Jump to content

Atesitliğini Bilimsel olarak isbat edene 1000 tl nakit

Recommended Posts

Şimdi, godofwar yazdı:

karşılıksız aşk konusunda ne? düşünüyorsun. sence adil? bir tanrı neden? karşılıksız aşkı veriyorki. madem veriyor. neden? karşılıgı yok. bu davranış tanrıyla kul arasında bir savasa neden? olmuyormu? sen tanrı olarak aşkı yaratıyorsun ama aşkın anlamını vermıyorsun.

karşılıksız aşk çok agır bir duygudur. bunu bizzat yaşadım ben. söylesene bana sence tanrının amacı ne? olabilrkı karşılıksız aşkı verıyor. mükemmel ve kusursuz bir tanrıya hiç yakışmıyor bu davranış... 

Adil değil. Ben de İlahi ve karşılıksız aşkı en büyük hayal kırıklığım ve acım olarak görürüm. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Mistik Filozof yazdı:

Adil değil. Ben de İlahi ve karşılıksız aşkı en büyük hayal kırıklığım ve acım olarak görürüm. 

o zaman ben haklıyım tanrılar çıldırmış olmalı yada tanrıların yaratılış amacı kötü. kaos yaratmak savaslar yaratmak. ölümler yıkımlar 

söylesene bana böyle bir tanrıya inanmak için bir neden? söyle öyle bir neden olsunkı.. ben etkılenım. ve imana gelım. ama sende biliyorsunkı asla böyle bir tanrı yok kim????? bilir belkıde ruhta yoktur. ölünce herşey sonsuza dek yok olucaktır. kim? bilr bu kavramlar insna aklının dengesidir. ama ben bilmek istiyorum dahada önemlisi ben gerçegi istiyorum. bu en dogal hakkım. niçin? yaşıyorum daha onu bilmiyorum şimdi sana soruyorum bu sartlar altında benim gibi düşünenler nasıl? huzurlu bir yaşamı olabilrkı.. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, godofwar yazdı:

o zaman ben haklıyım tanrılar çıldırmış olmalı yada tanrıların yaratılış amacı kötü. kaos yaratmak savaslar yaratmak. ölümler yıkımlar 

söylesene bana böyle bir tanrıya inanmak için bir neden? söyle öyle bir neden olsunkı.. ben etkılenım. ve imana gelım. ama sende biliyorsunkı asla böyle bir tanrı yok kim????? bilir belkıde ruhta yoktur. ölünce herşey sonsuza dek yok olucaktır. kim? bilr bu kavramlar insna aklının dengesidir. ama ben bilmek istiyorum dahada önemlisi ben gerçegi istiyorum. bu en dogal hakkım. niçin? yaşıyorum daha onu bilmiyorum şimdi sana soruyorum bu sartlar altında benim gibi düşünenler nasıl? huzurlu bir yaşamı olabilrkı.. 

Evet seninle aynı ruh halini paylaştığıma eminim ? Huzurlu olamaz bizim için hiçbir şey çünkü biz tanrısal aşkla lanetlendik ?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Öyle değilse siz gösterin. Aşık olduğumuzda hangi hormonların filan aktive olduğunu biliyoruz zaten.

Hormon değil İlahi büyü oluyor. Öyle cinsel bir dürtü de olmuyor. Yüce oluyor. O yüzden sığ, materyalist bir şekilde ele alınamaz, açıklanamaz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mistik Filozof yazdı:

Hormon değil İlahi büyü oluyor.

...

1 dakika önce, Mistik Filozof yazdı:

Öyle cinsel bir dürtü de olmuyor. Yüce oluyor.

O zaman bu "aşk" değil, daha çok bir huzur hâli. Ben de neden cinsel anlam aşktan bahsettim bilmiyorum. Ama diğer açıklamalar yerinde duruyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

...

