Jump to content

En basit devridaim makinesi - Bu bir devrim hile yok!

Recommended Posts

12 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Buradaki örnekten yola çıkarak sadece fizik ve matematik kullanarak bu sistemin çalışacağını ispat edebilirsiniz öncelikle sizden bunu bekliyorum. Sonrasında bunu hep birlikte uygun olan en büyük bir modelini yapıp bunu bilim dünyasına kazandıralım ne diyorsunuz çok uğraşmamız gerekecek ben bu durumu kolay sindiremedim. Ben de sizin gibi bu konuda çok şüpheciyim ve ikna olmak hiç o kadar kolay değil böyle bir cihazı yaptığımı size göstermek için sizi yüz yüze görüşmeye çağırsam ve sizden bunu incelemenizi istesem aradan bir hafta süre geçse dahi siz hala ikna olamazsınız çünkü farklı bilimsel bilgilerle ve yanlış anlaşılmalarla dolu bu konuda engel bilgileriniz var.

İnternetteki arama motoruna "perpetual motion" yazdığınızda karşınıza 15 milyonun üzerinde sonuç çıktığını göreceksiniz.

Yani bu meseleye ilgi duyan sayısız insan var, ancak buna rağmen bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Kanıtlanacak gibi de değil.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, kavak yazdı:

İnternetteki arama motoruna "perpetual motion" yazdığınızda karşınıza 15 milyonun üzerinde sonuç çıktığını göreceksiniz.

Yani bu meseleye ilgi duyan sayısız insan var, ancak buna rağmen bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Kanıtlanacak gibi de değil.

Kanıtlanmadığını nereden biliyorsunuz? Eğer öyle olsaydı diye başlayabilecek her cümleniz bilgisizlik ve cahillikle dolu bunu bilmiyorsunuz. Siz bunun gerçekten kullanılmadığından ve bilimin bunu kabul ettiğinden habersiz olabilir misiniz? Bunu hiç kendinize sordunuz mu? Evet perpetuum mobile, perpetual motion anahtar kelimeleriyle çok fazla videoya ulaşırsınız ama siz şimdiye kadar bu videoları ne kadar ciddiye alıp ilgilendiniz. Bu konudaki bilimsel görüş nedir? Hiç araştırdınız mı?

Şuradaki videolar oyuncak gibi değersiz gibi görünebilir ama size bu konudaki kesin bilgileri sunan kaynaklara kapı açar.

https://www.youtube.com/channel/UCN8JJf0CMRkZ6ozapl6nMCw

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bende patates kullandım. 0.5.. woltluk gerilim ile ledi vedijıtal saaatı aydınlattım daha pratık oldu.  :D patatesten seri baglantı yaptıgımızda  artı ve eksi ucundan 0.5 volt elektrık çıkıyor. hen daha pratık hemde daha ucuz. :D 

download.jpg

maxresdefault (1).jpg

maxresdefault.jpg

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Kanıtlanmadığını nereden biliyorsunuz? Eğer öyle olsaydı diye başlayabilecek her cümleniz bilgisizlik ve cahillikle dolu bunu bilmiyorsunuz. Siz bunun gerçekten kullanılmadığından ve bilimin bunu kabul ettiğinden habersiz olabilir misiniz? Bunu hiç kendinize sordunuz mu? Evet perpetuum mobile, perpetual motion anahtar kelimeleriyle çok fazla videoya ulaşırsınız ama siz şimdiye kadar bu videoları ne kadar ciddiye alıp ilgilendiniz. Bu konudaki bilimsel görüş nedir? Hiç araştırdınız mı?

Şuradaki videolar oyuncak gibi değersiz gibi görünebilir ama size bu konudaki kesin bilgileri sunan kaynaklara kapı açar.

https://www.youtube.com/channel/UCN8JJf0CMRkZ6ozapl6nMCw

Yap, işlet, getir ve yukarıda anlattığım şekilde göster.

