Jump to content

2002-2018 dönemi için isim önerisi

Recommended Posts

ekşi sözlükte gördüm buraya sormak istedim sizce nasıl bir sıfat yakışır

bazı öne çıkan isimler

büyük türk cahiliye devri

neo osmanlıcılık

türk ortaçağı

2.istibdat dönemi

kandırılma dönemi

yap işlet gerisini siktir et dönemi

beton devri 

allah de gerisini siktir et dönemi

reklam arası

parsel peşkeş devri

bade devri

yandaş arası

ampul dönemi

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BAĞIMSIZ TÜRKİYE dönemi

güzel olur

veya

YILLARCA UYUTULAN TÜRKİYENİN UYANMA DÖNEMİ

terörle mücadelede ihtiyacımız olan silahların verilmediği için kendimiz yaptığımızdan

KENDİ KENDİNE YETEN TÜRKİYE DÖNEMİ

veya

BİR DEVİN UYANIŞI  dönemi

de mantıklı

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, dr.Kemal yazdı:

BAĞIMSIZ TÜRKİYE dönemi

güzel olur

veya

YILLARCA UYUTULAN TÜRKİYENİN UYANMA DÖNEMİ

terörle mücadelede ihtiyacımız olan silahların verilmediği için kendimiz yaptığımızdan

veya

BİR DEVİN UYANIŞI  dönemi

de mantıklı

BİR DEVİN UYANIŞI  dönemi

Dış borç 450 milyar dolar ne devi 

Samanı ithal eden türkiye dönemi

BAĞIMSIZ TÜRKİYE dönemi

biz bağımsızlığımızı atatürk ve silah arkadaşlarıyla kazandık. Bop eşbaşkanı ile değil

Sitelerde Paylaş

Kontrollü dejenerasyon devri. Adım adım, her alanda. 

Ayrıca beton devrinde herkes hem fikir sanırım. Bastılar inşaata ne var ne yok. Halk ev sahibi olabildi mi peki, ev sahibi oranları arttı mı ? O da olmadı. 

Yaptıkları her icraat iyice pisliğin içine batırdı ülkeyi. Her taraftan parçalanmış, olası bir karışıklıkta birbirinin gırtlağına çökecek bir kalabalık haline geldi zaten çokta sevgi dolu olmayan toplumumuz. Tepedeki diktatörün nefret saçan konuşmalarına her gün şahit olmaktan bıkkınlık geldi. Artık şöyle dolu dolu saydırası bile gelmiyor insanın. Sonuç olarak kendi sürüsüne hiç çekinmeden birilerini hedef gösterebilen birinin on küsür yıldır yönettiği bir ülkeden çokta şey beklememek lazım. Balık baştan kokar.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Etlerin ve otların nereden geldiğini boşverin.

Ancak milli TL´miz ne zaman değer kaybetse(gerçi hiç değer kazanmıyor nedense), Cumhurun başının, dövizlerini bozdurmaları için vatandaşlara yalvarıp yakarması ibretlik.

Halbuki diyanetin ve sarayın bütçesini kısıp kendi dolarlarını bozdursalar dolar 50 kuruş bile olur

Sitelerde Paylaş

1923 - 1980 tarihlerine bir isim verin

1980 - 2002 tarihlerine de bir isim verin

Top yekün 1923-2002 tarihlerine bir isim verin.

2002 - 2018 dönemini özetlersek Erdoğan Türk milleti ve devlet aklının dönüşüm gücünü temsil ediyor. Bu bir anlamda devrimin kimseyi üzmeden çok hızlı reformlarla yapılabileceğini kanıtlıyor.

Bu dönemdeki kazanımlarımıza madde madde başlıklar halinde değinirsek şöyle bir liste çıkabilir;

