Jump to content

Forumda Akvaryum Paludaryum Teraryum Vivaryum ile uğraşan var mı?

Recommended Posts

Forumda  Akvaryum PaludaryumTeraryum Vivaryum ile uğraşan var mı?

Teraryum ile vivaryum arasındaki fark nedir?

Bahçede peygamber devesi böceği yavruları buldum.Onları yetiştirmek istiyorum

Ama nasıl yetiştirileceği hakkında bilgim yok.

ufak oldukları için güllerden topladığım yaprak bitlerini verdim.

Üç gün sonra aç bırakmadığım halde  biri diğerlerini hiç artık bırakmadan yedi.

Altıncı gün deri değiştirdi.

Bugun yani yedinci gün iki adet karasinek yedi.Çok obur ve yamyam.

Topladığımda 5 ile 8 milimetre boyunda idi şimdi 2 cm oldu.:0_80cbc_37a71a73_L:

Yamyam diye eş bulmaya korkuyorum.Erkek mi dişimi onuda bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
On 14.06.2018 at 10:41, İlluminatus yazdı:

burayı inceleyebilirsin bu arada bir araya koyma videodaki arkadaşın bardaktan yaptığı evlerden kullan daha pratik eğer barbekü çubuğu bulamıyorsan şimdilik kürdan yada ince dal da koyabilirsin

Kavanozda  besliyorum şimdilik.

büyüdü ama iştahı azaldı.iki günde bir karasinek yiyor.kürdan ile su veriyorum.su kabı koyamıyorum.suya düşünce bayılıyor.:)

eski akvaryumumu teraryuma dönüştürmeyi beceremedim.Hava aşırı sıcak yosun ile  bodur çim ektim.Onlar canlı duruyor ama toprak  solucanları öldü.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, GREENHOUSE yazdı:

Kavanozda  besliyorum şimdilik.

büyüdü ama iştahı azaldı.iki günde bir karasinek yiyor.kürdan ile su veriyorum.su kabı koyamıyorum.suya düşünce bayılıyor.:)

eski akvaryumumu teraryuma dönüştürmeyi beceremedim.Hava aşırı sıcak yosun ile  bodur çim ektim.Onlar canlı duruyor ama toprak  solucanları öldü.

bence kavanozda besleme videodaki gibi yapmak daha mantıklı gibi  bende yazın düşünüyorum beslemeyi

Sitelerde Paylaş
Şimdi, İlluminatus yazdı:

bence kavanozda besleme videodaki gibi yapmak daha mantıklı gibi  bende yazın düşünüyorum beslemeyi

Ben büyünce doğaya salacağım.Bu sene karasinekte çok az .Beslemek için karasinek bulamıyorum.:)

Kendi kendine yeten doğadaki ekosistemi taklit eden Teraryum yapmak çok zor gerçekten.Bir metrekareden büyük alan istiyor.

Akvaryumda   supiresi ile kiraz karidesi  yetiştiriyorum.Ekosistem oluşturabildim.Sadece su ve güneş ışığı yetiyor.:)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, GREENHOUSE yazdı:

Ben büyünce doğaya salacağım.Bu sene karasinekte çok az .Beslemek için karasinek bulamıyorum.:)

Kendi kendine yeten doğadaki ekosistemi taklit eden Teraryum yapmak çok zor gerçekten.Bir metrekareden büyük alan istiyor.

Akvaryumda   supiresi ile kiraz karidesi  yetiştiriyorum.Ekosistem oluşturabildim.Sadece su ve güneş ışığı yetiyor.:)

para ve masrafta cabası

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...