Jump to content

Müslümanlara cevap veremiyecekleri soru.

Recommended Posts

gizli  arkadaşım  anlıyamadıgın çok şey var. dogru anladıgın an  :) karşında en güçlü rakibini bulucaksın. çok sabırlıyımıdır. şu meseleden baslıyalım bana meydan okumak, 

istiyorsan insanlık tarıhı ile aborjınlerın tarıhiyle ilgil verdıgım basit örnegı anlamak zorundasın. saygılarımla. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

O hadis sahih mi? Kimin hadisiymiş bu?

O, sizi bir nefisten yarattı. Hem sonra onun eşini de ondan var etti. Sizin için en’amdan (koyun,keçi,sığır,deve) sekiz çift indirdi. Sizi analarınızın karınlarında üç karanlık içinde yaratılıştan yaratılışa yaratıp duruyor. İşte Rabbiniz Allah O'dur. Mülk O'nundur, O'ndan başka tanrı yoktur. O halde nasıl haktan çevrilirsiniz? (Zümer/5)

Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının. (Nisa/1)

Kuran-ı Kerime muhatap olan bütün insanlar Hz. Adem'in neslinden olduğuna göre ayette sizi bir nefisten yarattı ifadesindeki nefis Hz. Adem'dir ve ilk insan olduğu ayetlerle sabittir.

Hz. Adem'in günümüzden kaç yıl önce yaşadığını Kuran'dan bulamıyoruz. Ancak Tevrat'ta geçmiş peygamberlerin yaşları ve dönemleri belirtilmektedir.sadece hadisler var 

ve tarihi güneş satinegöre veriyor..

Mesela;
Adem 130 yaşındayken kendi suretinde, kendisine benzer bir oğlu oldu. Ona Şit adını verdi.
Şit'in doğumundan sonra Adem 800 yıl daha yaşadı. Başka oğulları, kızları oldu....
Adem toplam 930 yıl yaşadıktan sonra öldü.

Örnekleri kısa olarak verdim ama bu şekilde devam edip gidiyor. Bu hesaplamalarla Hz. Adem ile Hz. Nuh arasında 1056 yıl olduğu çıkıyor!!!. Evet Tevrat ve İncil muharref edilmiş kitaplardır, doğruluğuna güvenilmez ama muhammedin..  hadisleriyle örtüşüyor.

"Hz. Adem ile Hz. Nuh arasında on nesil vardı, hepsi de İslam dini üzereydiler." (İbn Kesîr, Tefsir 1/218, Daru'l-Kalem Hakim, Müstedrek, n/546-547)
“Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim.”
“Benim ümmetimin ömrü 1.500 seneyi pek geçmeyecek.”
“Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.” (Kenzu’l-Ummal, h.no: 16459; Tezkiretu’l-Mevduat, I/223.; Sahavî, el-Makasıdu’l-hasene, I/693, h.no: 1243; Munavî Feyzu’l-Kadir, III/547; h.no: 4278 (Deylemi’den naklen).

son olarak incelersek islamcı yazarlar şimdi inkar edicekler. boşuna inkar etmesınler onlarada meydan okuyorum. eğer tevrat ve incili allahın kıtabı oldugunu kabul ediyorlarsa bu gerçegıde kabul etmek zorundalar eger tahrıf olduysa tevrat ve incil hodrı meydan ispatlasınlar. 

lafla değil!! 1000lerce yıllık argumanlarla ispatlasınlarda görelım. kim ?daha zekıymış.. 

evetttt beyler şimdide tıbu yorum yapalım oldukça kısa kesicem biyoljı bilimini kullanıcam hodri meydan sadece muslumanlara 

bana tıbben bir insanın 800 yıl yasadıgını ispatlasınlar.  hadi bakalım. hodri meydan başladı. 

bir insanın 800 yıl yaşamasının imkansız oldugunu 3 milyar deist agnostık ve ateist anında ispatlar. hadi bakalım müslümanlar savaş zamanı. 

işte şimdi asıl gerçek ortaya çıkıyor  göre bir insan 100 yıl ortalam yaşamıştır . ama 800-100 demekkı insanlık tarıhı sadec bir kaç bin yoldan ibaretmışş 

vahh vahhhhh  :D  

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, godofwar yazdı:

bir insanın 800 yıl yaşamasının imkansız oldugunu 3 milyar deist agnostık ve ateist anında ispatlar. hadi bakalım müslümanlar savaş zamanı. 

