Jump to content

Ateizmin En Büyük Açmazı

Recommended Posts

19 dakika önce, haci yazdı:

Bu iğrenç bir harita. Siz daha sorunu anlamıyorsunuz. Sorun zekanın toplumların gelişmesinde en önemli kriter olarak kabul edilmesi ve toplumların kalkınmasında kullanılması.

Siz zekanın dünyada insanlar arasındaki dağılımını gösteren bir harita asarak neyi kanıtlamak istiyorsunuz anlamıyorum. İnsanlar arasında kesin olarak IQ farkı var. Bunu kimse yadsımıyor. Zararlı ve tehlikeli olan bu farkı kullanarak toplumları ilerletmeye çalışmak. Çin'in böyle bir teşebbüsde bulunduğunu sanıyorsunuz. Çin buna teşebbüs etse bile başarılı olamaz. Daha da ötesi o teşebbüsden zarar görür..

İşte o dikkattinizi çeken tablo maalesef tesadüfen oluşmuş olamaz. Bu bir amaç değil, bir sonuç. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 dakika önce, Getaf yazdı:

Zeka ve yetenek artırılabilir bir şey değildir. Kalitimsaldir.

Bu hipotezinizin yanlış olduğunu düşünüyorum. Flynn effect ile ilgili araştırma yaparsanız da bunu anlayacaksınız. 

Çin deki zeka artışını araştıran bir bilimsel araştırma:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0160289613000901

Bununla ilgili merak ettiklerinizi okuyarak bulabileceğinizi düşünüyorum. 

Zeka haritasını ciddiye almak zorunda değilsiniz. Ancak istatistiğe dayandığını söylemem gerekiyor. Kaynak verebilirim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, EnverPasa yazdı:

Bu hipotezinizin yanlış olduğunu düşünüyorum.

EnverPasa, bana lütfen kaynak, araştırma ve istatistik linki göndermeyin. Lütfen bana araştırma ve istatistik güzellemesi de yapmayın. Dogmaya nasıl karşıysam, araştırma ve istatistiklerin birer dogma gibi sunulmasına da karşıyım.

Şimdiye kadar kullandığınız belge, harita, araştırma vs bütün bunlar bende ciddi bir önyargı oluşturdu. Sizden ricam belli bir açıklık ve sadelikle anlatmanız. Bölüm bölüm gidelim. İlk olarak, hiçbir şey bilmeyen bir köle (sizin haritanizdaki Afrikalı!) nasıl oluyor da geometri sorusuna doğru cevap verebiliyor?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Getaf yazdı:

EnverPasa, bana lütfen kaynak, araştırma ve istatistik linki göndermeyin. Lütfen bana araştırma ve istatistik güzellemesi de yapmayın. Dogmaya nasıl karşıysam, araştırma ve istatistiklerin birer dogma gibi sunulmasına da karşıyım.

Şimdiye kadar kullandığınız belge, harita, araştırma vs bütün bunlar bende ciddi bir önyargı oluşturdu. Sizden ricam belli bir açıklık ve sadelikle anlatmanız. Bölüm bölüm gidelim. İlk olarak, hiçbir şey bilmeyen bir köle (sizin haritanizdaki Afrikalı!) nasıl oluyor da geometri sorusuna doğru cevap verebiliyor?

Kim bu afrikalı? Ben tanımıyorum kendisini. Siz kendisi adına cevap verebilirsiniz tanıyorsanız. 

Kusura bakmayın ama sizin ifade ettiğiniz şekilde yazmam gerekiyorsa bu bir tartışma olmaz. Bir şeyin ifade edilmesini istiyorsanız kendiniz yazabilirsiniz. 

Geometri ve matematik ile ilgili söyleyebileceğim şeyler; 

-Lisede olimpiyat sorularını çözüyordum (geometri). Ve o zaman koyu bir müslümandım. 

-Matematik bir dildir. Geometri ise aksiyonlara dayalıdır.

Bu ikisi de bilim değildir. Dolayısıyla yanlış kıyaslama yapmanın bir anlamı yok. Çünkü bunlar benzer kavramlar değillerdir. 

