Jump to content

özgür irade varsa neden? ölüyoruz.

Recommended Posts

Just now, Gizli said:

sağduyu Allah helak etmeden önce Firavun katliam yapıyor ve sen musasın bütün erkek bebekleri katlediyor ve Allah sana bu katliamı durudur diyor git firavunla görüş diyor

Firavunu da bunların başına saran bu. Hem daha önce de nice kavimleri çoluk çocuk, bebek demeden katletmiş bir sapık psikopattan bahsediyoruz.

Ayrıca bu put neden beni katliamı durdurayım diye gönderiyor ki, ben en büyüğüm, en kudretliyim diye övünmesini biliyor da bir firavunu mu durduramıyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, Gizli said:

kavak ( Sorumuza cevap vermedin DİN kelimesi nedir dedik ? Tebliğ prosüdürüne göre en son kademe mucizedir.Mucizeleri inkar etmeden helak olmaz.)

O kavimlerdeki bebekler, çocuklar da mı mucizeleri inkar ediyordu?

Hem bırak etsinler, yakışıyor mu koskoca tanrıya bana inanmıyorlar diye insanlığa zulüm etmek? Nesi var bu tanrının? Sevgisiz mi büyüdü, çok mu itilip kakıldı? Nedir içindeki bu nefret, öfke, kızgınlık, övülme ihtiyacı?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Gizli yazdı:

kavak ( Sorumuza cevap vermedin DİN kelimesi nedir dedik ? Tebliğ prosüdürüne göre en son kademe mucizedir.Mucizeleri inkar etmeden helak olmaz.)

Mucize mı var dı, inkar edilecek ?!

Yahu o arada kaynayıp giden çoluk çocuğu alet etmek, hangi tanrının şanına yaraşır ?

Yoksa sizin memlekette sadece yetişkinler mi var ?

Bir de şu tebliğ demeleri yok mu, gel de gülme.

DİN kelimesinin anlamına gelince:

Bunu ödenmesi gerekli hayali borcu olduğunu zannedenler, düşünsün. 

Şimdilik bu kadar, detaylı açıklamasını ise kendinizin bu kitabın uzmanı olduğunu kanıtladığınız zaman söylerim.

Söz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@godofwarYav ne iki yüzlü insanlarsınız bu kaçıncı aldanışım ilk başta benimle güel diyolaklar kurup yazışıyoruz.artık tahmülü kalmıyor gerçek yüzünü ortaya koyma sırası gelmiş. Hani kurt adam filimindeki gibi geröek yüzünü orataya koyor koyarkende arap danzllüyünü  ihmel etmiyorsun çünkü araplarrın kültürüdür dansözlük çok haayel kırklığı yaşıyorum sizin gibi insanlar yüzünden. yav neden rikarlık yapıyorsunuz Allahınızı savun erkek gibi ne kıvırıyorsun.  görmedim bir tane ALLAH İNANAIN BURDA TARUŞMAYI KAZANDIINI. GİDİP ORDAN BURDAN KOPYA BİŞRYLER BULUP GETİRİP   BURAYA ASIYORLAR PİSKOLJİK ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAK İÇİN. DESİNEER AAAAA BU NE KADAR BİLGİLİDİR. BEN ŞUNU ANLADIM BU SİTEDE KURTA GEZİYORSAN PALTAYI ELİNDEN YERE BIRAKMIYCAKSIN. ÖYLEN GİRDİM o ooo bizimki uçmuş dur dedim bu yazılanları Microsoft Office Word Belgesi kopyalıp ileride lazım olur diye kopyala koyla geldim şnsıma tüküreyim gitim işim çıktı geldim evdeki misavir çocukalar silmişle . çok kızgınım sen agnistim diyorsun deiler gibi konuşuyorsun ama sen deistin agoniistin tırnağı olmasın sen tam  iki yüzi sahtekar allahın aytlerini kabul etmeyen kafirsin buraya yazmasanda için öyledir gerçi islamda  her şeyi yap  allah diyor ben sizin töbelrinizi kafrtle kaldırdım demek islam ne pislik yaparasa yapsın bir töbeyle iş rayına oturuyor desem tercihini yap muhmmedmi allahmı  muhmmed desiniz  çünkü ALLhın kendisi muhmmedir allah sadece konuşturulan hacı cacıvcavdır  birde  @GizliORTYA ÇIKMIŞ OTARTILIĞI BULANDIRIYOR  SEN GİT KENDİ ÇİFLİYİNDE ÖT BURDA REZİL OLURSUN  GERÇİ İSLAMDA UTANMA REZİLİK DİYE BİR KAVARAM YOK CARİYE KÖLE FUHUŞ KELE KESMEK PİNİN UCUNU KESEM  BULARDA UTANACAK  YÜZ YOK AMA NE OLURSA BU TARTIŞMANIN HEPSİNİ KAYDECEM BAŞAK TÜRLÜ İNSANLARI TANIYAMIYORUM.