Hatta getirmeden evvel patentini almayı ihmal etme, olur da birileri kopya çekmesinler. :D

Dediğim gibi, havanda su dövmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kavak yazdı:

yapmıyorsunuz

Ne yaparsam yapayım siz inanmıyor olduktan sonra bunu neden yapayım ne diye uğraşayım. Azıcık zeki olsanız bunun matemetiksel, fiziksel ve bilimsel yönlerini tartışabiliriz. Kainat sonsuzdur, sizlerse bu kainattaki sonsuz aptal insanlarsınız. Ne yapsak nafile gerçekten kaçtığınız sürece size gerçekler gösterilemez. Üzerine düşünmeye bile tenezzül etmiyorsunuz ve bu konuda en doğru bilgiyi bildiğinizi ve yapılamayacağını savunuyorsunuz ve size söylüyorum onbinlerce ve daha fazlası yapıldı ve sadece bilmiyorsunuz bu konuda yazılanları okumaya cesaret edin bakın neler öğreneceksiniz.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ne yaparsam yapayım siz inanmıyor olduktan sonra bunu neden yapayım ne diye uğraşayım. Azıcık zeki olsanız bunun matemetiksel, fiziksel ve bilimsel yönlerini tartışabiliriz. Kainat sonsuzdur, sizlerse bu kainattaki sonsuz aptal insanlarsınız. Ne yapsak nafile gerçekten kaçtığınız sürece size gerçekler gösterilemez. Üzerine düşünmeye bile tenezzül etmiyorsunuz ve bu konuda en doğru bilgiyi bildiğinizi ve yapılamayacağını savunuyorsunuz ve size söylüyorum onbinlerce ve daha fazlası yapıldı ve sadece bilmiyorsunuz bu konuda yazılanları okumaya cesaret edin bakın neler öğreneceksiniz.

Yine mi Davut, yine mi belden aşağı söylemlere ihtiyacınız oldu ?

Siz somut olarak laf ebeliğinden başka ne yaptınız, muhterem ?
Artı mademki geri zekalıyız, neden bu kadar yırtınıyorsunuz ?
Ancak benim bu yaşıma kadar duyduğum yalanlar, asılsız ve kanıtsız iddialar kitaphaneleri doldurur.
O derece yani.

Hele siz yapın şu PMM meretini, sonra devam ederiz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Buradaki örnekten yola çıkarak sadece fizik ve matematik kullanarak bu sistemin çalışacağını ispat edebilirsiniz öncelikle sizden bunu bekliyorum. Sonrasında bunu hep birlikte uygun olan en büyük bir modelini yapıp bunu bilim dünyasına kazandıralım ne diyorsunuz çok uğraşmamız gerekecek ben bu durumu kolay sindiremedim. Ben de sizin gibi bu konuda çok şüpheciyim ve ikna olmak hiç o kadar kolay değil böyle bir cihazı yaptığımı size göstermek için sizi yüz yüze görüşmeye çağırsam ve sizden bunu incelemenizi istesem aradan bir hafta süre geçse dahi siz hala ikna olamazsınız çünkü farklı bilimsel bilgilerle ve yanlış anlaşılmalarla dolu bu konuda engel bilgileriniz var.

Bu verdiğin örnek dışardan enerji almadan çalışmaz.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, kavak yazdı:

Hele siz yapın şu PMM meretini, sonra devam ederiz.

Ben yapılmış bir şeyi neden yapayım diyorum. Öncelikle bu yapılanları incelememiz gerekmez mi sonra ben bir tanesini yaparım yada yapmam bu neden bu kadar önemli, Onbinlercesi yapıldı siz bu konuda temel bilgileri edinmeden bu konuda sizinle tartışmayacağım. Sadece Perpetual Motion Machine olarak değil güç üretenleri yapıldı ve bununla bir çoğu kişi enerji gereksinmelerini karşılıyor. "Bunlar nedir?", "Bizim neden bunlardan haberimiz yok biraz daha detaylı bilgi verirmisiniz?" gibi daha akılcı yaklaşımlarınız olmadı, olmayacak ama ben olduğunu farz edip devam edeyim. 

