Jump to content

allah nerden geldi? ne zamandan beri var??

Recommended Posts

37 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Bir eylemin olmasının sebebi nedir? Neden bir varlık belirli bir eylemi yapar?

işte sorunda bu ben tanrıyı varlık bilimi olarak değil.  metafizik bilimı olarak alırım.  :)  bunu anlamak çokmu? zor. degerlı dostum  :) bu yüzden yanlış anlama 

bazı ateistler tanrının yaratılış amacı nedir? diye mantık hatası olan bir kavram gelıştırmışler. sonsuzluk kavramını anlamak için önce metafızık bilgimiz oldukça iyi olmalıdır.

felsefe bilimiyle metafızık biilmı oldukça farklıdır. 

metafızık biilmı daha çok görecesız kavramları irdeler. 

bilimın görunen değil   görünmeyen olgularınını inceler.

bulunudugumuz görselın kaynagını bulmaya calışır. 

evrenınde bir çıkış noktası olduguna göre sıfır kutle ve sıfır hacımden devasa bir boyut fıskırdıgına göre :) 

bu eylem kuramıına göre :

evrenın metafızık bir  tetıkleyıcısi  var  

tüm bulgular bu yönde gelişiyor. arge calışmalarımız be  yönde ilerliyor. 

en solda gördüğün  parıltının bir micr osalıse öncesı bize antı maddenın maddeyı iterek devasa bir güç oluşmasına neden? oldugunu gösteriyor. 

bilimcilere göre bu eylem tanrının kendısı 

yani şöyle düşün  önce kuarklar oluşuyor sonrada proton ve notrronlar e nsonundada atomunu kendısı oluşuyor. madde tersten oluşuyor biz buna anti maddenın metafızık yasaları diyoruz.  ve siz bu olanlara tesadüf diyorsunuz akıl alıcak gibi değil.. 

652_320_big-bang.jpg

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 dakika önce, godofwar yazdı:

erkeksin

Doğru. Yazı şeklimde çok sertleşebiliyorum. Bu da erkeğe atfedilen özelliklerden birisi. Başka önemli bir "kanıt" da Güven'in attığı bazı fotoğraflara "iğrenç" demememdi. Tuhaf bir şey, ama kadınlar bunu daha çok kullanır. Bunların nedeni de ataerkillik.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, godofwar yazdı:

işte sorunda bu ben tanrıyı varlık bilimi olarak değil.  metafizik bilimı olarak alırım.  :)  bunu anlamak çokmu? zor. degerlı dostum  :) bu yüzden yanlış anlama 

bazı ateistler tanrının yaratılış amacı nedir? diye mantık hatası olan bir kavram gelıştırmışler. sonsuzluk kavramını anlamak için önce metafızık bilgimiz oldukça iyi olmalıdır.

felsefe bilimiyle metafızık biilmı oldukça farklıdır.

Nedensiz yere bir eylem gerçekleşebilir yani. Mesela bir taş neden düşer? Düşmek zorunda olduğundan. Güneş sistemi neden ortaya çıktı? Sebebi olan sonuçlar olduğundan.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Doğru. Yazı şeklimde çok sertleşebiliyorum. Bu da erkeğe atfedilen özelliklerden birisi. Başka önemli bir "kanıt" da Güven'in attığı bazı fotoğraflara "iğrenç" demememdi. Tuhaf bir şey, ama kadınlar bunu daha çok kullanır. Bunların nedeni de ataerkillik.

asla yanılmam. sadece 5 dakıka konuşmak benim için yeterlıdır. ayrıca baska bir yetenegım daha var. hangi? dil olursa olsun tüm dilleri tersten dahaa hızlı okuyabiliyorum!!

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, godofwar said:

asla yanılmam. sadece 5 dakıka konuşmak benim için yeterlıdır. ayrıca baska bir yetenegım daha var. hangi? dil olursa olsun tüm dilleri tersten dahaa hızlı okuyabiliyorum!!

