Jump to content

Ateizmin En Büyük Açmazı

Recommended Posts

Burada ateizmin bir açmazı daha ortaya çıktı. Bu da şu:

Muslimler keyiflerince çok pahalı tapınaklar inşa edip bunları yöneten kuruma beş bakanlık bütçesi kadar para tahsis ediyor, en güçlü ampliye para verip sesini de en sonuna kadar açıp kulak zarlarının bekaretini allahlarını günde beş kere öveceğiz diye zorlayabiliyorlar. Keyifleri gıcır, bağıra bağıra allahımız da allahımız diye kudurmak serbest!

Ama ateistler çıkıp bir televizyona allah yoktur diyemiyorlar. Derse bir daha çıkarmazlar. Uğur Dündar bile Celal Şengör'ün sözünü kesip konuyu değiştiriyor. Muslimler sonuna kadar özgürken ateistler yok sayılıyor, hatta hakaret ediliyor, ateistlere geçit yok diye tehdit de ediliyor.

İnanç ve fikir özgürlüğü olmadıkça ateizm açmazdan çıkamaz ve toplum da insan toplumu olamaz. Şempanzeden hallice bir kabile olur. Başka olamaz. Bizim handikapımız bu sürüyü nasıl insan toplumu haline sokacağımızı bilemeyişimiz. Bunun bir yolu var gibi görünmüyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 30.10.2018 at 09:47, democrossian yazdı:

Bu muslimlerin zeka sorunu var, zeka! Kafa basmıyor yani, yapacak bir şey yok! Beynine enjektörle zeka basamayacağına göre, yapacak bir şey yok! Bir faizin aynen mal alıp satma gibi belli yasal oranlı kâr etme amaçlı bir ticaret olduğunu, evini kira almadan beleşe vermeyeceğin gibi sermayeyi de beleşe vermeyeceğine kafası basmayan bir milletten evrime kafasının basmasını beklemek aptallığın daniskası!

Yüksek faiz tabii ki çok zararlı. Neden zararlı, çünkü faizin yüksek olması üretimin azlığının göstergesidir. Enflasyonun yüksekliğinin göstergesidir. Faizi tabii düşük tutmaya çalışacaksın. O ayrı konu. Ama faiz haram demek evini allah rızası için beleşe vereceksin kira almayacaksın demekle aynıdır.

Hayır bu salaklara vuran vurdu, vuran vurdu, vurdukça vurdu, keklemeyen, kerizlemeyen, sövüşlemeyen kalmadı, hâlâ bunlar din din din din! Hay dininiz yerin dibine batsın be! Bu dininizden illa nefret ettirinceye kadar mı uğraşacaksınız! İlla öğürtünceye, tiksindirinceye, böööğ dedirtinceye kadar uğraşacaksınız!

Hayır yani, olamaz. Bu bir zeka sorunu olmadan bu işin açıklaması yok! Bunun bu muslimlerin kafasının basmamasından başka bir açıklaması olsa, o açıklamayı hemen ben yapardım.

Efendim konu sadece müslümanlarla ilgili değil. 

Ülkemizde yetişen insanların ortalama zekası 90'dır. (normal zeka)

Dolayısıyla ortalama zekanın altına sahip olan çoğunluk maalesef donuk normal ve geri zekalıdır. 

Bu konuyu Çin çok iyi çözmüş. Eğitim sistemimizi Çin'i örnek alarak modelleyerek, okulların kalitesini ve sayısını arttırarak ve ülkemizin öğretmenlerinin zeka seviyesini de arttırarak bu konuyu çözebiliriz diye düşünüyorum. 

Ancak ülkemizde böyle bir atılımı yapmak için bir talep veya bir teşebbüs bulunmuyor. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Efendim konu sadece müslümanlarla ilgili değil. 

Ülkemizde yetişen insanların ortalama zekası 90'dır. (normal zeka)

Dolayısıyla ortalama zekanın altına sahip olan çoğunluk maalesef donuk normal ve geri zekalıdır. 

Bu konuyu Çin çok iyi çözmüş. Eğitim sistemimizi Çin'i örnek alarak modelleyerek, okulların kalitesini ve sayısını arttırarak ve ülkemizin öğretmenlerinin zeka seviyesini de arttırarak bu konuyu çözebiliriz diye düşünüyorum. 

Ancak ülkemizde böyle bir atılımı yapmak için bir talep veya bir teşebbüs bulunmuyor. 