Öncelikle daha önce bu konuda açtığım başlığı okuyun ve devridaim makinesi yaptığını söylediğim her bir kişiye yeterli zamanı ayırıp bunları araştırın. Bu bilgiler şu aşağıdaki yazımda bulunmaktadır. Bunu yapmadığınız sürece sizi ciddiye alamam kusura bakmayın. Söylediğim gibi bu sistemler açıklanmıştır ve termodinamiğe aykırı değildir. Dikkatle okuyun.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ben yapılmış bir şeyi neden yapayım diyorum.

Öncelikle daha önce bu konuda açtığım başlığı okuyun ve devridaim makinesi yaptığını söylediğim her bir kişiye yeterli zamanı ayırıp bunları araştırın. Bu bilgiler şu aşağıdaki yazımda bulunmaktadır. Bunu yapmadığınız sürece sizi ciddiye alamam kusura bakmayın. Söylediğim gibi bu sistemler açıklanmıştır ve termodinamiğe aykırı değildir. Dikkatle okuyun.

Bizzat kendiniz o aygıtların çalışmadıklarını görmeniz açısından.

Aha buraya yazıyorum, o aygıtları yapmaktan çekiniyor olabilirmisiniz ? :D

Ayrıca beni ciddiye almıyorsanız, bana istinaen yazmassınız olur biter.

Sorun değil.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Ben yapılmış bir şeyi neden yapayım diyorum. Öncelikle bu yapılanları incelememiz gerekmez mi sonra ben bir tanesini yaparım yada yapmam bu neden bu kadar önemli, Onbinlercesi yapıldı siz bu konuda temel bilgileri edinmeden bu konuda sizinle tartışmayacağım. Sadece Perpetual Motion Machine olarak değil güç üretenleri yapıldı ve bununla bir çoğu kişi enerji gereksinmelerini karşılıyor. "Bunlar nedir?", "Bizim neden bunlardan haberimiz yok biraz daha detaylı bilgi verirmisiniz?" gibi daha akılcı yaklaşımlarınız olmadı, olmayacak ama ben olduğunu farz edip devam edeyim. 

Yapılmış olanlar hileli.Hileli olmayan bir tane yapın.?

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Yapılmış olanlar hileli.Hileli olmayan bir tane yapın.?

John Bedini, John Searl, Stanley Meyer, Thomas Henry Moray, Nicola Tesla bunlardan hangisini araştırdın da hileli olduğunu iddia ediyorsun kıçınızdan uydurmayın. Örneğin John Searl'in yaptığı devridaim makinesi bugün Searl effect olarak biliniyor ve uzay araştırmaları konusunda çok ciddiye alınıyor. Bunu biliyor muydunuz? 

Ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur demiş birileri kim acaba ve neden demiş bunu biraz düşünün ve bilim yanlısı olduğunuzu düşünüyorsanız kendinize biraz çeki düzen verin.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, John Ahmet yazdı:

John Bedini, John Searl, Stanley Meyer, Thomas Henry Moray, Nicola Tesla bunlardan hangisini araştırdın da hileli olduğunu iddia ediyorsun kıçınızdan uydurmayın. Örneğin John Searl'in yaptığı devridaim makinesi bugün Searl effect olarak biliniyor ve uzay araştırmaları konusunda çok ciddiye alınıyor. Bunu biliyor muydunuz? 

Ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur demiş birileri kim acaba ve neden demiş bunu biraz düşünün ve bilim yanlısı olduğunuzu düşünüyorsanız kendinize biraz çeki düzen verin.

Sen kendine çeki düzen ver.Hayal dünyasında yaşıyorsun.

İlk önce  verdiğin videodaki düzeneği şüpheye kalmayacak şekilde doğrulamalısın.

searl effecte gelince ortada çalışan bir düzenek bulamadım.Şema  dahi yok.?

