Jump to content

Dogon Kabilesi

Recommended Posts

4 dakika önce, murad yazdı:

Ayni teraneler ... !

Ben sana kimlerin bu arastirmayi destekledigini birer birer yazdim.hepsinin de bilim adami oldugu ortada.

"bilim insanı" yerine "bilim adamı" dememenizi rica ediyorum ilk olarak.

Ee..? Bu bilim insanları yazılı filan bir kanıt getirmemişler işte. Sadece birisinden duyduğunu iddia etmişler, o kadar. Walter Van Beek de, ki başka akademisyenlerin yorumu da var sonunda çok istiyorsanız, bunların iddialarının doğru olduğuna dair bir kanıt görmemiş.

7 dakika önce, murad yazdı:

gah diyorsun ki van beek demis ki bilgileri avrupalolardan almislar, gah diyorsun ki yok efendim aslinda sirius falan yok marcel griaule efendi kicindan uydurmus.sonra baska bilim adamlarindan ornek veriyofum havari diyorsun.

Gösterin, ne zaman "Bu Dogonlar bu bilgileri başkalarından almışlar." dediğim yeri.

Evet, Griaule efendi uydurmuş bunları. Kanıtı var mı? Yok. Varsa getirirsiniz, olur biter.

Bunlarin hic birisini etmiyorsna o zaman bilimden gelen adamlara saygi duyacaksin.

İngilizceniz yoksa İngilizce bir makâle hakkında ahkâm kesmeyeceksiniz, hele hele otuz sayfaysa.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olası hâlâ. Yoldayken Dogonlarla iletişime geçmiş olamazlar mı? Bunun imkânsız olduğunu iddia ediyorsanız bunu kanıtlamalısınız. Ben iddiamı kanıtlamak zorunda değilim ....

A-Dogonlardan 2000 km oteden birileri gecmis

dogonlari etkilemis olabilirler?

B-Kanit?

A- sen etkilemedigini kanitla.ben olabilir diyorurm.olmadigini sen kanitla....

boyle mantikla ben de tanri var diyorum.evrene 15 milyar yil once bir etkide bulundu ve gitti.simdi ben olabilir diyorum olmadigini kanitla ! Buyur.ortada iz yok toz yok.ama kanitlamak zorunda olan kisi sensin.buyur bekliyorum.

bak kardesim bu sacmaliklarla bir yere varamazsin.dogonlar hic bir avrupali arastirmacidan falan etkilenmedi.oyle olsaydi o avrupalilar avrupada soyle boyle bir halkla karsilartik derdi.hic bir uerde boyle not dusulmemis !!!

Sitelerde Paylaş

boyle mantikla ben de tanri var diyorum.evrene 15 milyar yil once bir etkide bulundu ve gitti.simdi ben olabilir diyorum olmadigini kanitla ! Buyur.ortada iz yok toz yok.ama kanitlamak zorunda olan kisi sensin.buyur bekliyorum.

Okkam'ın Usturası'nı kullanabilirsiniz. Tanrısız herhangi bir açıklama tanrılı açıklamadan daha iyidir çünkü tanrının var olduğu varsayımı çok büyük bir varsayımdır.

5 dakika önce, murad yazdı:

bak kardesim bu sacmaliklarla bir yere varamazsin.dogonlar hic bir avrupali arastirmacidan falan etkilenmedi.oyle olsaydi o avrupalilar avrupada soyle boyle bir halkla karsilartik derdi.hic bir uerde boyle not dusulmemis !!!

Buna bakacağım.

Sitelerde Paylaş

Gösterin, ne zaman "Bu Dogonlar bu bilgileri başkalarından almışlar." dediğim yeri.--

En az 3 sayfa, dogonlarin henry alexandr adli bir arastirmacidan etkilendigi iddiasini curutmekle mesgul oldum..bu karsi iddiayi ben sumadim.sen getirdin bir iddia olarak.burada ne sen ne ben sahsi goruslerimizi paylasmiyoruz.bir yerlerden kanitlar getirmek cabasindayiz.bu yuzden tabiki de sen kendi adina  "dogonlar birilerinden almis bu bilgileri" dememissin.aslinda 3 sayfa once bu ima ettin ama onu gormeden geliyorum senin guzel hatrina.. ?

neyse.sozun ozu dogonlar ne avrupalilardan etkilenmisler ne de ben adini cekdigim bilim insanlari(bu da senin guzel hatrin icin boyle olsun) yalanci ya salak degillerdi ! Senin adini cekdigin van beek ise 20 yil orada opmus antropolog ve dilbilimcilerin soylefiklerine dair bir sey bulamadim demisse ben o adamin samimiyetinden suphe bile ederim. Bu adini cekdigim bilim insanlari erik von daniken ya da harun yahya degil !  HELE HELE HAVARI HIC DEGIL ! aslinda bu adamlara havari dedigin anda tartisma bitmeliydi ama yine bir seyler ogrenesin onyargilarindan kurtulasin diye cabaliyorum. Yarin yeni konu acmak fikrindeyim o yuzden bu konuda tartisma  artik bitsin istiyorum.