Eğer konuyu adım adım ele almak istiyorsanız Flynn effect'ten başlayın lütfen. :)

Ayrıca; 

Araştırmalar üzerinden konuşamayacaksak tartışmamızın bir anlamı yok. Siz dikte edin. Ben diktenizi okumaya değer görürsem sonuna kadar okurum. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Getaf yazdı:

Bölüm bölüm gidelim. İlk olarak, hiçbir şey bilmeyen bir köle (sizin haritanizdaki Afrikalı!) nasıl oluyor da geometri sorusuna doğru cevap verebiliyor?

Sanırım sizin yanlış anladığınızı anlamadım :)

IQ testi geometri sorularından oluşmuyor (bildiğim kadarıyla). Mesela 10dk önce bir tane çözdüm, içinde bir tane dahi geometri sorusu yoktu. 

IQ testi içerisinde şekiller olaibilen, kıyaslamalarla sonucu soran bir testtir. 

Nasıl afrikalı doğru cevap verebiliyor? 

Herkes cevap verebildiği kadar veriyor. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Kim bu afrikalı? Ben tanımıyorum kendisini.

Ben sizin geometri ve matematik bilmediginizi iddia etmedim. Olimpiyat sorularını cozmeniz de pek güzel. Ancak yukarıdaki sorunuzdan felsefe okumadiginiz anlaşılıyor. Oysa lise felsefe bilginizin dahi yeterli gelmesi icab ederdi. Kusura bakmayın ben link atmayacagim.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Getaf yazdı:

Ben sizin geometri ve matematik bilmediginizi iddia etmedim. Olimpiyat sorularını cozmeniz de pek güzel. Ancak yukarıdaki sorunuzdan felsefe okumadiginiz anlaşılıyor. Oysa lise felsefe bilginizin dahi yeterli gelmesi icab ederdi. Kusura bakmayın ben link atmayacagim.

Ahh, efendim öyle desenize... 

Ahmet Arslan'dan ilk çağ felsefe tarihi'ni seve seve okumaktayım. Henüz bitiremedim, ancak çok zevkli.. Tavsiye ederim. 

size şunu söyleyebilirim felsefe ile ilgili;

Bu insanlar o zamanlar yaptıkları felsefe ile ürettikleri hipotezleri sınayamamışlardır.

Sınama imkanları da yoktur. Çünkü bilimin modern dalları henüz ortada yoktur. Ellerinde ölçme aletleri de yoktur. 

Şu anda biz hipotezleri sınayabiliyoruz. Çünkü ölçebiliyoruz. Bu nedenle felsefenin anlamı kalmamıştır.

Elimizde bilimsel araştırmalar varken, istatistiksel çalışmalar varken neden felsefe yapalım?? 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Getaf yazdı:

Ancak eklemek isterim ki; 

Bilim felsefeye dayanır. 

Günümüzde bilimsel yaklaşım şu şekildedir: 

Bir hipotez ortaya atılır. Bu hipotez en acımasız şekilde sınanır. Bu hipotez 100 yıl boyunca doğrulanabilir. Ancak yanlışlandığı anda terk edilir. 

İlginizi çektiyse filozof Karl Popper hakkında araştırma yapabilirsiniz

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Şu anda biz hipotezleri sınayabiliyoruz. Çünkü ölçebiliyoruz. Bu nedenle felsefenin anlamı kalmamıştır.

Sizin bolca felsefe okumanız lazım. Hiç huyum değildir, başkasına şunu yapın bunu yapın demek.. Ama sizin matematik geometri 100, felsefe içler acısı.. O yüzden diyorum mesele salt lQ meselesi değil, mesele bakış açısı kazandırabilmek. İçimden bi ses sizin lQ testlerinden yüksek puanlar aldığınızı söylüyor. Bir şey söyleyeyim mi benim matematik dersleri hep yerlerde sürünüyordu. Olmadı işte öğrenemedim de öğrenemedim. Ama ben sizden umutluyum. Felsefede ısrar edin!

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Getaf yazdı:

Sizin bolca felsefe okumanız lazım. Hiç huyum değildir, başkasına şunu yapın bunu yapın demek.. Ama sizin matematik geometri 100, felsefe içler acısı.. O yüzden diyorum mesele salt lQ meselesi değil, mesele bakış açısı kazandırabilmek. İçimden bi ses sizin lQ testlerinden yüksek puanlar aldığınızı söylüyor. Bir şey söyleyeyim mi benim matematik dersleri hep yerlerde sürünüyordu. Olmadı işte öğrenemedim de öğrenemedim. Ama ben sizden umutluyum. Felsefede ısrar edin!