Kendini "Profesör" John Searl tarafından icat edilen Searl Effect Generator (SEG), "enerjinin ortamdaki enerji kaynaklarını elektrik enerjisine, havadaki karşılık gelen bir düşüşle dönüştürebilen" bir açık sistem enerji dönüştürme aygıtı "olduğu iddia edilmektedir. ve cihaz sıcaklığı ”Bu iddiaların bağımsız bir doğrulaması yoktur ve Searl tarafından yayınlanan videolar, bir güç kaynağına bağlı" jeneratörü "göstermektedir.

Bir "açık sistem enerji dönüştürücü aygıt" ın varlığı ya da iddiası, ilk yasaya ya da açık sistemlere katı şekilde uygulanmayan ikinci termodinamik yasasını ihlal etmek zorunda değildir; kategorik olarak, [ 1 ] çoğu standart tarafından kanıtlanmamış bir kavramdır çünkü mucit son çalışan SEG'sinin 1982'de ele geçirilmiş olduğunu iddia eder ve bugün muayene için mevcut olan eksiksiz bir SEG yoktur.

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=tr&js=y&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.thefullwiki.org%2FSearl_Effect_Generator&edit-text=

https://www.thefullwiki.org/Searl_Effect_Generator

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Kendini "Profesör" John Searl tarafından icat edilen Searl Effect Generator (SEG), "enerjinin ortamdaki enerji kaynaklarını elektrik enerjisine, havadaki karşılık gelen bir düşüşle dönüştürebilen" bir açık sistem enerji dönüştürme aygıtı "olduğu iddia edilmektedir. ve cihaz sıcaklığı ”Bu iddiaların bağımsız bir doğrulaması yoktur ve Searl tarafından yayınlanan videolar, bir güç kaynağına bağlı" jeneratörü "göstermektedir.

Bir "açık sistem enerji dönüştürücü aygıt" ın varlığı ya da iddiası, ilk yasaya ya da açık sistemlere katı şekilde uygulanmayan ikinci termodinamik yasasını ihlal etmek zorunda değildir; kategorik olarak, [ 1 ] çoğu standart tarafından kanıtlanmamış bir kavramdır çünkü mucit son çalışan SEG'sinin 1982'de ele geçirilmiş olduğunu iddia eder ve bugün muayene için mevcut olan eksiksiz bir SEG yoktur.

Ben de size bunu izah etmeye çalışıyorum. Konuya getirilecek en uygun açıklama devridaim makinelerinin çoğunun açık sistem enerji dönüştürücüleri olmasıdır. 

Nicola Teslanın bu konuda çok ünlü bir sözü var.

“Bizden önceki birçok jenerasyonda makinelerimiz dünyada herhangi bir yerde elde edilen enerji ile çalıştırıldı. Bu yeni bir şey değil. Gücünü topraktan alan etkileyici Antheus mitosunda, büyük matematikçilerinizin spekülasyonlarına rastladığımız bir şey var. Enerji uzayın her yerinde. Bu enerji statik mi, kinetik mi? Eğer statik ise umutlarımız boşuna; eğer kinetik ise "ve böyle olduğunu biliyoruz" insanlık için makineleri bu doğanın döngüsüne bağlamak sadece bir zaman meselesidir.

Nikola Tesla

Searl effect ile ilgili olarak şunu izle ve araştırmalarına devam et o yok bu yok deme sen neyin olmadığını nereden biliyorsun. Olmayan her şeyin bir çetelesi mi var elinizde bunu itiraf edin. Daha kibar olun ve en azından benim bildiğim kadarıyla yok falan deyin güldürmeyin kendinize...

Ayrıca şunu da izle.

www.youtube.com/watch?v=zZ8KVzDeYaI

Sitelerde Paylaş
Şimdi, John Ahmet yazdı:

Ben de size bunu izah etmeye çalışıyorum. Devridaim makinelerinin çoğunun açık sistem enerji dönüştürücüleri olmasıdır. 

Nicola Teslanın bu konuda çok ünlü bir sözü var.

