Jump to content

Epifiz bezi

Recommended Posts

2 minutes ago, murad said:

kadim insanlar salak cahil olmustur diyenler aciklama vere bilir mi bu adamlar nasil oldu da epifiz bezinin onemini bu kadar iyi kavradi? ayrica epifiz bezine ruh diyen ben degilim, modern felfesenin kurucularindan  biri soylemis...konuya cevabiniz yoksa ezik ezik konusmayin.bazi konularda ne tanri ne ruh vardir gibi iddiam da yok.zaten boyle  seyi kanitlamam da.ama isin ilginc taraflarini paylasiyorum ki tartisalim sonuca varmasak da farkli goruslerden gercege daha da yaklasalim.ama malesef onyargili ateist ordusunun tek yaptigi sey "ruh hahaha deli bu hahaha" soylemek ve ergen gibi davranmaktir.ne yazik...

Kim söylemiş? Ayrıca insan her söyleneni kabul etmek zorunda mı? Bir iddia söyleyene göre gerçek olmaz, kanıtlanırsa gerçek olur. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 dakika önce, murad yazdı:

kadim insanlar salak cahil olmustur diyenler aciklama vere bilir mi bu adamlar nasil oldu da epifiz bezinin onemini bu kadar iyi kavradi? 

Bunu doğrulayan kaynak bir Youtube videosu mu?

5 dakika önce, murad yazdı:

ayrica epifiz bezine ruh diyen ben degilim, modern felfesenin kurucularindan  biri soylemis...

Bize ne? İsteyen istediği şeye istediği şekilde istediği anlamı takar ve isterde buna inanır. Bu bilimi bağlamaz.

Sitelerde Paylaş

Kim söylemiş? Ayrıca insan her söyleneni kabul etmek zorunda mı? Bir iddia söyleyene göre gerçek olmaz, kanıtlanırsa gerçek olur. 

lan cahil adam, bari konuda yerlestirdigim videoyu izle.ne demek kim soylemis? :D  bu kadar da onyargi gercekten sizin psikolojik sorunlarinizin oldugunu gosteriyor.dinciler bile sizin kadar takintili degiller.

Bunu doğrulayan kaynak bir Youtube videosu mu?

youtube videosu gotunden mi uydurmus? ya da videoda paylasilan fotograflar ve bilgiler birilerinin sahsi dusuncesi mi? koskoca tarihi bile silemezsiniz.bu cahilliktir.videoyu izlersin.katilmadigin yerlerinde alinti yaparsin ve şu soyle degil dersin. şamanlarin bile  epfiz bezine verdigi deger ve nasil kullanilmasi gerektigine dair tonlarca bilgi vardir. ben isin ilahi tarafindan konusmuyorum.insanin dusundugumuz kadar siradan canli olmadigini anlatmaya calisiyorum.ama sizin gibi zir cahiller isin tanriya baglanacagi korkusunda oldugu icin herseyi goz ardi ediyor..anlata bildim mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, murad yazdı:

lan cahil adam, bari konuda yerlestirdigim videoyu izle.ne demek kim soylemis? :D  bu kadar da onyargi gercekten sizin psikolojik sorunlarinizin oldugunu gosteriyor.dinciler bile sizin kadar takintili degiller.

Psikolojik sorunlarım olduğu doğru olabilir ama bu ne alâka? Neyse, sizin için bakıyorum. Bundan sonra doğru dürüst bir kaynak verin lütfen.

3 dakika önce, murad yazdı:

youtube videosu gotunden mi uydurmus? ya da videoda paylasilan fotograflar ve bilgiler birilerinin sahsi dusuncesi mi? koskoca tarihi bile silemezsiniz.bu cahilliktir.videoyu izlersin.katilmadigin yerlerinde alinti yaparsin ve şu soyle degil dersin.

Götünden uydurduysa...

4 dakika önce, murad yazdı:

şamanlarin bile  epfiz bezine verdigi deger ve nasil kullanilmasi gerektigine dair tonlarca bilgi vardir [citation needed].

