Jump to content
Gizli

Allah kendisi gibi bir Allah yaratabilir mi ?

Recommended Posts

3 saat önce, Gizli yazdı:

güven ( meallerini verdiğin ayetlerde geçen semavat ve ard/z kelimelerinin gerçek anlamları konusunda bana yardımcı olurmusun )

İlgili ayetler:

Allah; gökleri, yeri ve ikisi arasında olanları altı günde yarattı, sonra arşa istiva etti… (Secde Suresi, 4)

De ki: “Gerçekten siz mi yeri iki günde yaratanı inkar ediyor ve O’na birtakım eşler kılıyorsunuz?… “ (Fussilet Suresi, 9)

Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti… (Fussilet Suresi, 12)

Orda (yerde) onun üstünde sarsılmaz dağlar var etti, onda bereketler yarattı ve isteyip-arayanlar için eşit olmak üzere ordaki rızıkları dört günde takdir etti(Fussilet Suresi, 10)

,

http://tanrivar.blogspot.com/2015/06/kuranda-evren-6-gunde-mi-8-gunde-mi.html

tarihinde güven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Gizli yazdı:

güven ( Çarşıya papağan almaya gidecektim mesajını görünce vazgeçtim iyi varsın Güven )

Sonraki mesajında fiyatını yazarsın

Ayrıca işini merak ettim Mal Müdürlüğünde mi çalışıyorsun ?

Sahi tahrifat neydi ? Kur'an kaç ayetti sonra kaça düştü ?

Bu illi aytleri @Gizli Ateistformın arşivinden aldım  yetnmezin diye  bi başaka daha verdim bilimsel tarfını asmadım.

https://www.ateistforum.org/arsiv/arsiv/ARSIV-VI/html/t6159.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güven ( Çok zekisin beni en zayıf yerimden vurdun tamam Kur'an tahrif olmuştur bak şimdi sana anlatayım nasıl olmuş:)

godofwar bir gün uyuyormuş ve yastığının altında güven senden bahseden ayet varmış.
Mutfaktaki patates birden keçi olmaya karar vermiş önce düşünmüş acaba filmi olsam diye ama bakmış kromozon,dna gibi ıvır zıvırlar ve bonuslar yetmeyince en iyisi keçi olmak demiş.Aslında filde olabilirdi çünkü insanlar sonuçta inanmak için bir şey uydurabilirdi sıkıntı olmazdı 

Velhasılı keçi yeni evrimleştiği için ot falan bilmiyormuş direk gitmiş yastığın altındaki ayeti yemiş böylece güven senden bahseden ayet kaybolmuş böylece Kur'an tahrif olmuş

Eğer o ayet olsaydı sen iman edecektin ve ateist olmayacaktın nasipsizlik işte :)

Sonra odaya Gİzli(yani ben gelmişim) mutfakta yiyecek bir şeyler aramışım ama yok sonra bakmışım odada bir keçi var

Sonra Gizli keçiyi kesip yemeye karar vermiş.Keçi meleyerek sakın beni kesme ben EVRİMİM desede fayda etmemiş.Keçiyi kesmiş Gizli bir güzel yemiş

Sonra godofwar birden kabusdan uyanır gibi uyanmış :)

Gizli ye bağırmış sen neyaptın öyle demiş o evrimdi nasıl kesersin demiş

Gizli mahcup olmuş özür dilemiş

Sonra godofwar kesilip yiyenleri tanrı olamaz ben sevmem demiş :)

Sonra yıldızlara bakmış,güneşe bakmış falan sonrasını kendiine sorarsınız:)

En iyisi ben teist olayım demiş

Kıssadan hisseye beyler kızlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güven ( Yer ve gök gibi verdiğin yahut vermediğin ayetlerde ki safhalar da şuna dikkat etmelisin)

Yaratmak için “haleke” ( خلق ) 
Düzenleme anlamına gelen “Qadeye” ( قضيهن)

Aslında yaralış ayetleri ile ilgili bir makale yazmak isterdim ama buda uzun sürer belki yazarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.