O zaman bu "aşk" değil, daha çok bir huzur hâli. Ben de neden cinsel anlam aşktan bahsettim bilmiyorum. Ama diğer açıklamalar yerinde duruyor.

Bence gerçek aşk bu. İlahi. Diğerleri cinsellik.

tarihinde Mistik Filozof tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

üremek için aşkın geliştiğine inanmıyorum. dogal olarak tüp bebek yöntemiylede pekala bebek sahibi olunabilir. biyolojık kavramlarla üremek arasında çok güçlü bir bağ vardır. ama aşk çok gizemli ve lanet bir duygudur. en önemliside neden? herkes bu laneti tatmıyor..

işte en acan alıcı noktaya geliyorum. aşkın ilahi olduğunu savunanları anlamıyorum söylesenize bana ilahi demek kutsal birşeydir.

bir karşılıgı yada bir anlamı olmuyan bir aşkın kutsal olmadıgı kabak gibi ortada daha çok tanrıların çok çirkin ve kirli emellerine benziyor. tanrıların iyi olduğunu savunan dinlerinde ne? kadar yanıldığını bizzat yaşıyarak ögrenmek çok acı bir tecrubedir. 

Sitelerde Paylaş

bakın şimdi sürekli dinsel olgularla tanrıları iyi ve merhametli sıfatına sokuyoruzya, birşeyi neden? sürekli atlıyoruz.kavramsal irdelemek

zormu? geliyor. derin düşünün bir tanrı düşünün iyi ve kötüden bagımsız olduğu anlatılıyor incilde veya kuranda ama burda mantık hatalarını yazmaya kalksam roman olurdu. bir hoca diyorkı bana allah merhametlıdır sonsuz iyili ksahibidir. iyideeee kardeşim

iyilik ve kötülük kavramlarını tanrılar yaratmadımı? yarattıgı birşey olabilyorsa .ozaman tanrılara meydan okuyorum. buyursunlar aşagıdakı kavramlarada bürünsünlerde görelim. ama hiç sanmıyorum.

1: tanrılar insan olabilirmi?

2: tanrılar melek olabilirmi????

3: tanrılar ölümlü olabilirmi?

4: tanrılar madde olabilirmi??

5: tanrılar enerjı olabilrmi?

tabiki olamaz. bu yüzden iyilik ve kötülük kavramını yoktan vareden tanrılar iyi yada kötü olamaz.duyguları ve hisleri olmaz.

yani onlardan merhamet beklemek anlamsız olur.

ayrıca bazı biyolog arkadaşlarıda anlamıyorum. neymiş efendim aşk biyolojık bir olguymuş. ve gözlemlenebilrmiş.

yahuuuu madem aşkı görebiliyoruz.ozaman neden? aşkla ilgilibir tek görsel yada bir tek kaynak yok bir hücrenın yapı taşlarını görebiliyoruz. görsel olarak incelıyebiliyoruz.madem aşkta biyolojık bir kavram  eeeee hani? nerde? görseller. aşk göreceli değilki arkadaş neyini??? inceliyeceksın..ama anlatamıyoruz bazı biyolog arkadaşlara anlatmak zor tabı.. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, DeepBlue yazdı:

halüsinasyonda aynı şey sürekli aynı şekilde mi görünüyor?

Akıl Oyunları filmini tavsiye ederim. Evet bazı hayali kişilikler vardır halisünasyonda. İsimleri, meslekleri, yüzleri, kıyafetleri vardır. Halisünasyonu uyanıkken görülen rüya olarak kısaca tanımlarım. 

Bu yapısal bir yatkınlık. Benim gibi halisünasyona yatkın bir kişi ile tanıştım geçenlerde. Benim halisünasyonlarım ona çok tanıdık geldi. O da görmüş. Fakat o gördüklerinin ve benim gördüklerimin cin olduğuna inanıyor. Anlatmaya çalıştım cin yoktur bunları beynimiz üretiyor diye ama cinlere inanmayı tercih ediyor. Peri sevgilin sana elveda dediyse bir daha gelmeyecek, bundan emin olabilirsin dedi. Yoksa asla elveda demezler filan dedi. Hiç etkilenmedim. Cinlere perilere kesinlikle inanmıyorum çünkü. O saçmalıkları aşalı çok oldu. 