Sitelerde Paylaş

Şimdi, murad yazdı:

kadim insanlar salak cahil olmustur diyenler aciklama vere bilir mi bu adamlar nasil oldu da epifiz bezinin onemini bu kadar iyi kavradi? ayrica epifiz bezine ruh diyen ben degilim, modern felfesenin kurucularindan  biri soylemis...konuya cevabiniz yoksa ezik ezik konusmayin.bazi konularda ne tanri ne ruh vardir gibi iddiam da yok.zaten boyle  seyi kanitlamam da.ama isin ilginc taraflarini paylasiyorum ki tartisalim sonuca varmasak da farkli goruslerden gercege daha da yaklasalim.ama malesef onyargili ateist ordusunun tek yaptigi sey "ruh hahaha deli bu hahaha" soylemek ve ergen gibi davranmaktir.ne yazik...

Görmeyi rüyaları açıklamak için kafatasının içinde küçük görünmez insan hayal etmişler. 

Epifiz bezide bu ruhun merkezi sayılmıştır.

Kurana göre  kalp insan ruhunun merkezi.

Hindulara göre ise  bağırsaklar  ruhun merkezi.

Hayal gücünün sınırı yok.

said nurside radyoda meleklerin ses taşıdığını hayal etmişti.:)

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, murad said:

Lan gerizekalı, senin çöp videolarını izlemek zorunda mıyız? Zamanımıza yazık, kıçından ilham alıp her video yapanın videosunu izlersek yaşamaya zaman bulamayız. Öyle çöp videoları izlemek senin gibi salak, gerizekalıların işi.

Sitelerde Paylaş

Video'yu oturdum işsiz güçsüz gibi seyrettim..

Şimdi, önyargılarımı bir kenara koysam da, bildiklerim şu yorumu kaçınılmaz kılıyor: Gerzekçe bir video. Ömrümün 20 dakikası heba oldu.

Hayır, ilgimizi çekmesi gereken yeri neresi bunun? Adam sallamış da sallamış.

Pubmed'de epifiz bezini şöyle bir arattım. 1946'dan 2018'e tam 14091 makale çıktı. Sene başı ~200 makale eder. Boru mu bu!?..Videodaki camış ise diğer atıp tuttukları yanı sıra, yok efendim bilim görmezden gelmiş, yok kenara almış, yok sonradan dikkatini vermiş diye atıp duruyor. Yersen tabi. Diğer attıkları daha da vahim.

Hayır tekrar soruyorum; bu, aslen kendi kendinin dibine de dinamit koyan videonun nesine şaşırmamız, neresine, nesine cevap vermemiz gerekiyor?!

Adam 20 dakika boyunca hezeyansal yorumlarını dizmiş durmuş neticede..Başka da bisey yok. Yok sümerler falan, yok trilyonlarca yıl önce epifiz bezine dikkat çekmişler falan..Gel de gülme şimdi buna..

Buna paralel bir konu daha önce açılmıştı. Yarım kalmıştı ama fikir verebilir. Başka bir konu daha vardı bunları içeren ama onu şimdi bulamadım.

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/63794-materyalizm-sübjektivite-ve-sihirli-mantarlar/&

Mevzu çok çok özetle şu: Bizler, yani insanlar avcılık ve toplayıcılığa yönelik olarak evrimleşmişsiz. Örneğin ışığın belirli bir dalga boyunu, sesin belirli bir frekans aralığını algılayabiliyoruz. Beynimiz de, -epifiz bezi dahil-, buna optimize olmuş durumda. Başı sonu bu işte. Fazlası ya da başka türlüsü yarar değil, zarar olur sadece bütün olarak baktığınızda. Saykedelikleri alıp kafa bi milyon pilot olmuş vaziyette uçarak gezen insanlardan oluşan bir güruhu düşünsenize. Üzerine doğru gelen bir aslanı bir huri melek falan gibi algılayan..Aslan bunu anında lüpleyiverir.  Ya da ışığın tüm dalga boyunu gördüğünüz bir karmaşa..Aslan değil, fil gelse karşınıza algılayamazsınız. Sümük gibi ezilirsiniz.

