Jump to content

En basit devridaim makinesi - Bu bir devrim hile yok!

Recommended Posts

Size görebildiğim en basit devridaim makinesini taktim edeyim. Makine ağır bir volan, bir pot mıknatıs yay ve krank parçalarından oluşuyor. Volanın dış kısmına da ferromanyetik bir metal uygun yerlere döşeniyor. Az da olsa enerji üretiyor ve bir adet ledi rahatlıkla yakabilecek seviyededir. İşte sonuç...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 saat önce, John Ahmet yazdı:

Size görebildiğim en basit devridaim makinesini taktim edeyim. Makine ağır bir volan, bir pot mıknatıs yay ve krank parçalarından oluşuyor. Volanın dış kısmına da ferromanyetik bir metal uygun yerlere döşeniyor. Az da olsa enerji üretiyor ve bir adet ledi rahatlıkla yakabilecek seviyededir. İşte sonuç...

Gizli düzenek konulacak çok yer var.Volanın içi masanın altı panonun arkası vb.

Birde video süresi çok kısa kurulmuş yay ile bu kadar süre çalıştırılabilir.

Sitelerde Paylaş

fizik bilen böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bilir. milin ardında motor olduğu ilk harekete bile ihtiyaç duymamasından belli, ilk kalkınma her zaman fazla güç gerektirir. adam dönmemesi için bir cubuk sıkıştırıyor, çözünce düzenek harekete devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Siz çok yüzeysel düşünüyorsunuz ben çok iyi fizik biliyorum ve bu nedenle çalışıyor diyorum. Bu kadar çok bilmeyin hep yanlış biliyorsunuz. Sadece nasıl çalışıyor hile yok dedim bunu açıklamaya çalışın.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Harika bir buluş, ancak tahtanın arkasına bakmak yasak. :D

Tahtanın arkasında hiç bir şey yok sadece açıklamaya çalışın. Motor, pil, akü vs. gibi hiç bir şey kullanılmıyor. Sadece biraz dikkatli düşünüp açıklamaya çalışın. Kullanılanlar pot mıknatıs, yay, volan ve onu döndüren krank sistemi hepsi budur.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Hercümerç yazdı:

Gerçekten mi? havadaki sürtünme ve kütle çekim kuvvetini nasıl yendiğini bi söyleyiver de ulvi fizik bilginle aydınlanalım :D

Söylemek istediğin şu mu?

İdeal şartlarda input = output olur.

Yada şötle diyebiliriz.

input = kayıplar + output

Burada input nedir? Açıklayabilecek olanınız var mıdır madem çok iyi biliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Tahtanın arkasında hiç bir şey yok sadece açıklamaya çalışın. Motor, pil, akü vs. gibi hiç bir şey kullanılmıyor. Sadece biraz dikkatli düşünüp açıklamaya çalışın. Kullanılanlar pot mıknatıs, yay, volan ve onu döndüren krank sistemi hepsi budur.

Arkasında birşey olmadığını nereden biliyorsun ?

Arkasında güç kaynağı yoksa, ki hiç ihtimal vermiyorum, ben bunun mesela 24h süren videosunu da görmek isterim.

Atalarımız ne demiş ?

"Güçlü iddialar, güçlü kanıtlar gerektirir." :D

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Arkasında birşey olmadığını nereden biliyorsun ?

Arkasında güç kaynağı yoksa, ki hiç ihtimal vermiyorum, ben bunun mesela 24h süren videosunu da görmek isterim.

Atalarımız ne demiş ?

"Güçlü iddialar, güçlü kanıtlar gerektirir." :D

Bu kanıtı benim ortaya koymam bir şey ifade etmez. Bu zaten yapıldı siz inanmamak için türlü saçma iddialarda bulunmaya devam edeceksiniz. Tek çözüm bunu sabırla sizin yapmanız. Başlangıçta kendinizi onaylamak için başarısız olduğunuzu düşüneceksiniz. Çok kolay olduğunu söylemiyorum. Şöyle bir haftanızı ayırıp bunu yapmayı deneyin, yeterince çaba gösterir ve sonuca ulaşmayı hedeflerseniz bunu başaracaksınız.