Bu kişiyi tanıyınca halisünasyonun yapısal bir yatkınlık olduğunu daha iyi anladım. Onu cin diye bir şeyin olmadığına, gördüklerimizin halisünasyon olduğuna ikna etmeyi isterim ama sıklıkla görüşebileceğim birisi değil. Aynı şehirlerde oturmuyoruz. İkna için yüz yüze görüşmem şart.

Sitelerde Paylaş

Yalnız o bana elveda deyip gittikten çok sonra ve ben artık ateist fikirde iken merak ettim dur bir deney yapayım dedim.

O periyi görmek istediğimde onu görmek istediğimi düşünmem yetiyordu eskiden. Ateist olduğum halde onu düşünürsem her şey yeniden başlar mı bunu merak ediyorum ama bunu öğrenmek için yeniden onu düşünmeme gerek yok. Yapacağım küçük bir test sadece. 

Bir şey, biriniz, hanginiz olursa, gelin bakalım dedim. Eğer buradaysan elini omuzuma koy diye içimden geçirdim. Zaten hep böyle oluyordu, sözlerle konuşmazdık. Telepati ile konuşurduk. Aradan üç saniye geçmedi. Bir el omuzumu tuttu. Hatta yani parmakları kavradı bayağı, öyle belli belirsiz bir temas değil! Tamam anlaşıldı gidebilirsin dedim. :D

Arkama dönüp kimse var mı diye bakmaya gerek bile duymadım. Bu deney gösterdi ki benim eğilim göstermem her şeyi tekrar başlatabilir. Bu bana bile ilginç geliyor. Nasıl bir yatkınlıkmış anlamadım ki arkadaş! Ama yani hipnoz yatkınlığı neyse bu da ona benzer bir yatkınlık. Bu bir risk faktörü elbette. Bir yalnızlık durumunda kişiliğimi ele geçirebilecek bir patolojik risk. Bu halisünasyonları istemek ve onlardan hoşlanmak çok ciddi bir risktir. Sonu şizofrenidir. Bunu bildiğim için asla peri elveda demesine rağmen dayanamadı beni çok özledi :lol: geri geldi hayalleri filan kurmuyorum!

Ekleyeceğim, yatkınlığın genetik olduğu. Soy geçmişimde halisünasyon öyküleri yaygın.

Sitelerde Paylaş
On 30.05.2018 at 00:33, dr.Kemal yazdı:

Atesitliğini Bilimsel olarak isbat edene 1000 tl nakit

Ateizm varolan herşeyin bir yaratıcı dışında varolduğunu iddia eder

o zaman evrenin bir yaratıcı tarafından yaratılmadığını isbat etmeli ki iddiası doğru olsun

şimdi Ateizmi bilimsel olarak 2x2 4 katiyetinde isbat edebilen varsa hodri meydan

isbatını yaz parayı kap 1000 tl benden

Güzel hile. Masalları bilimsel olarak yalanlayamıyoruz, öyleyse masallar gerçektir.

Evet, çok mantıklı.

On 30.05.2018 at 00:35, dr.Kemal yazdı:

Bilimsel isbat delil bulmak zormu geldi ?

o zaman bir ve tek yaratıcı güç olmayacağına dair MANTIKSAL delil getir

parayı kap!

Mübarek, forumda bir sürü konu var bununla ilgili, ordaki önermelere cevap yazsanıza. Kafanıza risale mi düştü nedir.
Aramaya çok üşenirsiniz diye ben bırakayım bir-iki tane, amme hizmeti olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...