A priori olarak atıp tutulan üst boyut, yok efendim metafizik algıları falan da yok gerçekte. Yine sadece fiziksel etkileşimler, ve yine sadece "var olan" daha farklı bir şekilde algılayış var. Ötesi değil. O yüzden halüsinojen. O yüzden yok başka boyutlar, yok manevi alem ruh muh falan gibi kalanı da külliyen hezeyan...İnsanın biraz bilgi sahibi olması, az biraz da kafasının çalışması yeterli, bu tip videolarla gaza gelmemek için.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk önce bu kanalın videolarına bakalım. En son videosu:

Ruhçu adam yani.

Neyse, videoya bakarsak üç tane link vermiş, yazıyorum. Oradan gidelim:

www.yasarozkan.net/makaleler/epifiz-bezi-mucizesi/makale42.html

www.muhendisbeyinler.net/ruh-molekulu-nedir-dmt/

www.hangibilgi.com/epifiz-bezi-nedir-dmt-molekulu-ve-gizemler.html

A- Yaşar Özkan

Ruhçu.

"Epifiz bezi beynin içindeki duruşu itibari ile gözün şeklini andırması nedeniyle ve diğer mistik sebeplerden dolayı antik dönemlerden beri ‘üçüncü göz’ olarak da anılmaktadır."

Nereden biliyor bunu? Saçma bir iddia.

"Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı” kitabının yazarı Drunvalo Melchizedek’in ifadesine göre antik zamanlarda Epifiz bezi çok yoğun bir şekilde kullanıldığı dönemlerde pinpon topu büyüklüğünde idi. Daha sonra insanlar onu nasıl kullanacağını unuttuğu ve melekesini kaybettiği için, şimdi kurumuş bezelye boyutuna inmiştir demektir."

Komedi. Bu bezi bilerekten nasıl kullanıyorlardı? Odaklanan ve bunun sayesinde vücudunu değiştirdiğini iddia edenlerin iddiasından daha saçma.

"Beyin içerisindeki konumu itibari ile, alında iki gözümüzün tam ortasından birazcık yukarıda bulunan altıncı enerji kapımız (çakramız) ile aynı hizadadır. Bu organ üzerinde yapılan tetkiklerde, Epifiz bezinin sinirlerle gözlerimizin retinasına ve alındaki yedinci çakraya bağlı olduğu görülmüştür."

Kaynak?

"Eski zamanlarda inisiye kişiler Epifiz bezini etkin bir şekilde, uzmanlık derecesinde kullanabildikleri için farklı boyutlarla ilişki kurabildikleri gibi, evreni de çok doğru bir şekilde anlayabiliyor ve algılayabiliyordu. Bugüne gelindiğinde insanlık bir psişik düşüş dönemi yaşamakta, tamamen maddesel bilimlere odaklandığı ve mistisizmi bilim dışı kabul ettiği için, geçmişteki insanların sahip olduğu bu özellikleri benimseyerek Epifiz bezini tam kullanamıyorlar."

Bizim evliyalar onları yener. Allah'la iletişim kuruyorlar. Sonsuz güçle yani.

B- Mühendis Beyinler

Tek bir alıntı ile bitiriyorum:

"Ancak hayvanlarda insanların tam tersine melatonin hormonu az, DMT hormonu fazla salgılanır. Bu yüzden hayvanlar, insanlara göre çok daha psişik özellikleri yüksek varlıklardır. (Örnek olarak, halk arasında da bilinen kedi ve köpeklerin cinleri görme yeteneğinin olduğu söylentisinin kökünde esasen bu vardır)
Bununla birlikte bitkilerde epifiz olmamasına rağmen hepsinde az yada çok Dmt molekülü bulunur."

Korku ile kolaylıkla açıklanabilen olaylara neden böyle bir açıklama gerekiyor?

C- Hangi Bilgi

Giriş cümlesine bakın yahu:

"Bilim dünyasının yıllardır üzerinde çalıştığı ve tartıştığı konulardan biridir: 'Acaba fizik ötesi bir alem var mı ? bizim algı frekansımızla algılayamadığımız algımızın üzerinde bir başka alem var mı?' işte bu noktada devreye metafizik giriyor."

A- Hangi âlemde tartışılıyor bu konu? Bilimin bu konuyu ciddiye aldığını söylemek bile abestir.