“Bizden önceki birçok jenerasyonda makinelerimiz dünyada herhangi bir yerde elde edilen enerji ile çalıştırıldı. Bu yeni bir şey değil. Gücünü topraktan alan etkileyici Antheus mitosunda, büyük matematikçilerinizin spekülasyonlarına rastladığımız bir şey var. Enerji uzayın her yerinde. Bu enerji statik mi, kinetik mi? Eğer statik ise umutlarımız boşuna; eğer kinetik ise "ve böyle olduğunu biliyoruz" insanlık için makineleri bu doğanın döngüsüne bağlamak sadece bir zaman meselesidir.

Nikola Tesla

Devri daim makineleri açık sistem değildir.Dışardan enerji almadan çalışması gerekiyor.

Enerji uzayın her yerinde ama eşit dağılmıyor.Ters kare yasasına göre uzaklığın karesi oranında azalıyor.?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Devri daim makineleri açık sistem değildir.Dışardan enerji almadan çalışması gerekiyor.

Öyle değil yukarıda paylaştığım "kadir-i mutlaktan gelen enerjiyle çalışan makineler" konusu size bunu anlatmaya çalışıyor. Bu bir çelişki, üzerine düşünmeye başladığında bunu kavramaya başlayacaksın. Sadece düşün. Devri daim makineleri, radyan enerji, yerçekimi enerjisi ve karanlık enerji düşünüldüğünde açık sistem enerji dönüştürücüleridirler.

6 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Enerji uzayın her yerinde ama eşit dağılmıyor.Ters kare yasasına göre uzaklığın karesi oranında azalıyor.?

Sadece elektromanyetik, ışık, ısı gibi enerjileri düşünme karanlık enerji evrenin her noktasındadır ve homojendir. Evrenin her bir cc sinde evreni yeniden oluşturacak kadar enerji vardır. İşte bu ve benzeri enerjilerle makinelerimizi başka hiç bir kaynağa ihtiyaç duymadan çalıştırabiliriz. Elektromanyetizma ile ilgili olan radyan enerjiyi düşün ve 24h enerji çekebilen panellerin laboratuvarlarda yapıldığından emin ol. Bunlar "full spectrum solar cell" olarak geçer ve gerçekten çalışıyordur. Bu panel yöntemi dışında bu enerjiyle çalışan kapanadze, kapagen jeneratörü başta olmak üzere alkan, akula gibi daha pek çok devridaim makinesi vardır ve bu cihazlar radyan enerjiyi panel kullanmadan özel trafolar ve rezonans frekansı kullanılarak elde etmektedir. Sadece bilmiyorsunuz araştırdıkça ne dediğimi kavramaya başlayacaksınız. Biraz olsun "yanlış düşünüyor olabilir miyim?", "Bu konuya nasıl bakabilirim?", "Gerçekten çalışan devridaim makineleri var mıdır ve varsa nasıl çalışıyorlar?"gibi bu sorulara çok şüpheci olarak yaklaşın ama her zaman bilim yanlısı olun. Cevabı mutlaka bulacaksınız.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, John Ahmet yazdı:

Öyle değil yukarıda paylaştığım "kadir-i mutlaktan gelen enerjiyle çalışan makineler" konusu size bunu anlatmaya çalışıyor. Bu bir çelişki, üzerine düşünmeye başladığında bunu kavramaya başlayacaksın. Sadece düşün. Devri daim makineleri, radyan enerji, yerçekimi enerjisi ve karanlık enerji düşünüldüğünde açık sistem enerji dönüştürücüleridirler.

