Jump to content
Gizli

Allah kendisi gibi bir Allah yaratabilir mi ?

Recommended Posts

Bu kısımda Müslümanlara yardım edicem hep savaşka olmaz arada bir bal sürmek lazım :)

Böyle bir soruya ALLAH nasıl cevap vermiş bakalım

Öncelikle Allah yaratırken ÖRNEK kullanmaz.Bunu şu ayetten anlıyoruz

Bakara 117

O, gökleri ve yeri örneksiz yaratandır. Bir işe hükmetti mi ona sadece “ol” der, o da hemen oluverir.

Allah kendisi gibi bir Allah yaratmaz çünkü bu kendisine örnke olur ; Allah örneksiz yaratandır

Allah kendisinden büyük taş yaratmaz zira Allah'ın büyüklüğü kendisine ÖRNEK olur.Allah ise örneksiz yaratandır

Kısaca Allah diyor ki ÖRNEĞİ olmayan bir şey getirin yaratayım

Peki ÖRNEĞİ olmayan bir şeyi kim getirebilecek ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

(Allah'a inananlaradır yazacaklarım,inanmıyorsanız okumayın )

Allah dilediğini yapar.O'na sınırlama koyma yetkisine sahip değiliz.

Kur'an abartılı şekilde Allah inancına sınırlama getirmeyi öğreten belkide tek kitaptır.

Allah şunu yapabilir mi,bunu yaratabilir mi gibi soruların arkasında Kur'an' ın zorlayıcı dayatmacı öğretileri vardır.

Peki,nedir bu öğretiler ?

mesela "Allah doğmadı ve doğrulmadı " ifadesi..

evreni yokdan var eden,görünmeyen,sonsuz güç ve kudrete sahip bir varlığın doğrulacağını ve doğuracağını kim iddia etmiş ki böyle söylenmiş.?

Madem Allah etten ve kemikten bedenli bir varlık değildir,öyleyse doğurması ve doğrulması düşünülemez.

Allah'ın her şeye.gücü yeter.

Allah ,İstese insan şeklinde gözükebilir mi ? Gözükebilir.

gözükemez mi ? 

Hem Allah'ın herşeye gücü yeter diyorsun,hemde Allah  şunu yapar,bunu yapmaz diyerek Allah adına karar veriyorsun.

Allah'ın Dilediği zaman neyi yapıp yapamayacağını söylemen için O'nu çok iyi tanıyor olman veya aynı güç ve özellikte bir varlık olman lazım.tıpkı bir arkadaş,dost.gibi..sadece ne söylenmişse ona inanıyorsun.

Kur'an 'da Allah defalarca övülerek,Allah şunu yapar bunu yapmaz dedirtecek kadar haddinden fazla  tekleştirerek yanlızlaştırılmış,kullarından uzaklaştırılmıştır

Öyle ki kulları O'nu ulaşılmaz bir varlık olarak görmeye başlamıştır.(böyle düşünenler  türbeleri ziyaret ederek dilekte bulunur,çunkü direk dua ettiklerinde dualarının kabul edilmeyeceğinden endişe ederler, böylece ölülerden yardım dileme,şeyhinden medet ummakla Kur'an' a göre  şirke girilmiş olunur.halbuki.Kur'an' da "yardım sadece Allah'tan istenir "denir.amacıyla çelişen bir durum )

...kul Allah'tan uzaklaştırılmıştır.Kur'an Bunu  defalarca Allah'ı , aşırıya kaçarcasına abartarak överek,

genel bir ifadeyle " insan nankördür,cimridir,spermden yaratılmış  insan  neden yaratıldığına baksın, kahrolasıca insan,yürürken dik yürüme boyca dağları geçemez,yeri delemezsin "diyerek aşağılayıp küçümseyerek, yürümesine dahi tahammül edemeyerek ,insana haddini bildirerek  Allah ile kul arasında ki mesafeyi açtıkça açmıştır.

sonrada " Allah kuluna şah damarından daha yakındır "demiş, durumu kurtarmaya çalışmıştır.

bu ,tıpkı popüler bir sanatcının zenginliği ,ayrıcalıklığı ,ulaşılmazlığı ,şık giyimi,şöhretine rağmen hayranlarına  "bende fakirdim, içinizden biriyim " demesi gibidir.böylesi acziyeti ifade eden samimiyetsizlik Tanrıya değil insana özgüdür.