Allah yaşatmış işte. Sırf saçmalık bulmak için zorlamays gerek yok.

23 dakika önce, godofwar yazdı:

Hz. Adem'in günümüzden kaç yıl önce yaşadığını Kuran'dan bulamıyoruz. Ancak Tevrat'ta geçmiş peygamberlerin yaşları ve dönemleri belirtilmektedir.sadece hadisler var 

ve tarihi güneş satinegöre veriyor..

Tonah bozulmuştur onlara göre zaten. Bozulmuş şeyden neden hareket ediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Allah yaşatmış işte. Sırf saçmalık bulmak için zorlamays gerek yok.

Tonah bozulmuştur onlara göre zaten. Bozulmuş şeyden neden hareket ediyorsunuz?

islamda bozulmuş ne? yapıcaz şimdi.    :D belkıde  1 trılyon yıl önce marsta yaratıldık .  ve şempanzenın ortak atasıydık desem hoşuna giderdi değilmi?  :D  

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, godofwar yazdı:

islamda bozulmuş ne? yapıcaz şimdi.    :D belkıde  1 trılyon yıl önce marsta yaratıldık .  ve şempanzenın ortak atasıydık desem hoşuna giderdi değilmi?  :D  

A- "-mi" ayrı yazılır, ondan sonra gelen ek "-mi" ekinden önceki kelimeye bağlı değilse.

B- Soru cümlelerinde cümlenin sonuna soru işareti koyulur, soruyu belirten sözcüğün hemen sağına değil.

C- İslam'ın bozulduğu iddiasını Müslümanlar kabûl etmiyor. Onu kanıtlarsan zaten dinden çıkmış olurlar.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

C- İslam'ın bozulduğu iddiasını Müslümanlar kabûl etmiyor. Onu kanıtlarsan zaten dinden çıkmış olurlar.

işin ilginç yanı şu dostum  :)  islamcılar tevratı ve incili kabul ediyor ..ama tahrif oldugunu söylüyor. hala anlamadınmı? burda tahrıf oldugunu ispatlamak zorundalar.

işte o zaman ben kaybederım. eğer ispatlıyamazlarsa ben kazanırım. katbetmek nasıl?  bir duygu hiç yaşamadım. birşeyi kabuıl ediyorsan onun varlısına iannıyorsun demektır.

öyle kestirip atmayla olmuyor malesef . tahrıf oldu işte bazı ayetler kaldı vesaıre vesaıre. ben yutmam bunları . ben dinlere inamıyorum ve islamı kendı silahlarıyla vuruyorum. 

en güçlü silahlarıyla. müslümanlar kabul etmıyor. 1 milyar bu önemli değil yarın veya daha sonra bir müslüman gelır. bana meydan okur tahrıf oldugunu ispatlar. 

orjınal belgeriyle bende kayubederım. ve sen dostum aradan cekıl lütfen bu senın mesele ndeğil. bu mesele ben ve 1 milyar müslüman arasındakı bir savastır. 

hahahaha :D 2 tane kuran ayetiyle ispatlamak delılık .. ispat istiyorum 

Tevrat ve  İncil’in tahrif edildiğini, Kur’an-ı Kerim şöyle haber vermektedir:

”Onlardan bir grup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken, dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları kitaptan değildir. Söyledikleri, Allah katından olmadığı halde, Bu Allah katındandır derler. Onlar bile bile Allah’a iftirâ ediyorlar." (Âl-i imran, 3/78)

"Ey iman edenler! Biliniz ki, hahamlardan ve râhiplerden bir çoğu insanların mallarını haksız yollardan yerler ve insanları Allah yolundan engellerler..." (Tevbe, 9/34)

"'Ve Allah çocuk edindi.’ diyenleri uyarmak için. Bu hususta ne onların ne de atalarının bir bilgisi vardır. Ağızlarından ne büyük söz çıkıyor! Onlar yalnız ve yalnız yalan söylerler.” (Kehf, 18/4-5)

“Ey Ehl-i kitap! Niçin hakkı bâtıla karıştırıyor ve bile bile hakkı gizliyorsunuz?” (Âl-i imrân, 3/71)

heyyyyy gizli 

madem kuranda tahrif oldu hadı bakalım şimdi ne? olucak..  senı kendı silahınla vurdum. sen kaybettın sıradakı gelsın. 