B- Metafiziği bilim gibi göstermiş.

Ondan sonra kanıtlanmamış birtakım "bilgiler" veriyor. Bari bakalım kaynakçaya:

"Yani özetle, Epifiz bezinin bu ufacık hacminin içinde tüm kutsal geometri ve tam olarak gerçeğin nasıl yaratıldığı ile ilgili anlayış gizlidir. Hepsi orada, her bir insanın içindedir.

“Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fen haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir.”
Mustafa Kemal Atatürk

Kaynaklar:

www.muhendisbeyinler.net/ruh-molekulu-nedir-dmt/"

...

Şamanlar görebiliyorlarmış böyle şeyleri de biz köreltmişiz. Ben de yedim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, murad yazdı:

bir beyinsiz daha. acikca belirtilmis epifiz bezinin ne ise yaradigi.hatta tum medeniyetlerde bu epifiz bezinin onemli olduguna deginilmis.ama cevap bulamayinca iste boyle sacmalarsiniz.fonksiyonunun tam bilinmemesinin ne onemi var ki? beyinsiz misin? bilinen taraflari var ve bunu antik medeniyetler anlamis.cevap bulamayinca iste hakaret edersiniz ancak.yazik size.durust olmayi ogrenemediniz malesef...

Önüme gelen her clickbait videolarını izlesem senin gibi beyinsiz koyun düz dünyacı dogon kabilesine inanan moron olurdum merak etme. Epifiz bezinin bilinen işlevleri arasında senin götünden uydurdugun ruh ile iletişim kurma falan yoktur. Video ilgi çekmek için saçma sapan şeylerle yapılmış. Aynı mantıkla git esrar falan çek onlarda sana 4. 5. boyutu görmende falan yardımcı olur. Halüsinojen diye bir şey falanda bilmezsin sen şimdi.

Sitelerde Paylaş

Önüme gelen her clickbait videolarını izlesem senin gibi beyinsiz koyun duz dunyaci dogon kabilesine inanan moron olurdum merak etme

Gerizekali adam, bildigin hic bi bok yok bir de buradaki bir cok ateist gibi yine yalan soylemissin sallamissin bosh keseden.dunyanin duz oldugunu nerede savundum?? Artik  forumdaki 6. Ateistsin şahsıma yalan yanlis iftiralar atiyorsun. Ne beyinsiz adam ciktiniz lan siz? Konuyla ilgili ..ik kadar bilgisi olmayan bir suru cahil gelmis kac sayfadir şahsimi elestiriyor.simdi pek vaktim yok.diger sacmaliklari da cevaplandiracagim yarin !!!!

Bu forumun 90% i tam suzme salak ve morondur.ben geldigimden beri hic bir konuyu tartistiklarini gormedim daha.devamli şahsa yonelik yorumlar aliyorum.bir de her konuya oyle yorumlar yapiyorlar ki oyle ustten bakiyorlar ki  sanki hepsi stephan hawkingin torunlari...lan moronlar, siz ne evrim bilirsiniz ne din teoloji ne felsefe ne tarih.sadece forumlarda ezberlediginizi yazmis ve bir birilerinizi o kadar pohpohlamissiniz ki egolariniz tavan yapmis.gotunuz kalkmis bildigin.daha kac sayfadir bir tane mevzuyla ilgili yorum goremedim be.sadece sacmaliklari okuyorum.ve bu soylediklerim actigim ve yazdigim  diger konular icin de gecerli.

(Simdi anliyorum neden 16 yildir akp Turkiye gibi laik ulkede iktidarda.cunku muhalefetin bir kismini sizin gibi egolari yuzunden kor olmus bilgi cahili insanlar teskil ediyor) 

tarihinde murad tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Epifiz bezi gerçekten insanı hayretler içinde bırakan bir organdır. Popüler konularda çok dejenere olmuş bir konudur. Benim size bahsetmek istediğim bu organın işlevlerinden ziyade bu bilgileri bazı kötü niyetli kişiler kendi amaçları için kullanmaktadır ve sizi bu konuda uyarmak istemekteyim. Özellikle madde satışı yapanlar size bu mistik bilgileri vererek sizin çeşitli sebeplerle satılan bu maddeleri deneyimleme isteğinizi arttırmak istemektedirler. 