• TÜRK LİRASINDAN 6 SIFIR ATILDI
  • DÜNYANIN SUSKUN KALDIĞI ZULME ONE MUNİTE DEDİ
  • DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVA LİMANI
  • HAVA YOLUNU HALKIN YOLU OLDU
  • 100 YILININ EN BÜYÜK PROJESİ MARMARAY AÇILDI
  • TÜRKİYE HIZLI TRENLE TANIŞTI
  • ÇILGIN PROJE KANAL İSTANBUL
  • 3.KÖPRÜ YAVUZ SULTAN SELİM
  • EKONOMİK BAĞIMSIZLIK
  • AİLE HEKİMLİĞİ 2002
  • BÜTÇEDE EN BÜYÜK PAYI MİLLİ EĞİTİME
  • FATİH PROJESİ İLE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK DEVRİM
  • ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKILDI
  • ENGELLERİMİZE ENGELSİZ BİR ÜLKE HAZIRLADI
  • ÜLKEMİZ AVRUPANIN 1.TARIM ÜLKESİ
  • İLK MİLLİ HELİKOPTERİMİZ “ATAK”I BU ÜLKEYE KAZANDIRDI
  • İLK MİLLİ TANKIMIZ OLAN “ALTAY”I BU ÜLKEYE KAZANDIRDI
  • İLK İNSANSIZ HAVA ARACI “ANKA”YI BU ÜLKEYE KAZANDIRDI
  • TÜRKİYE TARİHİNDE ROMAN VATANDAŞLARINI DÜŞÜNEN İLK LİDER
  • BAŞÖRTÜSÜ SORUNU ÇÖZÜLDÜ
  • KİMSENİN BİTİREMEDİĞİ BOLU TÜNELİ HİZMETE GİRDİ
  • ALEVİ AÇILIMINI BAŞLATTI
  • “BAYRAĞIMIZI” İÇERİDE VE DIŞARIDA HİÇ BİR ZAMAN YERDE BIRAKMADI 
  • CUMHURİYET TARİHİNDE EN FAZLA DUBLE YOLU YAPILDI
  • MİLLİ MUHARİP UÇAK
  • YERLİ PİYADE TÜFEĞİ
  • YERLİ HAVA YAZILIMLARI
  • YERLİ OTOMOBİL
  • AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ
  • İMF İLE BORÇ SIFIRLANDI

Şu linkte tüm açıklamalarıyla bulunuyor. http://beyinsi.com/recep-tayyip-erdoganin-yaptiklari-projeleri/

Benim ekleyeceklerim ise şunlar;

• Türkiye'de rejim değişiyor.
  • Dünyanın daha çok kaale aldığı bir ülke haline geldik.
  • Her ne kadar engellendi ise de kabul etmek gerekir ki daha iyisi de olabilir, olacak.

Bu döneme yani 2002 - 2018 dönemine "Yükseliş Dönemi" diyebiliriz ve yola devam ederlerse  takip eden ve iktidarın son bulacağı döneme kadar olan kısmına da "ATILIM Dönemi" diyeceğiz.

Bundan sonraki dönemde sol cenahın iktidarı ele alacağı bir dönem olacak ve umarım daha iyisi olur da hep yaşadığımız gibi "GERİLEME Dönemi" ve "ÇÖKÜŞ Dönemine" girmeyiz.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, John Ahmet yazdı:

1923 - 1980 tarihlerine bir isim verin

1980 - 2002 tarihlerine de bir isim verin

Top yekün 1923-2002 tarihlerine bir isim verin.

2002 - 2018 dönemini özetlersek Erdoğan Türk milleti ve devlet aklının dönüşüm gücünü temsil ediyor. Bu bir anlamda devrimin kimseyi üzmeden çok hızlı reformlarla yapılabileceğini kanıtlıyor.

Bu dönemdeki kazanımlarımıza madde madde başlıklar halinde değinirsek şöyle bir liste çıkabilir;

• TÜRK LİRASINDAN 6 SIFIR ATILDI
  • EKONOMİK BAĞIMSIZLIK
  • AİLE HEKİMLİĞİ 2002
  • BÜTÇEDE EN BÜYÜK PAYI MİLLİ EĞİTİME
  • FATİH PROJESİ İLE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK DEVRİM
  • ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKILDI
  • ENGELLERİMİZE ENGELSİZ BİR ÜLKE HAZIRLADI
  • ÜLKEMİZ AVRUPANIN 1.TARIM ÜLKESİ
  • İLK MİLLİ HELİKOPTERİMİZ “ATAK”I BU ÜLKEYE KAZANDIRDI
  • İLK MİLLİ TANKIMIZ OLAN “ALTAY”I BU ÜLKEYE KAZANDIRDI
  • TÜRKİYE TARİHİNDE ROMAN VATANDAŞLARINI DÜŞÜNEN İLK LİDER
  • BAŞÖRTÜSÜ SORUNU ÇÖZÜLDÜ
  • KİMSENİN BİTİREMEDİĞİ BOLU TÜNELİ HİZMETE GİRDİ
  • ALEVİ AÇILIMINI BAŞLATTI
  • “BAYRAĞIMIZI” İÇERİDE VE DIŞARIDA HİÇ BİR ZAMAN YERDE BIRAKMADI 
  • CUMHURİYET TARİHİNDE EN FAZLA DUBLE YOLU YAPILDI
  • MİLLİ MUHARİP UÇAK
  • YERLİ PİYADE TÜFEĞİ
  • YERLİ HAVA YAZILIMLARI
  • YERLİ OTOMOBİL
  • AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ
  • İMF İLE BORÇ SIFIRLANDI