Efendim

Tavsiyeniz için teşekkürler :)

Gerçekten felsefe keyifli. Ancak günümüzde yeri yok artık. 

Bir de bakıyorsunuz mesela, bir aristotales çıkıyor ortaya. Harika fikirler atıyor. Sonrasına bakıyoruz felsefe gelişemiyor. Geriye gidiyor. 

Benim fikrim; 

Felsefe okunmalı. Ama ısrarcılık bilim üzerine olmalı. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Gerçekten felsefe keyifli. Ancak günümüzde yeri yok artık. 

Felsefe hem keyifli, hem de çok can aciticidir. İnsanın suratına suratına çarpar gerçekleri. Yani en iyi bildiğiniz şeyi, meğer ne kadar az anladığınızı yüzünüze vurur. Tam korunakliyim, guvendeyim dersiniz ki felsefe size gülerek bakar ve şöyle der: Be salak adam bu dünyada korunaklı yer mi vardır? O zaman öbür dünyada mesut olurum, dersiniz. O zaman da, bundan nasıl emin olabiliyorsun, der. Bu dünyada hiçbir gün görmemiş, zavallı biri içinse felsefe en güvenli bir korunak olur. Talihsiz adama der ki: Mezarlıklar krallar, karunlar, bilginlerle dolu. Ne için üzülürsün?!.

Sitelerde Paylaş

Cin in egitim sistemi gercekten kalitelidir. Ben IQ testini olayini hic kaale bile almiyorum. Onemli olan insanin bilgiye ulasabilirligi, bilgiyi edinme yontemlerini bilmesi, bilgiyi almak icin emek harcamasi, sorgulayabilmesi, mevcut bilgiyi kullanarak daha yeni seyler uretebilmesidir. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, haci yazdı:

Ateizm yalnız dinlerle değil, her türlü geri ve ilkel düşünce ve inançlarla mücadelenin simgesidir.

Hemen herkes ilkel ve geri düşünceye karşıdır, ilkel düşüncenin hangisi olduğuna siz mi karar veriyorsunuz? Bu noktada madde ve enerjinin varlığının nedeni olarak tanrıyı var olarak yada bir ihtimal olarak görmek geri bir düşünce mi oluyor? Evet böyle bir inanışın uzantıları olarak dinler de belirli bir yere kadar kabul edilebilir düzeydedir fakat asıl sorun dinler değil psikopatidir. Gerçekte haksız eylemleri hiç vicdan azabı çekmeden uygulayan insana psikopat denir ve psikopatinin dinlerle teolojik görüşlerle yada ahlak yasalarıyla sınırını çizemezsiniz. Gerçekte dinler, öldükten sonra bir değerlendirmeye tabi tutulacağımız ve buna göre cezalanrırılıp cezalandırılmayacağımızı referans alarak belirli bir öğreti oluşturarak bununla çok masum ve zamanın sorunlarına çok pratik çözüm getiren kurumlardır. Aslında çok masumdurlar ve gerekliydiler. Şimdi ise halen gerekli olan coğrafyalar var buna eminim fakat insanların bencilliğine vicdansızlığına eleştiri getirmek yerine dinlere eleştiri getirmek sadece basit bir teolojik görüş değildir ve dini olan insanı ikinci sınıf vatandaş yada köle olarak görüp kendini daha yukarıya konumlandırarak bir nevi kutuplaşma yaşanmasını isteyenler vardır. Bu kişiler bilimden dini yalanlamasını isterler ve bunu sadece düzendeki sınıf farkını oluşturmak için isterler. Zaten ateistlerin çok büyük bir çoğunluğunun komünist olmasına şaşmamak gerekir. Bu kişileri bilim başka hiç bir konuda ilgilendirmez. Sadece bilim kurumundan kendi idelojilerine hizmet eden içerikleri ürünleri toplayıp pazarlamak istemektedirler. Amaçları belirlidir. Ben dindar insanların genel olarak teistlerin diğerlerine nazaran çok daha iyi huylu ve insancıl olduğunu düşünüyorum. Teolojik görüşe göre psikopati indeksi belirlenebilse bu çarpıcı şekilde ortaya çıkar ve bir çoğunuz buna çok şaşırırsınız. Dindarları öcü gibi göstermeyi bırakın ve tüm kötülükleri oluşturan insanlardaki şu psikopati durumuna odaklanın. Hatta mümkünse bunun etnik kökene göre yada DNA analiziyle belirlenip psikopat doğacak her çocuğu kürtaj ile alsınlar. Konu kesinlikle dinler ile ilgili değildir. Göreceksiniz bunu yapsalar ateistler o kadar azalır ki buna aklınız şaşar. Forumda gözlemliyorum genellikle atarlı konuşanlar ve psikolojik şiddet eğiliminde olanlar hep ateistlerdir. Teistler genellikle daha ılımlı ve sıcak davranıyorlar. Buradan bile bunu anlayabilirsiniz.