Sitelerde Paylaş

godofwar (Bakara 33 alıntı yaptım tamamına sen bakarsın.Ayetin arapçasında geçen bu ifadeler nedne meal ve tefsirlerde yok)

Ayetin sadece bu kısmına bir meal ver sonra konuşalım ? 

. kâle : dedi
9. e lem : olmaz mı, olmadı mı
10. ekul : ben derim, söylerim
11. lekum : sizin, size
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Gizli yazdı:

godofwar (Bakara 33 alıntı yaptım tamamına sen bakarsın.Ayetin arapçasında geçen bu ifadeler nedne meal ve tefsirlerde yok)

Ayetin sadece bu kısmına bir meal ver sonra konuşalım ? 

. kâle : dedi
9. e lem : olmaz mı, olmadı mı
10. ekul : ben derim, söylerim
11. lekum : sizin, size

işte bende bunu bekliyordum dostum. şimdi sana son darbeyi indiricem.  :D 

Gizli

• Advanced Member
  •  
  • Gizli
  • Normal Üye
  •  0
  • 72 ileti

Hep şu soruyu sormuşumdur kendime :)

Müslümanlar mı ateist yoksa ateistler mi müslüman ? Peki neden soruyorum..!!  Çünkü biat kültürü sorgulama yok ama bakıyorsun ateistler nerdeyse 24 saat Kur'an okuyorlar ve hadisler..!!

Ama üzüldüğüm taraf ise ateistler ile müslümanların saçma sapan tartışmaya girmeleri ya da müslümanların kendi aralarındaki tartışmaya . Asıl sorun şu sen gerçekten Allah'ın indirdiği dini mi tartışıyorsun yoksa rivayetlere teslim olmuş şekil verilmiş insani olan inancımı tartışıyorsun ?

Ateist olabilirsin yahut maymuna tapabilirsin bu kişinin kendi tercihidir ancak gönlüm isterdi ki ateist arkadaşların Kur'an mealleri üzerinden yaptıkları sorgulama yerine arapça kelimelerin gerçekte ne anlama geldiğini bulabilseler daha etkili olurdu.Çünkü yeryüzünde gerçek bir Kur'an meali yoktur.

Madem buraya bir şeyler yazdım siz ateistlere bir katkım olsun amacım bilginizi ölçmek değildir haddime değildir ve saygı çerçevesinde eğitim amaçlı şu soruyu soralım ve beraber düşünelim ne dersiniz ?

Şimdi diyelim ki ayet okuyorsunuz inançlı yahut inançsız o halde ;

Ayn kelimesi nedir yani arapçada göz derler peki gerçekten bu kelime göz mü demektir

Bunu tartışalım ve Kur'anın gerçek mealinin olmadığını sizlere daha iyi anlatabileyim ve şimdiden ilginiz için teşekkür ederim ve yorumlarınızı beklerim

geçmiş olsun  kaybetmek nasıl? bir duygu  gizli hiç yaşamadımda.. :D 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Ee..? O zaman neden onu sormuyorsunuz?

1 milyar müslümanın bu kadar zeki oldugun düşünmüyorum.yahu sen ateist değilmisin? hodri meydanda araya girilmez. inanmadıgın birşeyi sorgulama kafan rahat değilse.

ozaman sende ateist değilsin demektır...burdak ıateistler çocuk gibi gerçek ateistler  bilimsel teoriler üretirken. burdaki  ateistlerde  

hiç varolmayan  sahte meallerle vaktını öldürüyor. ateistlerınde müslümanlardan bir farkı yok. sadece zaman kaybı.. hayalı kurgular.. sonuç alınamıyor bu yüzden sadece ezbercı teriler üretiliyor. benım gibi farklı şeyler üretmek zordur. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...