Yalnız bu organın salgıladığı maddeleri dışarıdan almaya yeltenirseniz bu çok kötü sonuçlanır. Çünkü vücutta üretilen bir maddeyi dışarıdan aldığınızda vücuttaki üretimini bloke etmiş olursunuz ve madde bağımlısı hale gelirsiniz. Örneğin DMT'yi sakın dışarıdan almaya yeltenmeyin. Bunun yerine çeşitli meditasyonlarla ve beslenme yöntemleriyle vücuttaki üretimine destek olmaya çalışın bu çok daha verimli olur. Sizi bu konuda uyarmak istedim. 

Bu konuyu çok uzun zamandır biliyorum ve bu konuda bir başlık açma niyetindeydim. Tıpçı arkadaşlar için konuyu özetleyen bu pdf'i okumalarını öneririm. Sonra popüler taraftan değil bilimsel makalelerden yürüyerek konu hakkında derinleşsinler. Bu konu sandığınızdan çok daha önemli bir konudur.

http://dergipark.gov.tr/download/article-file/25458

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, murad yazdı:

Gerizekali adam, bildigin hic bi bok yok bir de buradaki bir cok ateist gibi yine yalan soylemissin sallamissin bosh keseden.dunyanin duz oldugunu nerede savundum?? Artik  forumdaki 6. Ateistsin şahsıma yalan yanlis iftiralar atiyorsun. Ne beyinsiz adam ciktiniz lan siz? Konuyla ilgili ..ik kadar bilgisi olmayan bir suru cahil gelmis kac sayfadir şahsimi elestiriyor.simdi pek vaktim yok.diger sacmaliklari da cevaplandiracagim yarin !!!!

Bu forumun 90% i tam suzme salak ve morondur.ben geldigimden beri hic bir konuyu tartistiklarini gormedim daha.devamli şahsa yonelik yorumlar aliyorum.bir de her konuya oyle yorumlar yapiyorlar ki oyle ustten bakiyorlar ki  sanki hepsi stephan hawkingin torunlari...lan moronlar, siz ne evrim bilirsiniz ne din teoloji ne felsefe ne tarih.sadece forumlarda ezberlediginizi yazmis ve bir birilerinizi o kadar pohpohlamissiniz ki egolariniz tavan yapmis.gotunuz kalkmis bildigin.daha kac sayfadir bir tane mevzuyla ilgili yorum goremedim be.sadece sacmaliklari okuyorum.ve bu soylediklerim actigim ve yazdigim  diger konular icin de gecerli.

(Simdi anliyorum neden 16 yildir akp Turkiye gibi laik ulkede iktidarda.cunku muhalefetin bir kismini sizin gibi egolari yuzunden kor olmus bilgi cahili insanlar teskil ediyor) 

Senin gibi dangalaga cevap yazmak zaman kaybı. İşim gücüm yok sana komplo kurup iftiramı atıcam beyinsiz. Dogon kabilesi konusunu açan dangalak sen değilmisin. Sana hakaretlerin tek sebebi senin gibi beyinsizler fazla yüz bulup moron moron konular açmasın diye. Kanıtlanmış şeyleri tartışmak ne zamandan beri bilim oldu. Düz dünya konusunda kankanı savunmak için attıgın videoda dünyanın şeklinin anlaşılma sürecini anlatıyor ama sana şimdi tekrar dünyanın yuvarlaklığınımı ispatla diyor. Sizin gibi beyinsizler yüzünden ülke hala yerinde sayıyor bide gelmiş cahil falan diyor. Sizin gibi mallardan bu ülkede tonla oldukça akp tabi bin kere seçilir. Senin ülkendede aynı akp  mevzusu sözkonusu bu arada.

Sitelerde Paylaş

Görmeyi rüyaları açıklamak için kafatasının içinde küçük görünmez insan hayal etmişler. 

Epifiz bezide bu ruhun merkezi sayılmıştır.

Kurana göre  kalp insan ruhunun merkezi.

Hindulara göre ise  bağırsaklar  ruhun merkezi.

