Jump to content

İzafiyet teorisini allaha bağlayan sözde profesör

Recommended Posts

45 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

Arkadaşım sana haşa Allahı göstersem de inanmazsın

15 yıllık ateistforumlar tecrübeme göre olay şu

inanmak isteyen inanır

inanmak istemeyen inanmaz

olay bu kadar basit ve nettir

Sorum bu değil verdiğin cevap alakasız.

Tekrar soruyorum. Hangi bilimsel gelişmeler yaratıcının varlığını gerekli kılıyor?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sağduyu yazdı:

O çatlak Said'in zırvalarını tekrarlayan bir papağan, o düşünmez, aklını ve mantığını kullanmaz.

Din onu uyuşturduğu için,beynini kullanmayıp papağan gibi saçma sapan cevab vermiş.Hocam bu arada artık agnostik felsefi akıma inanıyorum.Hrstiyanlık dinine inanmayı bıraktım.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, Tengrizm said:

Din onu uyuşturduğu için,beynini kullanmayıp papağan gibi saçma sapan cevab vermiş.Hocam bu arada artık agnostik felsefi akıma inanıyorum.Hrstiyanlık dinine inanmayı bıraktım.

Biliyorum, iyi yapmışsın, dinlerin insan uydurması olduğunu farketmek inananlar için çok zor, farkındayım, insan bebekliğinden itibaren beyni yıkandığı için bunu farketmek çok zor. Nice aydınlar, bilim insanları vs bile bazen bunu farkedemiyor, beyinlerindeki zincirlerden kurtulup özgürce düşünemiyor.

Peki neden hristiyanlığı yani dini bıraktın? Nasıl bir mantık yürüttün?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sağduyu yazdı:

Biliyorum, iyi yapmışsın, dinlerin insan uydurması olduğunu farketmek inananlar için çok zor, farkındayım, insan bebekliğinden itibaren beyni yıkandığı için bunu farketmek çok zor. Nice aydınlar, bilim insanları vs bile bazen bunu farkedemiyor, beyinlerindeki zincirlerden kurtulup özgürce düşünemiyor.

Peki neden hristiyanlığı yani dini bıraktın? Nasıl bir mantık yürüttün?

Hocam dinleri bırakmak tabi ki insana çok zor geliyor.Müslümandım,sonra gök tanrıya,sonra hristiyanlık,son olarak da agnostik felsefi akıma inanmaya başladım.Bir tartışmada hristiyanlık ile ilgili olarak cevap veremeyince,kendimde hristiyanlığın saçmalığını farkettim. Agnostik oldum,yani Tanrının varlığı ve yokluğu bilinemez,varsa bile dinlerdeki gibi olamaz.

tarihinde Tengrizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, İlluminatus yazdı:

Sorum bu değil verdiğin cevap alakasız.

Tekrar soruyorum. Hangi bilimsel gelişmeler yaratıcının varlığını gerekli kılıyor?

220px-Fred_Hoyle.jpg

Prof. Fred Hoyle (Cambridge Üniversitesi’nden İngiliz matematikçi ve astronom):

Aslında, yaşamın akıl sahibi bir varlık tarafından meydana getirildiği o kadar açıktır ki,

insan bu açık gerçeğin neden yaygın olarak kabul edilmediğini merak etmektedir.

Bunun (kabul edilmeyişin) nedeni, bilimsel değil, psikolojiktir.

Fred Hoyle-Chandra Wickramasinghe, Evolution from Space, New York, Simon & Schuster, s.130

Hepsini yazacak vaktim yok

sen BİG BANG den başla DNA ya bak

quantum mekaniği ile ilgilen ve öğren

bu arada sicim teorisi elmas teorisi ve holografik evren kuramlarına bir gözat

sonra gel tartışalım inşallah

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tengrizm yazdı:

Hocam dinleri bırakmak tabi ki insana çok zor geliyor.Müslümandım,sonra gök tanrıya,sonra hristiyanlık,son olarak da agnostik felsefi akıma inanmaya başladım.Bir tartışmada hristiyanlık ile ilgili olarak cevap veremeyince,kendimde hristiyanlığın saçmalığını farkettim. Agnostik oldum,yani Tanrının varlığı ve yokluğu bilinemez,varsa bile dinlerdeki gibi olamaz.

