Jump to content

Türkiye neden her konuda kendisini haklı görüyor

Recommended Posts

Haberleri izliyorum....

türkiyeye silah çeken her grup terörist...

türkiyeyle anlaşamayan her ülke bize düşman....

yunanıydı surıyesıydı ermenisiydi fransasıydı....

abd almanya israil hollanda....

herşeyde doğru olan biziz....

allah hep neden bizim yanımızda...

rusların ucagını dusuruyoruz bız haklıyız....

surıyelıler bizim uçağımızı vuruyor bizim pilot sehıt oluyor...

neden her konuda biz haklıyız???

neden biz hatasısız...????????

biz neden mükemmeliz???

Sitelerde Paylaş

Türk aşırı-milliyetçiliğinden dolayı. Balkanlarda da bu tarz şeyler vardır. Yunanlar örnek olarak verilebilir.

A.B.D en azından yanlış ettiği bir takım şeyleri kabûlleniyor. Ama onların da itiraf etmedikleri çok savaş suçu var.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Türk aşırı-milliyetçiliğinden dolayı. Balkanlarda da bu tarz şeyler vardır. Yunanlar örnek olarak verilebilir.

A.B.D en azından yanlış ettiği bir takım şeyleri kabûlleniyor. Ama onların da itiraf etmedikleri çok savaş suçu var.

Irak savaşı tam bir fiyaskoydu libyada öyle afganistanda

Özellikle ırakta sivil ölümleri hat safhadaydı ama abd bunun için değil silah bulamadığı için özür diledi

Taş attı diye küçük çocukları öldüresiye döven ingilizleri saymazsak işkence kamplarında mahkumların makatlarına jop tüfek ucu vb sokan subayların serbestçe gezmesi insanlık ayıbıdır

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Özellikle ırakta sivil ölümleri hat safhadaydı ama abd bunun için değil silah bulamadığı için özür diledi

Beni yanlış anladınız. Ben daha çok eski zamanlarda edilmiş olanlardan bahsediyordum. Tabiî onları itiraf etmezler.

2 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Taş attı diye küçük çocukları öldüresiye döven ingilizleri saymazsak işkence kamplarında mahkumların makatlarına jop tüfek ucu vb sokan subayların serbestçe gezmesi insanlık ayıbıdır

A- Ne zaman olmuş bu olay?

B- Ben de burada batıyı savunmadım ki zaten.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Beni yanlış anladınız. Ben daha çok eski zamanlarda edilmiş olanlardan bahsediyordum. Tabiî onları itiraf etmezler.

3 dakika önce, İlluminatus yazdı:

A- Ne zaman olmuş bu olay?

B- Ben de burada batıyı savunmadım ki zaten.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Sağolun.

Ayrıca, benim bahsettiğim özür 8 yıl önce gerçekleşmiş. A.B.D'nin askeri bütçesi hakkında olan bir yazıda bulunuyor ve kırk beşinci sayfada.

https://www.thoughtco.com/the-us-apologized-to-native-americans-3974561

Kimse tarafından okunmadı gerçi ama yine de bir özür.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Natüralist Ateist yazdı:

Sağolun.

Ayrıca, benim bahsettiğim özür 8 yıl önce gerçekleşmiş. A.B.D'nin askeri bütçesi hakkında olan bir yazıda bulunuyor ve kırk beşinci sayfada.

https://www.thoughtco.com/the-us-apologized-to-native-americans-3974561

Kimse tarafından okunmadı gerçi ama yine de bir özür.

Tonlarca sivil cesedinin üzerine damgalanmış bir özür

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, yalanlar yazdı:

Haberleri izliyorum....

türkiyeye silah çeken her grup terörist...

türkiyeyle anlaşamayan her ülke bize düşman....

yunanıydı surıyesıydı ermenisiydi fransasıydı....

abd almanya israil hollanda....

herşeyde doğru olan biziz....

allah hep neden bizim yanımızda...

rusların ucagını dusuruyoruz bız haklıyız....

surıyelıler bizim uçağımızı vuruyor bizim pilot sehıt oluyor...

neden her konuda biz haklıyız???

neden biz hatasısız...????????

biz neden mükemmeliz???

Çünkü rasyonel düşünemeyen, öngörüsüz, duygusal tepkiler veren ve bataklığa saplandığında sorumluluğu kabul edip hesap vermekten korkan düşük profilli yöneticiler tarafından idare ediliyoruz.

Suçlamak gerçeği söylemekten daha az tepki yaratıyor. Aptaldım, böyle hareket ettiğim için çuvalladık, buyrun beni yargılayın diyecek cesaret ve onur yok. Haliyle bu suçlama şeklinde hesap verme yöntemini benimseyince hatalar peşi sıra geliyor. Hesap sorma olsa hiç kimse böyle sorumsuz hareket edemez.

Neticede herkes düşman. Öyle değilken bile bu söylemler nedeniyle düşmanlaşma başlıyor.

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, vitamin yazdı:

Çünkü rasyonel düşünemeyen, öngörüsüz, duygusal tepkiler veren ve bataklığa saplandığında sorumluluğu kabul edip hesap vermekten korkan düşük profilli yöneticiler tarafından idare ediliyoruz.