Şu linkte tüm açıklamalarıyla bulunuyor. http://beyinsi.com/recep-tayyip-erdoganin-yaptiklari-projeleri/

Benim ekleyeceklerim ise şunlar;

• Türkiye'de rejim değişiyor.
  • Dünyanın daha çok kaale aldığı bir ülke haline geldik.
  • Her ne kadar engellendi ise de kabul etmek gerekir ki daha iyisi de olabilir, olacak.

Bu döneme yani 2002 - 2018 dönemine "Yükseliş Dönemi" diyebiliriz ve yola devam ederlerse  takip eden ve iktidarın son bulacağı döneme kadar olan kısmına da "ATILIM Dönemi" diyeceğiz.

Bundan sonraki dönemde sol cenahın iktidarı ele alacağı bir dönem olacak ve umarım daha iyisi olur da hep yaşadığımız gibi "GERİLEME Dönemi" ve "ÇÖKÜŞ Dönemine" girmeyiz.

Bu kadar gerizekalılık senin için bile fazla değilmi?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Bu kadar gerizekalılık senin için bile fazla değilmi?

Bi s.k..rin gidin yada daha düzgün açıklayarak anlatın tüm bunları yok mu sayıyorsun? öküz oğlu öküz.

Dua din sol iktidar olduğunda daha iyi işler yapsın yoksa sizin s..kilmedik yerinizi bırakmam heberiniz olsun. Hatta sizin ötanazi hakkınızı kullanmanıza dahi izin vermem.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bi s.k..rin gidin yada daha düzgün açıklayarak anlatın tüm bunları yok mu sayıyorsun? öküz oğlu öküz.

• TÜRK LİRASINDAN 6 SIFIR ATILDI
  • (Venezuelada 3 sıfır attı değeri ortada)
  • (Moderatöre one minute dedi)
  • (Dünyanın en büyük rant limanı)
  • (Wtf?)
  • (Marmaraya 100 yılın projesi diyorsan norvecteki su altı tüneline herhalde milenyumun projesi dersin)
  • (Rant istanbul)
  • (E o köprüyü bizmi işletiyoruz kullanmamamıza rahmen para ödüyoruz üstüne zarar ediyoruz)
  • EKONOMİK BAĞIMSIZLIK
  • (450 milyar dolar borç 400 tondan fazla altın ingiltere kasasında rehin güzel.bağımsızlıkmış)
  • AİLE HEKİMLİĞİ 2002 (hasta adama 2 ay sonraya randevu veren sistemin hekimimi?)
  • BÜTÇEDE EN BÜYÜK PAYI MİLLİ EĞİTİME (hayır diyanete)
  • FATİH PROJESİ İLE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK DEVRİM(tek adamın sözü ile değişen sınav evrimin çıkartılması defalarca yapboz yapılan kaotik sistem imamhatip rezaletleri)
  • ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNE SAHİP ÇIKILDI (tabuta eli dayayıp mitingler yapıldı haburda davul zurna ile karşılanan pkk lılar meclise alınan teröristler bebek katiline sayın şehitlere kelle demeler göz göre göre şehire silah depolanmasına müsaade edilmesi)
  • ENGELLERİMİZE ENGELSİZ BİR ÜLKE HAZIRLADI(akp dedi diye tv de aşağılanan engellilermi?)
  • ÜLKEMİZ AVRUPANIN 1.TARIM ÜLKESİ(kıçımla gülerim)
  • İLK MİLLİ HELİKOPTERİMİZ “ATAK”I BU ÜLKEYE KAZANDIRDI(fabrikası nerede?)
  • İLK MİLLİ TANKIMIZ OLAN “ALTAY”I BU ÜLKEYE KAZANDIRDI(fabrikası nerede)
  • TÜRKİYE TARİHİNDE ROMAN VATANDAŞLARINI DÜŞÜNEN İLK LİDER(ananıda al git diyen lidermi)
  •  
  • BAŞÖRTÜSÜ SORUNU ÇÖZÜLDÜ(sorun muyduda çözüldü?)
  • KİMSENİN BİTİREMEDİĞİ BOLU TÜNELİ HİZMETE GİRDİ(kaç ranta)
  • ALEVİ AÇILIMINI BAŞLATTI(kapılara x koyulurken cem evlerini ibadethane statüsüne almayıp tek ibadethane cami dir diyip aşağılarlen neredeydi bu açılım?)
  • “BAYRAĞIMIZI” İÇERİDE VE DIŞARIDA HİÇ BİR ZAMAN YERDE BIRAKMADI (süleyman şah türbesini kim kaçırdı? haburda türk bayraklarını kim indirdi?)
  • CUMHURİYET TARİHİNDE EN FAZLA DUBLE YOLU YAPILDI(yol yersiniz ekmek le artık)
  • MİLLİ MUHARİP UÇAK
  • YERLİ PİYADE TÜFEĞİ(heckler koch 417 mi?)
  • YERLİ HAVA YAZILIMLARI
  • YERLİ OTOMOBİL(nerede bu otomobil?)
  • AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ(senin değil rusların)
  • İMF İLE BORÇ SIFIRLANDI(aloo dış borç 450 milyar dolar)