Sen gök tanrıdan sonra hırstiyalığı seçmtim demişitim yazışmamızda. hırstiyan bir kaç şey söylücektim kalbini kıtmak istemdim. agonsilikte dinden iyidir

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, dr.Kemal yazdı:

bu arada forumun köpekleri gelmiş her konuda havlıyorlar

he he he

sizin gibilerle uğraşacak vaktim yok ne yazdığnız saçmalıkları  okuyorum ve ne de cevap yazıyorum

dikkat ettiyseniz

havlamaya devam edin eniyisi

onlar kendilerini biliyorlar isim vermeye gerek yok

dr kemel sana mümkün olduğunca cevap vermiyorum yazılarınıda kunuyorum çok saçama yazılar yazıyorsun ŞAHSEN ben bir doktordan bu tarz yazılar duyamak istemzdim müslüman olabilirsin ama dedim hadi bilmsel  bir şry öyrenirim oda yok üzgünüm.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Tengrizm said:

Nasıl bir soruydu?

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, dr.Kemal yazdı:

forumun köpekleri gelmiş her konuda havlıyorlar

Sen bunalımda, depresyonda filan mısın! Bu şekilde konuşamayacağını bilmen gerekir. Son zamanlarda müslimlerde şiddetli ahlak çöküntüsü gözlemliyorum. Gidişatınız çok kötü. Her açıdan çöküyorsunuz. 

Belki diyebilirsin, sen de embesil, salak, idyot gibi hitaplar kullanıyorsun, o ne olacak diye. İdyotsa, embesilse ben ne yapayım! Gerçeği söylüyorum. Çünkü on kere apaçık anlattıysam da hâlâ takılmış CD gibi cızırdıyorsa söylenecek başka söz kalmıyor.

Ama sen bir kedinin kertenkele olduğunu filan söyleyemezsin yani. Bu gerçeğe aykırıdır. İnsanlara da başka bir tür adı ile hitap edemezsin. Biz insan türüne dahiliz. Gerçeğin dışında hitapta bulunamazsın. Raporlanırsın. Senin gibi bizi eğlendiren bir üyenin atılmasını doğrusu istemem. Said kaçığının zırvaları ile bizi eğlendiriyorsun. Ne salakça laflara inanan ne idyotlar var diye gülüyoruz.  

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, dr.Kemal yazdı:

220px-Fred_Hoyle.jpg

Prof. Fred Hoyle (Cambridge Üniversitesi’nden İngiliz matematikçi ve astronom):

Aslında, yaşamın akıl sahibi bir varlık tarafından meydana getirildiği o kadar açıktır ki,

insan bu açık gerçeğin neden yaygın olarak kabul edilmediğini merak etmektedir.

Bunun (kabul edilmeyişin) nedeni, bilimsel değil, psikolojiktir.

Fred Hoyle-Chandra Wickramasinghe, Evolution from Space, New York, Simon & Schuster, s.130

Hepsini yazacak vaktim yok

sen BİG BANG den başla DNA ya bak

quantum mekaniği ile ilgilen ve öğren

bu arada sicim teorisi elmas teorisi ve holografik evren kuramlarına bir gözat

sonra gel tartışalım inşallah

e bende sana evrenin oluşması için allaha ihtiyaç yok diyen dolu bilim adamı bulurum bu adamı atman bi şey ifade etmiyor

ikincisi big bang sicim elmas vb ispatlıyor demişsin 

sallamak ne kadar güzel bi şey öyle değilmi 

bunlar senin öyle isminden bahsedebileceğin kadar basit konular değil şuraya nasıl ispatlıyor hepsini es geçmeden bi detaylıca açıklamasını yapsana 

tarihinde İlluminatus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Said kaçığının zırvaları ile bizi eğlendiriyorsun. Ne salakça laflara inanan ne idyotlar var diye gülüyoruz.  

youtubede 1 dk da ateizmi çökerttik videoları yapan mumcular pardon nurcular dolu var  hepsinin ortak noktası

bu elma bu muhteşemlik nasıl tek başına oluşmuş olabilir

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, dr.Kemal yazdı:

bu arada forumun köpekleri gelmiş her konuda havlıyorlar

he he he

sizin gibilerle uğraşacak vaktim yok ne yazdığnız saçmalıkları  okuyorum ve ne de cevap yazıyorum

dikkat ettiyseniz

havlamaya devam edin eniyisi

onlar kendilerini biliyorlar isim vermeye gerek yok

Cevap yazmiyorum degil cevap veremiyorum cevabim yok diyecektin galiba.Cevabin yok ama heryere cevap yetistiriyorsun.Isine gelen sorulara cevap veriyorsun.Actigin konuda sordugum sorulari cevaplasana.Bekliyorum.

Sorularla islamiyet sayfasina kendin gir cevabini bul bana yazda göreyim.Sanki dersinki en dogru kaynak verdigi site.Senin gibi düsünenlerin demagojiyle ayetlerle hadisleri bükerek vs cevap verilen yer.Sen cevabini ögrende bana yazsana.Bekliyorum.

tarihinde Punisher100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...