Saygılarımla

Bu yanlış bir düşünce... Hem yanlış hem de tehlikeli. EnverPasa tehlikesini göremiyor.

Eğer yukardaki iletiden  tehlikeli olduğu anlaşılmıyorsa neden tehlikel olduğnu açıklarım.

Sitelerde Paylaş

İslamın etkisini yitirmesi en az 5 puanlık bir zeka artışına ilk anda neden olur. Sonrası da gelir. İslam etkisini yitirmeden şempanzeden hallice bir sürü olmaktan kurtulunmaz ki bir gelişme olsun. Fikir özgürlüğü yok, inanç özgürlüğü yok. Böyle bir toplumda ne gelişme olacak da?

Ben fikir ve inanç özgürlüğünü en temel dinamik kabul ediyorum. Bu olmadan hiç bir şey olmaz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

İslamın etkisini yitirmesi en az 5 puanlık bir zeka artışına ilk anda neden olur. Sonrası da gelir. İslam etkisini yitirmeden şempanzeden hallice bir sürü olmaktan kurtulunmaz ki bir gelişme olsun. Fikir özgürlüğü yok, inanç özgürlüğü yok. Böyle bir toplumda ne gelişme olacak da?

Ben fikir ve inanç özgürlüğünü en temel dinamik kabul ediyorum. Bu olmadan hiç bir şey olmaz.

Aynen öyle. Katılmamak mümkün değil. Fikir ve inanç özgürlüğü herşeyden önce gelir.

Sitelerde Paylaş

EnverPasa ben meseleleri zeka odaklı değerlendirmiyorum. Democrossian'in yazdıklarını da bir isyan olarak okuyorum. Mesele lQ meselesi değil.

Çok iyi biliyorsunuz ki, nasil ve nereden baktigimiza bağlı olarak gördüklerimiz farklılaşiyor. Aslında herkes görmek istediğini görüyor! Bu durumda bir başkası için, benim gördüğümü nasil görmez diye hayiflaniyoruz. Ama onun görmesi olası değil. Yerini değiştirmedikce.. Büyük bir buluş yapmıyorsanız yüksek bir lQ ya ihtiyacınız yoktur. Önünüzdeki hakikati doğru görmek içinse basit bir açı değişikliği yeterli. Çin ne yapmış bilmiyorum. Ama bunun için Çin'e gitmeye de gerek yok. Eğitim programlarımızda zaten var. Kaç defa programlarımızı guncelledik biliyor musunuz? Ama program degisiyor, sonuç değişmiyor. Çünkü öğretmenlerimiz aynı. Yani bakış açımız degismiyor. Yani en kaliteli dürbünü de alsak görmek istediğimizi görüyoruz. Sorun lQ da da değil dürbünde de...

Sitelerde Paylaş

Başlığın iletisine dönelim... Ateizmin en büyük açmazı nedir?

Ateizmin en büyük açmazı ne olduğunun bilinmemesidir.

Ateizm yalnız dinlerle değil, her türlü geri ve ilkel düşünce ve inançlarla mücadelenin simgesidir.

Sitelerde Paylaş

Hayır yani sen kalk dünyanın parasını hortumla, beş bakanlığın bütçesini dine ayır, her gün beş kere sabahın körü dahil allah büyük allah kocaman diye hoparlörle kulak zarlarının bekaretine tecavüz etme denemeleri yap, ondan sonra bir ateiste allah yoktur deme hakkını tanıma! Ne fikir özgürlüğü de ne gelişmesi! Rüyanızda bile göremezsiniz! Bu ezan terörü bu şiddetle sürdüğü sürece olmaz. Bunu herkes dinlemek zorunda nasıl olur be! Böyle kepazelik mi olur! Daha gece vakti davul çalma yasaklanmış değil, çocuğu var yaşlısı var, ne davul çalması gece gece yahu! Rezillik, kepazelik! Daha mezbaha dışında hayvan kesme yasaklanamıyor, bir bununla bile başa çıkılamazken ne uygarlığı, ne insanlığı be! 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Başlığın iletisine dönelim... Ateizmin en büyük açmazı nedir?

Ateizmin en büyük açmazı ne olduğunun bilinmemesidir.

Ateizm yalnız dinlerle değil, her türlü geri ve ilkel düşünce ve inançlarla mücadelenin simgesidir.

Yani... Örneğin ateizm bilimi en önemli unsur gördüğüne göre, sahte bilime karşı uyanık ve uyarıcı olmak durumundadır. Kanıtı olmayan konularda sahte kanıtlar üretilmesine karşı çıkmak durumundadır.  