Sitelerde Paylaş

3 SAYFAYA KADAR OKUDUM KAYDETİM SİLİNDİ  BAŞTAN OKUYUP KAYDECEYİM ZAM AYIRCAM BUNA OLMAYAN  TANRIDAN NASIL BAHSEDEBİLİYORSUNUNUZ ANLAMIYORUM BU KADARMI SALAK OLURMU İNSAN YAV KURANI İLK AÇ OKUMAYA BAŞLA BAZI YERLERDE GÜZEL MASLAR ANLATIYOR UYUMAK İÇİN GÜZEL  BAZI YERİNİ OKUYORSUN  BEKARSAN TUVALTE KOŞUP 31 ÇEKİYORSUN EVLİYSEN KARININ İKİ ELİ HAMURDA OLSA BİLE HİÇ ŞANSI YOK MUHMMED BİL HASA BUNALRI UYGULUYORDU

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, güven yazdı:

@godofwarYav ne iki yüzlü insanlarsınız bu kaçıncı aldanışım ilk başta benimle güel diyolaklar kurup yazışıyoruz.artık tahmülü kalmıyor gerçek yüzünü ortaya koyma sırası gelmiş. Hani kurt adam filimindeki gibi geröek yüzünü orataya koyor koyarkende arap danzllüyünü  ihmel etmiyorsun çünkü araplarrın kültürüdür dansözlük çok haayel kırklığı yaşıyorum sizin gibi insanlar yüzünden. yav neden rikarlık yapıyorsunuz Allahınızı savun erkek gibi ne kıvırıyorsun.  görmedim bir tane ALLAH İNANAIN BURDA TARUŞMAYI KAZANDIINI. GİDİP ORDAN BURDAN KOPYA BİŞRYLER BULUP GETİRİP   BURAYA ASIYORLAR PİSKOLJİK ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAK İÇİN. DESİNEER AAAAA BU NE KADAR BİLGİLİDİR. BEN ŞUNU ANLADIM BU SİTEDE KURTA GEZİYORSAN PALTAYI ELİNDEN YERE BIRAKMIYCAKSIN. ÖYLEN GİRDİM o ooo bizimki uçmuş dur dedim bu yazılanları Microsoft Office Word Belgesi kopyalıp ileride lazım olur diye kopyala koyla geldim şnsıma tüküreyim gitim işim çıktı geldim evdeki misavir çocukalar silmişle . çok kızgınım sen agnistim diyorsun deiler gibi konuşuyorsun ama sen deistin agoniistin tırnağı olmasın sen tam  iki yüzi sahtekar allahın aytlerini kabul etmeyen kafirsin buraya yazmasanda için öyledir gerçi islamda  her şeyi yap  allah diyor ben sizin töbelrinizi kafrtle kaldırdım demek islam ne pislik yaparasa yapsın bir töbeyle iş rayına oturuyor desem tercihini yap muhmmedmi allahmı  muhmmed desiniz  çünkü ALLhın kendisi muhmmedir allah sadece konuşturulan hacı cacıvcavdır  birde  @GizliORTYA ÇIKMIŞ OTARTILIĞI BULANDIRIYOR  SEN GİT KENDİ ÇİFLİYİNDE ÖT BURDA REZİL OLURSUN  GERÇİ İSLAMDA UTANMA REZİLİK DİYE BİR KAVARAM YOK CARİYE KÖLE FUHUŞ KELE KESMEK PİNİN UCUNU KESEM  BULARDA UTANACAK  YÜZ YOK AMA NE OLURSA BU TARTIŞMANIN HEPSİNİ KAYDECEM BAŞAK TÜRLÜ İNSANLARI TANIYAMIYORUM.

bak güven kardeşim, ben deistim. gizli denılen arkadaşı ilk defa görüyorum. tanımıyorum. bana hakaret ediyorsun farkındamısın? :)  benım amacım kazanmak yada kaybetmek değil  dogruları araştırmaktır. ben felsefeceı değilim. biilmciyim. 

sizler felsefecısınız bu işi benden daha iyi biliyorsunuz. ve sen benım çok degerli  bir dostumsun. senınle çok iyi anlaşıyorum sadece senın espirilerıın bile çok hoşuma gidiyor. 

