ispat et etmek zorundasın çünki iddia sahibi sensin   sonra biz cevap veririz

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, İlluminatus yazdı:

bu mantıksız bir soru öncelikle her şeye gücü yeten allah adında muhteşem bir yaratıcının olduğunu ve kuranın muhteşem bir kitap olduğunu iddia eden sizsiniz  

öncelikle bu iddialarınızı kuran dışı bir kaynaktan ispat etmeniz gerekir bu iddialarınızıda kuran hadis vb  kitaplarıyla ispat edemezsiniz çünki  onlar kendisine kanıt olamaz 

evrene gelince illa ateist olmak zorunda değil bilim adamlarının yaptığı bir çok araştırma var ve sürdürülüyor  ama teknolojinin yeterli olmaması sebebi ile yavaş ilerliyorlar

üçüncüsü ben sana kuranda bilimsel diye geçen bir çok ayeti çürütürüm yine çelişkili ayetleri gösteririm sırf bu bile allahın hayali uydurma olduğunu ( forumda allahın kökenini açıklayan bir çok konu var) kuranında mükemmel olmadığını insan yazımı olduğunu ispat eder  bu da allahın kendisi ile çeliştiğini gösterir çelişmeseydi kusursuz hatasız bir kitap çıkartması gerekirdi 

en basitinden örnek içki bu dünyada kötülüklerin anası kabul edilirken cennette şaraptan ırmaklar şeklinde ödül olarak vaad edilmesi 

zina yasakken cennette tomurcuk göğüslü huri verilmesi

yapılan tonla astronomi hataları 

güneşin balçığa batması 

vb

uzun lafın kısası ilk olarak sen bize allahın varlığını bilimsel olarak ispat et etmek zorundasın çünki iddia sahibi sensin   sonra biz cevap veririz

Kardeşim sen olayı çok yanlış anlamışsın, vah vah. 

Kuran-ı Kerim'i okumadan böyle yorumlar yapıyorsunuz ya yemin ederim vallah billah komedisiniz. O iddialar ne lan. 2 ayet veya sure sonrasını okusan zaten iman edecen. Bitirmeyen ateisttir bu kadar basit. "Bende süpermenlerin gerçek olduğunu sanardım, film bitince aşağı kayan yazıları görene kadar".

İçki diyorsun şarap diyorsun meğerse okusan anlayacaksın:"Bembeyaz; içenlere lezzet (veren bir içki). Onda ne bir gaile vardır, ne de kendilerinden geçip, akılları çelinir." (Saffat, 37/46-47) Nasıl şarapmış ama? Allah nasip etsin. 

"zina yasakken cennette tomurcuk göğüslü huri verilmesi" demişsin. Seni direk şuraya nakledeyim benden çok daha güzel anlatmış. Cenette Huriler

Güneşin balçığa batması, ateistler bu ayetle dalga geçerek tam bir dalga geçilecek hale gelirler. Çünkü ondan öncekki 2 kelimeyi okuyamayacak kadar aciz duruma düşüyorlar: 

(18/KEHF-86: Sonunda Güneş'in battığı yere (iyice batı cihetine) ulaştı; onu kara balçıklı bir suya batar (görünümünde) buldu. O kesimde bir millete rastladı. Biz de ona: «Ey Zülkarneyn ! Ya azaba uğratırsın, ya da haklarında güzel muamelede bulunabilirsin, (bu hususta serbestsin)» dedik.)

Okuyun şunu da kapansın konu. Zülkarneyn (A.s) güneşi kara balçıklı bir suda batar buldu cümlesi size ne ifade ediyor. Kim buldu güneşi öyle söyle bana? vecede-hâ geçiyor orada.

Hattâ izâ belega magribeş şemsi vecedehâ tagrubu fî aynin hamietin ve vecede indehâ kavmen, kulnâ yâ zel karneyni immâ en tuazzibe ve immâ en tettehıze fîhim husnâ(husnen).