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, haci yazdı:

Bu yanlış bir düşünce... Hem yanlış hem de tehlikeli. EnverPasa tehlikesini göremiyor.

Eğer yukardaki iletiden  tehlikeli olduğu anlaşılmıyorsa neden tehlikel olduğnu açıklarım.

Değerli görüşünüzü açıklayabilir misiniz lütfen. Ben tehlikenin nedenini algılayamadım. 

Sitelerde Paylaş

Yok ya ben bu halkın düzgün bir insan toplumu olacağına hiç olasılık veremiyorum. Bok yığını kadar cahil cühela ve salaktan oluşan bir toplum. Çin seddi ile ilgili bir merak ettiğim konu vardı, ona bakayım derken Çin Seddi filmi ile karşılaştım ve tesadüfen film ile ilgili yorumları okudum.

Ya artık ben inanamıyorum ya, bir halkta bu kadar da bok yığını kadar çok salak olmaz artık ya! Bir tanesini kaale alıp aktaracak saçma sapan abuk sabuk olmayan yorum yok ya! Bok yığını kadar rezillik! Saçmalık, geri zekalılık, zırva... Hepsi var, bir tane zeka yok!

Olmaz bu toplumun olması olanaksız. Her geçen gün bu kanıya varıyorum.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Yok ya ben bu halkın düzgün bir insan toplumu olacağına hiç olasılık veremiyorum. Bok yığını kadar cahil cühela ve salaktan oluşan bir toplum. Çin seddi ile ilgili bir merak ettiğim konu vardı, ona bakayım derken Çin Seddi filmi ile karşılaştım ve tesadüfen film ile ilgili yorumları okudum.

Ya artık ben inanamıyorum ya, bir halkta bu kadar da bok yığını kadar çok salak olmaz artık ya! Bir tanesini kaale alıp aktaracak saçma sapan abuk sabuk olmayan yorum yok ya! Bok yığını kadar rezillik! Saçmalık, geri zekalılık, zırva... Hepsi var, bir tane zeka yok!

Olmaz bu toplumun olması olanaksız. Her geçen gün bu kanıya varıyorum.

Ben artık Türkçe paylaşım yapan videoların ve haberlerin yorumlarına bakmıyorum bile.Cahilce yazılan saçma sapan yorumları yüzlerce hatta binlerce kişinin beğenmesi de en can alıcı noktası bence.Bakmamak en iyisi sanırım,yorumlara bakmamın zararı kendime.Sinir hastası falan olur çıkarım birde. :D 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, quayz yazdı:

Ben artık Türkçe paylaşım yapan videoların ve haberlerin yorumlarına bakmıyorum bile.

Ben de bakmazdım da bir anda boş bulunup bakmışım. Yani tamam yanlış ve abartılı yorumlar olsa yine tamam da bunlar yani salakça, aptalca ya, tahammülün çok ama çok çok üstünde embesilce yani, bu kadar çok insanın bu kadar da zeka geriliğinden muzdarip olması çok anormal! Bir tane mi akıllı çıkmaz ya! Çıksa da kimse tınlamaz. O da araya kaynar gider. Yüz deli tek bir akıllı da çok anormal tablo yani artık!

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Değerli görüşünüzü açıklayabilir misiniz lütfen. Ben tehlikenin nedenini algılayamadım. 

Tehlike nedeni Öjenik dir..(Eugenic) Nazileri hatırlayın. Her zaman daha zeki insanları seçmek ve onlar aracılığı ile eğitilmek toplumları felakete götürür.

Geçen yüzyılın başlarında ABD'de de denenmiş ve tehlikesi farkedilmiştir.

Toplumlarda zeka ve diğer nitelikler bazında her türlü insan olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, haci yazdı:

Tehlike nedeni Öjenik dir..(Eugenic) Nazileri hatırlayın. Her zaman daha zeki insanları seçmek ve onlar aracılığı ile eğitilmek toplumları felakete götürür.

Geçen yüzyılın başlarında ABD'de de denenmiş ve tehlikesi farkedilmiştir.

Toplumlarda zeka ve diğer nitelikler bazında her türlü insan olmalıdır.

Öjenik konusunu okuyarak bilgilendim. Teşekkür ederim. 

Ancak burada temelde bir hata yapıyorsunuz bence. Avrupa üniversitelerinde elitism rönesanstan beri var oldu. Halen var. Mesela Fransız üniversiteleri.. Herkesi birinci sınıfta üniversiteye alıp, acımasızca eleme fikriyle elit bir zümre bırakma fikrini uygulayan bu üniversiteler başarılılar mı acaba? 