Kur'an sanki insana düşmandır ; şeytan ve (şeytan türevi) cinler, insan kadar aşağılanmamış,hakaret yememiştir.hatta tam tersi cinlerin,ateşten yaratıldığı söylenerek,topraktan ,spermden yaratılan insandan farklı olduğu,meleklerden gayb haberleri alacak kadar yetenekli oldukları mesajı verilmiştir.

(Kur'an' a göre )Allah'a başkaldıran,sözünü dinlemeyen şeytanı bir kefeye,nankör,cimri,sperm artığı,kahrolasıca ,yürüyüşüne tahammül edilemeyen insanı diğer kefeye koyun...Kutsal iddia edilen bir kitapta insan ancak bu kadar aşağılanıp , küçümsenebilir.

Allah şunu yapabilirmi gibi soruların nedeni  insanlardan haddinden fazla  uzaklaştırılan Tanrı inancıdır.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fezadabirtürk ( Meal kurbanı olmayın-Hamd kelimesi övgü değildir )

Düne kadar şeytanın cin olduğunu sanıyorlardı halbu ki melektir o

Biz gizli gizli ispatlar sununca bir çok müslüman uyandı bugün bir çok kesim artık şeytanın aslında bir melek olduğunu anlamaya başladılar 

Biz bilinmek yahut kazanmak gibi egosal tatminler için yazı yazmayız öyle olsaydık GİZLİ olmazdık

tarihinde Gizli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Gizli yazdı:

sn. gizli müslüm, 

İblis Bakara-34′e göre melek, Kehf-50′ye göre ise cindir.

Bakara-34. Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Kehf-50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi ben bir insan olarak cinlerin tarafını tutsam yaratılışım değişir mi ? Ayetin arapçasıda işte bunu anlatır.Secde edin hitabı sadece melekleredir ve iblis bu melekler topluluğun içerisindedir ve secde edin emrine sadece melekleredir yani orada cin falan yoktur.Anlıyoruz ki o ortamda sadece melekler ve adem var orada cin yok

Cinler yeryüzünde ve orada başka insan yok.Çünkü İblis meleği secde emrine karşı gelmiş ve yerüzünde yaşayan kafir cinlerin tarafını tutmuştur. yeryüzünde cinden başka varlık olmadığı için şeytan onlardan yana olmuştur çünkü iblisin tercih edebileceği başka bir varlık yahu insan yoktur.Bu da bize Ademin ilk insan olduğunu anlatır

Kehf 50

6. fe secedû : hemen secde ettiler
7. illâ iblîse : iblis dışında, iblis hariç
8. kâne : oldu, idi
9. min el cinni : cinlerden
10. fe feseka : böylece fıska düştü, itaat etmedi, isyan etti

Ayet İblisin cin olduğunu değil ( min el cinni) yani cinlerden oldu cinlerin tarafını tuttu demektedir.

Sonuç ;

1.Secde emrinin muhatabı meleklerdir cinler değil

2.Şeytan cin olsaydı Allah'a ben mele değilim cinim verdiğim emirden ben sorumlu değilim derdi ama o aksine beni ateşten yaratıın onu topraktan dedi

3.Bu durumda melekler ateşten yaratılmıştır cinlerde öyle

4.Yeryüzünde cinlerden başka eğer insan olsaydı ve şeytan cinleri tercih etmeyip insanları tercih etseydi bu durumda Adem'e secde etmiş olurdu buda gösterir ki yeryüzünde sadece cin vardır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini (zürriyetini), kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. "

iblis'in zürriyeti kısmını nasıl açıklıyorsun peki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cin veya melek..isimlere değil vasıflara bakmak lazım.