Hayal gücünün sınırı yok.

said nurside radyoda meleklerin ses taşıdığını hayal etmişti

yine konuyu bir yana birakip da ruh kelimesine takilmis bir ateist daha....daha konuya yorum yapan yok....

Sitelerde Paylaş

Lan gerizekalı, senin çöp videolarını izlemek zorunda mıyız? Zamanımıza yazık, kıçından ilham alıp her video yapanın videosunu izlersek yaşamaya zaman bulamayız. Öyle çöp videoları izlemek senin gibi salak, gerizekalıların işi.

ve bir konu disinda sahsa yonelik yorum daha.onemsemeyecegim.hakaretlerini de aynen iade ediyorum

Sitelerde Paylaş

Video'yu oturdum işsiz güçsüz gibi seyrettim..

buna bile saygi duyarim.gelelim diger yazdiklarina: 

Şimdi, önyargılarımı bir kenara koysam da, bildiklerim şu yorumu kaçınılmaz kılıyor: Gerzekçe bir video. Ömrümün 20 dakikası heba oldu.

Hayır, ilgimizi çekmesi gereken yeri neresi bunun? Adam sallamış da sallamış.

Pubmed'de epifiz bezini şöyle bir arattım. 1946'dan 2018'e tam 14091 makale çıktı. Sene başı ~200 makale eder. Boru mu bu!?..Videodaki camış ise diğer atıp tuttukları yanı sıra, yok efendim bilim görmezden gelmiş, yok kenara almış, yok sonradan dikkatini vermiş diye atıp duruyor. Yersen tabi. Diğer attıkları daha da vahim.

Hayır tekrar soruyorum; bu, aslen kendi kendinin dibine de dinamit koyan videonun nesine şaşırmamız, neresine, nesine cevap vermemiz gerekiyor?!

Adam 20 dakika boyunca hezeyansal yorumlarını dizmiş durmuş neticede..Başka da bisey yok. Yok sümerler falan, yok trilyonlarca yıl önce epifiz bezine dikkat çekmişler falan..Gel de gülme şimdi buna..

bu yazdigin komple coptur.neden mi? zira tek bir elestiri yok. sadece sacmalik diyerek gecmissin. videoya dair bir tek cumle yok. boyle elestiri ve arguman olmaz.onemsiz cumleleri farkli farkli sekilde kurmussun...devam edelim: 

Mevzu çok çok özetle şu: Bizler, yani insanlar avcılık ve toplayıcılığa yönelik olarak evrimleşmişsiz. Örneğin ışığın belirli bir dalga boyunu, sesin belirli bir frekans aralığını algılayabiliyoruz. Beynimiz de, -epifiz bezi dahil-, buna optimize olmuş durumda. Başı sonu bu işte. Fazlası ya da başka türlüsü yarar değil, zarar olur sadece bütün olarak baktığınızda.

burasi dogru katiliyorum ama konuyu elestirecek yonde bir yazi degil. devam edelim: 

A priori olarak atıp tutulan üst boyut, yok efendim metafizik algıları falan da yok gerçekte. Yine sadece fiziksel etkileşimler, ve yine sadece "var olan" daha farklı bir şekilde algılayış var. Ötesi değil. O yüzden halüsinojen. O yüzden yok başka boyutlar, yok manevi alem ruh muh falan gibi kalanı da külliyen hezeyan...İnsanın biraz bilgi sahibi olması, az biraz da kafasının çalışması yeterli, bu tip videolarla gaza gelmemek için.

zaten shamanlar da bu yonde ayinler yapiyorlar.isin ruhsal kismi beni zerre ilgilendirmez.zira ruhun varligini iddia bile etdigim ctek cumle yok yazilarimda. ama bu yazdiginizda da epifiz bezinin antik medeniyetlerinde onemine dair tek cumle yok. videoyu izlediginiz tesekkurler.

not:  antik medeniyetlerin beynimizin bu kucuk noktasina boyle deger vermesi gercekten ilginc.oyle kafadan sallama cevaplarla boyle konulari goz ardi etmeyelim diyorum.bir suru bilim adamlari antik medeniyetlerin ilginc taraflari ile ilgili tonlarla arastirma yapiyorlar.ne kadar dogru ne kadar yanlis orasini bilemem ama isin oyle sacmalik oldugunu soyleyecek duzeyde olmadigina eminim... ben metafizik hayrani biri degilim.. sadece bu konu dikkatimi cekti ve sizin de bu antik medeniyetlerle ilgili dusuncelerinizi almak istedim.ama bakiyorum da bir cok kisi hakaret disinda bir sey yazmiyor malesef....