Elitizm ile Hitler'in doktrinini ifade eden nasyonal sosyalizm farklı konular. Nazilerin seçim kıstasları arasında ırkdaş olmak en büyük öneme sahipti. 

Aşağıda Einstein'in Nazi Almanya'sından kaçmak isteyen Alman kökenli olmayan bilim adamları adına Atatürk'e yazdığı mektup bulunmaktadır: 

Ve söylenenlere göre Almanyanın en iyi üniversitesi bu bahsedilen yıllarda Türkiye'deydi.. :)

Atatürk'ün yardımıyla bu çok değerli bilim adamları ITU bünyesine katılmış. 

Son olarak Çinliler felakete değil toplumsal bir kalkınmaya doğru koşarak ilerliyorlar. 

Aynı fikirde olmasak ta yanıtınızdan dolayı yeni bir şeyler öğrenmiş olmaktan dolayı çok memnun oldum. 

Teşekkür ederim. 

43100910_10156918000269407_1826666139497791488_o.thumb.jpg.eeaa0e3cade1d1eb674504f513a9caf0.jpg

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Öjenik konusunu okuyarak bilgilendim. Teşekkür ederim. 

Ancak burada temelde bir hata yapıyorsunuz bence. Avrupa üniversitelerinde elitism rönesanstan beri var oldu. Halen var. Mesela Fransız üniversiteleri.. Herkesi birinci sınıfta üniversiteye alıp, acımasızca eleme fikriyle elit bir zümre bırakma fikrini uygulayan bu üniversiteler başarılılar mı acaba? 

Elitizm ile Hitler'in doktrinini ifade eden nasyonal sosyalizm farklı konular. Naziler zekileri değil ırkdaşlarının seçiyorlardı. 

Aşağıda Einstein'in Nazi Almanya'sından kaçmak isteyen Alman kökenli olmayan bilim adamları adına Atatürk'e yazdığı mektup bulunmaktadır: 

Ve söylenenlere göre Almanyanın en iyi üniversitesi bu bahsedilen yıllarda Türkiye'deydi.. :)

Son olarak Çinliler felakete değil toplumsal bir kalkınmaya doğru koşarak ilerliyorlar. 

43100910_10156918000269407_1826666139497791488_o.thumb.jpg.eeaa0e3cade1d1eb674504f513a9caf0.jpg

Siz bazı kavramları bilmiyorsunuz ve onları çarpıtarak savınızı savunuyorsunuz. Ve  Almanya'nın en iyi üniversitesinin Türkiye'de olduğunu söyleyerek saçmalıyorsunuz.. İstanbul üniversitesine Nazilerden kaçan Yahudi profesörleri kastediyorsanız, onlar İstanbul üniversitesine bilimsel katkıda bulunmuşlardır elbette ama Türkiye'de üniversiteler çok geri idiler ve hala da çok geriler. Türkiye'de üniversiteler bilgi üretmezler.. Mevcut bilgileri dağıtmaya çalışırlar ve onda da yeterince başarılı değillerdir.

Elitizm ve Hitler'in nasyonal sosyalizm doktrini aynı şeye farklı yaklaşımdır. Naziler arkadaşlarını da seçiyor olabilirler ama asıl seçilenler mavi gözlü, uzun boylu, yakışıklı ve güzel , Yahudi olmayan Almanlardı. Toplumsal kalkınma  yanlış yorumlanacak bir kavram. Çinde öyle bir kalkınma yok. Çin ekonomik olarak kalkınmaya çalışan bir ülke. Bir toplum sosyal olarak nasıl kalkınır? Ona teşebbüs öjenik olarak bilinir. Bu teşebbüs progresifdir. Yani başlayınca ve kabul edilince duramaz. Toplum için her zaman iyi ve güzel seçilir. Arızalılar temizlenir. Geri zekalılar ve eşcinseller öldürülür.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Ve  Almanya'nın en iyi üniversitesinin Türkiye'de olduğunu söyleyerek saçmalıyorsunuz.. İstanbul üniversitesine Nazilerden kaçan Yahudi profesörleri kastediyorsanız, onlar İstanbul üniversitesine bilimsel katkıda bulunmuşlardır elbette ama Türkiye'de üniversiteler çok geri idiler ve hala da çok geriler. Türkiye'de üniversiteler bilgi üretmezler.. Mevcut bilgileri dağıtmaya çalışırlar ve onda da yeterince başarılı değillerdir.