Sadece elektromanyetik, ışık, ısı gibi enerjileri düşünme karanlık enerji evrenin her noktasındadır ve homojendir. Evrenin her bir cc sinde evreni yeniden oluşturacak kadar enerji vardır. İşte bu ve benzeri enerjilerle makinelerimizi başka hiç bir kaynağa ihtiyaç duymadan çalıştırabiliriz. Elektromanyetizma ile ilgili olan radyan enerjiyi düşün ve 24h enerji çekebilen panellerin laboratuvarlarda yapıldığından emin ol. Bunlar "full spectrum solar cell" olarak geçer ve gerçekten çalışıyordur. Bu panel yöntemi dışında bu enerjiyle çalışan kapanadze, kapagen jeneratörü başta olmak üzere alkan, akula gibi daha pek çok devridaim makinesi vardır ve bu cihazlar radyan enerjiyi panel kullanmadan özel trafolar ve rezonans frekansı kullanılarak elde etmektedir. Sadece bilmiyorsunuz araştırdıkça ne dediğimi kavramaya başlayacaksınız. Biraz olsun "yanlış düşünüyor olabilir miyim?", "Bu konuya nasıl bakabilirim?", "Gerçekten çalışan devridaim makineleri var mıdır ve varsa nasıl çalışıyorlar?"gibi bu sorulara çok şüpheci olarak yaklaşın ama her zaman bilim yanlısı olun. Cevabı mutlaka bulacaksınız.

Karanlik enerjinin en onde gelen adayi vakum enerjsidir. Peki, vakum enerji yogunlunun hangi mertebede oldugunu dusunuyorsunuz? 

Bakin burada guzelce aciklanmis

https://ned.ipac.caltech.edu/level5/March01/Carroll/Carroll1.html  

Bu da enerji yogunlugu, 

Equation 3

Peki bu deger neye karsilik geliyor? Basit bir matematik ile bu, evrenin 700 metre yaricapli kuresel bir bolgesinde ancak 1 joule lik enerji olduguna anlamina geliyor. Bu enerjiyi uzay-zaman dokusundan nasil cekip alacaksiniz onu hic irdelemiyorum bile. Size devr-i daim makina yapma konusunda basarilar dilerim. 

Ha birde, eger yaptiginiz calismanin bilimsel gecerliliginin oldugunu dusunuyorsaniz, akademik dergilere gonderin onlar size olumlu veya olumsuz olarak geri donus yapacaklardir. Burda kendizi heba etmeyin. 

Saygilar. 

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
On 09.06.2018 at 03:30, oksuz_ yazdı:

Bu da enerji yogunlugu, 

Equation 3

Peki bu deger neye karsilik geliyor? Basit bir matematik ile bu, evrenin 700 metre yaricapli kuresel bir bolgesinde ancak 1 joule lik enerji olduguna anlamina geliyor. Bu enerjiyi uzay-zaman dokusundan nasil cekip alacaksiniz onu hic irdelemiyorum bile. Size devr-i daim makina yapma konusunda basarilar dilerim. 

Ha birde, eger yaptiginiz calismanin bilimsel gecerliliginin oldugunu dusunuyorsaniz, akademik dergilere gonderin onlar size olumlu veya olumsuz olarak geri donus yapacaklardir. Burda kendizi heba etmeyin. 

Saygilar. 

Gezegenlerin, güneş sisteminin, galaksilerin sürekli birbirlerinin merkezlerinde döndüğünü ve inanılmaz hızlarda uzayda hareket ettiklerini düşünürseniz. 700 metrede 1 joule enerji bile elde edebiliyorsak bu muazzam hızlarda evrenin çok daha fazla bir kısmı taranacağından birim karedeki enerji miktarı bunun kat ve kat fazlası olacaktır. Umarım anladınız. İlgilenirseniz size bu karanlık enerjinin nasıl elde edileceğini yapılan bir deneyle izah etmeye çalışayım. Bu konuda çok farklı yöntemler bulunmaktadır.

Onu boşverin öncelikle şunu bir inceleyin ve yorumunuzu belirtin.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Gezegenlerin, güneş sisteminin, galaksilerin sürekli birbirlerinin merkezlerinde döndüğünü ve inanılmaz hızlarda uzayda hareket ettiklerini düşünürseniz. 700 metrede 1 joule enerji bile elde edebiliyorsak bu muazzam hızlarda evrenin çok daha fazla bir kısmı taranacağından birim karedeki enerji miktarı bunun kat ve kat fazlası olacaktır. Umarım anladınız. İlgilenirseniz size bu karanlık enerjinin nasıl elde edileceğini yapılan bir deneyle izah etmeye çalışayım. Bu konuda çok farklı yöntemler bulunmaktadır.