Suçlamak gerçeği söylemekten daha az tepki yaratıyor. Aptaldım, böyle hareket ettiğim için çuvalladık, buyrun beni yargılayın diyecek cesaret ve onur yok. Haliyle bu suçlama şeklinde hesap verme yöntemini benimseyince hatalar peşi sıra geliyor. Hesap sorma olsa hiç kimse böyle sorumsuz hareket edemez.

Neticede herkes düşman. Öyle değilken bile bu söylemler nedeniyle düşmanlaşma başlıyor.

Onlar adı üstünde düşman her ne kadar daha şirin, sevimli bir profil çizmeyi başaranları da olmuşsada zamanında çok sisnsi olduklarını hep gördük. Bence Türkiye'de özellikle RTE bu konuda haksız olduğumuz tarafları yada karşı tarafa empati kuran yaklaşımlarımızı yansıtması bakımından en önemli lider. Özellikle Türk-Yunan ilişkilerimizde onların da haklı olabilecekleri yönlere de değinerek beni bu konuda etkilemeyi başarmıştır.  (21 Nisan 2018 NTV yayınındaki özel röportajda  bunları konuşmuştu)

Yalnız bu konuda abartmak sadece diplomaside değil bireysel ilişkilerimizde de çok iyi sonuçlar getirmezler. İnsanlar en ufak bir zayıflığınızı kullanma konusunda çok uzmanlaşmıştır onlara bu konuda daha fazla malzeme vermek hele ki sizin kadar erdemli değillerse bir facia olur.

Bu nedenle kurulan bu empatik yaklaşımların ve her zaman adaletten yana tavır göstermenin de bir sınırı olmalı ve bu karşı tarafın erdemleriyle doğrudan ilgilidir. Bu konuda çok hasas bir denge kurabilen RTE'ye buradan saygılarımı iletmek istiyorum.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 saat önce, John Ahmet yazdı:

Onlar adı üstünde düşman her ne kadar daha şirin, sevimli bir profil çizmeyi başaranları da olmuşsada zamanında çok sisnsi olduklarını hep gördük. Bence Türkiye'de özellikle RTE bu konuda haksız olduğumuz tarafları yada karşı tarafa empati kuran yaklaşımlarımızı yansıtması bakımından en önemli lider. Özellikle Türk-Yunan ilişkilerimizde onların da haklı olabilecekleri yönlere de değinerek beni bu konuda etkilemeyi başarmıştır.  (21 Nisan 2018 NTV yayınındaki özel röportajda  bunları konuşmuştu)

Yalnız bu konuda abartmak sadece diplomaside değil bireysel ilişkilerimizde de çok iyi sonuçlar getirmezler. İnsanlar en ufak bir zayıflığınızı kullanma konusunda çok uzmanlaşmıştır onlara bu konuda daha fazla malzeme vermek hele ki sizin kadar erdemli değillerse bir facia olur.

Bu nedenle kurulan bu empatik yaklaşımların ve her zaman adaletten yana tavır göstermenin de bir sınırı olmalı ve bu karşı tarafın erdemleriyle doğrudan ilgilidir. Bu konuda çok hasas bir denge kurabilen RTE'ye buradan saygılarımı iletmek istiyorum.

Doları yükselten, bizi batırmak isteyen dış mihraklar deyip ertesi gün soluğu İngiltere'de almak nedir? Adama hem düşman diyorsun hem de düşmanına koşup para dileniyorsun. E adam kendisi hakkında söylediklerini duymuyor mu... Haliyle adam da sana buna karşılık %3-5 fazladan faizle para veriyor. Esas düşman kim?

Sanıyor musun ki böyle mücadeler sadece Türkiye'ye karşı var? Türkiye aynı uygulamaları diğer ülkelere karşı yapıyor. Başkaları da bize. Doğal bir süreç.

Bence böyle şikayetler bizi güçsüz gösteren şeyler. Bir müsabakayı kaybeden tarafın; yaa karşı taraf şunu yaptı, bunu yaptı, olmadı hakem yanlıydı vs. demesi gibi. Aynı takım başka bir takıma karşı kazanınca bunların hiçbiri söylenmez.

RTE'nin empati falan kurduğunu sanmam esas düşmanca hareket eden uygulamaların mimarı. AB'de hiçbir nüfuzu yok, ciddiye bile alınmıyor, yan yana gelmek bile istenilmeyen biri. Sabretmelerinin en büyük nedeni Suriyeliler'i AB'ye göndertmeyecekleri tek lider. Bir çeşit karşılıklı fayda anlaşması. O onların iç dengesini bozmuyor, onlar da fazla ses çıkarmıyor, görmezden geliyor.

RTE iktidar olmadan önceki konuşmalarının tersini yapıyor bugün. Eskiden eleştirdiği davranışları bugün kendisi benimsedi. RTE doğru ata oynasaydı bambaşka bir Türkiye olabilirdi. Bugünküne 180 derece zıt bir Türkiye ama gitti cahil cühela takımına baş olmayı seçti. Kolay olduğu için. Ondan sonra da çöküş geldi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...