Jump to content

Kur'an Tahrif Olmuş mudur ?

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

godofwar( ayetler beyne farkıyla aynıdır ama muhatapları farklıdır)

Kimisi gelin puta tapın demiş
Kimisi gelin yahudi olun demiş

Buna karşılık ayetler inmiş

Yani ayetlerin öncesi ve sonrasını okursan senin nasıl böyle bir hata yaptığın aynanın karşısına geçip kendine sormalısın derim

Sitelerde Paylaş
On 16.06.2018 at 15:28, Gizli yazdı:

İlluminatus ( Kur'an Rasul açıklarsa Mübin olur)

Kur'an zaten açıksa neden rivayet kullanma ihtiyacı hissediyorsun

Kuran zaten muhammedin sözü olduğunu için olabilirmi ? 

baksana kim ona karşı geldiyse ya helak ediliyor ya da imha oluyor  

kurandaki ayet aralarındaki çelişkilerde bu yüzden örnek namazın faydasından bahsederken ailene şöyle davran gibi alakasız şeyler söylemesi

bu da konu başına getiriyor  birbirinden alakasız bir çok ayeti açıklamak için rivayete veya başka yöntemlere başvurulması da bu yüzden

kuran yazıya geçirilirken  sure ve ayetleri düzensiz olduğu için düzenlenme ihtiyacı hissedilmiştir bu noktada rivayet  devreye giriyor

ben şahsen  rivayet kullanma ihtiyacı hissetmiyorum  ama kullanırsam olabildiğince az olur

Sitelerde Paylaş
On 16.06.2018 at 16:08, Gizli yazdı:

İlluminatus ( Kur'anda namaz yoktur salat vardır)

Biz rivayet kullanmadan hakkı açıklıyorsak
Karşı tarafında rivayet kullanmadan Kur'anın tahrif olduğunu ispata gerek

Bu bizim en doğal hakkımız olsa gerek

Zaten sana açıkladık örnek veriyorum 500 kişiyi sıraya diz  sıranın başındaki adama aynı kuran ayeti uzunluğunda bir cümle söyle sonra ona aynı şeyi ikinci sıradakine söylemesini sonra ikincinin üçüncüye üçüncünün dördüncüye dördüncünün beşinciyi sıranın sonuna kadar herkesin tek tek aktarmasını söyle  şimdi soruyorum bu cümlenin kaçı akılda kalır ? 

kuranda aynen böyle aktarılmıştır kemiklere taşa kuma deriye onlarda yoksa ezbere yapılarak yazıya geçilmiştir  bu şartlar altında bu kaynakların güvenilirliği tartışılır yine bu düzensizlikleri görüp rivayet ne biliyim bak allah bana rüyamda bu ayetin daha doğrusunu gösterdi bu haliyle daha doğru vb düzenlemeleride hayli tartışmalıdır 

osman da kuran mushaflarını yaktırmıştır  şimdi soruyorum eğer kuran korunuyor olsa idi neden bir sürü mushaf yakılmış veya yazılmış ? 

Sitelerde Paylaş
On 16.06.2018 at 19:33, Gizli yazdı:

İlluminatus( Yumuşak huylusunuz)

Aynı dili konuşuyoruz

Ama anlaşamıyoruz

Eksik olan ayet yahut kelimeleri buraya yazınız

Rivayetsiz

Önce benim sorumu yanıtlaman gerekiyor kuran değişmeyen ve korunan bir kitapsa ne diye bir çok mushaf yazılmış ?

osman neden mushafları beğenmeyip yaktırmış ? 

yakılan mushafların sahte olduğu ne malum ya orjinal kuran osmanın yaktırdığı mushaflardan biri ise ?

kuran yazıya geçirilirken ezber yapan kişilerden ve kuma taşa yazılan kişilerden  yardım alınmış bunun güvenilirliği nedir?

sence aynı kelimenin kaç farklı kişide aynı kalmasını bekliyorsun ?

bir diğeri eğer kuran değiştirilmedi ise ne diye allah kuranda  ayetlerin gerekirse değiştirilebileceği şeklinde  sureler indirmiş

rad suresi Dolayısıyla Allah, önceki mesajlardan dilediğini yürürlükten kaldırır, dilediğini bırakıp pekiştirir. Çünkü vahyin kaynağı O'nun katındadır.

bakara suresi  Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah’ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?  

değişmemiş bir kitapta bu ayetin ne işi var ? bi tarafından ayet uyduran adam bunu ekletmiş olamazmı ? korunan bir kitapta bu ayetin işi nedir ? yoksa allah fikirmi değiştirmiştir ?