Bu bilim adamları Türkiye'de kalabilselerdi, ve sahip oldukları bilim kültürünü üniversitede oturtabilselerdi, gerçekten çok kaliteli bir üniversiteye sahip olacaktık. Bu yarım kalmış bir projedir bana göre. O bilim adamlarının tamamı Atatürk öldükten sonraki dönemde ülkeden kovulmuş, ağlaya ağlaya gönderilmişlerdir. 

Alıntı

Toplumsal kalkınma  yanlış yorumlanacak bir kavram. Çinde öyle bir kalkınma yok. Çin ekonomik olarak kalkınmaya çalışan bir ülke. 

Toplumsal kalkınma anlayışı kişiden kişiye farklılık gösteriyor demekki. Çin kişi başına milli geliri artan, sanat ve bilim üretimini arttıran bir ülke. Bu kıstaslar bana göre toplumsal gelişimin kanıtı. 

Alıntı

Bir toplum sosyal olarak nasıl kalkınır? Ona teşebbüs öjenik olarak bilinir. Bu teşebbüs progresifdir. Yani başlayınca ve kabul edilince duramaz. Toplum için her zaman iyi ve güzel seçilir. Arızalılar temizlenir. Geri zekalılar ve eşcinseller öldürülür.

Ortalama Zeka eğitimle arttırılabilir. Öldürmeye ihtiyaç yoktur.

Bakınız ülkelerin ortalama IQ skorları: 

ulkelere-gore-iq-seviyeleri-aciklandi-131994-5.jpg.b4f116c5d82661bd5a4d52d947c3b2da.jpg

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Bu bilim adamları Türkiye'de kalabilselerdi, ve sahip oldukları bilim kültürünü üniversitede oturtabilselerdi, gerçekten çok kaliteli bir üniversiteye sahip olacaktık. Bu yarım kalmış bir projedir bana göre. O bilim adamlarının tamamı Atatürk öldükten sonraki dönemde ülkeden kovulmuş, ağlaya ağlaya gönderilmişlerdir. 

Toplumsal kalkınma anlayışı kişiden kişiye farklılık gösteriyor demekki. Çin kişi başına milli geliri artan, sanat ve bilim üretimini arttıran bir ülke. Bu kıstaslar bana göre toplumsal gelişimin kanıtı. 

Ortalama Zeka eğitimle arttırılabilir. Öldürmeye ihtiyaç yoktur.

Bakınız ülkelerin ortalama IQ skorları: 

ulkelere-gore-iq-seviyeleri-aciklandi-131994-5.jpg.b4f116c5d82661bd5a4d52d947c3b2da.jpg

Bu iğrenç bir harita. Siz daha sorunu anlamıyorsunuz. Sorun zekanın toplumların gelişmesinde en önemli kriter olarak kabul edilmesi ve toplumların kalkınmasında kullanılması.

Siz zekanın dünyada insanlar arasındaki dağılımını gösteren bir harita asarak neyi kanıtlamak istiyorsunuz anlamıyorum. İnsanlar arasında kesin olarak IQ farkı var. Bunu kimse yadsımıyor. Zararlı ve tehlikeli olan bu farkı kullanarak toplumları ilerletmeye çalışmak. Çin'in böyle bir teşebbüsde bulunduğunu sanıyorsunuz. Çin buna teşebbüs etse bile başarılı olamaz. Daha da ötesi o teşebbüsden zarar görür..

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Ortalama Zeka eğitimle arttırılabilir. 

Zeka ve yetenek artırılabilir bir şey değildir. Kalitimsaldir. Uygun ortam bulamazlarsa körelebilirler ama artirilamazlar. Hicbir şey bilmeyen kölenin geometri öğrenmesi zekasının arttığının değil geometri bilgisinin arttığının göstergesidir. Ve de geometriyi öğrenecek zekaya sahip olduğunun.

Zeka haritanizi ne kadar ciddiye almak gerek bilmiyorum ama şöyle bir bakinca aşağı yukarı gelismislikle paralel bir dağılım.. Şimdi soru şu: Hiçbir şey bilmeyen köle nasıl oluyor da geometri sorusuna cevap verebiliyor? 

Çin'in büyüyen bir ekonomi olması ayrıca konuşulması gereken bir konudur. Çinliler birdenbire zeka patlaması mi yaşadılar. Neyse yazdıklarınızda sorunlu birkaç husus var ancak şimdilik bununla yetinelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...