Bir diğer yeteneğin de hayali varlıkları yerden yere vurman, onlardan nefret etmen. Gerçi buna yetenek denir mi bilemem.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir diğer yeteneğin de hayali varlıkları yerden yere vurman, onlardan nefret etmen. Gerçi buna yetenek denir mi bilemem.

peki? ben neden?aşk acısı çekiyorum.bu bu konu hakkında biyolojı bilimi ne? diyor.karşılıksız aşkta biyoljının bir tanımımı yoksa..nasıl? olsa size göre herşeyın nedenı biyolojının

kimyasal tepkımelerı öyle değilmi?madem içimdekı nefret ve kin biyolojının bir eserı o zaman neden? göremiyorsunuz bir cihazla bunu görmeyi deneyın bakalım sonuç ne? olucak.. demekki sende benım gibi hayallerı sevıyorsun...aramızdakı tek fark tanrını yoklugu ve varlıgı onun dısında aynı oldugumuz görmuyormusun?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, godofwar said:

peki? ben neden?aşk acısı çekiyorum.bu bu konu hakkında biyolojı bilimi ne? diyor.karşılıksız aşkta biyoljının bir tanımımı yoksa..nasıl? olsa size göre herşeyın nedenı biyolojının

kimyasal tepkımelerı öyle değilmi?madem içimdekı nefret ve kin biyolojının bir eserı o zaman neden? göremiyorsunuz bir cihazla bunu görmeyi deneyın bakalım sonuç ne? olucak.. demekki sende benım gibi hayallerı sevıyorsun...aramızdakı tek fark tanrını yoklugu ve varlıgı onun dısında aynı oldugumuz görmuyormusun?

Hayalinde yarattığı sapık, psikopat tanrıya mı aşık oldun?

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, godofwar yazdı:

Saçmalık.

42 dakika önce, godofwar yazdı:

kimyasal tepkımelerı öyle değilmi?madem içimdekı nefret ve kin biyolojının bir eserı o zaman neden? göremiyorsunuz bir cihazla bunu görmeyi deneyın bakalım sonuç ne? olucak.. demekki sende benım gibi hayallerı sevıyorsun...

A- Aşk acısı çekmenin sebebi aşık olduğun kişiye bağlı olmanız.

B- Her soru ekinden sonra soru işaretini kullanmayın. Soru işareti cümle bittikten sonra kullanılır.

C- Karşılıksız şeyler ancak zorunlu olarak gerçekleştirilen eylemlerdir. "karşılıksız aşk" diye bir şey yoktur çünkü mutluluk hormonu bir karşılıktır, üremek de.

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2018 at 03:19, yalanlar yazdı:

allah ne zamandan beri var bu soru kafamı cok karıstırıyor....

100 milyar yıl

100 trilyon yıl önce hep tanrı varmıydı...

------------------------------------

allah kendi kendine nasıl oluştu?

bu güçleri ona kim verdi???

-------------------------------------------

neden cinsel ilişki onun katında bu kadar önemli???

dünyada kadınların örtünmesi...

sürekli kadınlar kadınlar----

-----------------------------------

neden cinsellik onun ilgisini bu kadar cekıyor... ????

izafiyet teorisini duydunmu?

bir araştır bence

sana göre 100 trilyon yıl başkasına bir saniye olabilir

Zamanı yaratan zamandın başlangıcından öncedir

zamanı yaratan senin zaman dediğin şeyle kayıtlı değildir

ayrıca kafayı cinsellikle bozan sensin

Kuranı Azimüşşan da 6600 küsür ayetin kaç tanesinde cinsellik nikah geçiyor bir araştır

toplasan 5-10 geçmez

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

bir araştır bence

Kuranı Azimüşşan da 6600 küsür ayetin kaç tanesinde cinsellik nikah geçiyor bir araştır

toplasan 5-10 geçmez

ben zaten müslümanım biraz kafam karışık....

sana bir soru sorcam....

allah cennette girdikten sonra bizim orda yapacakalarımızda bilebilirmi???

