Jump to content

allah nerden geldi? ne zamandan beri var??

Recommended Posts

allah ne zamandan beri var bu soru kafamı cok karıstırıyor....

100 milyar yıl

100 trilyon yıl önce hep tanrı varmıydı...

------------------------------------

allah kendi kendine nasıl oluştu?

bu güçleri ona kim verdi???

-------------------------------------------

neden cinsel ilişki onun katında bu kadar önemli???

dünyada kadınların örtünmesi...

sürekli kadınlar kadınlar----

-----------------------------------

neden cinsellik onun ilgisini bu kadar cekıyor... ????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

13 saat önce, yalanlar yazdı:

Dert ettiğin şeye bak muhterem.??

Masal o masal. Yaklaşık olarak da bin küsür yıldır anlatılır durur bizim buralarda .Kurgusal yapıtlara ilgili meraklarının olması doğal tabi ki, ona bir şey diyemem. Benim kafama da Gandalf'ın yaşı takılmıştı misal. 

tarihinde Zarava ehmel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Saçmalayıp duracağına neden sorulan sorulara bir mantık örgüsü kurarak cevap vermeyi denemiyorsun? Aslında ben cevabı biliyorum, sen de bu sorulara en azından belirli bir mantık kurarak cevap verebilecek kadar bile zeka yok, tek yapabildiğin dinci zırvalarını papağan gibi tekrarlayıp durmak. Bir de utanmadan ben dinden çıktım, agnostik ya da deistim diye yalan söylüyorsun. Sen de ne deist ne de agnostik olacak zeka ve kapasite yok, sen tipik dincisin, büyük bir ihtimalle de müslüman. Hristiyan da olabilirsin.

Birisi bu tanrı bir zamanlar tek başına değil miydi sorusundaki zaman sözcüğüne takılıp zaman yoktur, putum zamana bağlı değildir diyerek  klasik dinci argümanlarına sarılıyorsun, halbuki burada üzerinde durulması gereken şey zaman değil ki? Birisi burada zaman derken bahsettiği şeyi beyninde canlandırmak istiyor. Bu tanrının tek başına olduğu bir durum yok muydu? 

yalanlar

Advanced Member

Normal Üye

0

38 ileti

Mesajı raporla

Oluşturuldu: 14 saat önce

100 milyar yıl

rakamsal degerler verilmiş.  tabıkı tanrının tek basına oldugu bir durum var. bunu sadece o bilir. ama burdakı mantık hatasını görmemek için . ateist olmak gerek .

bende senın ateistligınden süphelıyım.  ateistlerin zekasına hakaret ediyorsun.  :D  konu başlıgını açan  ateistse  sizinle işimiz var demektır. 

bide cevabı biliyorum demezmı?  :D  

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Saçmalayıp duracağına neden sorulan sorulara bir mantık örgüsü kurarak cevap vermeyi denemiyorsun? Aslında ben cevabı biliyorum, sen de bu sorulara en azından belirli bir mantık kurarak cevap verebilecek kadar bile zeka yok, tek yapabildiğin dinci zırvalarını papağan gibi tekrarlayıp durmak. Bir de utanmadan ben dinden çıktım, agnostik ya da deistim diye yalan söylüyorsun. Sen de ne deist ne de agnostik olacak zeka ve kapasite yok, sen tipik dincisin, büyük bir ihtimalle de müslüman. Hristiyan da olabilirsin.

Birisi bu tanrı bir zamanlar tek başına değil miydi sorusundaki zaman sözcüğüne takılıp zaman yoktur, putum zamana bağlı değildir diyerek  klasik dinci argümanlarına sarılıyorsun, halbuki burada üzerinde durulması gereken şey zaman değil ki? Birisi burada zaman derken bahsettiği şeyi beyninde canlandırmak istiyor. Bu tanrının tek başına olduğu bir durum yok muydu? 

yalanlar

• Advanced Member
  •  
  •  
  • Normal Üye
  •  0
  • 38 ileti
  •  

------------------------------------

allah kendi kendine nasıl oluştu?

bu güçleri ona kim verdi???

ateizmin geldiği son nokta sorulara bak ohh my goddddd :D  :D  ezeli diyoruz kendi kendine nasıl? oluştu diyorsunuz.

ona bu güçleri  heman verdi.hemde gölgelerin gucu adına  rahatladınmı?   

download.jpg

Sitelerde Paylaş
50 minutes ago, godofwar said:

100 milyar yıl

rakamsal degerler verilmiş.  tabıkı tanrının tek basına oldugu bir durum var. bunu sadece o bilir. ama burdakı mantık hatasını görmemek için . ateist olmak gerek .

bende senın ateistligınden süphelıyım.  ateistlerin zekasına hakaret ediyorsun.  :D  konu başlıgını açan  ateistse  sizinle işimiz var demektır. 

bide cevabı biliyorum demezmı?  :D  

Rakamsal değer verecek tabii, başka nasıl insanın zihninde canladıracak anlatmak istediklerini? Onun verdiği rakamlara takılacağına sorduğu sorunun içeriğine takılsana. Ama yok, senin derdin düşünmek değil ki, arapların, yahudilerin zihnine ektikleri tanrı zırvasını savunmak.