Hayvanlarda topraktan yaratıldı diye kimse insana hayvan demiyor.

Insan hayvanla aynı hammeddeden yaratılmasına rağmen apayrı bir varlıktır.

Egoyu tatmin keyif vericidir,arada bende kaptırıyorum egomu tatmin etmeye.

En büyük.ben olsam ne olacak,cebimde harcayacak param yoksa..ve.bir gün ölüp gideceksem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ebu Kafir ( Çok güzel soru tebrik ederim)

Ayetin arapçasında geçen 

13. e fe tettehızûne-hu : hâlâ onu ediniyor musunuz  ( kelime kökeni AHZ dir.Kısaca almak anlamına geliyor )

Peki alan kim  ? Neyi almış ? Alan biz miyiz ?

Şimdi ayetin arapçasından alıntı yapalım

10. fe feseka : böylece fıska düştü, itaat etmedi, isyan etti
11. an emri : emrinden
12. rabbi-hî : onun Rabbi
13. e fe tettehızûne-hu : hâlâ onu ediniyor musunuz

Fe fesaka ( Böylece fasık ) Rabbinin emrinden böylece aldı
Bu kısmın meali böyledir

Yani şeytan Rabbinin emrinden çıkmış FISKI ahz etmiştir almıştır

Bu yüzden meal kurbanı olmayın diyorum ve sonra devam ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sende 15 yaşındaki ergen aklı var. sana gülümmi? kızimmi? bilemiyorum. yahuu madem evrende hiç gerçek meal yok. ne? ikide bir ayetlerden örnek veriyorsun. 

trolmüsün? yoksa. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

godofwar ( Fitneyim :) )

Sende buraya kafa karıştırmaya geldin bize saklı kalmaz işime yaramazsın amacın okuyanların kafasını karıştırmak

Unutma fitnecinin derdi kazanmak kaybetmek değildir derken bile bu metnin bir fitne olduğunu unutma :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok safsın be oglum :D  senın orıgınal dedıgın arap yarımasasındakı orıgınal arapa kuranlar çöpe atılıyor. türkiyede ise mealli sahte kuranlar çöpe atılmıyor. 

müslümanlar bu sahte meallere ölücek kadar tapıyor. araplar bile anlamaya başlamış . kuranın aslının yylar önce tahrif oldugunu. sen hala burda 

yok  elımde orjınal  kuran var göstericem yok diğerlerıne inanmayın sadece benımıkı gerçek . yahu senın elındekı kuranlar çöpe atılıyor. al kendı gözlerınle gör.

sudi arabıstan mekke medıne elımde binlerce resım var.  al bak orjınal kuranın aslı böyle olması gerekıyor. varmı? elınde parsoment baskılı kuran .  :D 

download.jpg

images.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

godofwar ( Sen orjinal arapça Kur'anın tahrif olduğunu söylüyorsun)

Gizli ( Elimizde var olan arapça Kur'anın meallleri hatalı diyor)

Yani burada iki durum var.Anlaşmazlık buradan kaynaklanıyor

Ayrıca müslümanlardan ve araplardan banane :) Onların yaptıklarının vebali kendi boyunlarınadır

Kur'an tahfir edilmiş diyorsan bu tahirafattan kastın nedir bunları paylaş bizlerde bakalım bu adam haklı yada haksız diyelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vayyyy vayyy vayyyyy hadi yaaaaa gizli sen nerden? geliyorsun. farklı bir galaksidenmı?  :D  hımmm sen şimdi aydan ezan sesi duyuldu deseler onada inanıcak kadar zekisin öylemi?  :D  anlaşmazlık falan yok sorun sende sen bir sorunsun. seni tamir edemeyiz. çok masraflı olur.:D  :D  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Gizli yazdı:

Bu kısımda Müslümanlara yardım edicem hep savaşka olmaz arada bir bal sürmek lazım :)

Böyle bir soruya ALLAH nasıl cevap vermiş bakalım

Öncelikle Allah yaratırken ÖRNEK kullanmaz.Bunu şu ayetten anlıyoruz

Bakara 117

O, gökleri ve yeri örneksiz yaratandır. Bir işe hükmetti mi ona sadece “ol” der, o da hemen oluverir.