Ben bu konuyu actim ve salak salak " hehe hehe uzayliymis deli bu adam" tarzi yorumlara da elimden geldigince guzellikle cevap vermeye calistim, karsi iddialari da curuttum(dogonlarin avrupali arastirmacidan etkilenmesi ve marcel griaulenin ve onla ayni dusuncede olanlarin uydurmasi ve ya yanilmasi iddiasi).. ayni iddialari tekrar tekrar da tartismayacagim

Saygilar.seninle bu konuda tartismak guzeldi.ben de bu konuda daha genis bilgi edindim. ?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, murad yazdı:

Gösterin, ne zaman "Bu Dogonlar bu bilgileri başkalarından almışlar." dediğim yeri.--

En az 3 sayfa, dogonlarin henry alexandr adli bir arastirmacidan etkilendigi iddiasini curutmekle mesgul oldum..bu karsi iddiayi ben sumadim.sen getirdin bir iddia olarak.

Olabilir mi, olamaz mı? Buradaki absürdlük nerede?

Neyse. Bunun arkasında durmaya devam edersem zaten asıl nokta kaçacak.

7 dakika önce, murad yazdı:

aslinda bu adamlara havari dedigin anda tartisma bitmeliydi ama yine bir seyler ogrenesin onyargilarindan kurtulasin diye cabaliyorum. Yarin yeni konu acmak fikrindeyim o yuzden bu konuda tartisma  artik bitsin istiyorum.

"havariler" dedim çünkü buldukları bilginin gizli olduklarını iddia ediyorlardı. Otuz sayfalık makâlenin bari yedinci ve on birinci sayfalarını okusaydınız önce.

Zaten o iki öbür açıklama bu iddiaların doğru olması durumundaydı. Walter Van Beek'in araştırması buna son koyuyor.

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, murad yazdı:

Bu geometri hakkında bilgi veren  sümer tableti gibi şüpheye düşmeyecek şekilde dogonlara ait sirius ve güneş sistemi hakkında resimler  bekliyoruz.

Yoksa bütün iddialar  çöptür---

Koskoca antropologlarin dil bilimcilerin isi gucu yok,  sen dogonlara hayranlik duyasin diye yalanlar uydurmuslar.

Neyse en azindan van beek ve bu gibi celiskili kisilerin iddialarini bir kenara attik.gelelim bu iddiaya.eger bu konuda bilim adamlarina guvenmiyorsan gidersin malide kendin konusursun. Ya da bir sekilde kesin bilgi elde edersin. Bunlarin hic birisini etmiyorsna o zaman bilimden gelen adamlara saygi duyacaksin.isine gelen bilim adamini ya bilimsrl arastirmayi kabul edip, isine gelmeyeni gozardi ediyorsan durust degilsindir.

https://list25.com/25-greatest-scientific-hoaxes-in-history/

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

Bu sabah lifetime diye bir kanala bakarken Afrikalı kabilenin Sirius yıldızından gelen atalarından bahsediyordu.

Efsaneye göre uzaydan gelen bir araç ve yere yaklaştıkça tozu dumana katarak alevler saçarak iniş yapmış...

Dedikten sonra reyting için sallamasyon yaptıklarını anladım. Çünkü uzay aracı havanın itme kuvveti yada herhangi bir yanıcı yakıt tüketen bir araç değil ki..

Sallamislar..bunun üzerinden hem reyting hemde ileride çok güzel tuketebilecekleri bir devlet politikası kurmaya çalışıyorlar. Devlet destekli sallıyorlar.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Bu sabah lifetime diye bir kanala bakarken Afrikalı kabilenin Sirius yıldızından gelen atalarından bahsediyordu.

Efsaneye göre uzaydan gelen bir araç ve yere yaklaştıkça tozu dumana katarak alevler saçarak iniş yapmış...

Dedikten sonra reyting için sallamasyon yaptıklarını anladım. Çünkü uzay aracı havanın itme kuvveti yada herhangi bir yanıcı yakıt tüketen bir araç değil ki..

Sallamislar..bunun üzerinden hem reyting hemde ileride çok güzel tuketebilecekleri bir devlet politikası kurmaya çalışıyorlar. Devlet destekli sallıyorlar.

Yani her bir işi yok illüminati, yok rotschild, yok yok olmadı devlet politikasına bağlamasanız olmaz.