Dinciye bak, başkalarının sorularında mantık hatası arıyor, yahu siz dinciler ne zamandan beri mantık arar oldunuz? Sizlerin mantıkla, akılla, rasyonel düşünceyle nasıl bir alakası olabilir ki? Sizler kıçından her sallayanın, her palavranın, her zırvalığın peşine takılan tipler değil misiniz? Bir insan ne kadar saçmalıyorsa, ne kadar akıldan, mantıktan yoksun iddialarda bulunuyorsa ilk alıcısı senin gibiler. Bilimden, akıldan, rasyonaliteden ışıktan kaçan hamam böcekleri gibi kaçıyorsunuz, nerede zırva var, saçmalık var, onun peşinden gidiyorsunuz. 

Ezelden beri tek başına olan bu tanrı sonra birden bire ne oldu da evreni ve canlıları yaratmaya karar verdi? Nereden geldi bu fikir aklına? Tek başına takılan bu varlık sıkıldı da yahu dur bir sistem tasarlayayım, içinde milyarlarca canlı olsun, bunlar birbirlerini yesinler, ben de seyredeyim mi dedi? İnsana korku, nefret, sevgi, iğrenme, kıskanma, öfke, üzüntü, sevinç gibi duyguları nereden esinlendi de verdi? Tek başına olan bir varlık bu duyguları nasıl bilebilir?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Rakamsal değer verecek tabii, başka nasıl insanın zihninde canladıracak anlatmak istediklerini? Onun verdiği rakamlara takılacağına sorduğu sorunun içeriğine takılsana. Ama yok, senin derdin düşünmek değil ki, arapların, yahudilerin zihnine ektikleri tanrı zırvasını savunmak.

Dinciye bak, başkalarının sorularında mantık hatası arıyor, yahu siz dinciler ne zamandan beri mantık arar oldunuz? Sizlerin mantıkla, akılla, rasyonel düşünceyle nasıl bir alakası olabilir ki? Sizler kıçından her sallayanın, her palavranın, her zırvalığın peşine takılan tipler değil misiniz? Bir insan ne kadar saçmalıyorsa, ne kadar akıldan, mantıktan yoksun iddialarda bulunuyorsa ilk alıcısı senin gibiler. Bilimden, akıldan, rasyonaliteden ışıktan kaçan hamam böcekleri gibi kaçıyorsunuz, nerede zırva var, saçmalık var, onun peşinden gidiyorsunuz. 

Ezelden beri tek başına olan bu tanrı sonra birden bire ne oldu da evreni ve canlıları yaratmaya karar verdi? Nereden geldi bu fikir aklına? Tek başına takılan bu varlık sıkıldı da yahu dur bir sistem tasarlayayım, içinde milyarlarca canlı olsun, bunlar birbirlerini yesinler, ben de seyredeyim mi dedi? İnsana korku, nefret, sevgi, iğrenme, kıskanma, öfke, üzüntü, sevinç gibi duyguları nereden esinlendi de verdi? Tek başına olan bir varlık bu duyguları nasıl bilebilir?

senin için üzülüyorum. ben deistim  :)  müslüman değilim. hatta ayetleri büküyorum çok uzun yıllardır.   benin tanrıya inanıyor olmam . ona saygı duydugum anlamına gelmıyor. aksine tanrıyı yerden yere vuruyorum. tanrıdan nefret ediyorum işte bu ortak noktamız. tanı benım için olsa ne? olur olmasa ne? olur hiç bir anlamı yok eger tanrının vicdanı yoksa bir anlamıda yoktur. ben senden bile daha fazla nefret ettım tanrıdan. içiçn rahat olsun. müslüman değilim. müslüman olmaktansa ateist olmayı tercıh ederdım. am ama deizm ban en uygun olanıdır. tanrını vicdsansızlıgı hakkında yazdıkların çok anlamlıdır. aksine bu konuda senınle hemfikirim. ama önyargılısın . önyargılarından kurtul ve gerçekleri gör. pıskopat ve iğrenç bir tanrı gerçegı var. senın cektıgın acıların daha fazlasını inankı  bende cektım.  bu yüzden senı çok iyi anlıyor ve saygı duyuyorum.. ..müslümanlar ayet bükmez ayetleri silah olarak kullanır. senin sorununa ben çare olamam . bu yüzden iyi şanslar. 