Psikopatinin insanlığın gelişimindeki en büyük engel olduğunu ve ne kadar suç unsuru varsa temelinde bu suçu işleyenlerde bu etkenin göz önünde bulundurulmasını yeterli ciddiyette kavradıysanız artık dinleri ve teistleri suçlamayı bırakın ve konuyu daha bilimsel açıklamaya çalışın.

Sitelerde Paylaş

Bir kaç konuyu düzeltmek gerekiyor:

Felsefenin zamanının geçmesi diye bir şey söz konusu değildir. Felsefe bilimi doğurmuş ve bazı görevlerini ona yüklemiştir doğru ama kendi görevleri sona ermemiştir. Görevlerin bir kısmını bilim yüklendikten sonra aralarında iş bölümüne gitmişlerdir. Şöyle:

Ölçülebilir somut veriler olan konuları bilim üstlenmiştir. Hakkında ölçülebilir somut veri olmayan konuları ise felsefe incelemeye devam etmiştir. Bir gün gelip bütün konuları bilim kendi alanına alabilir, felsefeye hiç iş bırakmayabilir mi, bilemiyorum, emin değilim.

İkinci konu tabii ki yine teist önyargıların saplanılan amansız bir bataklık olduğu. Bu iğrenç önyargılara yanıt vermeye bile tenezzül etmiyorum. Yok ateistler psikopatmış bilmem neymiş saçma sapan iler tutar yanı olmayan deli hezeyanları. Bu tür hezeyanlara yanıt verilmez, bu tür hezeyanlar sahibinin akıl eksikliğini, önyargılı saplantılarını ve ahlaksız bir sapkın olduğunu gösterir zaten.

Böyle iğrenç saplantılı dogmatik fikirlere sahip olmak utanç vericidir. Bunun Kuran'da yazan "müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün, müşrikler pisliktir" iğrenç ifadesinden hiç farkı yoktur. Bir insanın bu kadar iğrençleşmesi bir insanlık utancıdır. İnsanın şempanzeden hallice bir hayvandan başka bir şey olmadığının apaçık kanıtıdır. Bu kadar da evrimin alt basamaklarında takılmamak gerekirdi, büyük bir utanç ama işte gözümüzle görüyoruz, hezeyanlarını okuyoruz, bunlar ayrımcı, kategorizeci ve bu yüzden de tam olarak insan olamamışlar.

Bunlardan, bu teist hayvanlardan her kötülük beklenir. Soykırım, katliam, ırkçılık, kin, nefret, ayrımcılık... Her türlü pislik ve ahlaksızlık. Hepsini fırsat bulsalar yaparlar. Tek saplantıları tanrılarına köle olunması. Bu saplantı uğruna yapmayacakları ahlaksızlık ve kötülük yoktur. Bunlar hayvandan da aşağıdır. Hayvanın hiç olmazsa zekası ve dolayısıyla yapabilecekleri sınırlı.

Bu ahlaksız teiste iğrenç dogmatik saplantılarının yanlış olduğunu anlatmaya kalkacak değilim. Boğazına kadar battığı pisliği göremiyorsa zombidir, köle zihni sadece hayali efendisine hizmet etmeye koşulludur, bunların zamanla doğal seleksiyonla yok olup gitmelerinden başka bunlardan kurtuluş yoktur. 

Sitelerde Paylaş

Bunun bu ahlaksızlığı ile muslim olmadığını iddia etmesine de güvenilmez. Bunlar iğrenç taptıkları efendilerine hizmet yolunda her ahlaksızlığı yaparlar, kılık da değiştirip yalan da söylerler. Bunlar bir ateisti muslim yapmanın çok zor olduğunu bildikleri için deizme çekebilirsek, o da olmadı agnostizme çekersek kârdır diye düşünürler. Bunlardan beklenmeyecek bir ahlaksızlık olmadığının bilincinde olmak çok yüksek bir bilinç düzeyidir.