ama bir gerçegı kabul etmek zorundayız. gizli denılen arkadaş gerçekten zekı bir müslüman gerçek kuranıın olmadıgını anlattı. ve ekledı. şimdiki mealların tamamı arapçada dahıl . gerçek kuran değil dedı. eger bu dogruysakı dogru oldugunu düşünüyorum. 

hepimiz bu sahte meallere göre yorum yaptıgımız için yanılıyor olabiliriz. benım düşüncem belkıd islam diye bir din hiç olmadı. zaten peygamberın yasadıgına dair ispatlarda trajıkomıktır. ayrıca gizli denılen arkadaşında sizlerden bir farkı yok. onunda anlamıyorum . madem kuran meallerinın tamamı sahte neden? 2 de bir ayetlerden örnek veriyorsunkı. ve kendı kendıne celışıyorsun. sizin gözünüzden kaçmış olabilr ama benden hiç bir şey kaçmaz unuttunmu? gılmanın boynundakı haç. gibi düşün.

gizli sizinle psıkoljık oyun oynuyor ama ben gerçekleri söyluyorum. bana hakaret etmenı psıkoljıne veriyorum ve senı bagıslıyorum. ve sana dostlugumuzun asla ihanete ugramyıcagıan dair söz verıyorum ve bu gülü sana hediye ediyorum lütfen kabul et. 

hqdefault.jpg

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateist arkadaşlar diyorkı neden? günümüzde peygamber gelmıyor. kim? demış gelmıyor diye binlerce sahte peygamber gelıyor. sadece insanlar modernleştiği için 

bunları ciddiye almıyor ciddiye alınsaydı. her 10 yılda bir peygamber gelıcektı. işte bu yuzden belkıde milyonlarca peygamber gelmıştır. işte bu yuzden dinlere inanmıyorum 

işte bu yuzden deist oldum. agnostıkte olabilirim her ikiside tam bana göre.. çünkü agnostıkte tanrı bilinemez derken gizli özne oolarak tanrının varlıgını 

kabul ediyor. 

ewrenes_14.jpg

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Not ; Bu metin psikolojik harb,truvabeygirliği,fitne içerebilir :)

godofwar,güven  ve diğerleri ( İlmi olarak müslümanlarla savaşmalısınız )

Sizler bana lazımsınız.Bana müslümanlarla savaşacak kalbi kas katı kesilmiş ilmi mücadele verecek adam lazım.

Örneğin müslümanalara diyeceksiniz ki neden bu ayette geçen kelimeler hiç bir tefsirde ve mealde bulunmaz ?

Bakara 33

8. kâle : dedi
9. e lem : olmaz mı, olmadı mı
10. ekul : ben derim, söylerim
11. lekum : sizin, size
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Gizli said:

Not ; Bu metin psikolojik harb,truvabeygirliği,fitne içerebilir :)

godofwar,güven  ve diğerleri ( İlmi olarak müslümanlarla savaşmalısınız )

Sizler bana lazımsınız.Bana müslümanlarla savaşacak kalbi kas katı kesilmiş ilmi mücadele verecek adam lazım.

Örneğin müslümanalara diyeceksiniz ki neden bu ayette geçen kelimeler hiç bir tefsirde ve mealde bulunmaz ?

Bakara 33

Yoo, bir sürü mealde geçiyor, ayrıca neden biz böyle ıvır zıvır işlerle uğraşalım? Bu kelimelerin geçip geçmemesinden bize ne?

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Bunun gibi sürüyle insanlık dışı, rezil, kepaze ayetler varken senin dile getirdiğin çer çöple neden vakit kaybedelim? Böyle önemsiz çöp konularla ancak siz müslümanlar uğraşırsınız, o da ben sizden daha iyi putumuzu anlıyorum, siz onu anlamıyorsunuz diye puta yalakalık yapmak, seni en iyi ben anlıyorum, onlar anlamıyor diye ego tatmini yapmak için.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, Gizli said:

sağduyu ( Bir tanesini yazsaydınız mealin ? ) Ama yok :)

İmam İskender Ali Mihr    :    (Allah): “Ey Âdem! Bunları onlara, isimleriyle haber ver (bildir).” dedi. Âdem onları isimleriyle onlara bildirdiği zaman (Allah, meleklere): “Ben size demedim mi, muhakkak ki Ben, göklerin ve yerin bilinmeyenlerini bilirim.Ve sizin açıkladığınız ve (içinizde) gizlemiş olduğunuz şeyleri de bilirim ?” dedi.