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, godofwar said:

senin için üzülüyorum. ben deistim  :)  müslüman değilim. hatta ayetleri büküyorum çok uzun yıllardır.   benin tanrıya inanıyor olmam . ona saygı duydugum anlamına gelmıyor. aksine tanrıyı yerden yere vuruyorum. tanrıdan nefret ediyorum işte bu ortak noktamız. tanı benım için olsa ne? olur olmasa ne? olur hiç bir anlamı yok eger tanrının vicdanı yoksa bir anlamıda yoktur. ben senden bile daha fazla nefret ettım tanrıdan. içiçn rahat olsun. müslüman değilim. müslüman olmaktansa ateist olmayı tercıh ederdım. am ama deizm ban en uygun olanıdır. tanrını vicdsansızlıgı hakkında yazdıkların çok anlamlıdır. aksine bu konuda senınle hemfikirim. ama önyargılısın . önyargılarından kurtul ve gerçekleri gör. pıskopat ve iğrenç bir tanrı gerçegı var. senın cektıgın acıların daha fazlasını inankı  bende cektım.  bu yüzden senı çok iyi anlıyor ve saygı duyuyorum.. ..müslümanlar ayet bükmez ayetleri silah olarak kullanır. senin sorununa ben çare olamam . bu yüzden iyi şanslar. 

Hayalinde canlandırdığın bir varlığa sinirlenmek, yerden yere vurmak, hayali bir varlıktan nefret etmek ne demek? Sen akıl hastası falan mısın? Sen en iyisi bir psikologa falan git, tedavi ol. 

Bir de madem böyle iğrenç ve psikopat bir tanrının varlığına inanıyorsun, hangi mantıkla ona saydırıyorsun? Herhalde sende deli cesareti var, başka bir açıklması olamaz senin durumunun.

Ayrıca sende okuduğunu anlayamama sorunu da var, karşındakinin neden bahsettiğini bile anlayamıyorsun, anlayamadığın için verdiğin cevaplar da saçmalamaktan öteye gidemiyor.

demişim, sen de sanki ben tanrının neden böyle pislik olduğunu söylemişim gibi yahu sorma ben de ona bu yüzden kırgınım, hatta nefret ediyorum diyorsun. Ben diyorum ki, bir zamanlar tek başına, yapayalnız olan bir varlık nasıl evreni ve canlıları tasarlar, nasıl bu kadar farklı, zıt duyguları bilebilir? Bu bilgiler nasıl var onda?

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sağduyu yazdı:

şu trajıkomık  yorumunda  :)  mantık hatası yaptıgını sana ispatlarım ama sen . bu hatayı görmek yerine beni eleştiriceksın. sana tanrıyı gösterselerde sen yine inamazsın 

bilnc atındakı bir sorun bu durumu engellıyor. 

bu fikrin  bir yerden gelme olasılıgı yok bunu anlamak çokmu? zor  :) defalalarca izah ettım. gerçekten benı çok yoruyorsun. üzüntü sevinç öfke kıskanma iğrenme 

korku nefret bu kavramların yaratıldıgı çok acıktır. ,senın mantıgın yokluk üzerine kuruldugu için sana ne? anlatsak sonuç muglak olucaktır. 

ayrıca bu kavramların bu sekılde boyolojık olarak kullanılmasıda tesaduf değildir. bir amacı vardır. iyi veya kötü bir amacı vardır.  ben tanrı değilim değilim ama tanrısal 

güçlerim var. bunuda ispatlarım sen bir bayansın erkek değilsin. benımde böyle bir özellıgım var. konuştugum kim? olursa olsun cinsiyetını anlıyabiliyorum. 

ben senden daha zekıyım çünku ben sana yardımcı olamam bunu defalarca yazmama ragmen hala o gururlu egon bana ileti gönderiyor. 

senın derdını yalnızca tanrılar çözebilir. bir insan asla çözemez. ama çözmek isteyen bir tanrı oldugundan oldukça şüphelıyım çünku sen ve ben 

tanrının vicdanında sadece birer kuklayız. 

tabıkı bu kavramlar senın için bir anlam ifade etmıyecektır. çünkü sen bir ateistsın. çok zekısınya herşeyi çözersın.  :) umarım. 