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, İlluminatus yazdı:

vır vır zır zır

Bildiğiniz tek şey manipülasyon onu da yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz. Siz adi, yalancı, pislik insallarsınız ve dünya sizin gibilerden çok çekti ve artık bu günahlarınızı ödeme zamanınız geldi geçiyor. Adam akıllı işler yapamazsanız doğduğunuz güne lanet okuyacaksınız.

Ayrıca sen neyi savunuyorsun? O donuk zekalı Kemal mi yapacaktı bunları yada daha iyilerini ne diyorsun daha açık konuş.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bildiğiniz tek şey manipülasyon onu da yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz. Siz adi, yalancı, pislik insallarsınız ve dünya sizin gibilerden çok çekti ve artık bu günahlarınızı ödeme zamanınız geldi geçiyor. Adam akıllı işler yapamazsanız doğduğunuz güne pişman olacaksınız.

Ben demiyorum reisin diyor la müslüm

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, İlluminatus yazdı:

BİR DEVİN UYANIŞI  dönemi

Dış borç 450 milyar dolar ne devi 

Samanı ithal eden türkiye dönemi

BAĞIMSIZ TÜRKİYE dönemi

biz bağımsızlığımızı atatürk ve silah arkadaşlarıyla kazandık. Bop eşbaşkanı ile değil

he he he

işte adamı böyle madara ederler

bu video yu herkes izlemeli

tarihinde dr.Kemal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin gibi sığılara laf anlatmaktan usandık. Bak o Erdoğan'ı protesto eden çiftçi kendisinden özür dilemiş zaten aklı başında bir adama benziyor. Nedense bu haberi çok fazla kişi kaldırmaya çalıştı.

PROTESTO YAPAN ÇİFTÇİ ÖZÜR DİLEDİ...

haberx.com dan alıntıdır.

Öncel, düzenlediği basın toplantısında, bir çiftçi olarak, Başbakan'a çiftçilerin sorunlarını iletmek için eylem yaptığını, gelişmelerin bu boyuta ulaşacağını hiç düşünmediğini söyledi.

Bu olayla ilgili oda başkanları ve siyasi parti genel başkanlarının konuşmaya hakkı olmadığını ifade eden Öncel, "Bunlar dün neredeydiler, neden sorunu dinleyip de çözüm üretmediler? Benim üzerimden siyasi rant elde etmelerine izin vermeyeceğim" diye konuştu.

Öncel, "Özür mü diliyorsunuz?" şeklindeki soruya ise şöyle karşılık verdi:

"Ben de hata yapmadım, Başbakan da hata yapmadı. Sadece Başbakanımın sinirli ortamda olduğunu düşünüyorum. Çok yoğun çalışmaların etkisi altında, benim de üslubum onu tahrik ettiğini düşünüyorum. Siyasi partilerin bu şekilde Başbakan'ı tenkit etmelerine gönlüm razı olmadı. Başbakanımdan özür dilemem gerekiyorsa dilerim, o benim yaşça büyüğüm, sonuçta ülkemin başbakanıdır. Sayın başbakanın bu kadar incitilmemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca bu açıklamayı hiçbir siyasi düşüncenin etkisi altında kalmadan yapıyorum. Hakkımı ararım, ama Başbakan'ı üzdüğüm için üzgünüm."