Sitelerde Paylaş

Ruhçu adam yani.

Neyse, videoya bakarsak üç tane link vermiş, yazıyorum. Oradan gidelim:

www.muhendisbeyinler.net/ruh-molekulu-nedir-dmt/

www.hangibilgi.com/epifiz-bezi-nedir-dmt-molekulu-ve-gizemler.html

merhaba.yine de sahsa yonelik cevap var.kardesim adamin kimligi ilgili bir konu degil ki.adam belli bilgileri toplayarak video hazirliyor.ha sozum yagmur yagdiran tas ile ilgili degildir haa.kendi paylasdigim video icindir...

A- Yaşar Özkan

Ruhçu.

"Epifiz bezi beynin içindeki duruşu itibari ile gözün şeklini andırması nedeniyle ve diğer mistik sebeplerden dolayı antik dönemlerden beri ‘üçüncü göz’ olarak da anılmaktadır."

Nereden biliyor bunu? Saçma bir iddia.

nesi sacma? gercegi acikca ifade etmis.kicindan uydurmamis.antik medeniyetlerin bu beze onem verdigi bir gercektir.gunumuzde de ilkel kabilelerin bile bu beze onem atfetmesi  inkar edilemez.bence sacma demek yerine bunu ispatlayacak arguman getirmelsiniz...

"Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı” kitabının yazarı Drunvalo Melchizedek’in ifadesine göre antik zamanlarda Epifiz bezi çok yoğun bir şekilde kullanıldığı dönemlerde pinpon topu büyüklüğünde idi. Daha sonra insanlar onu nasıl kullanacağını unuttuğu ve melekesini kaybettiği için, şimdi kurumuş bezelye boyutuna inmiştir demektir."

Komedi. Bu bezi bilerekten nasıl kullanıyorlardı? Odaklanan ve bunun sayesinde vücudunu değiştirdiğini iddia edenlerin iddiasından daha saçma.

simdi bile bu bezi tam ogrenememisken o devir insanlari icin aynisini soyleyerek elestirmemiz komik olmus.ayni mantikla dunyanin duz oldugunu iddia eden atomist filozoflari da hice saymaliyiz. :D   kisacasi bu arguman kendisini curutuyor.boyle elestiri konuya golge dusurmez...

"Eski zamanlarda inisiye kişiler Epifiz bezini etkin bir şekilde, uzmanlık derecesinde kullanabildikleri için farklı boyutlarla ilişki kurabildikleri gibi, evreni de çok doğru bir şekilde anlayabiliyor ve algılayabiliyordu. Bugüne gelindiğinde insanlık bir psişik düşüş dönemi yaşamakta, tamamen maddesel bilimlere odaklandığı ve mistisizmi bilim dışı kabul ettiği için, geçmişteki insanların sahip olduğu bu özellikleri benimseyerek Epifiz bezini tam kullanamıyorlar."

Bizim evliyalar onları yener. Allah'la iletişim kuruyorlar. Sonsuz güçle yani.

cok bilimsel (!) cevap olmus.hatirlatayim ki dini argumanlar yuz yillar icerisinde bu tarz argumanlarla curutulmemistir.....

"Bilim dünyasının yıllardır üzerinde çalıştığı ve tartıştığı konulardan biridir: 'Acaba fizik ötesi bir alem var mı ? bizim algı frekansımızla algılayamadığımız algımızın üzerinde bir başka alem var mı?' işte bu noktada devreye metafizik giriyor."

A- Hangi âlemde tartışılıyor bu konu? Bilimin bu konuyu ciddiye aldığını söylemek bile abestir.