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

bir araştır bence

toplasan 5-10 geçmez

Yaratmak için zaman gerekmiyor mu? Bilincin o kararı vermesi için bile zaman gerek.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Yaratmak için zaman gerekmiyor mu? Bilincin o kararı vermesi için bile zaman gerek.

zaman sana gerekiyor

Cenabı Hak bu evrende "ol" deyince oluyor olurken yaratıyor ol diyor

zamanı yaratan zamanın dışındadır

masayı yapan masa cinsinden değildir

masadan öncedir ve masaya da hiç benzemez

diyelim masanın zekası oldu düşünüyor beni yaratan kim? diye

aklına gelecek kendinden daha büyük daha akıllı daha güçlü bir masa olacaktır herhalde

ama gerçek hiçte onun düşündüğü gibi değil

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2018 at 21:37, godofwar yazdı:

bu her havanın şnsanın tabiatında var çifleşmek istiyorsun biz akılı zeki insanlar adıan evlikik koymuşusuz örenek koyun  son baharda çifleşmek ister koçlarda halderler onun dışında akılarına bile gelmez  evlik boşqanmanın yan ç ürünürdür insanda bu dürtü 5 veya 6 sürer ondan sona normale girer  işte burda evliliyi sürdümenin devamını getirmek karşolıklı fedkarlıpa ve insan çocuğu kısa sürde büuümediyi için bir arada macbur klıyorlarlar insan birde zeki olduğu  için bu evliliyi taçlandırmışlar eski çağalar fidersen daha farklı şeyler otyay çıkar kulağı kesin nedir  o zman  bir erkek kulağının bir ğarçasını kesip sevgisinie veruomuşalr kızda mizal  burnında bir paraça kesip veyiyrmıuşlar kailler  yinede çok kızgınlarmış o zaman hayvan avalam çok zor bir gün bir adam bir av avlamış geline  hediye vermiş bunun iyi  bir fikir oldupunu dünmüşler kabilelr başlık barsı vs oradan geliyor

Sitelerde Paylaş

bunu  sahte meal yzan hocalar bile kabul ediyor. 6 gunde yani aşama aşama demektır. yıne zaman çıktı karşımıza demekkı bu cakma meallerle bosuan zaman harcıyoruz. 

daha nasıl? ispatlıyalım zamanın kullanıldıgını kullanılmış işte.  6 gün ne? lann okusss pokuss yaparsın birde abraaa kadabraaaaa   oleyyyyyy dersın işlem tamamdır. :D  

(50/KAF-38: Andolsun, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde (altı evrede) yarattık. Bize bir yorgunluk da dokunmadı.)

hahaha :D yorgunluk dokunmadı. 

allah demışkı kendı kendıne bana yorgunluk dokunmadı. bu meali kım? yazdıysa.. akıl ve mantıktan yoksun olmalı. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, yalanlar yazdı:

ben zaten müslümanım biraz kafam karışık....

sana bir soru sorcam....

allah cennette girdikten sonra bizim orda yapacakalarımızda bilebilirmi???

islama göre tabıkı bilebilir. bu bile özgür iradenın olmadıgını bir kontrolun içinde oldugumuzu ispatlar tıpkı dünya gibi cennette bile sınav devam ediyor. burdakı asıl problem şu 

şimdiki meallar sahtedir. 

2. ihtimalde gerçek kuran yoktur. çünku özgur iradenın tanımı ruhsaldır. yanı özgurluktur. cennette bile tanrı bizlerı gözetlıyecektır. belkıde orda bir yanlış yaptıhımızda 

bizi cezalandırıp cehenneme atıcaktır. çünku nefıs kavramı ruhsaldır bendensel degıldır.. bne ispatladımda sen bunu anlıyacak kadar zekımısın? görelım.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, dr.Kemal yazdı:

diyelim masanın zekası oldu düşünüyor beni yaratan kim? diye

aklına gelecek kendinden daha büyük daha akıllı daha güçlü bir masa olacaktır

Bunu asıl siz yapıyorsunuz! :D

Sizin allahınız büyükçe bir kabile şefi! Kızıyor, öfkeleniyor, öldürüyor, intikam alıyor, tuzak kuruyor, fitne çıkarıyor, insanları bölüyor, birbirlerine kırdırıyor. Psikopat manyak daha da hıncını alamıyor, bir işkencehane kurmuş. İntikam almaya doyamamış cani, orada sadist duygularını işkencelerle tatmin edecekmiş!