bu ayetler arasındaki çelişkide açıkça değiştirildiğini söylüyor  en dikkatsiz adam bile bu kadar çelişkili yazılar yazamaz  örnek içki ilk başta yasak değilken hamza öldükten sonra yasaklanması yine  içkiyi haram kılarken ödül olarak vaad etmesi bir ayetinde bütün yağma geliri  allah ve peygamberine ait derken sonra değiştirilmesi 

bak burada kuranın derlenmeside anlatılmıştır vaktin varsa okuyup izle

https://www.youtube.com/watch?v=79BqHAiJKaY

http://islamiyetgercekleri.orgfree.com/islkurdeg.html

Sitelerde Paylaş
On 16.06.2018 at 21:36, Gizli yazdı:

İşte bende onu anlatmaya çalışıyorum kuranın derleme çalışması bile sıkıntılı iken bir çok farklı mushaf yazılıp yakılmış buradan yazıya geçirilen kuranların beğenilmediği sil baştan yeniden yazıldığı dolayısı ile birbirinden farklı olduğu gösterilmezmi ? 

Sitelerde Paylaş

illmunatus

Kur'an bir mukaddes kitabın tahrif olup olmadığının nasıl tespit edileceğini zaten anlatmaktadır.

Muhammed neden geldi ve karşısında kimler vardı

Konumuz kitap olduğu için İncil ve tevratı esas alacağız

Muhammed hiç bir zaman incil ve tevrat ehline direk olarak bu kitapları bırakın gelin henüz vahyin başlagıcında Kur'an ortada yokken Kur'ana uyun demedi zaten diyemezdi çünkü ortada Kur'an yok

Maide 47 ( 
İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir. )

Evet incil ehli incile uyacak tevrat ehlide tevrata uyacak

Yanlarında, içinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar? İşte onlar (kendi kitaplarına da, sana da) inanmış değillerdir. ( Maide 43)

İyi ama nasıl uyacaklar onlar zaten uymuyorlarmıydıda bu ayetler indi ?

Evet uyacaklar ama bir şatla..!!

Muhammed incil ve tevratta gizlenen yahut tahrif edilen yerleri vahiyle bildirecek ve bu kitaplar orjinal haline kavuşacaktı

Böylece tahrif ortadan kalkacaktı

Ancak Ehli Kitabın alimleri bu işe yanaşmadılar çünkü foyalarının ortaya çıkacaklarını anlamışlardı

İşte bu süreç işlerken vahiyler inmeye başladı ve zamanla Kur'an meydana geldi

Böylece Ehli kitap kendi kitapları ile amel etme fırsatını kendi elleri ile tepmiş oldular

İncil ve tevrat tahrifli bir şekilde kalınca iamn edenler Kur'anla mesuol olundular

Görüldüğü gibi Bir kitabın tahrif olup olmadığının çözümü yine bir Rasul ile olur

Ama sorun şu

Rasul gelse tanıyabilecekmiyiz ?

Yine nefislerimize uyup bu büyücü falan mı diyeceğiz ?

Umarım anlatabilmişimdir saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Konu çoktan bitmişti, lăkin birileri ısrarla uzatmaları oynamaya çalışıyor.

Bence nafile bir çaba, çünkü durum çok berrak bir şekilde ortada.

Ne demiştik, hatırlatalım.

İnsanların mayasında yalancılık, sahtekarlık, şarlatanlık, bencillik vs. varken, bunların eline geçenlerin ne hale geleceği gün gibi aşikar.

"Tanrı´nın elçisiyim  ve ondan mesajlar aldım." diyenlerin tümünün birkaç civatalarının gevşek olduğu muhtemeldir.

Keza bu zamanda birisi gelse ve ondan mucize göstermesi istense, apışıp kalacağı kesindir.

Artı piyasadaki bütün kitaplar, kibarca söylemek gerekirse, insan ürünüdür. 

Onlar tarafından derlenip, mıncıklanıp, düzenlenmişlerdir.

Siz bugüne kadar kendi kitabına sahip çıkan bir tanrı gördünüz mü ?

Ben görmedim.

Mesele bu kadar basit.

Daha somut yazardım da, o zaman birilerinin gelip "Amanda dinime imanıma hakaret ediyorlar" diye ağıt yakmasını izlemek zorunda kalacağım.

Kalsın istemez. Neme lazım, di mi ?! :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kavak ( Sensiz olmuyor :)

Kafana göre Rasul beklersen kitap ehlinin müşriklerin durumuna düşersin

Tanrı kitapları insanlara gönderiyor kendine değil

Kitaba sımsıkı sarılın diyor

Ama insanlar nefislerine sımsıkı sarılıp her şeyi mahvediyorlar

Sonra Tanrı yine elçi gönderiyor kitabı düzeltmek için

İnsanlar bu sefer elçiye kafa tutuyorlar

Tanrı bunları insanlar için yapıyor kendisi için değil

Ama suçlu tanrı neden mi ?