Hikayenin karanlık tarafları, elle tutulur tarafları, uydurmasyon tarafları var. Ama elle tutulur ve üzerinde ittifak olan konu, bu dogonların Sirius'un çift yıldız olduğunu nerden bildikleri. 3. Yıldız falan olayları vs. karanlık hususlar, uydurma hususlar.

Konuya gelirsek, evet, orada bir gezegen olabilir, o gezegenden birileri gelmişte olabilir devri zamanında. Ama "olabilir", mümkündür demektir sadece, olmuş demek değildir. Olmuş olduğuna inanmak, kabul etmek için, daha somut kanıtlar gerekir. 

Her halukarda bu efsane bize elle tutulur bir şey veriyor. Sirius orada. Artık orayı daha iyi görecek teleskop yapmak, hatta bir şey yapıp uçup oraya gitmek için falan yeterince bahanemiz var. Böyle hedefler koymadan, bir yere varılmaz, bir şeyler ilerlemez. Durun durun, yıldızlar arası uçacak gemi yapalım diye çıksak, "nereye gidecez, ne edecez" kavgası başlar, her kafadan bir ses çıkar, kendi dediği yıldıza gidilmesi istenmeyen muhalefet olur, iş öyle kalır. Yapılmaz, bütçe ayrılmaz falan. Bu yüzden, bu mevzu, bilim ve teknoloji adına çok çok büyük bir nimet, bir altın madenidir. 

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, anibal yazdı:

Yani her bir işi yok illüminati, yok rotschild, yok yok olmadı devlet politikasına bağlamasanız olmaz.

Hikayenin karanlık tarafları, elle tutulur tarafları, uydurmasyon tarafları var. Ama elle tutulur ve üzerinde ittifak olan konu, bu dogonların Sirius'un çift yıldız olduğunu nerden bildikleri. 3. Yıldız falan olayları vs. karanlık hususlar, uydurma hususlar.

Konuya gelirsek, evet, orada bir gezegen olabilir, o gezegenden birileri gelmişte olabilir devri zamanında. Ama "olabilir", mümkündür demektir sadece, olmuş demek değildir. Olmuş olduğuna inanmak, kabul etmek için, daha somut kanıtlar gerekir. 

Her halukarda bu efsane bize elle tutulur bir şey veriyor. Sirius orada. Artık orayı daha iyi görecek teleskop yapmak, hatta bir şey yapıp uçup oraya gitmek için falan yeterince bahanemiz var. Böyle hedefler koymadan, bir yere varılmaz, bir şeyler ilerlemez. Durun durun, yıldızlar arası uçacak gemi yapalım diye çıksak, "nereye gidecez, ne edecez" kavgası başlar, her kafadan bir ses çıkar, kendi dediği yıldıza gidilmesi istenmeyen muhalefet olur, iş öyle kalır. Yapılmaz, bütçe ayrılmaz falan. Bu yüzden, bu mevzu, bilim ve teknoloji adına çok çok büyük bir nimet, bir altın madenidir. 

He bağlamadan olmaz . Uzaylilar geldi siriustan sonra bir daha gelmediler. Gelenler de ABD 51. Bölgeden başka bir yere ziyaret etmiyorlar.

Mış olabilir, miş olabilir falan bunlar yok. Delil varsa bize söyleyin. Neden Afrika'nın dogon kabilesi uzaylılar tarafından seçilmiş ?  Bir açıklaması yok çünkü efsane ve ispatı yok.

Ben gidiyom siriustaki gezegenime araç bekliyor. Çok yakıyor biliyon mu?

D5EdsQTW0AAV8Oh.jpg.c341cfc042d2bfc13bd00207a3afb5ba.jpg

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Düşünen Hayvan said:

He bağlamadan olmaz . Uzaylilar geldi siriustan sonra bir daha gelmediler. Gelenler de ABD 51. Bölgeden başka bir yere ziyaret etmiyorlar.

Mış olabilir, miş olabilir falan bunlar yok. Delil varsa bize söyleyin. Neden Afrika'nın dogon kabilesi uzaylılar tarafından seçilmiş ?  Bir açıklaması yok çünkü efsane ve ispatı yok.

Ben gidiyom siriustaki gezegenime araç bekliyor. Çok yakıyor biliyon mu?

Bir şeyleri götünle anlamadan rahat edemiyon di mi?

Uzayda başka yerde hayat olabilir mi? 

O başka yer, Sirius'un etrafında olabilir mi?

O hayat bizden bir adım önde olup, dünyayı ziyarete gelebilir mi?

Ve işte götünle anlamaya çıktığın için anlamadığın şey. Bunlar olabilir diye, olmuş olması gerekmiyor. Olmuş diyebilmen için ne demişiz: Olmuş olduğuna inanmak, kabul etmek için, daha somut kanıtlar gerekir. 