Güçlü iddialar kişisel ispat gerektirebilir. Bu da böyle bir iddiadır.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bu kanıtı benim ortaya koymam bir şey ifade etmez. Bu zaten yapıldı siz inanmamak için türlü saçma iddialarda bulunmaya devam edeceksiniz. Tek çözüm bunu sabırla sizin yapmanız. Başlangıçta kendinizi onaylamak için başarısız olduğunuzu düşüneceksiniz.Çok kolay olduğunu söylemiyorum. Şöyle bir haftanızı ayırıp bunu yapmayı deneyin, yeterince çaba gösterir ve sonuca ulaşmayı hedeflerseniz bunu başaracaksınız.

Güçlü iddialar kişisel ispat gerektirebilir. Bu da böyle bir iddiadır.

Eğer iddia ettiğiniz ölçüde bilgili iseniz, kendiniz yaparsınız ve gözümüze sokarsınız.

İddia sahibi sizsiniz, niye biz yapacakmışız ?

Buyrun meydan sizin.

Güçlü kanıtlarınızı bekliyoruz, efendim.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Eğer iddia ettiğiniz ölçüde bilgili iseniz, kendiniz yaparsınız ve gözümüze sokarsınız.

Buyrun meydan sizin.

Güçlü kanıtlarınızı ebkliyoruz, efendim.

İşte diyorum bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Bunu size yine video ile göstermekten başka nasıl bir yöntem olabilir yine aynı teranelerle uğraşmak zorunda kalacağım dediğim gibi bunu siz yaparsanız bu kesin çözüm olur ve ilerleme kaydederiz bu yapılıyorsa daha farklı türlerde de yapılabilir gibi bir sonuca ulaşmanız bekleniyor ve dahası var inanın var.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Hercümerç yazdı:

Saçmalaya giriş 101. Atarlı bir  ergen tarafından veriliyor :D

Buradaki iddia termodinamiğin birinci yasasına aykırı, ortada kaynak maynak yok ama iş var.

Ayrıca ergen değilim bu konuya 6 yılımı verdim. Konu hakkında bilim adamları da dahil konuyu yanlış değerlendiriyor. Bu sistemler bir çeşit enerji kullanıyorlar ve bu enerjiyle çalışıyorlar. Termodinamiğe aykırı değiller.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İşte diyorum bunu benim yapmadığımı nereden biliyorsun? Bunu size yine vido ile göstermekten başka nasıl bir yöntem olabilir yine aynı teranelerle uğraşmak zorunda kalacağım dediğim gibi bunu siz yaparsanız bu kesin çözüm olur ve ilerleme kaydederiz bu yapılıyorsa daha farklı türlerde de yapılabilir gibi bir sonuca ulaşmanız bekleniyor ve dahası var inanın var.

Yapmış olsanız, onun bunun görsellerini buraya taşımazsınız.

Evet, şöyle 24h saat sürelik (2 saatlik te yeter), her açıdan görüntülü ve şeffaf çalışmalarınızı getirin.

Yok eğer mesele buradaki bağcıyı dövmekse, sosyal ortamda birbir çeşit hile vardır.

Bunun haricindeki sarf edilen her laf, havanda su dövmek gibi olacaktır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Yapmış olsanız, onun bunun görsellerini buraya taşımazsınız.

Evet, şöyle 24h saat sürelik, her açıdan görüntülü ve şeffaf çalışmalarınızı getirin.

Yok eğer mesele buradaki bağcıyı dövmekse, sosyal ortamda birbir çeşit hile vardır.

Bunun haricindeki sarf edilen her laft, havanda su dövmek gibi olacaktır.

Buradaki örnekten yola çıkarak sadece fizik ve matematik kullanarak bu sistemin çalışacağını ispat edebilirsiniz öncelikle sizden bunu bekliyorum. Sonrasında bunu hep birlikte uygun olan en büyük bir modelini yapıp bunu bilim dünyasına kazandıralım ne diyorsunuz çok uğraşmamız gerekecek ben bu durumu kolay sindiremedim. Ben de sizin gibi bu konuda çok şüpheciyim ve ikna olmak hiç o kadar kolay değil böyle bir cihazı yaptığımı size göstermek için sizi yüz yüze görüşmeye çağırsam ve sizden bunu incelemenizi istesem aradan bir hafta süre geçse dahi siz hala ikna olamazsınız çünkü farklı bilimsel bilgilerle ve yanlış anlaşılmalarla dolu bu konuda engel bilgileriniz var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...