Biz hiç öyle salakça banal şeyler düşünmeyiz. Akıllanan masanın düşünmesi gereken şey, beni ortaya çıkaran sürecin nedensellikleri nelerdir diye düşünmektir. Varlığından sorumlu olduğundan kuşkulandığı bir şey varsa, onun da süreçlerini araştırmaktır. Kendisini imal eden insanın evrimine, evrimin maddesel kökenlerine, big bang'a kadar uzanmak ve öncesin görmeye çalışmaktır. Hiç bir zaman "beni yaratan vardır birdir ezelden beri vardı doğmadı doğurulmadı" diye saçmalamak değildir.

Böyle saçma salak zırvaları ancak embesiller döktürür. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, güven yazdı:

bu her havanın şnsanın tabiatında var çifleşmek istiyorsun biz akılı zeki insanlar adıan evlikik koymuşusuz örenek koyun  son baharda çifleşmek ister koçlarda halderler onun dışında akılarına bile gelmez  evlik boşqanmanın yan ç ürünürdür insanda bu dürtü 5 veya 6 sürer ondan sona normale girer  işte burda evliliyi sürdümenin devamını getirmek karşolıklı fedkarlıpa ve insan çocuğu kısa sürde büuümediyi için bir arada macbur klıyorlarlar insan birde zeki olduğu  için bu evliliyi taçlandırmışlar eski çağalar fidersen daha farklı şeyler otyay çıkar kulağı kesin nedir  o zman  bir erkek kulağının bir ğarçasını kesip sevgisinie veruomuşalr kızda mizal  burnında bir paraça kesip veyiyrmıuşlar kailler  yinede çok kızgınlarmış o zaman hayvan avalam çok zor bir gün bir adam bir av avlamış geline  hediye vermiş bunun iyi  bir fikir oldupunu dünmüşler kabilelr başlık barsı vs oradan geliyor

ben evlilikten bahsetmıyorum. kanka  :)  ben aşk acısından bahsediyorum. günümüzde her.şey para olmuş .. kadınlar zengın koca arar olmuşş erkekler zengın kadın arar olmuş. her birey menfaat pesınde ..aşkın kutsallıgı yok olmuş.. ben zaten senınle hemfikirim evlılık insan icadıdır. ama içimdekı aşk acısı çok garıp gelıyor.

yıllardır bitmıyor aksıne artıyor. en kötüsüde ben o acıyı göremıyorum. tıpkı acı biber gibi görsel olarak biberı göruyorum :) aam acısını sadece hissediyorum. 

bunlar benı urkutuyor. 

ben evililge karşıyım zaten karşılıklı aşk ve sevgı oldugunda evlılık sadece bir teferruattır.. :) ,

sevdıgın erkek yadea kadını gerçekten aşıksan onunla bir barakada bile yaşıyabilir ve mutlu olabilirsin. 

şimdiki evlılıklerı görmuyormusun? fazla sürmuyor bosanıyorlar. kadının derdı aşk degılkı  banker kocasının paraları. birde nafaka davası 

ayda 10.000 tl. ne? güzel degılmı? biz aslında atom cagında değil para cagınıda yaşıyoruz ama gün gelıcek para değil su ve ekmek  degerlı olucak

o günler çok yakın çünku heryer betonlaştı. biilmsel verıler dunyanın nefes alamadıgını ve her gecen gun oldugunu ispatlıyor. 

Sitelerde Paylaş

Yapay zeka faraza... Yapay zeka insan düşüncesini aştığı anda ne düşünecektir? Yani limiti geçti. Bizim zekamızı aştı. Bizden daha zeki oldu varsayıyoruz.

Bu yapay zeka ne düşünecektir? "Beni yaratan bu insan türü nereden ortaya çıktı?" Bunu araştıracaktır. Hiç bir zaman ve asla bunları yaratan ve bunlar gibi doğmamış doğurulmamış ezeli ebedi güç nedir diye araştırmayacaktır.

İciğini cıcığını, şempanze ile olan benzerliklerimizi, tüm türler arasındaki farklılık ve ortak yanları, her şeyi yedi gün yirmidört saat kesintisiz araştıracaktır. Evrimi kısa sürede kavrayıp evrene geçecektir. Çok kısa sürede çoklu evrenler modelini şekillendirecektir. 

Hiç bir zaman tanrı manrı saçma sapan zırvaları ile ilgilenmeyecektir bile. Bu saçmalıkları bir saniye bile geçmeden unutacak, işine gücüne bakacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...