Diyanet İşleri    :    Allah, şöyle dedi: “Ey Âdem! Onlara bunların isimlerini söyle.” Âdem, meleklere onların isimlerini bildirince Allah, “Size, göklerin ve yerin gaybını şüphesiz ki ben bilirim, yine açığa vurduklarınızı da, gizli tuttuklarınızı da ben bilirim demedim mi?” dedi.

Elmalılı (sadeleştirilmiş)    :    Ey Adem, bunlara onları isimleriyle haber ver! buyurdu. Bu emir üzerine Adem, onlara isimleriyle bunları haber verince buyurdu ki: «Size demedim mi Ben her halde göklerin ve yerin sırrını bilirim! Ve sizin açıkladığınız ve gizlediğiniz şeyleri de biliyorum!»

(Allâh) dedi ki: "Ey Âdem, bunlara onların isimlerini haber ver." (Âdem), bunlara onların isimlerini haber verince (Allâh): "Ben size, ben göklerin ve yerin gayblarını bilirim, sizin açıkladığınızı ve içinizde gizlemekte olduğunuz şeyleri bilirim, dememiş miydim? dedi

Tefhim-ul Kuran    :    (Allah:) «Ey Adem, bunları onlara isimleriyle haber ver» dedi. O da, bunları onlara isimleriyle haber verince, (Allah) dedi ki: «Size demedim mi, göklerin ve yerin gaybını gerçekten ben bilirim, gizli tuttuklarınızı da, açığa vurduklarınızı da ben bilirim.»

Ümit Şimşek    :    Allah, 'Ey Âdem, bunların isimlerini onlara söyle' buyurdu. Âdem onların isimlerini meleklere bildirince, Allah, 'Ben size demedim mi,' buyurdu, 'Ben göklerin ve yerin gizliliklerini de bilirim, sizin açığa vurduğunuz ve gizlediğiniz şeyleri de bilirim diye?'

Yeter mi? Kalanına da buradan bakarsın.

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Şimdi sen o çöp ayetleri boş ver de bu ayetler üzerine düşün diyeceğim de senin niyetin düşünmek, doğruyu, gerçeği bulmak değil ki, arabın dininin pazarlamasını yapıp arabın cennetinden iyi bir köşe kapmak.

Sitelerde Paylaş

Sağduyu ( Aşağıda ki kelimelere meal ver sonra mealler ile kıyas edelim ) Aşağıda ne anlatıyor sonra kehf suresine bakarız ama çay ısmarlamazsan gelmem:)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Gizli yazdı:

Sağduyu ( Aşağıda ki kelimelere meal ver sonra mealler ile kıyas edelim ) Aşağıda ne anlatıyor sonra kehf suresine bakarız ama çay ısmarlamazsan gelmem:)

Bu pasaj sadece 4 kelimeden mi ibaret ?

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Gizli said:

Bir önceki mesajı görmüyor musun, orada sürüyle meal var, onlar yetmezse diye link de verdim, daha ne istiyorsun?

Hem sen bu 4 kelimeye neden takıldın? Ne var bu 4 kelimede? Evrenin, hayatın sırrı mı gizli? Yoksa insanlığın kurtuluş reçetesini mi veriyor? Bu kelimeler mealde olsa ne olur, olmasa ne olur?

Sitelerde Paylaş

sağduyu ( Halen Anlayamadın beceremiyorsun)

Sen bana inanmıyacaksın Allah'a ve Kur'ana inanmıyacaksın yani senin görev tanımın inanmamak.Ama sen inanmak için delilller arıyorsun işte bunu yapmayacaksın.Senin Allah'a ve Kur'ana inanman benim işime gelmez ve zaten sana hiç bir zaman gel Allah'a kitaba bana inan demedim aksine sana verdiğim bilgileri alıp müslümanlara göndereceksin olay bu

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, Gizli said:

sağduyu ( Halen Anlayamadın beceremiyorsun)

Sen bana inanmıyacaksın Allah'a ve Kur'ana inanmıyacaksın yani senin görev tanımın inanmamak.Ama sen inanmak için delilller arıyorsun işte bunu yapmayacaksın.Senin Allah'a ve Kur'ana inanman benim işime gelmez ve zaten sana hiç bir zaman gel Allah'a kitaba bana inan demedim aksine sana verdiğim bilgileri alıp müslümanlara göndereceksin olay bu

En iyisi sen kendi kendine zırvalamaya devam et, siz müslümanlar kendi aranızda bu 4 kelime neden yok diye havanda su dövmeye devam edin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...