Oradaki vecede-hâ kelimesi Arapçada "onu buldu" mealidir. Bu kadar ironi yani.

Çelişki göster bana, çürüt ayetleri görmek istiyorum.

İnkâr edenler (kâfirler), semaların ve arzın bitişik olduğunu görmediler mi? Sonra Biz, o ikisini (birbirinden) ayırdık. Ve her canlı şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmazlar mı? Enbiya/30

Burada çürütülecek ne var? Dünya üzerindeki tüm canlılar (şimdi araştıracaksınız hazırsınız çünkü) sudan oluşmuştur. Araştırın :) Evrimde öyle başlamıştı değil mi? Hala inanmazlar mı vurgusuna bayılıyorum. Bigbangi çürütebilirseniz buyurun. Modern bilim:19.yy

Ve sema; Biz onu büyük bir kudret ile bina ettik. Ve muhakkak ki (onu) genişletici olan elbette Biziz. Zariyat/47 

Evrenin genişlemesi: Modern bilim 1920. 

Diğer ayetleri hiç zorlama gibi bir niyetim yok. Demirlerin inmesi, yağmurların oluşumu onlarda bilimseldir. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, nereden nereye yazdı:
Ve sema; Biz onu büyük bir kudret ile bina ettik. Ve muhakkak ki (onu) genişletici olan elbette Biziz. Zariyat/47 

Diğer ayetleri hiç zorlama gibi bir niyetim yok. Demirlerin inmesi, yağmurların oluşumu onlarda bilimseldir. 

Oxford'a bekleriz sizi. Bunu doğrulayan batı üniversitesi var mı? Veya öbürlerini? Ee..? Oxford'un nasıl bundan haberi yok? 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Kardeşim sen olayı çok yanlış anlamışsın, vah vah. 

Kuran-ı Kerim'i okumadan böyle yorumlar yapıyorsunuz ya yemin ederim vallah billah komedisiniz. O iddialar ne lan. 2 ayet veya sure sonrasını okusan zaten iman edecen. Bitirmeyen ateisttir bu kadar basit. "Bende süpermenlerin gerçek olduğunu sanardım, film bitince aşağı kayan yazıları görene kadar".

İçki diyorsun şarap diyorsun meğerse okusan anlayacaksın:"Bembeyaz; içenlere lezzet (veren bir içki). Onda ne bir gaile vardır, ne de kendilerinden geçip, akılları çelinir." (Saffat, 37/46-47) Nasıl şarapmış ama? Allah nasip etsin. 

"zina yasakken cennette tomurcuk göğüslü huri verilmesi" demişsin. Seni direk şuraya nakledeyim benden çok daha güzel anlatmış. Cenette Huriler

Güneşin balçığa batması, ateistler bu ayetle dalga geçerek tam bir dalga geçilecek hale gelirler. Çünkü ondan öncekki 2 kelimeyi okuyamayacak kadar aciz duruma düşüyorlar: 

(18/KEHF-86: Sonunda Güneş'in battığı yere (iyice batı cihetine) ulaştı; onu kara balçıklı bir suya batar (görünümünde) buldu. O kesimde bir millete rastladı. Biz de ona: «Ey Zülkarneyn ! Ya azaba uğratırsın, ya da haklarında güzel muamelede bulunabilirsin, (bu hususta serbestsin)» dedik.)

Okuyun şunu da kapansın konu. Zülkarneyn (A.s) güneşi kara balçıklı bir suda batar buldu cümlesi size ne ifade ediyor. Kim buldu güneşi öyle söyle bana? vecede-hâ geçiyor orada.

Hattâ izâ belega magribeş şemsi vecedehâ tagrubu fî aynin hamietin ve vecede indehâ kavmen, kulnâ yâ zel karneyni immâ en tuazzibe ve immâ en tettehıze fîhim husnâ(husnen).

Oradaki vecede-hâ kelimesi Arapçada "onu buldu" mealidir. Bu kadar ironi yani.