Allah kendisi gibi bir Allah yaratmaz çünkü bu kendisine örnke olur ; Allah örneksiz yaratandır

Allah kendisinden büyük taş yaratmaz zira Allah'ın büyüklüğü kendisine ÖRNEK olur.Allah ise örneksiz yaratandır

Kısaca Allah diyor ki ÖRNEĞİ olmayan bir şey getirin yaratayım

Peki ÖRNEĞİ olmayan bir şeyi kim getirebilecek ?

Kunuyua yapılan yorumları okumadum madem Allah ol deyince oluyor. neden evereni inşa ederken 6 çalışmış:lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Gizli yazdı:

fezadabirtürk ( Meal kurbanı olmayın-Hamd kelimesi övgü değildir )

Biz gizli gizli ispatlar sununca bir çok müslüman uyandı bugün bir çok kesim artık şeytanın aslında bir melek olduğunu anlamaya başladılar 

Biz bilinmek yahut kazanmak gibi egosal tatminler için yazı yazmayız öyle olsaydık GİZLİ olmazdık

Herkül kuranı biaraz iyi araştırsaydın bence.

Şeytan Cin midir,melekmidir?

Bakara 34: Hani meleklere: Adem'e secde edin demiştik de onlar hemen secde edivermişlerdi. Sadece şeytan kaçınmış, büyüklük taslamış ve kafirlerden olmuştu.

Kehf 50: Ve hatırla o zamanı ki, biz meleklere: Adem'e secde edin, önünde yere kapanın dediğimizde, şeytan dışında hepsi yere kapanmıştı. şeytan cinlerdendi. Rabbinin emrinden dışarı çıktı.

Bakara'ya göre şeytan meleklerdendir, aslında Kehf'e göre de meleklerdendir çünkü Allah meleklere emrettiğinde -eğer melek değilse- meleklere emredilen bir şeyi yapmadığı için emirden dışarı çıkmış sayılmazdı ama nedense Kehf suresine şeytanın cinlerden olduğu eklemesi yapılmı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Gizli yazdı:

godofwar ( Sen orjinal arapça Kur'anın tahrif olduğunu söylüyorsun)

Gizli ( Elimizde var olan arapça Kur'anın meallleri hatalı diyor)

Yani burada iki durum var.Anlaşmazlık buradan kaynaklanıyor

Ayrıca müslümanlardan ve araplardan banane :) Onların yaptıklarının vebali kendi boyunlarınadır

Kur'an tahfir edilmiş diyorsan bu tahirafattan kastın nedir bunları paylaş bizlerde bakalım bu adam haklı yada haksız diyelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, godofwar yazdı:

çok safsın be oglum :D  senın orıgınal dedıgın arap yarımasasındakı orıgınal arapa kuranlar çöpe atılıyor. türkiyede ise mealli sahte kuranlar çöpe atılmıyor. 

müslümanlar bu sahte meallere ölücek kadar tapıyor. araplar bile anlamaya başlamış . kuranın aslının yylar önce tahrif oldugunu. sen hala burda 

yok  elımde orjınal  kuran var göstericem yok diğerlerıne inanmayın sadece benımıkı gerçek . yahu senın elındekı kuranlar çöpe atılıyor. al kendı gözlerınle gör.

sudi arabıstan mekke medıne elımde binlerce resım var.  al bak orjınal kuranın aslı böyle olması gerekıyor. varmı? elınde parsoment baskılı kuran .  :D 

download.jpg

images.jpg

sildim bende önce asımışlar logardan çıkan kuranı

tarihinde güven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güven ( Çarşıya papağan almaya gidecektim mesajını görünce vazgeçtim iyi varsın Güven )

Sonraki mesajında fiyatını yazarsın

Ayrıca işini merak ettim Mal Müdürlüğünde mi çalışıyorsun ?

