Jump to content

Türk dizileri

Recommended Posts

Hic dizilere filan dikkat ettiniz mi? Hep dalavereler, cekismeler, kavgalar, sinsilikler, psikolojik manipulasyonlar...

Bu diziler neden boyle sizce? Iste bu diziler bizim milletimizi anlatiyor. Bizim milletimiz de boyle cunku. Turk milletinin aile yapisi bu. Dalavereler, sinsilikler, santajlar... Arabesk arabesk aglamalar filan.

Boyle bir milletin icinde dogdugum icin utaniyorum, evet. Ataturk gibi biri geldi, karanlikta parlayan bir isik gibi, ama bence onun yaptiklarini bu millet haketmiyor.

Ataturk gibi bir zekaya sahip biri, Avrupa'ya gidip guzel bir aile kurabilirdi mesela. Onun da cocuklari filan olurdu ama olmamis. O, bu isle ugrasmis, kitaplar okumus, ulkeyi kurtarmis filan. Ne icin yapti ki? Su millete bak? Cogu comar, guzelce tartismak mumkun degil.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Remy yazdı:

Hic dizilere filan dikkat ettiniz mi? Hep dalavereler, cekismeler, kavgalar, sinsilikler, psikolojik manipulasyonlar...

Bu diziler neden boyle sizce?

Çünkü öyle tarz filmler ülkemizin basit yaşayan halkı için oluşturulmuş. Basit, orijinalliği bulunmayan ve ucuz taktiklere dayanan filmler. Mertlik gibi şeyleri yücelten filmler. Dini kullanan filmler. Yabancıları kötü olarak gösteren ırkçı filmler. Aynı taktikleri uygulayan saçma komedi filmleri.

Ama bu sadece ülkemiz için geçerli değil. Tüm dünyada var. Çin, Hindistan, A.B.D, Fransa, B.K ve Rusya bunlardan sadece bir kısmı. Bu özellikle komedi filmleri için geçerli.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Remy yazdı:

Bu diziler neden boyle sizce? Iste bu diziler bizim milletimizi anlatiyor. Bizim milletimiz de boyle cunku. Turk milletinin aile yapisi bu. Dalavereler, sinsilikler, santajlar... Arabesk arabesk aglamalar filan.

Boyle bir milletin icinde dogdugum icin utaniyorum, evet. Ataturk gibi biri geldi, karanlikta parlayan bir isik gibi, ama bence onun yaptiklarini bu millet haketmiyor.

Ataturk gibi bir zekaya sahip biri, Avrupa'ya gidip guzel bir aile kurabilirdi mesela. Onun da cocuklari filan olurdu ama olmamis. O, bu isle ugrasmis, kitaplar okumus, ulkeyi kurtarmis filan. Ne icin yapti ki? Su millete bak? Cogu comar, guzelce tartismak mumkun degil.

Ne yapsınlar ki?

İnsanların duygularına hitap etmenin belki en iyi yolu hüzündür. O diziler de duygulara hitap ediyor.

Ben onları gayet gerçekçi buluyorum. Reyting çeken o, çekilen de o. Genelinin o yönlü olması başka şeylerden hoşlanan insanların olmadığı anlamına gelmez. Televizyon izleyen kitle belli. Benim kanalım olsa ben de öyle yapardım.

Bu düzenden hoşlanmayanlar arttıkça evde televizyon izlenme oranları düşüyor. Artık alternatifler çıktı. Blutv, puhutv gibi. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Ne yapsınlar ki?

İnsanların duygularına hitap etmenin belki en iyi yolu hüzündür. O diziler de duygulara hitap ediyor.

Türk dram dizilerinin kötü tarafı Hindu dram dizileri gibi olmalarıdır; abartılı -en azından Hindu dizileri gibi değil ama yine de abartılı-, içi boş, orijinalliği bulunmayan ve sadece reyting için oluşturulmuş diziler. Gerçekçi olmaları bu durumu değiştirmez.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Ne yapsınlar ki?

Ben onları gayet gerçekçi buluyorum. Reyting çeken o, çekilen de o. Genelinin o yönlü olması başka şeylerden hoşlanan insanların olmadığı anlamına gelmez. Televizyon izleyen kitle belli. Benim kanalım olsa ben de öyle yapardım.

Bu düzenden hoşlanmayanlar arttıkça evde televizyon izlenme oranları düşüyor. Artık alternatifler çıktı. Blutv, puhutv gibi. 

Ben yapimcilara kizmiyorum ki?

Bu milletin boyle olmasina kiziyorum. Onlar yapimci. Ne izleniyorsa, ona gore bir dizi yapacaklar tabiki.

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2018 at 16:06, Remy yazdı:

Arabesk arabesk aglamalar filan.

Bu ülkede diziler de dahil BOP kapsamında yapılır, buna göre diziler de yozlaştırma operasyonuna göredir, arabesk ağlamaların her damlası BOP projesine hizmet eder, kısaca bu ülkede BOP projesi dışında kuşlar dahi uçamaz.

Bugün yapılan bu yoz dizilere bakarak milletin özünün böyle olduğu kanaatine varmayın, bu dizler zaten milleti özünden koparmak, algıları sulandırmak için yapılıyor.

Dikkat ettiyseniz dizilerde geçen mekanlar son derece lüks mekanlar, oysa bu ülke açlıktan kıvrılıyor, milyonlar kafasını sokacak ev bulamıyor, diziler gerçeği yansıtmıyor, tamamen yoz bir millet oluşturma hedefini güdüyor.

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2018 at 16:06, Remy said:

Türk dizilerinde en önemli sorun kamera çekim teknikleri. Bence tüm set ekibi zorla bir sinema odasına alınmalı ve eski japon filmleri 50 kez tekrar tekrar izletilip belli bir eğitimden geçmeliler. 

20 saniye boyunca aynı karede kalabiliyorlar. Yine insan kafası insan gövdesinden başka bir şey çekemiyorlar. İki insan konuşur ve birinin saçının arkasından diğerini görürsün sonra yine değişir. 

Son model panosonic kamera kullanınca çekim yaptık sanıyorlar. Tamam bir sinema kadrajı istemiyoruz ama bu ne biçim bir çekim boktanlığıdır anlatamam. 

Yine türk dizilerinde insanlar dizide ölmüyor yeni oyuncu diziye girmiyor. 

Türk dizilerinde tek iyi şey bol tiyatro alt yapısı olan karakter oyuncuları olabilmesi. Oyuncular inanılmaz yetenekli.

Ben son zamanlarda kadın dizisine biraz baktım. Gerçekten  çok iyi sahne imajı oluşturabilmişler ama o dizide de senaryo kısır döngüye girmiş gibi görünüyor. İkinci sezonda toparlarlar ise son yılların en iyi işini çıkarmış olurlar. 

Sitelerde Paylaş

Bu ulke guzel bir ulke ama insanlari gercekten bok gibi.

Turkiye'de yasanabilecek belirli bolgeler var, diger yerler bok gibi.

Turkler giderek Araplasan bir millet oldu, su Arap kulturunden kurtulabilirsek, belki guzel bir ulke olabiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...