Jump to content

ABD evleri amerikan sokakları

Recommended Posts

Çünkü böyle müstakil yerleşim düzeninde şehir yatay oalrak yayıldığı için destinasyonlar arası mesafe uzuyor ve ulaşım için araba gerekiyor.

Batı devletlerinde araba sahibi olmak parasal olarak basit, bizde ise bi arabaya yılların emeğini vermen lazım, Türk lirası değersiz ve malum devlet birbuçuk araba parası vergi alıyor. Yada ticaretle uğraşıp işinin tıkırında olması gerek.

İstanbul gibi milyonlarca ücretli kölenin göt kadar, her tarafı tepe olan bir kente sıkıştırıldığı yerde yüksek binalar şart.

tarihinde copyPaste tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, copyPaste yazdı:

Çünkü böyle müstakil yerleşim düzeninde şehir yatay oalrak yayıldığı için destinasyonlar arası mesafe uzuyor ve ulaşım için araba gerekiyor.

Batı devletlerinde araba sahibi olmak parasal olarak basit, bizde ise bi arabaya yılların emeğini vermen lazım, Türk lirası değersiz ve malum devlet birbuçuk araba parası vergi alıyor. Yada ticaretle uğraşıp işinin tıkırında olması gerek.

İstanbul gibi milyonlarca ücretli kölenin göt kadar, her tarafı tepe olan bir kente sıkıştırıldığı yerde yüksek binalar şart.

yığılmasınlar kardesım istanbula.....

ne kadar cok insan istanbula giderse iş gücü sürekli oraya yoğunlaşıyor....

1 deprem gelse bu devlet 15 milyonu nereye yerleştirecek cok merak ediyorum...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, yalanlar yazdı:

yığılmasınlar kardesım istanbula.....

ne kadar cok insan istanbula giderse iş gücü sürekli oraya yoğunlaşıyor....

1 deprem gelse bu devlet 15 milyonu nereye yerleştirecek cok merak ediyorum...

Keyiflerinden gelmiyorlar ki buraya. Tarım sistematik olarak verimsizleştiriliyor, maddi getirisi olmuyor.

Devlet de yayın organlarından İstanbulun reklamlarını yapıyor, taşı toprağı altın diyor (eskiden), yoksul köylülerde şehir haytına merak uyandırıyor. Sonra gelip tıkış tıkış otobüslerde trafik çilesi çekiyorlar.

Sitelerde Paylaş

önemli olan nokta mustakıl olması değildir. önemlı olan nokta prefabrık evler olmasıdır. böylece depremde ölüm rıskını mınımuma indirir . ama istanbulda 7 .5 bir deprem olsa 

en az 5 milyon ev  yıkılır.. ve 3 milyon insan anında ölür. şasnlı olanlarda kol ve bacakları kırık sekılde kurtulur. 

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, yalanlar yazdı:

türkiyedede ermenilerin yunanlıların göz yaşı yatıyor....

fakat burası genede bok gibi

?????

Neden eksik vermişsin, sadece ermeni ve yunan değil, örneğin kürtleri, lazları, rusları hepsini yok ettik, bak bir tane dahi kürt, laz kaldı mı, hatta abd'yi de işgal eden kızılderili soykırımı yapan biziz, biraz tarih oku, bizi öyle küçük işgalci emperyalist göstermen çok ayıp.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bilgivehis yazdı:

Neden eksik vermişsin, sadece ermeni ve yunan değil, örneğin kürtleri, lazları, rusları hepsini yok ettik, bak bir tane dahi kürt, laz kaldı mı, hatta abd'yi de işgal eden kızılderili soykırımı yapan biziz, biraz tarih oku, bizi öyle küçük işgalci emperyalist göstermen çok ayıp.

Sen daha beterini yapmışsın romantik şey seni! Ermenilere Rumlara (Helen) yaşam hakkı bırakmamışsın. Her an müslümanlar gelip bize tecavüz edebilir korkusuyla yaşatmışsın insanları. Sonuçta çaresizce sapıklığı seçmişler. Bizim süpersunni Tayyip'in ataları seve seve mi bu dine geçtiler sanıyorsun. Adamlar karakterlerini öyle bir bozmuşsun ki torunu bizzat kendilerinni mütecavizi İslamın neferi olmuş. Zamanında kendi atalarının yaşadıkalrını herkese yaşatmak istiyor.

Bir de Kürtler demiş. Lan Kürtleri buraya getiren sunnilerdir zaten ahmak. Öldürülen alevilerin yerine buraya yerleştirildiler.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, godofwar yazdı:

canada torontı ontorıo evleri.. muhtesem. 

download.jpg

Sırf kanadada yaşamak için türkiyeye katlanıyorum olurda gidersem ilk işim beton olmayan bir yerde yaşamak olacak istanbulun her tarafı beton artık kusasım geliyor

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Sırf kanadada yaşamak için türkiyeye katlanıyorum olurda gidersem ilk işim beton olmayan bir yerde yaşamak olacak istanbulun her tarafı beton artık kusasım geliyor

bence 1 milyon doların olmadan gitme dostum    o gördüğün en ucuz ev 1 milyon dolardan başlıyor.  canadada evler ve emlak piyasası çok pahalı belkıde dünyanın en pahalı 

piyasasıdır. dostum. eğer 1 milyon doların varsa 1 sanıye bile bekleme derim. yoksa istanbulda cürüyüp gidersin. 

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, godofwar yazdı:

bence 1 milyon doların olmadan gitme dostum    o gördüğün en ucuz ev 1 milyon dolardan başlıyor.  canadada evler ve emlak piyasası çok pahalı belkıde dünyanın en pahalı 

piyasasıdır. dostum. eğer 1 milyon doların varsa 1 sanıye bile bekleme derim. yoksa istanbulda cürüyüp gidersin. 

hemen gidemem zaten  o sebepten kendimi geliştirmeye bakıyorum ufaktanda birikim yapmaya başlayacağım ilk etapta böyle bir yerde oturmak fantezi olur ama ileride ennide sonunda olucağına inanıyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...