Çelişki göster bana, çürüt ayetleri görmek istiyorum.

İnkâr edenler (kâfirler), semaların ve arzın bitişik olduğunu görmediler mi? Sonra Biz, o ikisini (birbirinden) ayırdık. Ve her canlı şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmazlar mı? Enbiya/30

Burada çürütülecek ne var? Dünya üzerindeki tüm canlılar (şimdi araştıracaksınız hazırsınız çünkü) sudan oluşmuştur. Araştırın :) Evrimde öyle başlamıştı değil mi? Hala inanmazlar mı vurgusuna bayılıyorum. Bigbangi çürütebilirseniz buyurun. Modern bilim:19.yy

Şarap ırmakları vaad ediyor bi tarafınızdan yok buymuş diye element uydurmayın

bence kuranı bilmeyen sizsiniz şarap ırmağı konusunda yanıldığımı söyleyip muhammed suresinden habersiz olmanız ayrıyetten kuranda apaçık indirdik diye bir söz olması bu sembolik bu aslında böyle değil açıklamalarınıda çürütür ap açık demek yazıldığı gibi demektir onun yerine  arapçada şöyle diyor diyip aslında arapça bilmeyen  caner taslamanı atmanızda ilginç olmuş

böyle bir adama ayet paylaşsam ne yazar siz beynini kapatmış

1 - İmam İskender Ali Mihr: Takva sahiplerine vaadedilen cennetin durumu şudur ki; içinde kokusu değişmeyen sudan nehirler, tadı bozulmayan sütten nehirler, içenlere lezzet veren şaraptan nehirler ve saf (süzülmüş) baldan nehirler bulunur. Onlar için orada her çeşit meyve bulunur ve (onlar için) Rab’lerinden mağfiret vardır. (Bunların durumu), ateşte devamlı kalacak olan ve hamîm (sıcak kaynar su) içirilen, bu sebeple bağırsakları parçalanan kimsenin durumu gibi midir?
2 - Diyanet İşleri: Allah’a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?
tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, nereden nereye yazdı:

Size bu konuda hak veriyorum ama açıklama biraz tuhaf olmuş. Parantezler üzerinden yola çıkmışsınız.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, nereden nereye yazdı:

Bu araplar baya salak herhalde evrenin genişlemesinden bahseden kitaptan habersiz gökbilimle uğraşmışlar ama genişlemeyi bulan nedense gavur.

tarihinde Side Effect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Side Effect yazdı:

İtiraf etmişsin zaten zorlayarak bu anlamları çıkarttığını. 80 tane mealli ayetten anlam uydurmak tam apaçık kitaba göre bir iş değil mi?

? Arkadaşım, bazı insanlar var her şeyi bilimsel olarak gösterip zorluyorlar. Bende burada o ayetleri atıp zorlamak istemediğimi belirtmişim ki sen yanlış anlamışsın. 

Bir saat önce, Side Effect yazdı:

Bu araplar baya salak herhalde evrenin genişlemesinden bahseden kitaptan habersiz gökbilimle uğraşmışlar ama genişlemeyi bulan nedense gavur.

Öylemi düşünüyorsun gerçekten? O zaman sence biri iddia attıysa o iddiayı atan insanın üzerine kimse hipotez, teori yakıştırmaz. Kuran'da yazmasını bizim bulmamızın mantığı nedir? 

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, dr.Kemal yazdı:

Bilimin yöntemleri gözlem ölçme ve deneydir.

Bunlar ile doğrulanmış tanrı varsayımın yoksa neyi ispatlayacaksın ki?

Tanrı ölçerin var mı?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, nereden nereye yazdı:

? Arkadaşım, bazı insanlar var her şeyi bilimsel olarak gösterip zorluyorlar. Bende burada o ayetleri atıp zorlamak istemediğimi belirtmişim ki sen yanlış anlamışsın. 