Şu götünle düşünmeye çıkmasan, bir bok olacak senden de, böyle ancak bok sıçıyon, başka bir bok olmuyor.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, anibal yazdı:

Bir şeyleri götünle anlamadan rahat edemiyon di mi?

Uzayda başka yerde hayat olabilir mi? 

O başka yer, Sirius'un etrafında olabilir mi?

O hayat bizden bir adım önde olup, dünyayı ziyarete gelebilir mi?

Ve işte götünle anlamaya çıktığın için anlamadığın şey. Bunlar olabilir diye, olmuş olması gerekmiyor. Olmuş diyebilmen için ne demişiz: Olmuş olduğuna inanmak, kabul etmek için, daha somut kanıtlar gerekir. 

Şu götünle düşünmeye çıkmasan, bir bok olacak senden de, böyle ancak bok sıçıyon, başka bir bok olmuyor.

Yav sen gotunle anlayabilsen ben ona da razıyım. Senin seviyede daha fazla inemem.

Bir mitoloji şimdilik curutulmus. Sırf muhalefet olsun diye kasma bu kadar

Sictiktilarindan başka bir delilin varsa göster.

Biraz sonra Muhammed siriustan geldi Miraç aslında siriusun başkenti falan diye zirvalarsin.

Sitelerde Paylaş

Sirius yildiz sisteminde evrenin yașina oranla çok kısa bir süre önce beyaz cuceye dönüșmüș bir yildiz var. Orada varsa eger bir yașam felaketi yașamistir.

Varsa degik, vardi ise olacak. Yanlis yazmisim 

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Yav sen gotunle anlayabilsen ben ona da razıyım. Senin seviyede daha fazla inemem.

Bir mitoloji şimdilik curutulmus. Sırf muhalefet olsun diye kasma bu kadar

Sictiktilarindan başka bir delilin varsa göster.

Biraz sonra Muhammed siriustan geldi Miraç aslında siriusun başkenti falan diye zirvalarsin.

Salak...

Zaten o mitoloji hiç bir zaman sağlam olmadı ki, çürüsün? Ha, ilginç, hımm denecek bir yanı var, hepsi o ve o yanıda hala duruyor. 

Kendine bir bak evvela, sazan gibi atlıyorsun ne yazıldığına falan bakmadan, bildiğin lağım sazanı, sonrada sıçıyorsun sadece, bir uyan buna.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Salak...

Zaten o mitoloji hiç bir zaman sağlam olmadı ki, çürüsün? Ha, ilginç, hımm denecek bir yanı var, hepsi o ve o yanıda hala duruyor. 

Kendine bir bak evvela, sazan gibi atlıyorsun ne yazıldığına falan bakmadan, bildiğin lağım sazanı, sonrada sıçıyorsun sadece, bir uyan buna.

Süper gerizekalı yazdıklarını anlamaktan acizsin. Çürük bir mitolojiye uzaylı şeyini gören yeni gelin gibi atlayıp sonra da kendi sumuklerini yalayan sensin.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, anibal yazdı:

Hikayenin karanlık tarafları, elle tutulur tarafları, uydurmasyon tarafları var. Ama elle tutulur ve üzerinde ittifak olan konu, bu dogonların Sirius'un çift yıldız olduğunu nerden bildikleri. 

Doğru söylüyorsun, bu konunun netleştirilmesi gerekiyor ki her kafadan bir ses çıkmasın ancak dediğin gibi yine birileri önüne taş koymak için elinden geleni yapacak ve sağlıklı bir sonuca bir türlü varılamayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Sirius ikili yildiz sisteminde yaklasik 150 milyon yil önce kirmizi bir deve dönüsüp sistemdeki gezegenlere fazlasi ile zarar vermis bir beyaz cüce yildiz var ,Sirius B.

Sirius A  ise B'nin uzaya biraktigi o kütlenin bir kismini toplayarak eger cevresinde dolanan bir gezegen varsa onun alacagi hasari iki katina cikarmis oldu.

Orada bir kiyamet yasandigi gercek.

Ve bildigim kadariyla bu sistemin bir gezegene ev sahipligi yapip yapmadigi bilinmiyor.Kesfedilmis bir gezegeni henüz yok.

Dogon kabilesini 8,5 isik yili uzaktaki bu sistemden ziyarete gelenler bu sistemi en gec 150 milyon yil önce  terkedip baska bir yildiza yerlesmis olmali. Yanlis istikamet göstermislerdir, olmadi anavatanlari oldugu icin öyle söylediler. Ziyarete ise Proxima Cen'den gelmislerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...