Öncel, "Eylem yaptığınız için pişman mısınız?" şeklindeki soruya ise "İyi ki yapmışım, ama ben Sayın Başbakanımın narenciye ve çiftçiye müjdeli haber vermek için Mersin'e geldiğini bilseydim, bu hareketimi bu eylemi yapmazdım" karşılığını verdi

https://forum.memurlar.net/konu/74503/

Ben senin paylaştığın videoların üçünü de izledim. Şimdi de sen bunu izlemezsen beter ol. Bir daha bu argümanınızı kullanırken biraz utanın. Kendisi diğer parti liderlerinin siyasi emelleri için bunun rant aracı olarak kullanılmasından şikayetçidir. Bu konuda biraz duyarlı olun. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, dr.Kemal yazdı:

he he he

işte adamı böyle madara ederler

Yanlış videoyu paylaşmışsın bu video ropörtajın tamamını içeriyor amcanın son söylediği cümle çok etkileyicidir. Aklın you birdir bu geri zekalılarda bu amcanın sahip olduğu zekanın 10'da biri olsa böyle çirkince Erdoğan'a saldıramazlar. Doğru işler yapanı savunmak bu vatan hainlerine göre bir iş değildir. Çok hainler ve bir gün çok kötü şekilde bu cezalarını çekecekler. Ben sol bir partinin iktidar olmasını bekliyorum o zaman zevkle izleyeceğim bu vatan hainlerinin hazin sonunu...

Ben olsam ülkenin önemli bir bölümünü sınır dışı ederdim.

Ayrıca iki yazıyı üst üste yazdım bir önceki yazımı da gözden kaçırmayın.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, John Ahmet yazdı:

Senin gibi sığılara laf anlatmaktan usandık. Bak o Erdoğan'ı protesto eden çiftçi kendisinden özür dilemiş zaten aklı başında bir adama benziyor. Nedense bu haberi çok fazla kişi kaldırmaya çalıştı.

PROTESTO YAPAN ÇİFTÇİ ÖZÜR DİLEDİ...

haberx.com dan alıntıdır.

Öncel, düzenlediği basın toplantısında, bir çiftçi olarak, Başbakan'a çiftçilerin sorunlarını iletmek için eylem yaptığını, gelişmelerin bu boyuta ulaşacağını hiç düşünmediğini söyledi.

Bu olayla ilgili oda başkanları ve siyasi parti genel başkanlarının konuşmaya hakkı olmadığını ifade eden Öncel, "Bunlar dün neredeydiler, neden sorunu dinleyip de çözüm üretmediler? Benim üzerimden siyasi rant elde etmelerine izin vermeyeceğim" diye konuştu.

Öncel, "Özür mü diliyorsunuz?" şeklindeki soruya ise şöyle karşılık verdi:

"Ben de hata yapmadım, Başbakan da hata yapmadı. Sadece Başbakanımın sinirli ortamda olduğunu düşünüyorum. Çok yoğun çalışmaların etkisi altında, benim de üslubum onu tahrik ettiğini düşünüyorum. Siyasi partilerin bu şekilde Başbakan'ı tenkit etmelerine gönlüm razı olmadı. Başbakanımdan özür dilemem gerekiyorsa dilerim, o benim yaşça büyüğüm, sonuçta ülkemin başbakanıdır. Sayın başbakanın bu kadar incitilmemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca bu açıklamayı hiçbir siyasi düşüncenin etkisi altında kalmadan yapıyorum. Hakkımı ararım, ama Başbakan'ı üzdüğüm için üzgünüm."

Öncel, "Eylem yaptığınız için pişman mısınız?" şeklindeki soruya ise "İyi ki yapmışım, ama ben Sayın Başbakanımın narenciye ve çiftçiye müjdeli haber vermek için Mersin'e geldiğini bilseydim, bu hareketimi bu eylemi yapmazdım" karşılığını verdi

https://forum.memurlar.net/konu/74503/

Ben senin paylaştığın videoların üçünü de izledim. Şimdi de sen bunu izlemezsen beter ol. Bir daha bu argümanınızı kullanırken biraz utanın. Kendisi diğer parti liderlerinin siyasi emelleri için bunun rant aracı olarak kullanılmasından şikayetçidir. Bu konuda biraz duyarlı olun. 

Dayakla tehtitle yapılan iş iş değildir

bu adamı mahkeme salonlarında süründürdünüz yıllarca sonra bak aa özür diledi demek  ikiyüzlülüktür 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/erdoganin-anani-da-al-git-dedigi-ciftciye-ceza-40112300

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...