Öylemi düşünüyorsun gerçekten? O zaman sence biri iddia attıysa o iddiayı atan insanın üzerine kimse hipotez, teori yakıştırmaz. Kuran'da yazmasını bizim bulmamızın mantığı nedir? 

Ne demek kuranda yazmasının bizim bulmamızın mantığı nedir. Kuranda yazıyorsa daha önceden araplar çıkıp bu ayeti  ispatlasaydı sonra al sana tanrının delili diye gez dur. Kuranda yazıyorsa araştırmayacakmısın bu ne dogma bir anlayış. Ayrıca bilim şuan bilmiyor diye bazı şeylerin mistik olduğunu falanmı düşünüyorsun. Daha öncede bakteriler vb canlılar bilinmiyorken  hastalıklara cin şeytan işi diye uyduruyorlardı şimdi bilim bunları bilince cinler ortalıktanmı kayboldu. Her şey tabiki bilimseldir gelecektede bilmediğiniz şeyi bilim açıklayınca başka şeyler uydurmaya başlarsınız artık.

Sitelerde Paylaş

kuran-ı kerim'de insanoğlu dünyaya allah tarafından indirilmiş olup evrim yasasıyla çelişen bir durumdur evrimin belli zaman aralıklarıyla canlı fosillerinin kademeli olarak değiştiğini kanıtlamıştır ancak gözlemleyememiştir buda bu araştırmanın bir terori olduğunu gösterir ancak bir başka araştırma varki evrimin gözlemidir biz buna yapay seçilim deriz yapay seçilimdeki yapılan test şudur yabani atların bacak boyları uzun olanlar seçilir ve bu çiftleştirilir ortaya gözle görüleneyen fakat bir kaç santim daha uzun bacakları olan atlar meydana gelir

ancak bu durum meyve ve sebzelerin daha yenilerbilir tohumlarının seçilerek yabani olanlardan ayrılıp pazarlarımıza sunulmasi gibi 200 yıl boyunca tekrarlanınca ortaya yarış atı çıkar bu atlar sadece bacak boyu olarak değil artık fiziksel olarakta daha atletik bi anayomiye sahip olurlar buda kuran-ı kerimdeki verilen bilgiye ters düşeceği için ateist düşüncenin savunduğu olgunun kanıtıdır. fakat bu seçilim doğal olmadığı için at yan bastığında bilek direk kırılır konumuz bu değil ama değinmek istedim. sonuç olarak canlı hücresi çiftleşme ile beraber gelişmeye veya körelmeye çok verimli bi yapıdır ve bu gözlemlenen bir kanıtla kamuya sunulmuştur. zeki bir insan bu kanıtlara ihtiyaç duymadan bunu anlayabilir.

ancak allah inancı daha doğar doğmaz insana korkunc bir ceza sı varmış gibi empoze edildiğinden bilinç altında büyük bir olguya sebep olur ve bu olgudan kurtulmak bazi ateistler icin kolay olsada aşırı dinci aileden gelen bir birey için kolay değildir ne kadar kanıt sunarsan sun beyne empoze edilen olgu ön plana çıkar ve kişide inatçı karakter varsa imkansıza yakın bir hal alabilir.

tarihinde "dünyayaışınlanıpçoğaldık" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" yazdı:

kuran-ı kerim'de insanoğlu dünyaya allah tarafından indirilmiş olup evrim yasasıyla çelişen bir durumdur

Siz bilirsiniz.

5 dakika önce, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" yazdı:

evrimin belli zaman aralıklarıyla canlı fosillerinin kademeli olarak değiştiğini kanıtlamıştır ancak gözlemleyememiştir buda bu araştırmanın bir terori olduğunu gösterir

A- Hücre Teorisi de bir teoridir ve insan vücudunun hücrelerden oluştuğunu savunur, örnek olarak.

B- Ne? Neyi gözlemleyememişiz? Benekli Kerevit'i gözlemlemedik mi?

Öbür konularda size karşı çıkmıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...