Onu boşverin öncelikle şunu bir inceleyin ve yorumunuzu belirtin.

Karanlık enerjinin daha henüz tam olarak ne olduğu anlaşılamamışken siz onu uzayın dokusundan çekip alarak kullanabilileceğinizi iddia ediyorsunuz. Eğer karanlık enerjinin ne olduğunu tam olarak anladıysanız bence bir paper yazın ve nasıl dedekte edilebileceği ilgili bir deney önerin seneye nobel fizik ödülü alışınızı burda kutlayalım, ha ne dersiniz? Ama yinede söyleyin bakalım nasıl karanlık enejiyi elde edeceksiniz.

Bu arada gönderdiğiniz video gibi binlerce video var, ama bu onların bilimsel veriler ile desteklenmemiş olmasını değiştirmiyor. Ki bu da videolarda ki sözde devr-i daim makinalarının gerçek olmadıkları ile alakalı en büyük delildir. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, oksuz_ yazdı:

Bu arada gönderdiğiniz video gibi binlerce video var, ama bu onların bilimsel veriler ile desteklenmemiş olmasını değiştirmiyor. Ki bu da videolarda ki sözde devr-i daim makinalarının gerçek olmadıkları ile alakalı en büyük delildir

Gönderdiğim videonun ne olduğunu biliyor musun? Bunun gibi çok az video var. Size göre devri-daim makinesi nedir? Bu soruyu gerçekçi bir tanımla hak ettiği yere konumlandırabilir misiniz?

Sonra bir sorum daha var. Size göre güneş panelleri devridaim makinesi midir? Bu soru size biraz anlamlı gelmeyebilir fakat akabinde benim anlatacaklarımı düşündüğünüzde size çok anlamlı gelecek. Şimdi sorulara yanıt verirseniz görüşlerimiz konusunda bir noktaya ulaşabiliriz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, oksuz_ yazdı:

bence bir paper yazın

Böyle bir 'paper'ın şimdiye kadar hiç yazılmadığını nereden biliyorsunuz? Elinizde yazılmış tüm 'paper'ların bir çetelesi mi var? Hiç internete "Free Energy Proof" yazıp bir şeyler okudunuz mu? Yada bu iddiaların bilimsel açıklamasını herhangi bir kişiden yada kurumdan duymadınız mı? Bilmiyorsunuz çünkü var olan tüm bilgiyi sizin önünüze kadar servis edilmesini bekliyorsunuz? Sizden sorular gelmemeye devam ettiği sürece de ne yerçekimi, ne radyan enerji, ne de karanlık enerji ile ilgili free energy konularında asla bir şeyler öğrenemeyeceksiniz.

Bilim ve teknoloji, hatta tüm yaşam moronların hegamonyasındaydı ve hala öyle! Fakat zeki insanların yaptığı bir çok eser vardır.

M.Ö. 3000'li yıllarda belki daha da önce insanlar akiferlerin üzerine pramit inşaa edip hem önemli kişilerin saraylarını inşa etmiş oluyorlardı, hem de primatin tepesine koydukları bir sistem ile birlikte bu yapı ile elektrik enerjisi üretip tüm yapının aydınlanmasını sağlıyorlardı. Sonra yine fener benzeri piller ve lamba (bağdat pili) yaparak bunları bu sistemden şarj edip daha uzak mesafelere giderken gece karanlığını aydınlatabiliyorlardı. Bu konularda hiç bilginiz yok ise bunlar elbette size bazı uydurmalar ve hurafeler gibi gelecektir.

İşte tüm bu enerjilerin kaynağı size göre nedir?

Etrafımızı saran elektromanyetik dalgalar, sadece radyo, tv, wifi, baz istasyonu gibi radyo vericilerinden mi salınıyor? Bunların dışında elektromanyetik tayfın hemen her frekansında başka güç kaynakları olabilir mi? Şimdi bu enerjilerden faydalanarak çalışan herhangi bir sisteme ne isim (devridaim) verelim yada buna free energy demek ne kadar doğru olur?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...