Sahi tahrifat neydi ? Kur'an kaç ayetti sonra kaça düştü ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, güven yazdı:

Kunuyua yapılan yorumları okumadum madem Allah ol deyince oluyor. neden evereni inşa ederken 6 çalışmış:lol:

:D  demekkı allah denılen her neyse :D verdıgı sözü tutmamış .ayet yazmış ol deyın ce olur diye ama olmamış sonrada itiraf etmış.. 6 gunde yaptım demış . 

daha sonra yine bir ayet yazmış demışkı biz kuranı sonsuza dek koruyacagız. sonrada koruyamamış utancından evrenı terk etmış emeklı olmuş :D onun yerine 

bakıcak biri olmadıgı içinde. evren uzaylılara kalmış  hahahaha :D   

(2/BAKARA-117: (O), göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısıdır. Bir şeyi dilediğinde ona sadece "Ol!" der, o da hemen oluverir.) öne böyle yazmış arapların putu. 

daha sonrada karar..  rdegıştırmış olmalı puhahahaha :D 

(50/KAF-38: Andolsun, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde (altı evrede) yarattık. Bize bir yorgunluk da dokunmadı.şu rezıllıge bakarmısn? yorulmamışmış :D ,

ulannn ne? yorulması allah yorulurmu HERŞEYE GÜÇÜ YETEN ALLAH  yorulmamış. insan yazmış işte. 

download.jpg

tarihinde godofwar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, güven yazdı:

Arakasalar  Allah kaç hünde yaratnış benim martamatik kıt bira bana azılarmısınız rica etsei.

May 9 2007, 07:26 PM
Araf/7:54. Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş'a istivâ eden, geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah'tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O'na mahsustur. Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir!

Yunus/10:3. Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra da işleri yerli yerince idare ederek arşa istiva eden Allah'dır. Onun izni olmadan hiç kimse şefaatçı olamaz. İşte O Rabbiniz Allah'tır. O halde O'na kulluk edin. Hâlâ düşünmüyor musunuz!

Hud/11:7. O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı hususunda sizi imtihan etmek için, Arş'ı su üzerinde iken, gökleri ve yeri altı günde yaratandır. Yemin ederim ki, (Resûlüm!): "Ölümden sonra muhakkak diriltileceksiniz" desen, kâfir olanlar derhal "Bu, açık bir büyüden başka bir şey değildir" derler.

Furkan/25: 59. Gökleri, yeri ve ikisinin arasındakileri altı günde yaratan, sonra Arş'a istivâ eden (ona hükmeden) Rahmân'dır. Bunu bir bilene sor.

Yukarıdaki ayetlerde yerin ve göklerin altı günde yaratıldığı vurgulanıyor.
Şimdi de aşağıdaki ayetlere bakalım.

Fussilet/41:9. De ki: Gerçekten siz, yeri iki günde yaratanı inkâr edip O'na ortaklar mı koşuyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.

Fussilet/41:10. O, yeryüzüne sabit dağlar yerleştirdi. Orada bereketler yarattı ve orada tam dört günde isteyenler için fark gözetmeden gıdalar takdir etti.

Fussilet/41:12. Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe görevini vahyetti. Ve biz, yakın semâyı kandillerle donattık, bozulmaktan da koruduk. İşte bu, azîz, alîm Allah'ın takdiridir.

..

Yer ve gökler kaç günde yaratıldı arkadaşlar ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

godofwar

Mucize gibi durumlarda ( Bakara 117)

Örneğin deve ve at günlük hayatta doğar büyür gelişir ölür ( Kaf 38 de olduğu gibi süreç işler)

Ama kavim kayalıkların arasında deve çıkarsın Allah'ınız diye bir istek olduğunuda Bakara 117 tecelli eder ve o deve kayaların arasından gelir

Sizlere iyi eğlenceler içkiyi fazla kaçırmayın sonra akraba olursunuz :)

godofar şu dört kelimeyi alsak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.