B- Metafiziği bilim gibi göstermiş.

metafizik zaten bilim disidir.bunu herkes kabul ediyor zaten..sadece metafizik bu konuyla ilgleniyor demis adam.yalan mi? dogru.ha sen metafizigi benim gibi kabul etmezsin ama bu neyi degistirir.? bu konuya ne kadar aciklama yapiyor?  koca bir HIC... bu yuzden diyorum ki gelin konuyu alaya almadan once tartisalim.ayrica epifiz bezinin  ozelliklerinin bilim sayesinde ortaya ciktigini da kimse inkar etmiyor.bilim bizim tek isgimizdir.ama unutmayalim ki zamaninda metafizik diye alaya aldigimiz bir cok konu sayesinde bilim gelismistir.tanriyi bile arama cabalarimiz bizi bilime yoneltmistir.. evrim de bize bunu gosteriyor.dogaustu olaylari anlamak icin bilimi kesfettik....

Şamanlar görebiliyorlarmış böyle şeyleri de biz köreltmişiz. Ben de yedim.

shamanlarin bir takim bitkilerle trans haline dustugu bir gercektir.halusinasyon mu dersin delilik mi dersin.ama yapiyorlar.biz de yapabiliriz tabi.ama boyle bir sey olmuyor demek komiklik olur...ayrica ilkel diye nitelendirdigimiz samanlar bile bu bezin onemini anlamistir.hangi saman acaba insan beynini yarip da icindeki kucuk noktanin ne ise yaradigini anlamis? oyle olmamis mi? o zaman ne diye bu bezi 3. goz olarak algilamis   antik medeniyetler??bu konuda nasil bilgi sahibi olmuslar? tekrar tekrar soyluyorum.ben ne ruha inanirim ne de metafizige.sadece konuyu oyle gokten inen koyun masali gibi algilamamizin da hatali oldugunu savunuyorum... !!!

Sitelerde Paylaş

Önüme gelen her clickbait videolarını izlesem senin gibi beyinsiz koyun düz dünyacı dogon kabilesine inanan moron olurdum merak etme. Epifiz bezinin bilinen işlevleri arasında senin götünden uydurdugun ruh ile iletişim kurma falan yoktur. Video ilgi çekmek için saçma sapan şeylerle yapılmış. Aynı mantıkla git esrar falan çek onlarda sana 4. 5. boyutu görmende falan yardımcı olur. Halüsinojen diye bir şey falanda bilmezsin sen şimdi.

hakaretlerini aynen iade ediyorum...ben isin metafizigi ya da ruhani boyutu ile zerre ilgilenmiyorum.zaten ruh diye bir seyin olmadigini da dusunuyorum.fakat bunu size anlatmak icin cabalasam da faydasini goremiyorum...

Sitelerde Paylaş

Epifiz bezi gerçekten insanı hayretler içinde bırakan bir organdır. Popüler konularda çok dejenere olmuş bir konudur. Benim size bahsetmek istediğim bu organın işlevlerinden ziyade bu bilgileri bazı kötü niyetli kişiler kendi amaçları için kullanmaktadır ve sizi bu konuda uyarmak istemekteyim. Özellikle madde satışı yapanlar size bu mistik bilgileri vererek sizin çeşitli sebeplerle satılan bu maddeleri deneyimleme isteğinizi arttırmak istemektedirler. 

aynen oyle.tesekkurler...

Yalnız bu organın salgıladığı maddeleri dışarıdan almaya yeltenirseniz bu çok kötü sonuçlanır. Çünkü vücutta üretilen bir maddeyi dışarıdan aldığınızda vücuttaki üretimini bloke etmiş olursunuz ve madde bağımlısı hale gelirsiniz. Örneğin DMT'yi sakın dışarıdan almaya yeltenmeyin. Bunun yerine çeşitli meditasyonlarla ve beslenme yöntemleriyle vücuttaki üretimine destek olmaya çalışın bu çok daha verimli olur. Sizi bu konuda uyarmak istedim. 

haklisiniz.bu konuda kucuk bir arastirma yaptim.ozellikle saman ayinleri konusu dikkatimi cekmisti.sonuc olarak   isin oyle evde cay demlemek tadinda olmadigini anladim.o yuzden pek girmem oyle seylere :D 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...