O kadar yüksektir ki aşağıdaki teistlerin attıkları bütün çamurlar ona ulaşamadan geri üzerlerine düşer, kendilerine yapışır. Utanmıyorsun değil mi psikopati ile ateizmi özdeşleştirerek aşağılık bir iğrenç öjenist olmaya pislik teist! Senin iğrenç saplantıların seni iğrençleştirir, daha göster iğrenç yüzünü, göster. Ne mal olduğunuzu iyice ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş
On 13.06.2018 at 08:15, godofwar yazdı:

siz ateistlerin tanrısızlık bagımlılıgı psıkolojık bir hastalıktır.

224445-buldogbal.jpg

''Tanrısızlık'' kavramını kabul edemeyenler elbette ki olacaktır çünkü çocukluklarından beri onlara bu inançlar dayattırıldı ve öyle bir şeyin var olduğuna inandırıldı. Kimse için kolay bir süreç değildir bu. 

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, ilahişaban yazdı:

Gerçekte haksız eylemleri hiç vicdan azabı çekmeden uygulayan insana psikopat denir ve psikopatinin dinlerle teolojik görüşlerle yada ahlak yasalarıyla sınırını çizemezsiniz

Madem bu kadar ciddi yazdın, biz de ciddi ciddi yanıt verelim.

Dinler, ama özellikle İslam, psikopatinin (aslında bu terim psikiyatride artık pek kullanılmaz ama sen kullandığın için kullanacağım) ortaya çıkmasına, hayat bulmasına ve eyleme geçmesine çok kesin bir biçimde izin verir, şiddet potansiyeli olanları kendine çeker. Bu konu önemli. 

Son yıllarda tüm dünyanın gözü önünde ciddi bir sorun yaşanıyor. IŞİD. Sosyal yanını ele alacağız şimdi. 

Dünyanın her yerinden, her din ve kültürden insan akın akın bu yamyamların örgütüne katılıp cihat ediyor. Bunların içinde çok iyi eğitim almış olanlar da var, hatta sayıları hiç de az değil.

Peki bu insanların hepsi birden bir veya birkaç gecede Müslüman mı oldu? Hepsi İslam'ı-Kur'an'ı hatmedip şeriata mı inandı?

İlgisi bile yok. Şeriatçı teröristlerin dinden güç alarak yarattığı o doğal zemin, bu şiddet eğilimli psikopatların kendilerini atmak istediği bir cazibe merkezi oldu. İstediğin gibi kafa kesiyorsun,  istediğin gibi işkence ediyorsun, istediğin gibi tecavüz ediyorsun, istediğin sapkınlığı özgürce yapabiliyorsun. Mesele burada din değil, bu insanların içindeki korkunç şiddet eğilim. Bu eğilimi baskı altına almak istemeyen veya almaktan usanmış herkes, kendini koşa koşa İslam'ın kucağına attı. Orada güvendelerdi ve akıllarından geçen tüm korkunç fanteziler, dini metnin içeriği gereği normal olmayı aşıyor, görev haline geliyordu.

10 saat önce, ilahişaban yazdı:

Hatta mümkünse bunun etnik kökene göre yada DNA analiziyle belirlenip psikopat doğacak her çocuğu kürtaj ile alsınlar. Konu kesinlikle dinler ile ilgili değildir. Göreceksiniz bunu yapsalar ateistler o kadar azalır ki buna aklınız şaşar. Forumda gözlemliyorum genellikle atarlı konuşanlar ve psikolojik şiddet eğiliminde olanlar hep ateistlerdir.

Forumda atarlı giderli, agresif, hatta itici ateistler vardır mutlaka, bence de var. Ama psikopati falan dediğiniz zaman biraz duracaksınız. Hapishanelerdeki ateistler meselesini bilirsin... Klasiktir, ama doğrudur da. Hapishanelerde ateistlere pek rastlanmaz.

Ateistler genel olarak hoşgörülü, yardımsever, dürüst ve güvenilir insanlardır, Dawkins'in dediği gibi onu çocuğunuza gayet rahat örnek olarak gösterebilirsiniz. Şu küçücük forumda bir iki kişiyi referans alıp aman da ateistler psikopattır demek bira şey olmuş...

Ateistler dindarlardan daha ahlaklıdır.

Ateistler dindarlardan daha dürüsttür.