aklı yaratan diyorum. bu kavramın içine herşey girer sevınc uzuntu karamsarlık iyimserlık iyilik kötülük korku nefret aşk duygusallık 

dur ben sıkıldım diyen bir tanrı tanrı olmaz tanrı olması için zamansızlık ta olması gerekır. halbukı yaptıgın ölümcul mantık hatasını yine görmedın

sıkılmak kavramı zamanla olusan biyolojık bir kavramdır . tanrı kavramı bunlardan bagımısız oldugu için böyle bir derdı oldugunu hiç sanmıyorum. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, godofwar yazdı:

bu fikrin  bir yerden gelme olasılıgı yok bunu anlamak çokmu? zor  :) defalalarca izah ettım. gerçekten benı çok yoruyorsun. üzüntü sevinç öfke kıskanma iğrenme 

korku nefret bu kavramların yaratıldıgı çok acıktır. ,senın mantıgın yokluk üzerine kuruldugu için sana ne? anlatsak sonuç muglak olucaktır.

Bir eylemin olmasının sebebi nedir? Neden bir varlık belirli bir eylemi yapar?

Sitelerde Paylaş
Just now, godofwar said:

şu trajıkomık  yorumunda  :)  mantık hatası yaptıgını sana ispatlarım ama sen . bu hatayı görmek yerine beni eleştiriceksın. sana tanrıyı gösterselerde sen yine inamazsın 

bilnc atındakı bir sorun bu durumu engellıyor. 

ayrıca bu kavramların bu sekılde boyolojık olarak kullanılmasıda tesaduf değildir. bir amacı vardır. iyi veya kötü bir amacı vardır.  ben tanrı değilim değilim ama tanrısal 

güçlerim var. bunuda ispatlarım sen bir bayansın erkek değilsin. benımde böyle bir özellıgım var. konuştugum kim? olursa olsun cinsiyetını anlıyabiliyorum. 

Sen tanrıyı göster, inanmama gerek kalmaz, bilmiş olurum.

Üzüntü, sevinç, öfke, kıskanma, iğrenme, korku ve nefret gibi duygular yaratılmışmış, bu mu yani verdiğin cevap? Peki bu tanrı bu duyguları  nereden esinlenip yarattı? Durup dururken nasıl aklına geldi bunları yaratmak? Birden bire ilham falan mı geldi? Ya da bu duygular hep içindeydi de birden mi ortaya çıktı? Sakın başka bir tanrı görüp bu duyguları keşfetmiş olmasın? 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, godofwar yazdı:

sen bir bayansın erkek değilsin. benımde böyle bir özellıgım var. konuştugum kim? olursa olsun cinsiyetını anlıyabiliyorum. 

Benim cinsiyetim ne o zaman?

Aslında onu bilmek o kadar zor değil. Gözlem yeteneğiniz varsa ve Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız yazı şeklinden yazan kişinin cinsiyetini çıkartabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Aslında onu bilmek o kadar zor değil. Gözlem yeteneğiniz varsa ve Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsanız yazı şeklinden yazan kişinin cinsiyetini çıkartabilirsiniz.

erkeksin. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Natüralist Ateist said:

Bir şeyi bildiği yok, sallıyor, nasıl olsa %50 tutar diyor. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Tengrizm yazdı:

Tanrı neden yarattığı insanlara emir veriyor.Açıkçası Tanrının müdahale etmesi artık bana saçma geliyor.Tanrı olabilir ama dinlerdeki gibi Tanrı asla olamaz.

sizinle aynı fikirdeyim. ayrıca sıkı bir atatürk hayranıyım. bir ara çok uzun yıllar önce tengrıcilik kavramına inanıyordum bana göre türklerın gerçek 

bir dini varsa tengrızımdır. islam sadece pis arap töresidir . 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, godofwar yazdı:

sizinle aynı fikirdeyim. ayrıca sıkı bir atatürk hayranıyım. 

Bende Atatürk hayranırım ve ülkede Atatürk'ün sayesinde yaşıyoruz.Benimle aynı fikirde olmana sevindim.Bende Tengrizm dinine inanıyordum sonra hristiyan oldum,son olarak agnostik oldum.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, godofwar yazdı:

sen bir bayansın erkek değilsin. benımde böyle bir özellıgım var. konuştugum kim? olursa olsun cinsiyetını anlıyabiliyorum. 

Zırvalamakta, Nirvanaya az kaldı.

Ha gayret.

Ben daha gerçekçiyim ve sizin eski niklerinizi biliyorum.

Ne yapacağız şimdi.

Daha açık konuşalım mı, gerçi @teflon´da  buna değinmişti. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...