İnsanlara yardım ettiği için

Kavak sen hariç :)

Sitelerde Paylaş

@Gizli

Demek ki neymiş ?

On 17.06.2018 at 10:44, Gizli yazdı:

Sonra Tanrı yine elçi gönderiyor kitabı düzeltmek için

Herşeye gücü tanrı, kendi eserlerine sahip çıkamıyormuş !

Artı yalancı, sahtekar, şarlatan, bencil damarı olan insanlara muhtaçmış.

Artı o elinden tuttuğunuz mălum kitap, diğerleri gibi bir güzel mıncıklanmış.

Artı kendi sorunuzu nihayet kendiniz itiraf etmiş oldunuz.

Artı aha buraya yazıyorum: "Bu zamanda elçiyim diyen birisi, dut yemiş bülbüle döner !"

Artı atalarımız ne demiş ? 

"Büyük sıç, ama büyük konuşma." :D

Çok artılı bir ileti mi oldu ne ?

Olsun, Sizin kullandığınız dandik yazı biçiminden daha yakışıklı olduğu kesin.

Sitelerde Paylaş
On 16.06.2018 at 22:36, Gizli yazdı:

illmunatus

Kur'an bir mukaddes kitabın tahrif olup olmadığının nasıl tespit edileceğini zaten anlatmaktadır.

Muhammed neden geldi ve karşısında kimler vardı

Konumuz kitap olduğu için İncil ve tevratı esas alacağız

Muhammed hiç bir zaman incil ve tevrat ehline direk olarak bu kitapları bırakın gelin henüz vahyin başlagıcında Kur'an ortada yokken Kur'ana uyun demedi zaten diyemezdi çünkü ortada Kur'an yok

Maide 47 ( 
İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir. )

Evet incil ehli incile uyacak tevrat ehlide tevrata uyacak

Yanlarında, içinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar? İşte onlar (kendi kitaplarına da, sana da) inanmış değillerdir. ( Maide 43)

İyi ama nasıl uyacaklar onlar zaten uymuyorlarmıydıda bu ayetler indi ?

Evet uyacaklar ama bir şatla..!!

Muhammed incil ve tevratta gizlenen yahut tahrif edilen yerleri vahiyle bildirecek ve bu kitaplar orjinal haline kavuşacaktı

Böylece tahrif ortadan kalkacaktı

Ancak Ehli Kitabın alimleri bu işe yanaşmadılar çünkü foyalarının ortaya çıkacaklarını anlamışlardı

İşte bu süreç işlerken vahiyler inmeye başladı ve zamanla Kur'an meydana geldi

Böylece Ehli kitap kendi kitapları ile amel etme fırsatını kendi elleri ile tepmiş oldular

İncil ve tevrat tahrifli bir şekilde kalınca iamn edenler Kur'anla mesuol olundular

Görüldüğü gibi Bir kitabın tahrif olup olmadığının çözümü yine bir Rasul ile olur

Ama sorun şu

Rasul gelse tanıyabilecekmiyiz ?

Yine nefislerimize uyup bu büyücü falan mı diyeceğiz ?

UYine nefislerimize uyup bu büyücü falan mı diyeceğiz ?

çelişki yokmu sence ?

''Görüldüğü gibi Bir kitabın tahrif olup olmadığının çözümü yine bir Rasul ile olur''

kuranın allah yazımı olduğunu nereden biliyorsun ?

kurandan.

kuranın tahrip edilmediği nerede yazıyor ?

kuranda 

muhammedin peygamber olduğunu söyleyen kim ?

kuran

kuranı onaylayan kim ?

muhammed

Sitelerde Paylaş
On 17.06.2018 at 12:28, Gizli yazdı:

kavak ( Neyi Gizledik ki itiraf edelim )

Açık açık anlatıyoruz ( Mübin)

Kime ?

Ama Mübin olmayan Kavak'a sorun burada

Konuyu açarken yerim dar diyen gelinler istemiyoruz dedik

Hiçbir şeyi anlattığınız yok, ancak biz sıkıştırdıkça, "ııh mııh" gibi sesler çıkarıyorsunuz o kadar.

Dediğim gibi, konu çoktan sonuçlandı, dolayısıyla yağ gibi sürekli yukarı çıkmaya çalışmanın bir ălemi yok.

Konunun sorusu apaçık bir şekilde yanıtlandı.

Eee ?

Daha ne ?

Kapasiteniz de, yazı biçiminden belli zaten. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...