Ateistler dindarlardan daha hoşgörülüdür.

Ateistler dindarlardan daha iyilikseverdir, paylaşımcıdır.

Ateist övmeyi hiç sevmem, ama gelip de böyle saçma sapan saldırılar yapıldığında söylemek elzem oluyor. Psikopat görmek isteyen İslamcılara bakacak önce. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, ilahişaban yazdı:

Hemen herkes ilkel ve geri düşünceye karşıdır, ilkel düşüncenin hangisi olduğuna siz mi karar veriyorsunuz? Bu noktada madde ve enerjinin varlığının nedeni olarak tanrıyı var olarak yada bir ihtimal olarak görmek geri bir düşünce mi oluyor? Evet böyle bir inanışın uzantıları olarak dinler de belirli bir yere kadar kabul edilebilir düzeydedir fakat asıl sorun dinler değil psikopatidir. Gerçekte haksız eylemleri hiç vicdan azabı çekmeden uygulayan insana psikopat denir ve psikopatinin dinlerle teolojik görüşlerle yada ahlak yasalarıyla sınırını çizemezsiniz. Gerçekte dinler, öldükten sonra bir değerlendirmeye tabi tutulacağımız ve buna göre cezalanrırılıp cezalandırılmayacağımızı referans alarak belirli bir öğreti oluşturarak bununla çok masum ve zamanın sorunlarına çok pratik çözüm getiren kurumlardır. Aslında çok masumdurlar ve gerekliydiler. Şimdi ise halen gerekli olan coğrafyalar var buna eminim fakat insanların bencilliğine vicdansızlığına eleştiri getirmek yerine dinlere eleştiri getirmek sadece basit bir teolojik görüş değildir ve dini olan insanı ikinci sınıf vatandaş yada köle olarak görüp kendini daha yukarıya konumlandırarak bir nevi kutuplaşma yaşanmasını isteyenler vardır. Bu kişiler bilimden dini yalanlamasını isterler ve bunu sadece düzendeki sınıf farkını oluşturmak için isterler. Zaten ateistlerin çok büyük bir çoğunluğunun komünist olmasına şaşmamak gerekir. Bu kişileri bilim başka hiç bir konuda ilgilendirmez. Sadece bilim kurumundan kendi idelojilerine hizmet eden içerikleri ürünleri toplayıp pazarlamak istemektedirler. Amaçları belirlidir. Ben dindar insanların genel olarak teistlerin diğerlerine nazaran çok daha iyi huylu ve insancıl olduğunu düşünüyorum. Teolojik görüşe göre psikopati indeksi belirlenebilse bu çarpıcı şekilde ortaya çıkar ve bir çoğunuz buna çok şaşırırsınız. Dindarları öcü gibi göstermeyi bırakın ve tüm kötülükleri oluşturan insanlardaki şu psikopati durumuna odaklanın. Hatta mümkünse bunun etnik kökene göre yada DNA analiziyle belirlenip psikopat doğacak her çocuğu kürtaj ile alsınlar. Konu kesinlikle dinler ile ilgili değildir. Göreceksiniz bunu yapsalar ateistler o kadar azalır ki buna aklınız şaşar. Forumda gözlemliyorum genellikle atarlı konuşanlar ve psikolojik şiddet eğiliminde olanlar hep ateistlerdir. Teistler genellikle daha ılımlı ve sıcak davranıyorlar. Buradan bile bunu anlayabilirsiniz.

Psikopatinin insanlığın gelişimindeki en büyük engel olduğunu ve ne kadar suç unsuru varsa temelinde bu suçu işleyenlerde bu etkenin göz önünde bulundurulmasını yeterli ciddiyette kavradıysanız artık dinleri ve teistleri suçlamayı bırakın ve konuyu daha bilimsel açıklamaya çalışın.

Daha ilk cümleni okur okumaz işte bir salak daha zırvalıyor demekten kendimi alamadım. İlkel düşünceyi tanımak hiç de zor değil. Örneğin senin bir salak olduğunu bilmek bir sorun değil.

Tanrı'nın varlığını olasılıklar arasına almak yalnız ilkel değil, en ilkel düşüncelerden biridir. İnsan kültürlerinin kaç tane Tanrı'ya taptığı dikkate alınırsa, bu kavramın ne kadar ilkel olduğu hemen anlaşılır. Psikopatlığa gelince... Biri sen olabilirsin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...